دسته‌بندی نشده

تمیز کردن جوش های سر سیاه

دانه‌ ی سرسیاه چیست؟

دانه‌های سرسیاه و یا کومدون‌های سیاه پوستی، به علت رسوب بیش از اندازه چربی روی سطح پوست به وجود می آید. زمانی که سلول‌های مرده پوست و سبوم یا همان چربی نواحی ریشه مو در نزدیک به سطح پوست جمع می شوند، دانه‌های سرسیاه ساخته می شوند و به مرور به علت تماس با هوا حالت مقاوم تری به خود می گیرند. به وجود آمدن  این دانه ها به چندین عامل بستگی دارد، عواملی مانند: تولید چربی بیش از اندازه طبیعی در پوست، ترشح بیش از اندازه هورمون‌های مردانه (آندروژن‌ها)، مصرف لوازم آرایشی مختلف و ترکیب آنها با چربی پوست، رطوبت و آلاینده‌های هوا، اضطراب، حساسیت

تمیز کردن جوش های سر سیاه

  • به جهت از بین بردن این دانه‌ها از روی پوست، می توانید از داروحانه نوارهای دارویی را مربوط به همین مشکل است را تهیه کنید و آن هارا بر روی جوش های سر سیاه خود بچسبانید و با کندن آن به میزان قابل توجهی تعداد آن ها کم خواهد شد، اما روش های خانگی زیادی وجود دارند که اگر مایل باشید می توانید توسط آن ها از شر این دانه ها خلاص شوید که تاثیر این روش ها در هر شخص متفاوت است  و پیشنهاد می کنیم افرادی که دارای پوست حساس و آسیب پذیر هستند از این این روش ها استفاده نکنند.
  • کمی عسل که حالت نرم و گرم دارد را به پوست خود بمالید و بعد از اینکه دیدید دانه‌های سرسیاه از حالت سفتی در  آمدند، با اندکی فشار آنها را به از پوست  خارج کنید.
  • دو قاشق غذاخوری بلغور جوی دوسر، سه قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و آن را بر روری دانه های سز سیاه بمالید و بگذاریذ ۷ تا۵ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد آن را بشورید
  • ترکیب آبلیمو، روغن بادام و گلیسیرین و گذاشتن آن به مدت ۵ دقیقه بر روی پوست، از راه حل هایی است که بسیار کمک کننده برای از بین بردن دانه‌های سرسیاه می باشد.
  • گذاشتن پوست خیار تا ۲۵ دقیقه بر روی پوست نه فقط دانه‌های سرسیاه را از بین می برد، بلکه باعث از بین رفتن یا کم رنگ شدن  جای جوش ها می شود.
  • یک خمیر از دانه‌های آسیاب شده شنبلیله و آب درست کنید و آن را هر شب برای ۵ الی ۱۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و بعد با آب گرم آن را بشویید. دو قاشق چایخوری بی‌کربنات سدیم را در سه تا چهار فنجان آب‌جوش بجوشانید و یک حوله تمیز را با آن خیس کنید و روی پوست خود بگذارید. این کار را روزانه  پنج تا شش تکرار نمایید.
  • بادام پودر شده را با مقدار اندکی آب و گلاب ترکیب نماییید و روی لکه‌ها بگذارید و بعد از چند دقیقه با آب ولرم آن را از روی پوست بردارید و تمیز کنید.
  • ۳ قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق مرباخوری دارچین ترکیب نمایید و روی پوستتان بمالید و بعد از خشک شدن آن را بشویید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده − سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست