دسته‌بندی نشده

آیا افتادگی پلک را بدون جراحی می توان رفع کرد؟

با این متد می‌توان چشم‌های افتاده، پلک‌هایی شل با رنگ تیره، را به چشمانی درشت، جذاب تبدیل نماید. ضمن اینکه، بلفاروپلاستی مورد درمانی هم دارد و قادر است وضوح و میدان دید را با برطرف کردن  افتادگی‌های قابل توجه پلک ارتقاء داد. اصلاح فرم پلک بدون جراحی، شیوه ای کاملا نوین و مطابق با تکنولوژی روز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر جهت برش استفاده نمیشود در  حقیقت برشی صورت نمی گیرد  بلکه به طور سرپایی از دستگاه پلاسما برای کشیدن بی واسطه پلک ، با کرم بی حسی و عدم نیاز به بیهوشی عمومی استفاده میشود.
در این متد، لایه سطحی اضافی پوست (اپیدرم)  از حالت جامد به گاز در آمده و باعث کشیده شدن لایه های تحتانی پوست میشود.

پلاسما چیست ؟

همه ما می دانیم که در محیط  ماده در  سه حالت جامد  مایع و گاز یافت می شود. مثلا یخ از حالت جامد بعد از دریافت انرژی به حالت مایع آب  تبدیل شده و بعد با انرژی بیشتر به حالت گاز تبخیر میشود. حالت بعدی از لحاظ علم فیزیک ،پلاسما یا حالت چهارم ماده می باشد. پلاسما درحقیقت گازی است یونیزه و پرانرژی ، در برگیرنده یونها و الکترونهای به شدت فرار و خنثی که بسیار آسان و رها در حال جا به جایی هستند. در طبیعت از صاعقه ، جرقه و شعله آتش به عنوان حالت پلاسما میتوان یاد کرد.

 ویژگی های پلاسما

دمای پلاسما خیلی زیاد است اما همزمان فشار خیلی کمی دارد در نتیجه  با ارتباط با ماده دیگر خیلی فوری سرد میشود و انرژی را انتقال می دهد. از تمام این ویژگی های پلاسما در انجام این عمل بهره می جویند . به دلیل تمایز الکترومغناطیسی موجود میان نوک وسیله و بدن انسان ، این خارج شدن یون باعث خراب شدن  بافتی و تصعید اجزای پوست سطحی می شود.

دقت کنید که این پلاسما با پلاسمای مایع که قسمتی از خون است بسیار متفاوت است. این روش نه لیزر است و نه امواج رادیوفرکانسی. (R.F ) درحقیقت خیلی به روز تر و پیشرفته تر از لیزر و رادیو فرکانسی می باشد. ویژگی اصلی این روش عدم نفوذ به لایه های عمقی پوست است. پس معضلاتی مثل التهاب و قرمزی دراز مدت مدت ، گوشت اضافه، تیرگی پس از درمان و… خیلی کمتر مشاهده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست