لیفت صورت با اندوتاین

لیفت صورت با اندوتاین
جراحی صورت

لیفت صورت با اندوتاین که از روش‌های بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت می‌باشد، از جمله عمل‌های زیبایی صورت می‌باشد که توسط جراح پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود. از بین رفتن جوانی، طراوت و زیبایی پوست صورت، از جمله اتفاقات ناگواری است که می‌تواند صدمات بسیاری به روحیه و اعتماد به نفس اشخاص وارد کند. این مساله نه تنها در خانم‌ها، بلکه در آقایان نیز حائز اهمیت می‌باشد. چروک شدن، شل شدگی و افتادگی پوست صورت به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ وراثت و مسائل ژنتیکی، نور خورشید، آلودگی‌های محیطی و از همه مهم‌تر شرایط استرس‌زا و اضطراب آور. تغییراتی که در پوست صورت افراد اتفاق می‌افتند، باعث ایجاد علائم پیری در چهره می‌شوند. شل شدن پوست صورت باعث ایجاد خطوط و چین و چروک در اطراف چشم، لب‌ها، شقیقه و گونه‌ها می‌شود. از بین عمل‌های بسیاری که برای بالا کشیدن پوست صورت وجود دارند، لیفت صورت با اندوتاین یکی از روش‌های موثر می‌باشد.

لیفت صورت با اندوتاین که به لیفت با نخ نیز شهرت دارد، با تکنیک منحصربه‌فرد خود، باعث بالا کشیدن پوست و لیفتینگ صورت می‌شود. در لیفت صورت با اندوتاین، عمل لیفت صورت با نخ انجام می‌شود و با بالا کشیدن پوست، کشیدن ابرو و کشیدن چشم با نخ باعث رفع آثار پیری می‌گردد. امروزه شیوه‌های زیبایی بسیاری برای ایجاد چهره جوان‌تر در افراد ابداع شده‌اند. انواع لیفت صورت با جراحی، لیفت صورت با لیزر، لیفت صورت با نخ، جراحی چشم مصری، جراحی زیبایی پلک و بسیاری دیگر از روش‌ها، از جمله اینها هستند. لیفت اندوتاین به عنوان روشی که می‌تواند آثار ناشی از صدمات وارده به پوست را به خوبی محو کند، در بین طرفداران زیبایی صورت، جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده است. لیفتینگ صورت و بالا کشیدن پوست، نه تنها با ایجاد زیبایی در چهره باعث افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود، بلکه می‌تواند موقعیت شغلی و اجتماعی افراد را نیز تغییر دهد.

لیفت صورت با اندوتاین چیست و چگونه باعث بالا کشیدن پوست صورت می‌شود؟

همانطور که در مقدمه مطلب اشاره کردیم، لیفت صورت با اندوتاین یکی از روش‌های لیفتینگ صورت می‌باشد. در لیفت اندوتاین، بالا کشیدن پوست یا لیفت صورت با نخ انجام می‌شود. لیفت اندوتاین، یک روش حرفه‌ای سازگار با بدن انسان می‌باشد که با عوارض بسیار کم، می‌تواند نتایج چشم‌گیری را به دنبال داشته باشد. لیفت اندوتاین، یک شیوه لیفت صورت با جراحی می‌باشد که قادر است به بهترین شکل ممکن، افتادگی، چین و چروک، خطوط و در کل علائم پیری را تا حد زیادی کاهش دهد. لیفت صورت با نخ یا لیفت اندوتاین همچنین، باعث کشیدن ابرو شده که به ایجاد چهره‌ای جذاب‌تر و سرحال‌تر کمک زیادی می‌کند.

اما پیش از زیاده‌گویی بهتر است ببینیم لیفت صورت با اندوتاین یا لیفت صورت با نخ چیست؟ کشیدن ابرو و کشیدن چشم با نخ چگونه انجام می‌شوند؟ آیا لیفت اندوتاین به عنوان یک روش لیفت صورت با جراحی است یا بدون جراحی؟ تفاوت لیفت اندوتاین با جراحی چشم مصری و لیفت صورت با لیزر چیست؟ هزینه اندوتاین چقدر است؟ تفاوت هزینه اندوتاین و جراحی چشم مصری با دیگر روش‌های جراحی زیبایی چقدر است؟

اندوتاین چیست؟

اندوتاین، یک فناوری پزشکی پیشرفته است که از آن در لیفتینگ صورت، گونه‌ها، پیشانی، کشیدن ابرو، کشیدن چشم با نخ و نیز لیفت گردن و چانه‌ها استفاده می‌شود. اندوتاین توانسته است به خوبی جای برش‌ها و زخم‌های ایجاد شده در روش‌های سنتی را پر کند. اندوتاین، یک پروتز نوارش شکل باریک است که در زیر پوست صورت به کار گرفته می‌شود. روی اندوتاین، چند شاخک ریز یا دندانه قرار گرفته است که با فشار دقیق و ظریفی که توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی وارد می‌شود، خارهای روی اندوتاین به درون بافت و چربی‌های زیر پوست وارد می‌شوند. مواد به کار گرفته شده در تولید اندوتاین، سازگاری زیستی بسیار زیادی با بدن داشته و به ندرت باعث ایجاد عفونت یا عدم سازگاری با بافت‌های بدن می‌شود. در واقع، می‌توان گفت که عمل لیفت صورت با نخ  و کشیدن ابرو به این روش، هیچ عارضه‌ و خطری برای بدن نخواهد داشت.

بعد از قرار گرفتن خارها و دندانه‌های اندوتاین در بافت پوست، این قابلیت بوجود می‌آید که نوار قرار گرفته شده در پوست را به اندازه مناسب کشید. با انجام این کار، بافت‌ها و پوست صورت در سر جای خود قرار می‌گیرند که در نهایت منجر به لیفتینگ صورت می‌شوند. به این دلیل که دندانه‌های اندوتاین به صورت همگن و با فاصله یکسان از هم قرار گرفته‌اند، کشش و فشار وارد شده به پوست، به صورت همه جانبه و یکسان در تمام بخش‌های صورت پخش می‌شوند. به همین دلیل است که لیفت صورت با نخ، کشیدن ابرو، کشیدن چشم با نخ و بالا کشیدن پوست با اندوتاین باعث ایجاد نتایج همگن و متقارن در صورت می‌شوند. لیفت اندوتاین در مقایسه با دیگر روش‌های لیفت صورت با جراحی یا لیفت صورت با لیزر و نیز انواع روش‌های جراحی زیبایی پلک می‌تواند نتایجی مطلوب‌تر به بار آورند.

لیفت صورت با  اندوتاین چه مزایایی دارد؟

لیفت اندوتاین، کشیدن ابرو، کشیدن چشم با نخ و هر اسم دیگری که برای این شیوه از لیفتینگ صورت وجود دارد، در نهایت، باعث ایجاد چهره‌ای جوان‌تر در افراد خواهند شد. لیفت چشم با نخ، یک روش مطمئن و ایمن برای از میان برداشتن خطوط دور چشم و رفع آثار پیری از این ناحیه می‌باشد. عمل لیفت اندوتاین، بر خلاف انواع روش‌های لیفت صورت با جراحی، دوره نقاهت بسیار کمتری در پی داشته و بیمار می‌تواند چند روز بعد از عمل به روند عادی زندگی خود بازگردد. صورت و به خصوص چشم‌ها، بخشی از نواحی بدن هستند که تاثیر بسیار زیادی در افزایش یا کاهش جذابیت زنان و مردان دارند. چشمانی که پوست اطراف آنها صاف و بدون خط و چین و چروک باشند، قبل از هر چیز باعث افزایش اعتمادبه نفس اشخاص می‌شوند.

از این رو، کشیدن چشم با نخ، کشیدن ابرو و در نهایت لیفت صورت با نخ، به سبب عوارض بسیار کمی که دارد، یکی از روش‌های مطلوب و مطمئن برای ایجاد تاثیرات مثبت در روحیه و انگیره اشخاص می‌باشد. از طرف دیگر، کشیدن چشم با نخ و لیفت صورت با نخ می‌تواند زمینه‌ساز بهبود روابط اجتماعی فرد نیز شود؛ چرا که خوشبختانه یا متاسفانه، زیبایی افراد یکی از معیارهای مهم در تصمیم‌گیری انسان‌ها برای ایجاد ارتباط می‌باشد. کشیدن ابرو، لیفت صورت با اندوتاین و بالا کشیدن پوست، مزایای به خصوص دارند که می‌توان آنها را در عناوین ذیل خلاصه کرد.

اولین مزیت لیفت صورت با اندوتاین: جوان سازی صورت

جوان سازی چهره، اولین مزیت و تاثیر مثبتی است که لیفت اندوتاین یا لیفت صورت با نخ دارد. به طور کلی هدف از انجام انواع عمل‌های لیفت صورت با جراحی، لیفت صورت با لیزر، کشیدن چشم با نخ، جراحی زیبایی پلک و جراحی چشم مصری، ارتقای پارامترهای مربوط به زیبایی چهره می‌باشد. در عمل‌های مربوط به کشیدن ابرو و لیفتینگ صورت، عضلات و بافت صورت سفت و محکم شده و باعث جوان سازی پوست صورت می‌شود. البته جالب است بدانیم که کشیدن چشم با نخ، جراحی چشم مصری و عمل‌های جراحی زیبایی پلک، نتایجی به دنبال دارند که علاوه بر ایجاد زیبایی، ممکن است در مواردی حتی به بهبود وضعیت بینایی فرد نیز کمک زیادی کنند.صورت

دومین مزیت لیفت اندوتاین: رفع شل شدگی و افتادگی پوست

عمل لیفت اندوتاین و کشیدن چشم با نخ باعث رفع شدن علائم افتادگی و شل شدگی پوست صورت می‌شوند. لیفت اندوتاین در صورتی که به شیوه اصولی و تحت نظر یک پزشک متخصص حرفه‌ای انجام شود، با برداشته شدن پوست اضافه و بالا کشیدن پوست می‌تواند پژمردگی، شل شدگی و افتادگی اطراف چشم، شقیقه و پیشانی را برطرف نماید. لیفتینگ صورت با اندوتاین در صورتی که به همراه لیفت صورت با جراحی یا لیفت صورت با لیزر انجام شود و همراه با بازسازی ساختار تحتانی صورت باشد، نتایجی خیره کننده در پی خواهد داشت.

سومین مزیت لیفت اندوتاین: بهبود خطوط صورت

تکنیک‌ها و شگردهای نوین در بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت قادر هستند بافت‌های ساختار زیرین پوست صورت را نیز کشیده و به آنها استحکام ببخشند. لیفت اندوتاین در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر لیفت صورت با جراحی یا لیفت صورت با لیزر، نتایجی بسیار طبیعی‌تر به ارمغان می‌آورند. در نهایت، می‌توان مزایای صرف هزینه اندوتاین برای بالا کشیدن پوست را در گزینه‌های زیر خلاصه کرد:

 • لیفت اندوتاین روشی بسیار ساده و سریع برای بالا کشیدن پوست است.
 • استفاده از روش لیفت اندوتاین دارای ماندگاری طولانی مدت می‌باشد.
 • برش‌ها و زخم‌های ایجادشده در لیفت اندوتاین بسیار کم و ناچیز هستند.
 • درد و کبود‌ی‌های ناشی از لیفت اندوتاین بسیار اندک هستند.
 • ریزش مو در محل لیفت اندوتاین به ندرت اتفاق می‌افتد.
 • برای انجام لیفت اندوتاین و بالا کشیدن پوست با نخ، به بی‌حسی کمتری احتیاج است.
 • احتمال بروز حساسیت در لیفت اندوتاین چیزی حدود صفر است.
 • در مقابله با هزینه اندوتاین، این روش دارای نتایج بسیار طبیعی و رضایت‌بخشی است.
 • لیفت اندوتاین را می‌توان به صورت همزمان برای بالا کشیدن پوست، لیفت ابرو، رفع چین و چروک و خط اخم استفاده کرد. بنابراین، می‌توان با یکبار صرف هزینه اندوتاین، چندین نتیجه مطلوب را کسب کرد.
 • لیفت اندوتاین در مقایسه با لیفت صورت با جراحی یا لیفت صورت با لیزر، دوره نقاهت کمتری را در پی خواهد داشت. بسیاری از روش‌های لیفت صورت با جراحی، عوارض شدیدی در پی دارند و دوره نقاهت آنان نیز طولانی می‌باشد. هر چند این عوارض در لیفت صورت با لیزر کمتر به چشم می‌خورند.
 • لیفت اندوتاین در برخی موارد می‌تواند نتایج حاصل از جراحی زیبایی پلک (رفع افتادگی پلک بالا) را نیز در پی داشته باشد. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به جراحی زیبایی پلک، درباره لیفت اندوتاین نیز تحقیقاتی به عمل آورید.

معایب استفاده از لیفت اندوتاین چیستند؟

·         ماندگاری کمتر در مقایسه با عمل‌های جراحی لیفتینگ

هر چند لیفت اندوتاین در مقایسه با انواع عمل‌های جراحی زیبایی پلک و لیفت صورت با لیزر دارای عوارضی به مراتب کمتر می‌باشد، اما این عمل نیز همانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، عوارض و معایبی را به دنبال خود دارد. احتمال بروز علائم خطرناک در تمامی عمل‌های جراحی وجود دارد. اولین قدم برای مصون ماندن از این عوارض، صرف هزینه اندوتاین برای بهره‌گیری از تجربیات یک پزشک متخصص و مجرب است. لیفت اندوتاین نیز همانطور که پیشتر گفتیم، ماندگاری طولانی و بلند مدت دارد، اما در مقایسه با عمل جراحی لیفت صورت، دارای ماندگاری کمتری است. البته لازم به ذکر است که استفاده از عمل‌های جراحی سنگین برای بالا کشیدن پوست یا لیفت صورت با لیزر، عمل‌های سنگین‌تر و پرهزینه‌تری نیز هستند.

·         احتمال بروز عفونت، حساسیت و ریزش مو در محل

نکته مهم دیگری که در لیفت اندوتاین وجود دارد، احتمال بروز حساسیت و ریزش مو در محل بخیه می‌باشد. هر چند اندکی ریزش مو در محل و نازک شدن موها، طبیعی بوده و با انجام مراقبت‌های بعد از لیفت اندوتاین، به خوبی قابل پیشگیری و درمان خواهند بود. همه ساله هزاران نفر در دنیا، عمل لیفت اندوتاین را انجام می‌دهند. مسلم است که عوارض این روش در مقایسه با جراحی زیبایی پلک عوارض به مراتب کمتری دارد. همچنین، اینکه هزینه اندوتاین و جراحی چشم مصری می‌تواند بسیار مقرون به صرفه‌تر از جراحی زیبایی پلک یا دیگر روش‌های پرتهاجمی زیبایی صورت باشد.

از دیگر معایب لیفت اندوتاین این است که محل عمل ممکن است تا مدتی عفونت و جای زخم داشته باشد. همچنین، این احتمال وجود دارد که بیمار، ایمپلنت اندوتاین را در زیر پوست خود احساس کند و این امر باعث ایجاد آزردگی در او شود. هر چند اندوتاین بعد از مدتی کاملاً جذب بدن می‌شود، اما در مواردی محتمل است که بیمار، تاب و توان گذران مدت زمان لازم برای جذب اندوتاین را نداشته باشد. در نهایت، لیفت اندوتاین نیز همچون جراحی چشم مصری یا انواع عمل‌های جراحی زیبایی صورت و پلک، تا مدتی شما را از انجام فعالیت‌های سنگین و حرکات سریع باز خواهد داشت.

لیفت اندوتاین برای چه افرادی مناسب است؟

پیش از هر چیز لازم است بگوئیم که فقط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی قادر به تشخیص این است که چه کسی مناسب انجام لیفت اندوتاین است. تشخیص اینکه آیا لازم است بیمار جراحی چشم مصری انجام دهد یا بالا کشیدن پوست با لیزر، به عهده پزشک متخصص زیبایی می‌باشد. هر چند به طور کلی، افرادی با شرایط زیر قادر به انجام عمل لیفت اندوتاین و بالا کشیدن پوست صورت با استفاده از نخ اندوتاین می‌باشند.

 • افرادی که صورت‌های افتاده و پوست و گونه‌های آویزان دارند.
 • افرادی که دارای پوستی ضخیم، افتاده و سنگین می‌باشند.
 • کسانی که روش‌های دیگر را امتحان کرده و به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند.
 • افرادی که به دلیل مشغله زیاد، به دنبال روشی برای گرفتن سریع‌ترین نتیجه از عمل خود هستند.
 • کسانی که ابروهایشان دچار افتادگی، خطوط پیشانی‌شان عمیق‌تر و خط اخم آنها گودتر شده است.
 • کسانی که به دنبال روش‌های مقرون به صرفه‌تر زیبایی و با ماندگاری طولانی‌تر هستند.
قبل و بعد از لیفت صورت با اندوتاین

روش‌های انجام عمل لیفت صورت با اندوتاین به چه صورت می‌باشند؟

جراحی لیفت اندوتاین حدود ۲ ساعت زمان لازم دارد. در کل، بالا کشیدن پوست با لیفت اندوتاین، یک رویه مشخص و ساده دارد. در ابتدا، شکافی به اندازه یک‌ونیم یا ۲ سانتی‌متر بر روی پوست سر ایجاد می‌شود. محل این شکاف در بین موها و در محل شقیقه یا اندکی نزدیک به گوش می‌باشد.

پس از ایجاد برش، پوست صورت و بافت متصل به آن از استخوان جدا می‌شود و با بلند کردن آن، فضای لازم برای فرو بردن نوار اندوتاین ایجاد می‌شود. با تبحر پزشک، شاخک‌ها و دندانه‌های اندوتاین به آرامی در بافت زیر پوست فرو می‌روند. در همین حین، انتهای رشته‌های نوار اندوتاین از شکاف شقیقه بیرون می‌ماند. جراح با ظرافت و به آرامی، انتهای نوار اندوتاین را کشیده و به این ترتیب، پوست صورت صاف شده و بافت زیرین آن به بالا کشیده خواهد شد.

روش لیفت و متریال مورد استفاده بستگی به این دارد که کدام بخش از صورت احتیاج به بالا کشیدن دارد. به عنوان مثال کسانی که قصد انجام لیفت اندوتاین در قسمت میانی صورت و گونه‌ها را دارند، از اندوتاین‌هایی با پنج دندانه استفاده می‌شود. محل برش نیز در این شرایط در قسمت شقیقه می‌باشد. در حالی که اگر شخصی قصد انجام لیفت در قسمت‌های پائینی صورت را داشته باشد، از اندوتاین‌هایی با تعداد دندانه‌های بیشتر استفاده خواهد شد و محل برش نیز اندکی بالاتر از گوش‌ها می‌باشد.

پس از جای‌گذاری اندوتاین، انتهای نوار آن به استخوان صورت متصل می‌شود تا نیروی لازم و کافی برای لیفت و نگه داشتن پوست را فراهم کند. دندانه‌ها و شاخک‌های اندوتاین به طرزی موثر و پایدار، بافت‌های فروافتاده پوست صورت را در جای خود به صورت ثابت نگه می‌دارد. نوار اندوتاین پس از شش ماه جذب بدن می‌شود و تا آن هنگام، پوست صورت مجدداً به استخوان جوش خورده و حالت طبیعی خود را باز خواهد یافت.

آمادگی قبل از لیفت اندوتاین به چه صورت است؟

اگر تصمیم خود برای انجام لیفت اندوتاین را گرفته‌اید، لازم است قبل از عمل، اقداماتی را برای گرفتن بهترین نتیجه انجام دهید. در تمامی عمل‌های جراحی زیبایی، از جراحی چشم مصری گرفته تا لیفت شقیقه و پروتز لب، توجه و عمل به توصیه‌ها و تذکرات پزشک جراح در بالاترین سطح اهمیت قرار دارند. از آنجائیکه لیفت اندوتاین روشی ساده و کم عارضه است، به راحتی و با انجام اقدامات زیر، بیشترین سطح آمادگی برای لیفت اندوتاین را پیدا خواهید کرد.

 • از شش تا هشت ساعت پیش از انجام عمل، از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.
 • از چند روز قبل از عمل، مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر را قطع کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپیرین از چند روز قبل از عمل پرهیز نمایید.
 • آزمایش‌های تجویزشده توسط پزشک و مطب زیبایی را انجام دهید.
 • انتظارات مطلوب خود از نتیجه لیفت اندوتاین را به صورت شفاف با پزشک خود مطرح نمایید.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص، این موضوع را با پزشک‌تان در میان بگذارید.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید با پزشک خود مشورت کنید.
 • در روزی که قصد انجام عمل لیفت اندوتاین را دارید، از آرایش کردن پرهیز نمایید.

مراقبت های لازم بعد از عمل لیفت اندوتاین کدامند؟

همواره عمل‌های زیبایی چهره و اندام، در صورتی به نتیجه مطلوب و دلخواه خواهد انجامید که مراقبت‌های لازم پس از عمل را به دقت انجام دهید. تمام جراحی‌های زیبایی، از جراحی چشم مصری تا جراحی زیبایی پلک، نیازمند مراقبت‌های ویژه بعد از جراحی می‌باشند. در ابتدا لازم است این نکته را یادآور شویم که روند بهبودی و واکنش بیولوژیکی هر فرد با دیگری متفاوت است. رعایت موارد زیر در کسب بهترین نتایج پس از عمل مثمرثمر خواهند بود.

 • درد و التهاب پس از عمل کاملاً طبیعی بوده و در سر و صورت خود با کبودی و ورم روبرو خواهید بود.
 • به کمک کمپرس آب سرد در هفته اول، کبودی‌های سر و صورت را رفع کنید.
 • مسکن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌های تجویزشده توسط پزشک را به صورت مرتب و منظم مصرف کنید.
 • برای کاهش تورم باید سعی کنید همواره سر خود را بالا نگه داشته و به پشت بخوابید.
 • پانسمان‌ها و بانداژهای عمل پس از ۲ روز برداشته می‌شوند.
 • دوره نقاهت لیفت اندوتاین حدود ۳ تا ۵ روز می‌باشد و بهبودی کامل پس از دو هفته اتفاق می‌افتد.
 • به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌های سنگین و سریع اجتناب کنید.
 • از زخم‌های ایجاد شده در پوست سر و صورت خود به خوبی محافظت نمایید.

تفاوت لیفت صورت با اندوتاین و دیگر روش‌های لیفتینگ چیست؟

بر خلاف روش‌های درمان غیرتهاجمی لیفت صورت که لازم است هر دو یا سه سال یکبار انجام شوند، انجام عمل لیفتینگ اندوتاین تا سال‌های بیشتری دارای ماندگاری می‌باشد. علاوه بر این، هزینه اندوتاین نیز با در نظر گرفتن نتایج مطلوب و ماندگار آن بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. علاوه بر این، عمل لیفت اندوتاین باعث کشیده شدن انتهای ابروها می‌شود. بروز این اتفاق سبب می‌شود تا گوشه چشم‌ها بازتر شده و پوست پلک‌ها نیز کشیده‌تر شود. صورت

لیفت اندوتاین صورت در قسمت های مختلف

هزینه اندوتاین چقدر است؟

هزینه اندوتاین با توجه به پارامترها و معیارهای مختلف تعیین می‌شود. میزان تبحر و دانش پزشک، امکانات و خدمات مطب زیبایی، جنس متریال استفاده شده در جراحی، شیوه به‌کارگیری اندوتاین، و انتظارات بیمار از نتیجه عمل، از جمله مواردی هستند که در تعیین هزینه لیفت اندوتاین موثر می‌باشند. از طرف دیگر، هزینه عمل لیفت اندوتاین بستگی به این موضوع دارد که چه بخش‌هایی از صورت احتیاج به لیفت و بالا کشیدن پوست داشته باشد.

بهترین مرکز و جراح لیفت اندوتاین در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

یافتن بهترین جراح لیفتینگ اندوتاین و مرکز جراحی مناسب در تهران، کار ساده‌ای است. کافی است با کمی صبر و حوصله، از سوابق پزشکی مرکز مورد نظر اطلاع کسب کنید. همچنین، مشاهده نمونه‌های جراحی پیشین پزشک و آگاهی از نتایج حاصله توسط بیماران سابق، شما را یک قدم به بهترین مرکز لیفت اندوتاین و بهترین جراح لیفت اندوتاین در تهران نزدیک‌تر خواهد کرد.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست