جراحی صورت

جراحی لیفت پیشانی

با لیفت پیشانی و ابرو
خطوط چروک که به صورت عرضی و یا عمودی بین دو چشم و پیشانی قرار دارد از بین خواهد رفت. هم چنین فاصله بین پلک و ابرو به صوت طبیعی برمی گردد و ابروها در جای طبیعی خود قرار می گیرند که در سنین پایین تر قرار داشتند. این جراحی را می توان با لیفت صورت همزمان انجام داد.

پوست پیشانی
نیز مانند دیگر اعضای بدن با افزایش سن شل شده و دچار افتادگی می‌شود. به دنبال این روند چین‌هایی که در این ناحیه پدیدار شده که در پیشانی به صورت خطوط عرضی و در بین دو ابرو (خط اخم) به شکل عمودی دیده می‌شوند. این وضعیت علاوه بر مسن‌ نشان دادن فرد به او حالت خسته و اخمو می‌دهد. با انجام این جراحی تمامی خطوط از بین رفته و پیشانی صاف شده و صورت جوان‌ و شاداب‌ میشود.

تمام اشخاصی‌ که چین و چروک متوسط تا شدیدی داشته و مایلند چهره ای جوان‌تر و باز داشته باشند، می‌توانند این جراحی را انجام دهند. البته به طور معمول افراد ۴۰ تا ۶۰ سال متقاضی این جراحی می‌شوند ولی‌ برای تمام افرادی که خواستار چهره جوانتری هستند، مناسب است. این جراحی به دو روش کلاسیک و اندوسکوپیک انجام میپذیرد.

در روش کلاسیک برشی بالای پیشانی در پشت خطّ رویش مو داده میشود که تا بالای هر دو گوش امتداد دارد. سپس پوست بلند شده و بالا کشیده میشود. و در پایان پوست اضافی برداشته میشود. این روش جهت برطرف کردن افتادگیها و چین و چروک‌های شدید بهتر است ولی‌ در کسانی‌ که خطّ موی بالاتر یا طاسی‌ دارند (مثلا در آقایان) راه مناسبی نیست. ماندگاری این روش از روش‌های دیگر بیشتر است.

در روش اندوسکوپیک چند برش کوچک در بالای پیشانی داده میشود و کشیدن پوست توسط اندوسکوپ انجام می‌شود. این را درمان برای افتادگی‌های ملایم تر تا متوسط توصیه میشود و ماندگاری آن نسبت به روش کلاسیک کمتر است. اما مزیت این راه برش کمتر و در نتیجه دوران نقاهت کوتاه‌تر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + نوزده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست