جراحی صورت

تزریق ژل لب

تزریق ژل Gel Injection
امروزه حجیم کردن لب ها در جامعه ما بسیار رایج شده و افراد زیاد خواهان آن هستند که لازم است قبل از انجام اطلاعاتی راجع به آن داشته باشند. برای این کار از ژل ها و پرکننده ها استفاده می شود که باید دارای ویژگی خاصی باشند تا قابل تزریق باشد. از جمله اینکه به میزان زیادی قابلیت سازگاری بیولوژیکی داشته باشند و کمترین میزان تحریک سیستم ایمنی بدن را داشته باشند و بیماری زا نباشند.

مورد دیگرقابل توجه در تزریق ژل لب این است که چون لب ها دارای مویرگهای زیای هستند و در نتیجه میزان خون رسانی درآنها بالاست باید محل تزریق دقیق انتخاب شود و همچنین ژل از پایداری بالایی برخوردار باشد.

نحوه تزریق ژل:

جدیدترین ژلها که استفاده می شوند ژلهای از جنس اسید هیالورونیک می باشند.هیالورونیک اسید از عوامل تشکیل دهنده بافتهای طبیعی بدن و همچنین پوست می باشد که میزان آن با افزایش سن در پوست کاهش می یابد امروزه اسید هیالورونیک بصورت ژل های قابل جذب در دسترس پزشکان می باشد که جهت پر نمودن چین های صورت و حجم دادن به گونه ها و لب ها و … استفاده می شود.

این ژل ها به صورت قابل جذب بوده و بعد از چند ماه تا یک سال توسط آنزیم هیالورونید از موجود در بدن تجزیه و جذب می شود واکنش حساسیتی بدن نسبت به این ژل ها بسیار کم می باشد. این ژل ها به عنوان Filler برای پر کردن شیارها و چروک ها مانند خط خنده ، خط اخم و حجم دادن به گونه ها ، لب و چانه و اندام ها استفاده می شود . هم چنین از این ژل ها جهت پرنمودن فرورفتگی هایی مانند اسکار آکنه و اسکار سالک و بعضی نواحی بینی استفاده می شود.

تزریق ژل لب به خاطر اینکه تقریبا هیچ عوارضی ندارد می تواند در همه افراد انجام شود. ولی قبل از انجام آن پزشک باید از سوابق بیماری فرد مطلع شود و میزان مورد استفاده آن باید قبل از تزریق به فرد اطلاع داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست