لیفت پوست صورت

 

پوست زیبا، تاثیر قابل توجهی در زیبایی هر خانمی دارد، اما یکی از مشکل هایی که به خصوص در سنین میانسالی خانم ها را آزار می دهد افتادگی و شل شدن پوست است. البته این روزها این موضوع به راحتی قابل حل است. کشیدن پوست صورت و یا لیفت پوست صورت راه حل این مشکل است.

از راه های درمان شلی و افتادگی پوست صورت عبارتند از:

  • استفاده از کرم های سفت کننده پوست که سنتز کلاژن پوست را تحریک می کنند، از جمله این ترکیبات AHA است.
  • مصرف آنتی اکسیدان های خوراکی قوی که شامل بسیاری از ویتامین ها هستند.
  • روش هایی که با افزایش جریان خون و مکش در سطح پوست سنتز کلاژن را تحریک می کنند، مثل میکرودرم ابریژن.
  • روش هایی که همراه با لایه برداری پوست هستند نیز بر سنتز کلاژن اثر مثبت دارند، مثل پیلینگ.
  • روش هایی که ترکیبات آنتی اکسیدان و تحریک کننده سنتز کلاژن را مستقیما به سلول های به پوست می رسانند، مثل مزوتراپی.
  • جدیدترین روش ها، استفاده ار لیزرهای فراکشنال و رادیو فرکانسی است.
  • روش دیگر برای رفع شلی و افتادگی پوست صورت استفاده از روش  جدید ECIT  می باشد.

آخرین روش که معمولا بهتر است در سنین بالای ۴۰ سال انجام گیرد، عمل جراحی لیفتینگ است.

تعیین نوع صحیح لیفت و کشیدن پوست صورت یکی از مهم‌ترین بخش‌های مشاوره اولیه است. با توجه به تعدد گزینه‌های درمانی، برای انتخاب نوع مناسب لیفتینگ صورت باید ناحیه‌هایی که بیمار برای عمل در نظر دارد، طول دوره بهبود و همچنین انتظارات بیمار از نتیجه عمل مورد توجه قرار گیرد.برای بیمارانی که انجام عمل جراحی آن‌ها را نگران می‌ کند و همچنین برای کسانی که بهه دنبال شیوه‌های درمانی آسان تری هستند، گزینه‌ های کشیدن پوست صورت بدون جراحی وجود دارد .

اولتراسوند درمانی یا هایفوتراپی

یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی های قرن حاضر جهت لیفت صورت بدون جراحی روش هایفوتراپی نیز می باشد وفقط در یک جلسه و با نتایج ماندگار نیز می باشد. مکانیسم عملکرد هایفو تراپی با امواج صوتی اولتراسوند ساده دستگاهی تقزیبا شبیه به سونوگرافی می باشد. بنابراین کاملاً ایمن و بی‌ضرر است.

مزایای هایفو

۱- بدون جراحی انجام می شود در نتیجه عوارض جراحی لیفت صورت مثل کبودی و خونریزی و … را ندارد.
۲- لیفت کشیدگی صورت با هایفو فقط در یک جلسه انجام می‌شود.
۳- نتایج ماندگار دارد.
۴- درد ندارد.
۵- نیاز به بستری ندارد.
۶- روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشدزیرا هیچ نوع اشعه‌ای ندارد یعنی هایفو (HIFU) دقیقاً مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می‌کند.
۷- هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و … روی پوست به وجود نمی آورد.

لیفت صورت با لیزر

استفاده از روش لیزر در سال های اخیر  وارد عرصه پوست و زیبایی شده است. مکانیسم آن عبارت است از ایجاد گرما در ناحیه موردنظر، به صورتی  که  با لیزر استفاده از انرژی گرمایی از یک طرف رشته‌ای قدیمی کلاژن را تخریب کرده و از طرف دیگر باعث تحریک کلاژن سازی جدید شده و درنتیجه قوام و تونیسته پوست افزایش می یابد و پوست شاداب و جوان می شود. با اینن کار خطوط، لک‌های ناشی از آفتاب، جای آکنه‌ها، لک و افتادگی پوست رفع می شود.  با این روش درمانی لیفت و کشیدن پوست صورت نمی‌توان پوست اضافی را برداشت یا ساختارهای زیرر پوست را کشید و سفت کرد.

تزریق بوتاکس و ژل

متخصص پوست می‌تواند  روش‌های درمانی متکی بر مواد قابل تزریق را با هم ترکیب کرده ویک برنامه درمانی ویژه برای پاسخ به نیازهای فردی بیمار و دوری از عوارض بوتاکس در اختیار بیمار بگذارد.ژل‌ها می‌توانند خطوط و چروک‌های عمیق‌ تری را پر کنند . بوتاکس، که با دوز کمی از بوتولینیوم توکسین ساخته می‌شود، از بروز تکانه‌های عصبی و انقباضات عضلات که باعث ایجاد چروک می‌شوند، جلوگیری خواهد کرد. البته، این روش برای درمان افتادگی پوست هم ، نمی‌تواند پوست شل را حذف کرده یا بر لایه‌های عمقی‌تر عضلات اثر گذار باشد.

انواع لیفت

لیفت با برش کوچک S-Lift
پیلینگ
کرم ها
لیفت صورت با نخ و کشیدن پوست با نخ
میکرودرم ابریژن
جراحی

لیفت صورت برای کاهش چروک‌ها و سایر نشانه‌های پیری در صورت و با هدف بهبود کلی ظاهر فک و صورت انجام می‌شود. عمل جراحی لیفت صورت می‌تواند به از بین بردن تأثیرات نا مطلوب زمان، فشارهای عصبی و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی مختلف کمک می‌کند. جراح لیفت صورت، برای انجام این عمل عضلات زیر پوست صورت را بالا برده وپوست صورت را سفت می کند تا علاوه بر جوانسازی ساختار چهره، فرم آن را زیبا تر کند. در انتها  چربی‌های اضافی پوست که ظاهر چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد را برمی‌دارد.

مزیت جراحی لیفت صورت سفت کردن پوست کیسه‌ای و افتاده‌ای است که با بالا رفتن سن به وجود می آید. جراح با برداشتن این بافت‌های اضافی می‌تواند افتادگی پوست اطراف خط فک، غبغب، افتادگی پوست اطراف چشم‌ها و پیری نمایان شده در کل چهره را درمان کند.

خطرات لیفت صورت

لیفتینگ صورت، یک عمل جراحی معمولی است و در اکثر مواقع موفقیت‌آمیز خواهد بود، با این‌ وجود مانند هر عمل جراحی دیگری خطرات خود را دارد.

ریسک های احتمالی لیفتینگ
واکنش نامطلوب به بیهوشی
عفونت
تجمع خون در بیرون از رگ
مشخص بودن جای زخم

اگرچه این ریسک‌ها به‌ ندرت اتفاق می افتد، اما در بسیاری از بیماران  برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت (کشیدن پوست گردن و صورت) بروز می دهد که معمولا  طی چند هفته رفع خواهد شد.

عوارض احتمالی لیفت پوست صورت

– واکنش‌های موقت به بیهوشی:  بعضی از بیماران  بعد از بین رفتن اثر بیهوشی دچار قدری حالت تهوع، سرگیجه یا لرز می‌شود.

–  ناراحتی: حساس شدن و حساسیت به لمس در ناحیه صورت، پس از عمل جراحی لیفت صورت.

– کبودی

– تورم

– جای زخم

–  بی‌حسی موقت

فهرست