جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل بینی در زمان بارداری

آیا هنگام بارداری می توان اقدام به جراحی بینی کرد؟

بعضی وقتها برنامه ریزی به تنهایی راه گشا نیست .اگر جز افرادی هستید که برای جراحی بینی برنامه ریزی کرده اید و متوجه شده اید که باردار هستید باید عمل جراحی بینی خود را به تعویق بیندازید زیرا انجام هر نوع عمل جراحی انتخابی در هنگام بارداری ممنوع است از جمله جراحی بینی. درست است که جراحی بینی هیچ ارتباطی به رحم شما ندارد اما استفاده از آرام بخش ها و داروهایی که در حین عمل به بدن وارد میشود می تواند برای جنین در حال رشد شما ضرر داشته باشد و به آن آسیب و صدمه وارد کند . شما می توانید جراحی بینی خود را در یک زمان دیگر در آینده انجام دهید .

در صورتی که به دلیل انحراف سپتوم و یا تنگ بودن مسیر هوایی بینی دچار مشکلات تنفسی شده اید ، جراحی بینی برای شما نمی تواند یک جراحی انتخابی باشد و اگر امنیت و تندرستی شما به دلیل توانایی نداشتن در دریافت اکسیژن در معرض خطر باشد ، امکان دارد جراحی بینی احتیاج باشد حتی اگر باردار باشید. لازم به ذکر است احتمال اتفاق افتادنش بسیار کم است. در این هنگام پزشک شما باتوجه به شرایط شما باید مزایا و خطرات جراحی بینی را بسنجد .

در زمان بارداری انجام عمل جراحی بینی ممنوع است و اگر مراجعه کنندگان در رابطه با بارداری خود اطمینان ندارند حتما تست بارداری را انجام دهند و اگر جواب منفی بود اقدام به جراحی بینی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − دوازده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست