جراحی بینی گوشتی

بینی همه افراد از ساختار گوشت ، غضروف و پوست می باشد . و با توجه به اینکه بینی افراد با ساختمان و پوست متفاوت است به همین دلیل نتایج عمل متفاوت می باشد. در عمل جراحی بینی گوشتی ، ضخامت پوست زیاد و غضروف ظریفی و کوچکی دارند. همچنین پوست چرب است و غدد چربی زیر پوستی زیادی دارد . به دلیل اینکه تکنیک های قدیمی معمولا برای این نوع عمل بینی فایده چندانی ندارند کم تر بکار برده می شوند. ولی به وسیله تکنیک های نوین ، زیبایی بینی های گوشتی بیشتر امکان پذیر است.

روش‌های جراحی بینی مدرن

در حال حاضر تکنیک های جراحی بینی زیادی به منظور اصلاح بینی‌های گوشتی و همچنین استخوانی وجود دارد که از بسیاری از تکنیک هایی که در گذشته استفاده می شد علمی و جدیدتر هستند . بر اساس جراحی بینی به سبک جدید ، جراح زیبایی همه ی تلاش خود را می‌کند تا از بینی اصلا غضروف و یا استخوانی کم نشود و در صورت امکان به منظور بهتر شدن ظاهر بینی از صورت مواردی به این قسمت اضافه می شود.

در این روش جراح بینی سعی خود را می‌کند که از بافت‌های قسمت های بینی در بخش های متفاوت ، آن‌که به این بافت‌ها احتیاج است، استفاده نماید. در حقیقت جراح بدون استفاده از بافت مصنوعی اقدام به ترمیم بینی فرد می کند . در برخی از موارد در جراحی بینی به شکل مدرن پزشک سعی می کند تا با استفاده از بافت‌های بقیه نقاط بدن به منظور پیوند زدن به بافت بینی اقدام کند . در حقیقت جراح با تغییر شکل دادن بافت، بینی را کوچک و یا بزرگ کرده و به آن ظاهر مطلوبی می‌ دهد. با اهمیت ترین قسمت در روش های جراحی بینی مدرن عوض کردن شکل ظاهری بینی بدون خارج کردن بافت‌های زیادی از آن است.

روش‌های جراحی زیبایی بینی سنتی

در تکنیک های جراحی زیبایی به روش قدیمی معمولا به منظور کوچک کردن بینی بافت‌های زیادی از آن خارج می‌شد. این مدل جراحی زیبایی بینی هم اکنون به وسیله تعداد زیادی از جراحان پلاستیک انجام می شود و معمولا در ظرف شیشه‌ای بافت‌های خارج شده از بینی را به بیمار داده و پیشنهاد می‌کنند در صورت لزوم به منظور جراحی‌های احتمالی بعدی این بافت را نگهداری کنند.

بینی های گوشتی را با جراحی زیبایی نمیتوان اصلاح کرد چرا که نتیجه مطلوبی را نخواهند داشت . بایستی حتما اصولی انجام شود که نتیجه عمل غیر قابل برگشت باشد.اصول اصلاح در انواع بینی تقریبا با بینی هایی که تنها مشکلشان برجستگی استخوانی واضح است، فرق دارد و این نارضایتی و شکایت ها پس از جراحی بینی نتیجه عدم توجه به این تفاوت ها میباشد.قصد ما از جراحی بینی گوشتی تنها فرم دادن به بینی گوشتی میباشد به گونه ای که با سایر اجزای صورت نیز هماهنگی پیدا کند و هدف تنها کوچک نمودن بینی های گوشتی نمیباشد. در جراحی بینی هایی که تنها هدف از جراحی کوچک کردن بینی است نتیجه مطلوبی را در طولانی مدت نخواهد داشتو نیز امکان ایجاد مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی و… هم نیز وجود دارد.

با در نظر گرفتن اینکه حمایت اسکلتی بینی های گوشتی سست میباشد، بمنظور شکل دادن به بینی و خوش فرم کردن آن نخست اندازه بینی تعدیل می گردد و غضروف هایی که وضعیت مناسبی ندارند جابجا می شوند. بعد ساختارهای ضعیف به کمک پیوندهای غضروفی ننیز تقویت می شوند.

هنگامی که به بینی صدمه ای وارد شود و یا بینی جراحی شده باشد، بینی متورم می شود. تورم در همه یکسان نمی باشد و هر اندازه جراحی سبک باشد، به هر حال بینی متورم می شود. میزان تورم حاکی از جراحی در کسانی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند نسبت به کسانی که جراحی بینی استخوانی انجام داده اند بالاتر است. به این علت که بینی های گوشتی از پوست ضخیمی برخوردارند، و بینی بیشتر دستکاری می شود. میزان تورم ناشی از جراحی وابسته به کلفتی پوست و کارهایی که بر روی بینی صورت می گیرد و همچنین نوع بینی شخص می باشد است. کسانی که جراحی انحراف بینی کرده اند به علت نیاز به دستکاری و کارهای بیشتر به وسیله جراح بینی، تورم بینیشان هم بیشتر است.

هر شخصی برای تسریع در بهبودی  روند کاهش ورم بینی پس از جراحی بایستی یکسری مسائل را رعایت کند که عبارتند از:

روش های کاهش ورم بینی

 • عدم استفاده از قهوه و چای
 • عدم استفاده از نی برای نوشیدن مایعات
 • عدم استفاده از غذاهای داغ
 • به کارگیری از کمپرس سرد به مدت ۲ روز پس از جراحی بینی
 • عدم استفاده از مصرف نمک و سدیم
 • به مدت ۲ هفته پس از جراحی سر را باید بالا نگاه داشت و در موقع خواب بایستی از بالشت اضافه استفاده کرد
 • دوری از ورزش ها و کارهای سنگین تا مدتی پس از جراحی
 • استحمام با آب ولرم همچنین توصیه می شود در زیر نور آفتاب شدید و لامپ های حرارتی یا اماکن گرم و شرجی مثل سونا و جکوزی قرار نگیرید
 • مراقب باشید به بینی ضربه ای نرسد  و از رفتن به جاهای شلوغ خودداری کنید
 • به کارگیری از پمادهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب
 • عدم استفاده از غذاهای جویدنی و سفت(از غذاهای نرم و میکس شده استفاده نمایید)
 • عدم استفاده از دخانیات
 • عدم استفاده از نوشیدن مشروبات الکلی
 • به کارگیری از چسب بینی به مدت سه ماه پس از جراحی در بینی های گوشتی و به مدت یک ماه برای بینی های استخوانی

همچنین می توانید در مورد جراحی بینی استخوانی اطلاعات کسب کنید.

جراحی بینی گوشتی بدون عمل بینی

هر روزه افراد زیادی تصمیم به عمل جراحی بینی می گیرند و در این بین کسانی که از بینی گوشتی برخوردارند در پی جراح بینی هستند که جراحی بینی گوشتی آن ها را به عالی ترین حالت ممکن انجام دهد. در این بین تبلیغات زیادی به گوش می رسد  که لیزر بینی گوشتی بدون عمل بینی صورت می گیرد و نتیجه فوق العاده ای دارد تعداد زیادی با شنیدن این بازارگرمی ها تحت تاثیر قرار می گیرند زیرا فکر می کنند بدون استفاده از متد های جراحی، به فرم بینی زیبایی دست می یابند و معتقدند  که لیزر بینی گوشتی بدون عمل بینی میسر است.

این نوع از رینوپلاستی خونریزی ندارد و می تواند نگرانی های قبل از عمل را از فرد بگیرد. عمل بینی با لیزر می تواند در مقایسه با شیوه دیگر جراحی ارزان تر بوده و نیاز به پرداخت هزینه زیاد را نخواهد داشت. به همین دلیل است که افراد زیادی تحت تاثیر تبلیغات ها قرار گرفته و به دنبال این نوع جراحی بدون خونریزی هستند. حال اینکه بیشتر تعداد افرادی که برای این عمل مراجعه می کنند کسانی هستند که بینی آنها گوشتی است. زیرا لیزر را در این تبلیغات ها به گونه ای معرفی کرده اند که می تواند برای پوست های کلفت و با ضخامت بالا مناسب باشد. این احتمال وجود دارد که عمل بینی گوشتی با لیزر را امکان پذیر جلوه داده باشند. حال ما می خواهیم در این رابطه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

آیا لیزر بینی گوشتی بدون عمل بینی صحت دارد؟

حقیقت این است که لیزر بینی گوشتی بدون عمل واقعیت ندارد و لیزر ها قادر نیستند در ظاهر بینی تغییراتی به وجود آورند. بنابراین توجه به تبلیغاتی همچون جراحی بینی با لیزر سودی ندارد و تنها یک تبلیغ است و علم پزشکی تاکنون به این مرحله نرسیده است که جراحی بینی را بدون ایجاد برش بر روی پوست و بدون به کارگیری از متدهای جراحی انجام دهد.

با این وجود شاید امروزه در خیلی از عمل هایی که انجام می شود از لیزر هم استفاده شود و بتواند در برخی از جراحی ها با نتیجه و کار آمد پیش رود. اما این نکته دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که تا به امروز این امکان وجود نداشته که بتوان با لیزر ساختار بینی ها را تغییر داد. شاید بتوان از آن در جراحی بینی برای برش های بینی و یا نازک تر کردن پوست بینی نیز  به کار برد اما به تنهایی برای عمل بینی گوشتی با لیزر نمی تواند تاثیر گذار باشد. به علاوه حتی همان برش هایی که با لیزر انجام شود بعد از عمل جای زخم هایی که باقی می ماند به نسبت برش دادن با تیغ جراحی خیلی بیشتر است.

خالی از لطف نیست اگر بدانید که عمل بینی گوشتی با لیزر و چه بینی های دیگر به آن شکلی که درذهن شما وجود دارد تغییری در ظاهر بینی شما به وجود نخواهد آمد. این روش از نظر بسیاری از پزشکان متخصص مورد تایید نمی باشد. بهتر است بدانید که لیزر ها این قابلیت را ندارند که استخوان بینی را تراشیده و یا گوشت بینی را از بین ببرند. از این رو نمی توان از آن به نتیجه ای مطلوب دست یافت. عمل بینی گوشتی با لیزر شاید در مواردی در حین جراحی بینی انجام شود اما به تنهایی نمی تواند موثر واقع شود. از این رو باید در رابطه با این امر دیدی دقیق تر و منطقی تر داشته باشیم. شاید برای بعضی از افراد که بینی آنها اشکالات بسیار جزئی داشته باشد امکان استفاده از لیزر برای رفع ایراد جزئی بینی آنها وجود داشته باشد اما برای بینی های گوشتی و یا بسیار بزرگ این امکان وجود نخواهد داشت.

بهترین روش کوچک کردن بینی گوشتی

بهترین راه کوچک کردن بینی گوشتی به کارگیری از روش جراحی می باشد که سبب می گردد ساختار بینی تغییر کند و فرم بینی زیبا گردد. جراحی بینی گوشتی از طریق متدهای باز و بسته صورت می گیرد  و اغلب با روش باز به نتیجه بهتری می توان دست یافت. جراحی بینی گوشتی اغلب کار دشواریست بنابراین در تلاش باشید برای جراحی بینی یک جراح خبره و توانا را انتخاب کنید.

دکتر نجف بیگی یکی از توانا ترین جراحان زیبایی بینی می باشند که همواره عالی ترین  و زیباترین نتیجه را برای بیماران به ارمغان می آورند و همچنین  ساختار مناسبی را در جراحی بینی ایجاد می کنند تا بیمار دچار اختلالات تنفسی نگردد.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

آخرین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست