لاغری با دستگاه پال روشی مطمئن و با کیفیت برای اندام زیبا

لاغری با دستگاه پال
جراحی زیبایی اندام
خلاصه مقاله
خلاصه مقاله

لاغری با دستگاه پال روشی مطمئن و با کیفیت برای لاغری

امروز قراره در مورد یکی از بهترین روش‌های لاغری یک شبه باهاتون صحبت کنید. لاغری یک شبه خیلی وقته که چیزی شبیه به واقعییته و رویا نیست. شما به‌راحتی با استفاده از روش‌های به‌روز می‌تونین از شر چربی‌های موضعی خلاص بشین. میدونم که این آرزوی خیلی از شماهاست و خیلی در موردش تحقیق کردید. حالا من جدیدترین دستگاهی که میشه با کم‌ترین عوارض باهاش خوش‌اندام بشین رو بهتون معرفی می‌کنم.

دستگاه پال، یکی از جدیدترین و مطمئن‌ترین دستگاه‌های لیپوماتیک هست که وارد عرصه پزشکی و زیبایی شده. شما با استفاده از این دستگاه، بسیاری از مشکلاتی که در لیپوماتیک‌ با دستگاه‌های قدیمی وجود داشتو، تجربه نمی‌کنید. مزایای این دستگاه آنقدر زیاده که حتی خود منم تصمیم دارم برای صورت و دست‌هام ازش استفاده کنم.

دستگاه پال، با لوله ظریفی که داره، میتونه لرزش‌های ریزی در چربی‌ها ایجاد کنه و بافت چربیو بشکنه. با همین فرآیند، میتونه نواحی گسترده‌ای رو از چربی تخلیه کنه و میزان تخلیه چربی در اون، ۳۰% بیشتر از سایر روش‌ها است. جالبه بدونید پزشک متخصص با استفاده از دستگاه پال، دیگه نیازی به عقب و جلو کردن لوله برای تخلیه چربی نداره!

همین موضوع ظرافت کار با دستگاهو بیشتر کرده و خستگی پزشک رو تا حد زیادی کاهش داده! قطعا یه پزشک سرحال و پرتوان، میتونه با دقت بیشتری زیبایی شناسیو در زمان کار با دستگاه و اندام شما پیاده سازی کنه.

این دستگاه به‌قدری ظریف و یکنواخت میتونه به خارج کردن چربی‌های زیر پوست کمک کنه که حتی استفاده از اون در نواحی مثل  صورت، گردن، سینه، شکم، بازوی فوقانی، باسن، ران، زانو و مچ پا هم امکان داره. با استفاده از پال، ناهمواری لیپوماتیک در نواحی شکم و ران پا، دیده نمیشه و حتی سلولیت رو تاحد زیادی کاهش میده.

دوره ریکاوری بعد از لاغری با دستگاه پال، خیلی کوتاه و راحت‌تره. درواقع، میزان کبودی کاهش پیدا میکنه و در زمان کم‌تری میتونین شاهد کاهش تورم بعد از جراحی باشید و اندام رویایی‌تون ببینید. مدت زمان انجام عمل لاغری با دستگاه پال، خیلی کم‌تر از سایر روش‌های لیپوماتیکه!

اینم میتونه یه عامل دیگه باشه که شما رو طرفدار پروپا قرص این روش از لاغری مطمئن و بدون دردسر با دستگاه پال کنه. پس اگر قراره از این روش استفاده کنید، حتما به پزشک متخصص و باتجربه‌ای که از این دستگاه استفاده کرده باشه مراجعه کنید تا با خیال آسوده و سلامت، به اندام دل‌خواه‌تون برسید.

لاغری با دستگاه پال یا لیپوساکشن قدرتی یکی از روش‌های لاغری موضعی و پیکرتراشی در دنیا است که اخیرا به دلیل داشت مزایا ، میزان استفاده از دستگاه پال لاغری رو به افزایش است. اما آیا شما با روند پیکرتراشی با دستگاه پال آشنا هستید؟ آیا مزایای لیپوماتیک با دستگاه پال را نسبت به سایر روش‌های پیکرتراشی می‌دانید؟ آیا می‌دانید که چه کسانی کاندیدای مناسب برای پیکرتراشی با پال هستند؟ اگر پاسخ هیچ یک از این سوالات را نمی‌دانید، در این مقاله همراه ما باشید تا با دستگاه پال لاغری بیشتر آشنا شوید.

دستگاه پال چیست؟

همان‌طور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای لاغری موضعی وجود دارد مانند لاغری با دستگاه LPG یا لاغری با واترجت که لاغری با دستگاه پال یکی از آن‌هاست. یکی از چالش‌های اصلی هنگام استفاده از روش‌های مختلف لاغری، روش اجرای هر یک از آن‌هاست. در این روش‌ها معمولا از یک کانول یا یک لوله برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود؛ چرا که با عقب و جلو کردن این لوله درون بدن بیمار، سلول‌های چربی شکسته شده و از بدن خارج می‌شوند. اما همان‌طور که قطعا متوجه شده‌اید، انجام این کار نه تنها زمان‌بر بوده، بلکه موجب خستگی بیش از اندازه پزشک می‌شود. خستگی پزشک هنگام انجام این جراحی، موجب حذف نشدن تمامی چرب‌های اضافی و ایجاد ناهمواری می‌گردد. به همین سبب نیاز است که از دستگاهی استفاده شود که تا حد زیادی این مشکل را حل کرده باشد.

لیپوساکشن قدرتی یا دستگاه پال لاغری یکی از روش‌هایی است که جهت رفع این مشکل توسط طیف وسیعی از پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، با استفاده از دستگاه پیکرتراشی پال می‌توان با ایجاد لرزش‌های کوچک، سلول های چربی را به راحتی شکست و از طریق لوله از بدن خارج نمود.

دستگاه پال و تکنولوژی های مربوط به آن

لاغری با دستگاه پال چیست؟

لیپوساکشن یکی از روش‌هایی است که در سال‌های گذشته جهت از بین بردن چربی‌های اضافی، به شدت مورد استفاده قرار می‌گرفت. اگرچه لاغری با دستگاه پال به عنوان درمان چاقی در نظر گرفته نمی‌شود، اما به دلیل خارج نمودن حجم انبوهی از چربی‌ها، همواره مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از یکی از روش‌های جراحی لاغری، به افرادی توصیه می‌شود که چربی بدن آن‌ها از نوع مقاوم است. چربی مقاوم، نوعی از چربی است که با وجود رژیم غذایی و برنامه ورزشی مداوم، همچنان از بین نمی‌رود. این نوع چربی می‌تواند در قسمت‌های مختلفی از بدن مانند صورت، گردن، سینه، شکم، بازوی فوقانی، باسن، ران، زانو و مچ پا وجود داشته باشد.

در این موارد، بنا به توصیه پزشک، استفاده از یکی از روش‌های لاغری موضعی مانند لاغری با دستگاه پال توصیه می‌شود؛ چرا که پیکرتراشی با دستگاه پال همان لیپوساکشن قدرتی است که با کیفیت بهتری انجام می‌شود.

مقاله‌ی کشیدن پوست شکم بعد از لاغری را از دست ندهید.

مزایای لاغری با دستگاه پال

 • یکی از مزایای اصلی لیپوماتیک با دستگاه پال روش متفاوتی است که برای خروج چربی‌های اضافی استفاده می‌کند. لوله‌ای که در لیپوساکشن قدرتی برای خروج چربی‌ها وارد بدن می‌شود، با سرعت بالایی می‌لرزد. سرعت بالای دستگاه پیکرتراشی پال باعث می‌شود که در یک جلسه، حجم بیشتری از چربی نسبت به سایر روش‌های لاغری موضعی از بدن خارج شود. براساس مطالعاتی که انجام شده، در لیپوماتیک با دستگاه پال ۳۰ درصد چربی بیشتری خارج می‌شود.
 • در لیپوماتیک با دستگاه پال برش‌هایی که ایجاد می‌شوند، بسیار کوچک هستند. در نتیجه، دوره ریکاوری بعد از پیکرتراشی با دستگاه پال بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌های لاغری می‌باشد.
 • ساختار لوله دستگاه پیکرتراشی پال به گونه‌ای است که امکان استفاده از آن را برای جراحی‌های ظریف فراهم نموده است. به همین دلیل، پیکرتراشی با پال برای تمام نواحی بدن از جمله صورت، گردن و … امکان پذیر است.
 • با توجه به ظرافتی که در پیکرتراشی با دستگاه پال وجود دارد، در صورتی که پزشک به اندازه کافی مهارت و تجربه داشته باشد، احتمال آسیب دیدن سایر بافت های بدن وجود ندارد. به همین سبب، میزان ناهمواری که در لیپوساکشن قدرتی گزارش شده، به نسبت سایر روش‌های لاغری موضعی بسیار کمتر است.
 • با توجه به لرزش خودکاری که توسط دستگاه پیکرتراشی پال ایجاد می‌شود، میزان خستگی پزشک در طول جراحی لاغری با دستگاه پال کاهش چشم‌گیری می‌یابد. در این صورت احتمال خطاهای پزشکی نیز کم می‌شود.
 • مدت زمانی که برای دستگاه پال نیاز است، در مقایسه یا لیپوساکشن سنتی به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است.

لاغری با دستگاه پال برای چه افرادی مناسب است؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که لزوما تمام روش‌های لاغری موضعی برای شما مناسب نیستند! چرا که روند انجام هر یک از این جراحی‌ها متفاوت بوده و در نتیجه برای اشخاص با شرایط جسمانی مختلف نیز متفاوت است. پس قبل از اینکه برای انجام جراحی لاغری با دستگاه پال آماده شوید، اطمینان حاصل کنید که آیا دستگاه پال برای شما مناسب هست یا نه.

استفاده از این شیوه به افرادی توصیه می‌شود که هدفشان لاغری موضعی می‌باشد. به عبارت دیگر، افرادی که قصد کاهش سایز یا کاهش وزن به صورت چشم‌گیری را دارند، نباید از دستگاه پال لاغری استفاده نمایند.

از طرف دیگر، باید بدانید که نتیجه نهایی پیکرتراشی با دستگاه پال حدود ۶ ماه بعد از جراحی مشخص می‌شود. بنابراین، در صورتی که به دنبال نتایج کوتاه‌تر از این زمان هستید، پیکرتراشی با پال را به شما توصیه نمی‌کنیم!

روش های انجام لاغری با دستگاه پال

حال نوبت به آن می‌رسد تا نحوه جراحی با دستگاه پیکرتراشی پال را بررسی نماییم. همان‌طور که گفته شد، عدم ایجاد زخم‌های بزرگ در منطقه درمان، یکی از مزایای اصلی لاغری با دستگاه پال است. در لیپوساکشن قدرتی، چند برش کوچک در ناحیه رویش مو و یا چین و چروک‌های طبیعی پوست ایجاد می‌شود.

برای انجام این کار، از ۲ نوع بیهوشی استفاده می‌گردد. بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی. این که کدام یک از این روش‌های بیهوشی برای شما مورد استفاده قرار می‌گیرد، به شرایط جسمانی شما، میزان چربی که باید خارج شود و در نهایت، تشخیص پزشک متخصص زیبایی بستگی دارد.

بعد از بی‌حس شدن ناحیه درمان، برش‌های مورد نیاز پزشک زیبایی ایجاد می‌شوند. از طریق این برش‌ها، لوله کانول وارد بدن فرد شده و سلول‌های چربی بدن با ایجاد لرزش شکسته می‌شوند. از طریق همین لوله، یک مایع به بدن بیمار تزریق می‌شود تا چربی‌های شکسته شده به صورت یکنواخت از بدن خارج شوند. سپس، از طریق دستگاه ساکشن، این چربی‌ها از بدن بیمار، خارج می‌گردند. بعد از خارج کردن چربی‌های اضافی، بسته به سوراخ‌هایی که ایجاد شده، ممکن است از بخیه استفاده گردد. بخیه‌ها می‌توانند از نوع جذبی یا کشیدنی باشند. بنابراین، اگر در این مورد حساسیت خاصی دارید، حتما قبل از انجام جراحی لاغری با دستگاه پال با پزشک متخصص زیبایی که انتخاب کردید، صحبت نمایید.

با توجه به ساختار دستگاه پال برای لاغری، امکان خارج نمودن حجم زیادی از چربی به نسبت سایر روش‌های لاغری موضعی وجود دارد.

مدت زمان مورد نیاز برای لیپوماتیک با دستگاه پال به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال ناحیه مورد نظر و میزان چربی که باید از بدن خارج گردد.

آمادگی قبل از لاغری با دستگاه پال

برای اینکه در حین جراحی لاغری با دستگاه پال مشکلی ایجاد نشود، حتما موارد زیر را قبل از انجام جراحی رعایت کنید:

 • عدم استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین به مدت ۲ هفته قبل از انجام عمل
 • قطع مصرف سیگار ۴ هفته قبل از عمل
 • قطع مصرف تمام داروهای رژیمی تا ۲ روز قبل از جراحی

مراقبت های بعد از لاغری با دستگاه پال

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با استفاده از دستگاه پیکرتراشی پال به هدف نهایی خود، یعنی هیکلی زیبا دست پیدا می‌کنند. هرچند که این دیدگاه تا اندازه‌ای درست است، اما قطعا به طور کامل ممکن نیست؛ چرا که نتیجه نهایی جراحی لاغری با دستگاه پال به نحوه‌ی مراقبت‌های شما بعد از انجام جراحی بستگی دارد.

 • بعد از لیپوماتیک با دستگاه پال، بدن به صورت طبیعی میزان مایعات و پوست ناحیه عمل‌شده را ترمیم می‌کند. بنابراین، نحوه مراقبت بعد از عمل، در نتیجه‌ی استفاده از دستگاه پال لاغری موثر است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید نتیجه پیکرتراشی با پال ماندگار گردد، باید مراقب میزان کالری مصرفیتان باشید؛ یعنی رعایت یک رژیم غذایی سالم به همراه برنامه ورزشی مناسب را فراموش نکنید!
 • استفاده از یک گن جهت جلوگیری از افتادگی پوست به مدت ۲ الی ۳ ماه الزامی است. مدت زمان دقیق بستن این گن، توسط پزشکتان بسته به شرایط جسمانی‌تان مشخص خواهد شد.
 • با وجود اینکه عوارض پیکرتراشی با دستگاه پال به نسبت سایر روش‌های موجود بسیار کمتر است، اما همچنان وجود کمی درد، تورم و کبودی بعد از جراحی لاغری با دستگاه پال طبیعی است. شما می‌توانید با بستن گن و داروهای احتمالی که توسط پزشک تجویز می‌شوند، تا حد زیادی این عوارض را به حداقل برسانید.

بعد از گذشت یک روز از انجام پیکرتراشی با پال می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزانه‌تان مشغول شوید. بعد از ۳ الی ۵ روز نیز می‌توانید فعالیت‌های ورزشی‌تان را آغاز نمایید. البته برای اطمینان خاطر، حتما در مورد شرایط خودتان از پزشک سوال کنید.

تفاوت لاغری با دستگاه پال و اسمارت لیپو

 • مهمترین تفاوتی که در لیپوماتیک با دستگاه پال و اسمارت لیپو وجود دارد، روشی است که برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کنند. با وجود اینکه در هر دو روش، چربی‌های از بین رفته توسط ساکشن از بدن خارج می‌شوند، اما نحوه عملکرد آن‌ها تفاوت شاخصی با یکدیگر دارند. در دستگاه پال لاغری از یک لرزش کوچک برای شکستن سلول های چربی استفاده می‌شود. در حالی که در اسمارت لیپو از امواج لیزر برای گرم کردن سلول‌های چربی و شکستن آنها استفاده می‌شود.
 • برای لاغری با دستگاه پال از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. در حالی که در اسمارت لیپو می‌توان از بیهوشی موضعی نیز استفاده کرد؛ چرا که در روش اول حجم زیادی از چربی از بدن بیمار خارج شده و ترجیح این است که فرد هنگام انجام این عمل، به طور کامل بیهوش باشد. البته بیهوشی عمومی برای هر دو جراحی بهتر است؛ چرا که از ایجاد استرس در بیمار در حین جراحی جلوگیری می‌کند. در حالی که در بیهوشی موضعی، عوارضی مانند حالت تهوع کاهش پیدا می‌کند.
 • استفاده از اسمارت لیپو برای افرادی مناسب است که قصد خارج کردن حجم کمی از چربی دارند. خصوصا افرادی که خاصیت ارتجاعی پوستشان تا اندازه ای از بین رفته و حالت شل شدگی پیدا کرده است.
 • تعداد پزشکانی که از اسمارت لیپو برای لاغری استفاده می‌کنند، به نسبت دستگاه پال بسیار کمتر است. بنابراین، شانس انتخاب بهترین جراح لاغری در تهران یا سایر شهرهای ایران، بیشتر از اسمارت لیپو خواهد بود.
 • در هر دو روش، نیازی به ایجاد برش‌های عمیق نیست. به عبارت دیگر، زخم ها به گونه‌ای ایجاد می‌شوند که چندان مشخص نبوده و بعد از مدتی محو شوند. پس از لحاظ برش و زخم، هر دو روش، مشابه با بهم هستند.
 • همان‌طور که گفته شد، اسمارت لیپو برای افرادی که دچار شل شدگی پوست شده‌اند، مناسب‌تر است؛ چرا که با اسمارت لیپو تا اندازه‌ی زیادی می‌توان موجب سفت شدن پوست شد. در حالی که در دستگاه پال انجام این کار ممکن نیست.
 • با توجه به اینکه در روش اسمارت لیپو، حجم کمتری از چربی خارج می‌شود، دوره ریکاوری بسیار کوتاه‌تری نسبت به روش پال دارد.
 • با توجه به دقت و ظرافتی که در روش لاغری با دستگاه پال وجود دارد، می‌توانید از این روش درمان برای نقاط ظریف و حساس بدن مانند صورت و گردن با خیال راحت استفاده نمایید.

تفاوت لاغری با دستگاه پال و لیپوساکشن سنتی

زمانی که صحبت از لاغری با دستگاه پال می‌شود، یکی از سوالاتی که تقریبا برای تمام افراد مطرح می‌گردد، این است که تفاوت این دو روش لاغری موضعی در چیست.

 • اولین تفاوتی که در رابطه با این دو روش باید به آن اشاره کرد، این است که در لیپوساکشن سنتی، بخشی از چربی ناخواسته از قسمت‌های نرم بدن برداشته می‌شود. به عبارت دیگر، شما نمی‌توانید از طریق این روش، چربی‌هایی که در قسمت‌های محکم بدنتان دارید را حذف نمایید؛ مانند قسمت فوقانی شکم، کمر و … . اما در لیپوساکشن قدرتی این مشکل وجود ندارد؛ چرا که برای برداشتن چربی‌های اضافه از روش دیگری استفاده می‌شود. همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، در روش لاغری با پال، از دستگاهی استفاده می‌شود که با استفاده از لرزش‌هایی که ایجاد می‌کند، سلول‌های چربی مقاوم را شکسته و با استفاده از مکش از بدن خارج می‌کند. بنابراین، صرف نظر از اینکه قصد پیکرتراشی کدام قسمت از بدن را دارید، می‌توانید از این روش استفاده نمایید.
 • از طرف دیگر، با توجه به روشی که در لاغری با دستگاه پال استفاده می‌شود، می‌توان گفت این روش نسبت به روش لیپوساکشن سنتی، کم تهاجمی‌تر است؛ چرا که دستگاهی که برای شکستن سلول‌های چربی وارد بدن می‌شود، بسیار کوچک بوده و مانع آسیب دیدن به سایر اندام‌های بدن می‌گردد. به همین دلیل، بیمار نه تنها در طول جراحی، بلکه بعد از آن نیز با عارضه شدیدی روبه‌رو نبوده و درد کمتری خواهد داشت.
 • علاوه بر این، بر اساس بررسی‌هایی که انجام شده است، در روش پال، سلول‌های چربی، ۳۰ درصد بیشتر نسبت به روش لیپوساکشن سنتی از بین می‌روند. با وجود این که برش‌های ایجاد شده در لیپوساکشن قدرتی بسیار کوچکتر از لیپوساکشن سنتی هستند، اما حجم چربی‌هایی که در یک جلسه می‌توان از نواحی مختلف بدن خارج کرد، بسیار بیشتر است.
 • در نهایت، لازم به ذکر است که در روش پیکرتراشی با دستگاه پال، نیازی به بستری شدن بیمار نیست؛ چرا که به صورت سرپایی نیز می‌توان این جراحی را انجام داد. در حالی که در روش لیپوساکشن سنتی، بیمار باید با توجه به شرایطی که دارد حداقل یک شب را در بیمارستان سپری کند. بنابراین، اگر می‌خواهید دوره نقاهت کوتاهی را سپری کرده و علاقه ای به بستن گن نیز ندارید، بهتر است که از روش پیکرتراشی با پال استفاده نمایید.
پیکرتراشی با پال

تفاوت پیکرتراشی پال و لیپوساکشن اولتراسوند

تفاوت لاغری با دستگاه پال و لیپوساکشن اولتراسوند، در حقیقت، تفاوت در نحوه عملکرد آن‌هاست. تا کنون چندین بار به این نکته اشاره کردیم که در دستگاه پال لاغری از حرکات مکانیکی برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. در حالی که در روش لیپوساکشن اولتراسوند از امواج برای از بین بردن چربی های مقاوم استفاده می‌گردد. در روش پال، سرعت دستگاه به اندازه‌ای هست که در مدت زمان کوتاهی، سلول های منطقه تحت درمان شکسته شده و از بدن خارج شوند. در نتیجه، احتمال خستگی  پزشک در طول جراحی و آسیب دیدن سایر نواحی بدن بیمار بسیار کم است.

البته برخی از پزشکان معتقد هستند که به دلیل لرزشی که این دستگاه در بافت های درونی بدن ایجاد می‌کند، می‌توان بعد از جراحی شاهد محکم شدن پوست بدن نیز شد؛ چرا که لرزش ایجاد شده موجب تحریک پوست و افزایش میزان تولید کلاژن می‌شود. در حالی که در روش لیپوساکشن اولتراسوند، سلول‌های چربی گرم شده و سپس از بین می‌روند. این گرم شدن سلول‌ها، در برخی از بیماران می‌تواند موجب افزایش دمای بدن و در مواردی، سوختگی پوست شود؛ چرا که فرکانس این دستگاه، نسبت به فرکانس دستگاه پال بسیار بیشتر است.

از طرف دیگر، در روش پال، می‌توان دقیقا می‌توان چربی های یک ناحیه خاص از بدن را هدف قرار داد. بنابراین، احتمال آسیب دیدن به بافت‌های کناری ناحیه مورد نظر، بسیار کمتر خواهد بود.

همچنین برای اطلاعات بیشتر بررسی جزء به جزء فرق پال با لیپوماتیک از دست ندهید.

بهترین مراکز لاغری با دستگاه پال در تهران

برای اینکه از نتیجه لیپوساکشن قدرتی راضی باشید، باید به دنبال بهترین مراکز لاغری با دستگاه پال در تهران یا شهرهای دیگر بگردید؛ چرا که سایر تجهیزاتی که در کنار دستگاه پال لاغری استفاده می‌شوند، در نتیجه جراحی لاغری با دستگاه پال بی‌تاثیر نیستند. بنابراین، به دنبال مطبی یا پزشکی باشید که از جدیدترین تجهیزات پزشکی برای انجام لیپوماتیک با دستگاه پال استفاده می‌کند.

بهترین جراح لاغری با دستگاه پال در تهران

با وجود اینکه پیکرتراشی با پال به عنوان یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی در نظر گرفته می‌شود، اما اگر توسط پزشک حاذقی انجام نگردد، قطعا عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل، مشابه با هر جراحی زیبایی دیگری، برای پیکرتراشی با دستگاه پال نیز باید به دنبال یک پزشک با مهارت و البته با تجربه باشید.

با وجود اینکه روند انجام جراحی لاغری در لیپوساکشن قدرتی تا حد زیادی ارتقا پیدا کرده است، اما هنوز هم برای انجام آن نیاز به سرعت عمل بالایی است. علاوه بر این، پزشک باید بداند که از دستگاه پیکرتراشی پال برای نواحی مختلف بدن به چه شکلی استفاده کند؛ چرا که در غیر این صورت، نمی‌تواند به صورت یکنواخت چربی‌ها را از بدن خارج کرده و فرد را دچار مشکل می‌کند. بنابراین، اگرچه دستگاه پال لاغری یکی از بهترین روش‌ها جهت لاغری محسوب می‌شود، اما نتیجه آن تا حد زیادی به پزشکی متخصصی که لاغری با دستگاه پال را انجام می‌دهد، نیز بستگی دارد. بنابراین، قبل از اینکه برای پیکرتراشی با دستگاه پال آماده شوید، بهتر است که نمونه‌های واقعی از تجربه و مهارت پزشک انتخابی‌تان را مشاهده کنید. در این صورت می‌توانید در انتخاب بهترین جراح لاغری با دستگاه پال در تهران و یا سایر شهرستان‌ها موفق عمل کنید.

هزینه لاغری با دستگاه پال

هزینه پیکرتراشی با پال به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین این موارد عبارت هستند از:

 • جراح متخصصی که مسئولیت انجام جراحی لاغری با دستگاه پال را به عهده دارد. مسلما هرچه که پزشک باتجربه‌تری را برای انجام پیکرتراشی با دستگاه پال انتخاب کنید، هزینه نیز به همان نسبت افزایش خواهد داشت.
 • تجهیزاتی که در کنار دستگاه پیکرتراشی پال برای جراحی استفاده می‌شوند، یکی دیگر از مواردی است که در هزینه‌ها تاثیرگذارند. بنابراین، هرچه که مطب شما از تجهیزات به روزتری برای انجام پیکرتراشی با پال استفاده کند، هزینه نیز بیشتر خواهد بود.
 • نوع بیهوشی که برای پیکرتراشی با پال استفاده می‌شود، نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه لاغری با دستگاه پال می‌باشد.
 • میزان چربی که توسط دستگاه پیکرتراشی پال باید از بدن خارج شود، یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار است. طبیعتا هرچه میزان چربی بیشتر باشد، در افزایش هزینه ها تاثیر مستقیم دارد.
 • ناحیه‌ای که برای انجام لیپوساکشن قدرتی مد نظر دارید، یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه‌ها است. به طور کلی، هزینه نواحی وسیع، حساس و ظریف بیشتر خواهد بود.

با توجه به مواردی که در رابطه با هزینه لاغری با دستگاه پال بیان کردیم، به سادگی می‌توان متوجه شد که هزینه انجام روش لاغری موضعی بسته به افراد مختلف، متفاوت است. بنابراین، در صورتی که می‌خواهید از هزینه های دقیق لیپوماتیک با دستگاه پال مطلع شوید، باید در یک جلسه مشاوره با پزشک مورد نظرتان شرکت کنید. از وی بخواهید که تمام هزینه‌های مورد نیاز از ابتدا تا انتهای پیکرتراشی با پال را برای شما مشخص نماید.

آیا بعد از لاغری موضعی با پال جای زخم روی بدن باقی می‌ماند؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که بسیاری از متقاضیان لاغری با دستگاه دارند، این است که بعد از انجام این جراحی زیبایی، جای زخم باقی می‌ماند یا نه. خوشبختانه در این روش با توجه به اینکه چند برش کوچک ایجاد می‌شود، می‌توان گفت که جای زخم بعد از انجام جراحی مشخص نخواهد بود؛ چرا که معمولا این برش های چند میلی متری در نواحی نامشخص و در راستای چین و چروک های بدن ایجاد می‌شود. بنابراین، برخلاف لیپوساکشن سنتی، هیچ گونه نگرانی در رابطه با جای زخم و بخیه در این روش وجود ندارد.

آیا می‌توان از چربی خارج شده در لاغری با دستگاه پال برای تزریق به نواحی دیگر استفاده کرد؟

جواب این سوال مثبت است. سلول‌های چربی که از این طریق از بدن خارج می‌شوند، ساختار سالمی داشته و برای تزریق به نواحی دیگر بدن آماده هستند. بنابراین، در صورتی که شما قصد انجام تزریق چربی را دارید، می‌توانید در حین پیکرتراشی با دستگاه پال، از چربی خارج شده برای تزریق به سایر نواحی بدن استفاده کنید. به این ترتیب، توانسته‌اید با یک تیر به دو نشان زده و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. شما می‌توانید از این چربی اضافی، برای تزریق به باسن، تزریق به سینه و … استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که بعد از انجام تزریق، حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد از چربی تزریق شده، جذب بدنتان می‌شود. بنابراین، در صورتی که سایز خاصی مد نظر دارید، باید به مقدار چربی بیشتری تزریق نمایید. هرچند که اگر این جراحی توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که وی خود می‌داند که برای دست‌یابی به سایز مورد نظرتان، چه مقدار چربی را باید برای تزریق آماده کند.

جمع بندی

لاغری با دستگاه پال به عنوان یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی در نظر گرفته می‌شود. لیپوماتیک با دستگاه پال که از آن به عنوان لیپوساکشن قدرتی نیز یاد می‌گردد، حالت پیشرفته‌ای از لیپوساکشن سنتی است. در پیکرتراشی با دستگاه پال، هدف، حذف چربی‌های مقاوم می‌باشد. منظور، چربی‌هایی هستند که با استفاده از رژیم غذایی و ورزشی از بین نمی‌روند. بنابراین، استفاده از دستگاه پیکرتراشی پال به کسانی که خواهان کاهش چندین سایز از وزن خود می‌باشند، چندان توصیه نمی‌گردد. از دستگاه پال لاغری به دلیل ساختار منحصر به فردی که دارد، می‌توان برای حجم انبوهی از چربی، در یک جلسه استفاده کرد. لازم به ذکر است که از چربی خارج شده، می‌توانید برای تزریق به سایر نواحی بدن و افزایش سایز استفاده نمایید. اما با توجه به اینکه احتمال جذب چربی توسط بدن وجود دارد، برای اینکه به سایز مطلوبتان برسید، باید حجم بیشتری از چربی را تزریق نمایید. با این وجود استفاده از این روش برای همگان توصیه نمی‌شود. پس برای کسب اطلاعات دقیق در مورد اینکه شما کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستید و هزینه‌های آن، حتما در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت نمایید.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست