لیفت شقیقه

لیفت شقیقه
جراحی صورت

لیفت شقیقه از عمل‌های جراحی زیبایی صورت است که برای جوان‌تر نشان دادن یک سوم فوقانی صورت از آن استفاده می‌شود. منظور از یک سوم بالایی صورت، بخش بیرونی چشم‌ها، قسمت بیرونی ابروان و پیشانی و بخش بالایی گونه‌ها می‌باشد. هدف از انجام عمل زیبایی، چه جراحی پلک باشد یا لیفت شقیقه با نخ، این است که بتوانید به حداکثر میزان زیبایی خود برسید. جراحی پلاستیک، ترکیبی از فنآوری و تکنیک‌های علم پزشکی در تلفیق با زیبایی‌شناسی هنری می‌باشد. برای یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی لازم است که با آناتومی صورت، ترکیب‌بندی چهره و اصول زیبا‌شناختی آشنایی کاملی داشته باشد. صورت انسان، بخش عمده‌ای از زیبایی او را شامل می‌شود. اجزا و اعضای منحصربه فردی که در چهره انسان قرار دارند، اولین معیارهایی هستند که برای سنجش زیبایی یک شخص به آنها توجه می‌شود. از این رو، داشتن پوستی صاف در قسمت یک سوم بالایی صورت از اهمیت زیادی برخوردار است.

چروک اطراف چشم، پیشانی و ابروها، عواملی هستند که سن انسان را بیشتر از میزان واقعی آن نشان می‌دهند. امروزه عمل‌های جراحی بسیاری ابداع شده‌اند که به کارگیری آنها باعث ایجاد پوستی صاف در بخش‌های بالایی صورت می‌شود. لیفت با نخ از جمله یکی از این عمل‌های جراحی است. عمل لیفت با نخ یکی از کم‌خطرترین عمل‌های جراحی است که باعث جوان‌تر نشان دادن چهره فرد می‌گردد.

لیفت با نخ و لیفت گوشه چشم با نخ عملی محبوب به خصوص در بین خانم‌های میانسال است. لیفت بدون جراحی و لیفت با اندوتاین از سریع‌ترین شیوه‌های رسیدن به نتیجه مطلوب در امر زیباسازی صورت هستند. عمل لیفت شقیقه با نخ و لیفت گوشه چشم از شقیقه با استفاده از تکنیک‌های خاص و منحصربه فرد آن، باعث لیفت شقیقه به آرامی شده، پوست این ناحیه از صورت را کشیده و باعث از میان رفتن خطوط پنجه کلاغی در چهره می‌شود.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه با نخ به عنوان یک عمل جراحی برای کشیدن پوست صورت شناخته می‌شود که هدف از آن، کاهش چین و چروک‌های ایجاد شده در صورت، رفع علائم پیری در پوست و به طور کلی بهبود ظاهر صورت، چشم‌ها و پیشانی است. انجام عمل لیفت با نخ می‌تواند به همراه لیفت چشم با نخ، اثرات نامطلوب ناشی از کهولت سن، استرس و اضطراب، قرار گرفتن در معرض محیط‌های آلوده و بسیاری از عوامل دیگر را از میان ببرد. جراح پلاستیک برای انجام عمل لیفت بدون جراحی و لیفت چشم با نخ، ماهیچه‌های زیرین صورت را با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های خاص کشیده و بدین ترتیب باعث از بین رفتن آثار پیری در چهره می‌شود. افتادگی پوست شقیقه عامل افتادگی گوشه چشم و ابروهاست و اثراتی نامطلوب بر ظاهر چشم‌ها دارد. عمل لیفت با نخ، یکی از بهترین روش‌ها برای رفع مشکل ایجاد شده است.

عمل لیفت شقیقه با نخ، خود دارای انواع و روش‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

عمل لیفت شقیقه و لیفت چشم با نخ، تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. عمل لیفت شقیقه با نخ، بیشتر در افرادی انجام می‌شود که در بخش انتهای ابروی خود دچار افتادگی پوست شده باشند که در نتیجه، فشار وارده از این افتادگی بر پلک بالایی، باعث پائین آمدن آن شده، میدان دید و بینایی را محدود کرده و ظاهر نامناسب در فرد ایجاد می‌کند.

لیفت شقیقه، خود دارای شیوه‌های مختلفی است. جراحی پلاستیک، تزریق ژل و چربی، انجام بوتاکس، استفاده از پرکننده‌ها و لیفت با اندوتاین. به طور کلی، سه روش برای انجام عمل لیفت وجود دارد. لیفت با استفاده از شیوه اندوسکوپیک، لیفت تمپورال و لیفت از طریق ایجاد برش یا Hairline.

در ادامه، به آشنایی با مزایای شقیقه بدون جراحی و لیفت چشم با نخ می‌پردازیم.

برای آشنایی با جراحی زیبایی چشم گربه‌ای این مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای استفاده از لیفت شقیقه و لیفت چشم با نخ کدامند؟

لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم با نخ، همانطور که گفتیم باعث جوان‌تر نشان دادن چهره می‌شوند. لیفت گوشه چشم از شقیقه، روشی مطمئن و بسیار ایمن برای از بین بردن خطوط دور چشم و پیشانی می‌باشد. انجام عمل لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم با نخ دارای مزایای بسیاری است که نتایج حاصل از آن می‌تواند تاثیرات زیادی در سبک زندگی فرد ایجاد کند. چشم‌ها، مرکزیت توجه هر انسانی هستند. داشتن چشم‌هایی که پوست اطراف آنها صاف و بدون چروک باشد، در وهله اول باعث افزایش اعتمادبه نفس شخص می‌شود. بنابراین، لیفت گوشه چشم با نخ و شقیقه می‌تواند تاثیرات بسیاری در بهبود شرایط روحی بیمار داشته باشد. یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه می‌تواند نتایجی عالی و دگرگون کننده بر زندگی فرد داشته باشد.

از طرفی، انجام عمل لیفت شقیقه و گوشه چشم با نخ، نتایج مطلوبی را برای شخص به ارمغان می‌آورد که رسیدن به آنها، دید شخص را نسبت به خود عوض می‌کند. لیفت گوشه چشم با نخ، با جوان‌تر نشان دادن چهره، حتی باعث ایجاد تغییرات در کمیت و کیفیت روابط فرد در برخورد با جامعه نیز می‌شود؛ چرا که زیبا پنداشتن شخص توسط خود، عاملی مهم در افزایش عزت نفس وی می‌باشد. از این رو، انجام لیفت بدون جراحی، لیفت شقیقه با اندوتاین و لیفت گوشه چشم با نخ، تاثیرات بسیار مطلوبی را بر زندگی شخص خواهند گذاشت. به صورت کلی، می‌توان مزایای عمل زیبایی لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم با نخ را در عناوین زیر خلاصه کرد.

·         جوان‌سازی صورت از طریق لیفت شقیقه و لیفت چشم با نخ

اولین تاثیر مطلوبی که لیفت شقیقه با اندوتاین و لیفت گوشه چشم با نخ دارند، جوان‌سازی چهره است. در عمل‌های جراحی لیفت شقیقه، لیفت چشم با نخ و لیفت شقیقه بدون جراحی، عضلات صورت سفت شده، پوست را نرم می‌کند و باعث جذاب‌تر نشان دادن خطوط چهره می‌شوند. هدف از لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم با نخ و به طور کلی لیفت صورت، ‌یکسان‌ کردن چهره نیست؛ بلکه هدف اصلی از آن، جوان‌تر نشان دادن صورت هر نفر متناسب با چهره خود اوست. هرچند در لیفت گوشه چشم از شقیقه و لیفت چشم با نخ اثراتی به دنبال دارند که باعث بهبود در وضعیت بینایی شخص نیز می‌شود. البته همواره لازم است یک دکتر خوب برای این لیفت پیدا کنید تا به بهترین نتیجه مطلوب خود برسید.

·         رفع افتادگی و شل شدگی پوست با لیفت شقیه و لیفت چشم با نخ

عمل لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم از شقیقه می‌تواند باعث رفع افتادگی و شل شدن پوست صورت شود. یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه قادر است با برداشتن پوست‌های اضافه و کشیدن پوست، پژمردگی و افتادگی اطراف چشم‌ها، پیشانی و شقیقه را برطرف نماید. پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که انجام لیفت گوشه چشم از شقیقه و لیفت با اندوتاین در صورتی که همراه با بازسازی و ترمیم ساختار زیرین صورت باشد، نتایجی عالی در پی خواهد داشت. دکتر خوب برای لیفت شقیقه می‌تواند هم عمل لیفت چشم با نخ و شقیه را انجام دهد و هم لایه‌های زیرین پوست صورت را ترمیم کند.

·         بهبودی خطوط صورت با لیفت گوشه چشم از شقیقه

تکنیک‌های جدید در لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم از شقیقه قادرند ساختارهای زیرین صورت را نیز کشیده و سبب استحکام مجدد آنها شوند. استفاده از این تکنیک‌ها باعث ایجاد نتایج بسیار طبیعی بر چهره خواهند شد. به کارگیری شیوه‌های نوین در لیفت شقیقه و لیفت گوشه چشم از شقیقه می‌تواند خطوط صورت را بهبود بخشیده و باعث جذاب‌تر شدن آنها شود.

مزایای استفاده از لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چه عوارض و معایبی در پیش دارد؟

عمل کشیدن پوست پیشانی، لیفت گوشه چشم از شقیقه و لیفت با اندوتاین همانند هر عمل جراحی دیگری دارای عوارض و معایبی می‌باشد. از آنجا که انجام این عمل، مستلزم انجام بیهوشی است، اولین عارضه ناشی از انجام لیفت شقیقه یا لیفت گوشه چشم از شقیقه، عوارض ناشی از واکنش‌های موقت بیهوشی می‌باشد. هرچند یافتن یک دکتر خوب برای لیفت می‌تواند عوارض ناشی از لیفت شقیقه با اندوتاین یا بدون جراحی را تا حد زیادی کاهش دهد، اما عوارض این عمل، تا حدودی اجتناب‌ناپذیر هستند. واکنش‌ها و علائم زیر، عمده‌ترین عوارض این عمل زیبایی هستند:

 • علائم پس از بیهوشی:

  این علائم که شامل سرگیجه، تهوع و لرز هستند، بعد از بیهوشی که جهت انجام عمل صورت می‌گیرد، پدیدار می‌شوند. البته بروز چنین علائمی بسیار متداول بوده و معمولاً جایی برای نگران شدن ندارند.

 • درد:

  جراحی لیفت صورت یا شقیقه بدون جراحی، عمل‌هایی هستند که ممکن است تا حدودی دردناک باشند. بروز درد در ناحیه صورت از علائم طبیعی این عمل هست و تنها در صورت شدید شدن درد لازم است که با پزشک خود مشورت کنید. البته عمل لیفت شقیقه بدون جراحی تقریباً بدون درد می‌باشد.

 • ورم و کبودی:

  بعد از انجام عمل لیفت، بروز کبودی بخصوص در اطراف چشم‌ها اجتناب‌ناپذیر است. هرچند کبودی‌های ناشی از عمل، تا دو هفته بعد از آن از بین خواهند رفت. در صورتیکه عمل لیفت با اندوتاین را انجام داده‌اید، لازم است پیش از اقدام به آرایش کردن جهت پوشاندن کبودی‌ها حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.

 • اثر زخم یا اسکار:

  بروز جای زخم نیز در مواردی که برش‌های پوستی ایجاد شوند، از عوارض این عمل هستند. البته در لیفت شقیقه با اندوتاین به دلیل اینکه برش‌های کوچکتری در پوست ایجاد می‌شوند، این عوارض نیز کمتر به چشم خواهند خورد.

 • بی حسی موقت:

  بعضی افراد بعد از انجام لیفت، دچار بی حسی در عضلات صورت خود می‌شوند. این عارضه حاکی از آسیب‌های وارده به عصب‌های صورت می‌باشد که پس از چند هفته برطرف خواهند شد.

 • روند بهبودی آهسته:

  در برخی افراد که عمل کشیدن پوست یا لیفت شقیقه با اندوتاین را انجام داده‌اند، ممکن است روند بهبودی اندکی طولانی شود. بهبودی پس از عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. انجام مراقبت قبل و بعد از عمل، بهره‌مندی از یک دکتر خوب برای لیفت و توجه به توصیه‌های او می‌تواند روند بهبودی را سریع‌تر کند.

لیفت شقیقه برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه لیفت صورت با نخ در تهران به یکی از عناوین پرمخاطب تبدیل شده است. افرادی بسیاری به دنبال پیدا کردن مرکز و دکتر خوب برای لیفت شقیقه هستند. اطلاع از هزینه لیفت پیشانی با نخ نیز مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. به هرحال، اگر به دنبال انجام لیفت شقیقه بدون جراحی یا همراه با عمل جراحی هستید، بهتر است در ابتدا ببینید آیا کاندیدای مناسب برای انجام آن هستید یا خیر؟

اولین قدم برای اطلاع از این موضوع، مراجعه به یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه است. به طور کلی، افرادی که به دنبال لیفت صورت با نخ در تهران یا شهرستان‌ها هستند، بهتر است که:

 • از سلامت عمومی کافی و کامل برخوردار بوده و مبتلا به بیماری‌های خاص نباشند.
 • به دنبال کاهش دادن اثرات مشهود ناشی از پیری بوده و انتظارات واقعی داشته باشند.
 • با هدف رفع مشکلات ارثی مانند افتادگی پوست ابرو یا شقیقه اقدام به انجام عمل نمایند.
 • از هزینه لیفت پیشانی با نخ، لیفت صورت و عوارض ناشی از آن اطلاع داشته باشند.
تصویری از قبل و بعد از لیفت شقیقه

از آنجا که زندگی امروز انسان بسیار فرسایشی شده است، افراد بسیاری در معرض از بین رفتن قوام پوست خود قرار دارند. بروز خطوط و چین و چروک در پوست صورت، عاملی است که این روزها بسیار مشاهده می‌شود. البته برای کاهش چین و چروک صورت، پیشانی و چشم‌ها روش‌های زیادی وجود دارد که بهتر است بهترین آن را با اخذ مشورت از پزشک خود بیابید. لیفت صورت با نخ در تهران و دیگر شهرها به دلیل نتایج عالی که در پی دارد، یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی در کشور ایران و حوزه خلیج فارس می‌باشد.

روش‌های انجام لیفت شقیقه

جذابیت و زیبایی چهره در انسان، وابسته به شکل و فرم اجزا صورت و نحوه قرارگیری آن‌ها در کنار یکدیگر است. اگر مقابل آینه ایستاده باشید، احتمالا حداقل یکبار با کشیدن گوشه چشم‌ها و شقیقه‌ها تغییر چهره‌تان را دیده‌اید. زیبایی خاص این حرکت به شما نشان می‌دهد که چقدر لیفت شقیقه می‌تواند در زیبایی صورت اثرگذار باشد. خوشبختانه علم پزشکی برای انجام لیفت شقیقه روش‌های گوناگونی کشف کرده است که با کمک آن می‌توانید زیبایی بیشتری را تجربه کنید. در ادامه به بررسی روش‌های انجام لیفت شقیقه می‌پردازیم.

۱- لیفت شقیقه با روش SMAS

در صورتی که چروک‌های سطحی اندکی در اطراف چشم‌تان وجود داشته باشد یا کمی افتادگی حالت چشم برای‌تان اتفاق افتاده باشد، می‌توانید از لیفت شقیقه با روش SMAS استفاده کنید. زیبایی و جذابیت چهره با این روش بسیار شگفت انگیز است. معمولا پزشک متخصص برای افرادی از این تکنیک استفاده می‌کند که تنها نیاز به کشیدن لایه سطحی پوست دارند. به این ترتیب، سطحی‌ترین لایه پوست را می‌کشد تا زیبایی و جذابیت چهره را چند برابر کند. دراین روش یک برش کوچک روی شقیقه ایجاد می‌شود و پوست اضافی از آن ناحیه برداشته می‌شود تا شقیقه و چشم‌ها لیفت شوند.

۲- لیفت شقیقه با روش Macs

در این تکنیک از لیفت شقیقه، پزشک متخصص باید با ایجاد برشی عمیق، اقدام به لیفت شقیقه کند. معمولا این روش به افرادی توصیه می‌شود که دچار افتادگی زیادتر و چروک‌های بیشتری در سطح پوست هستند. به این ترتیب می‌توانید جوانسازی فوق‌العاده‌ای را مشاهده کنید. لیفت شقیقه با روش Macs به گونه‌ای است که برشی عمیق در پوست ایجاد می‌گردد و لایه‌های زیرین پوست لیف می‌شود. با کمک این تکنیک میزان بیشتری از چروک‌ها باز شده و لیفت ماندگارتر و باکیفیت‌تری را شاهد خواهید بود. در این جراحی، پزشک به کمک بی‌حسی موضعی عمل را آغاز می‌کند. معمولا اگر فردی متقاضی بی‌هوشی عمومی باشد، این عمل در بیمارستان به شکل سرپایی انجام می‌شود. دوران نقاهت در تکنیک لیفت شقیقه با Macs طولانی‌تر از روش‌ SMAS است؛ چرا که عمق برش بیشتر است و عضلات به همراه پوست لیفت می‌شوند. بدیهی است که مدت زمان بهبودی و ترمیم پوست و بافت زیرین آن بیش از روش SMAS خواهد بود.

۳- لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس

یکی از روش‌های غیرتهاجمی که می‌توانید به کمک آن لیفت نسبی در شقیقه و ابرو را شاهد باشید، تزریق بوتاکس است. به کمک تزریق بوتاکس می‌توانید زیبایی و جوانسازی عالی را مشاهده کنید. بوتاکس، قابلیت غیرفعال کردن عضلات در ناحیه مدنظر را دارا است. به این ترتیب می‌توانید خیلی راحت با تزریق بوتاکس بدون هر گونه عمل جراحی، چروک‌های سطحی را ازبین برده و لیفت مطلوبی ایجاد کنید.

یادتان باشد که تغییرات در این روش کاملا موقتی است که ماندگاری آن بین ۳ الی ۶ ماه متغیر است. برای مشاهده نتایج این روش باید ۱ الی ۳ هفته صبر کنید. معمولا تغییرات به اندازه چند میلیمتر و محدود است. شما نمی‌توانید انتظار لیفتی قابل توجه و مطلوب را داشته باشید؛ اما تغییر شکل چشم‌ها و ابروها در این روش دیده می‌شود.

۴- لیفت شقیقه با تزریق ژل

این روزها استفاده از ژل اسید هیالورونیک به شدت رایج شده است. کمک گرفتن از ژل‌های پرکننده برای زیبایی و جذابیت چهره بسیار مطلوب است. پزشکان متخصص با تکیه بر تجربه و تخصص در تزریق ژل، می‌توانند برای فرم دهی بخش‌های مختلف صورت از آن استفاده کنند.

لیفت شقیقه با کمک تزریق ژل یکی از روش‌های موقتی است که به شدت محبوب شده است. بهتر است بدانید که لیفت شقیقه با تزریق ژل برای همه قابل اجرا نیست. برخی افراد که در ناحیه شقیقه و گوشه چشم دارای جمجمه‌ای فرور فته هستند، می‌توانند به وسیله تکنیک خاص پزشک متخصص و تزریق ژل برای حجم دهی به این ناحیه، لیفت زیبایی را تجربه کنند. در این روش‌ها معمولا زیبایی و جذابیت زیادی به چشم‌ها و ابروهای فرد افزوده می‌شود. اگر بخواهید این روش را امتحان کنید، باید حتما با پزشک متخصص‌تان مشاوره داشته باشید تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

۵- لیفت شقیقه با کمک نخ لیفت

اگر پیگیر جوانسازی پوست بوده باشید، قطعا اطلاعاتی در خصوص معجزه نخ لیفت دارید. نخ‌های کاگ یا نخ خار دار یکی از بهترین ابزارهای پزشکی است که می‌توانید برای لیفت پوست از آن استفاده کنید. معمولا لیفت پوست به کمک نخ به گونه‌ای انجام می‌شود که پزشک در نواحی مدنظر این نخ‌ها را قرار می‌دهد و با استفاده از کشیدن چند نخ مختلف، لیفت مطلوبی پدید می‌آورد. لیفت شقیقه با کمک نخ به همین صورت انجام می‌شود. پزشک با قرار دادن نخ‌های لیفت در اطراف چشم و ناحیه شقیقه، تلاش می‌کند تا پوست این ناحیه را به سمت مدنظر بکشد. به همین ترتیب زیبایی چشم‌ها و ابروها بیش از پیش نمایان می‌شوند. بهتر است بدانید که نخ کاگ تنها برای ۶ الی ۱۲ ماه باقی می‌ماند. مدت زمان ماندگاری لیفت شقیقه با نخ به سبک زندگی هر فرد و ویژگی‌های خاص پوست، عضلات و تحرکات روزانه وابسته است. به همین دلیل، نمی‌توان مدت زمان دقیق و مشخصی برای همه بیان کرد.

به طور خلاصه، روش انجام عمل به صورت زیر می‌باشد:

 • مرحله اول – بیهوشی: در این مرحله با تزریق کردن داروی بیهوشی به بیمار، مرحله ابتدایی برای انجام عمل را پشت سر می‌گذرانند.
 • مرحله دوم – ایجاد برش جراحی: این مرحله بستگی به روش انتخابی پزشکتان خواهد داشت. در این مرحله معمولاً برشی کوچک در پشت خط رویش موها ایجاد می‌شود. با ایجاد برش در محل مورد نظر، دست پزشک برای برداشتن پوست و چربی اضافه باز شده و می‌تواند به بافت‌های زیرین پوست دسترسی پیدا کند.
 • مرحله سوم – تعیین موقعیت جدید ابروها: در این مرحله، پس از آزاد کردن و بالا کشیدن پوست، موقعیت جدید ابروها مشخص شده و با استفاده از بخیه دائمی، پیچ‌های جراحی یا وسایل مخصوص، به حفظ موقعیت ایجاد شده می‌پردازند.
 • مرحله چهارم – بخیه زدن و بستن برش‌ها: پس از پایان عمل، دکتر جراح با استفاده از نخ‌های بخیه قابل جذب یا کلیپس‌های منگنه‌مانند مخصوص، برش‌های ایجاد شده در ناحیه پوست را بسته و آنها را بخیه می‌زند.
لیت شقیقه در راستای زیبایی

آمادگی قبل از لیفت شقیقه به چه صورت است؟

اگر مایل به انجام عمل لیفت صورت با نخ در تهران یا شهرستان‌ها باشید، لازم است اقداماتی را قبل از انجام عمل صورت دهید. برای کسب نتایج بهتر از عمل و استفاده بهینه از هزینه لیفت پیشانی با نخ، لازم است که به توصیه‌های دکتر خوب برای لیفت شقیقه دقت نمایید:

 • از دو هفته پیش از عمل لیفت صورت، مصرف سیگار را ترک کنید.
 • از مصرف برخی داروها و به خصوص رقیق‌کننده‌های خون نظیر آسپیرین اجتناب نمایید.
 • مصرف مکمل‌های غذایی نظیر قرص ویتامین E را از مدتی پیش از عمل ترک کنید.
 • آزمایشات لازم که توسط پزشک جراح یا مرکز درمانی تجویز شده‌اند را انجام دهید.
 • انتظارات خود از نتیجه مطلوب عمل جراحی را به صورت دقیق با پزشک خود مطرح نمایید.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک خود مشورت نمایید.
 • در روز عمل، از انجام آرایش و استفاده از مواد بهداشتی پرهیز کنید.
 • وسایل لازم برای بعد از عمل را به همراه داشته باشید.

کسب بهترین نتیجه از هزینه لیفت پیشانی با نخ و سایر عمل‌های مرتبط با آن، مستلزم آن است که نه تنها از تجربیات یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه استفاده کنید، بلکه لازم است لیفت صورت با نخ در تهران یا شهرستان خود را در بهترین مراکز درمانی انجام دهید تا هزینه لیفت پیشانی با نخ، برایتان به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت و سودمند ظاهر شود.

بعد از انجام لیفت شقیقه چه کارهایی باید انجام داد؟

طبق تجربیات بیمارانی که به عمل لیفت صورت با نخ در تهران مبادرت ورزیده‌اند، داشتن حالت تهوع و سرگیجه بعد از عمل، معمول‌ترین احساس بیماران است؛ چرا که اثرات و عوارض داروی بیهوشی همچنان در بدن بیمار باقی مانده است. معمولاً بعد از انجام عمل لیفت صورت با نخ در تهران و سایر نقاط، صورت بیمار پانسمان شده و بسته به میزان وسعت جراحی، سیستم‌های زهکشی زخم هم برای بیماران در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که در انجام عمل‌هایی نظیر لیفت صورت با نخ در تهران، انتظار می‌رود پس از ۴۸ ساعت از عمل، بیمار دچار ترشحات زخم شود. به طور کلی، روش‌های زیر برای انجام مراقبت‌های بعد از عمل لیفت پیشنهاد می‌شوند.

 • تا ده روز بعد از عمل جراحی استراحت کنید. بعد از ده روز می‌توانید انجام فعالیت‌های سبک را شروع کنید. در صورتیکه شغل یا سبک زندگیتان مستلزم فعالیت فیزیکی زیاد است، بهتر است مدت استراحت خود را تا سه هفته افزایش دهید.
 • تا دو هفته بعد از عمل جراحی از بالش استفاده نکنید. به پشت بخوابید و در صورت لزوم از رول گردنی استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهای شور، ترشی‌ها و غذاهای سفت که احتیاج به جویدن بسیار دارند، اجتناب نمایید.
 • از مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر تا دو هفته پس از جراحی اجتناب کنید.
 • از کیسه یخ به عنوان کمپرس در اطراف چشم‌ها استفاده کنید. استفاده از کمپرس یخ باعث کاهش تورم‌های ناشی از عمل خواهد بود.
 • از مسکن‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک به طور منظم استفاده کنید.
 • از بخیه‌ها و زخم‌های ایجاد شده در پوست صورت خود به خوبی مراقبت نمایید.

انجام مراقبت‌های بعد از عمل لیفت بسیار مهم هستند؛ چرا که در صورت عدم رعایت این نکات، هزینه لیفت پیشانی با نخ و سایر مبالغی که برای زیبایی خود پرداخته‌اید، جز ضرر و زیان چیز دیگری برایتان نخواهد داشت.

تفاوت لیفت شقیقه با سایر روش ها کدامند؟

هدف از انجام این عمل، درمان و اصلاح چین و چروک‌های یک سوم بالایی صورت است. این روش، شیوه‌ای کمتر تهاجمی بوده که تمرکز عمده آن بر لیفت نمودن بخش بیرونی پیشانی و خطوط ابرو نهفته شده است. در این عمل، بخش میانی پیشانی هیچ تغییری نخواهد کرد. اما هنگامی که به پرداخت هزینه لیفت پیشانی با نخ اقدام می‌کنید، هدف عمده آن رفع چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اخم و شیارهای بین ابروهاست. لیفتینگ شقیقه، یک عمل قدرتمند و ظریف است که باعث ایجاد جلوه بیشتر در چشم‌ها شده و ظاهری زیبا و جوان به بخش شقیقه و پیشانی می‌دهد. به همین منظور، هزینه لیفت پیشانی با نخ و دیگر روش‌ها، یک روش سرمایه‌گذاری روی خود و زیبایی‌تان خواهد بود.

بهترین مرکز و جراح لیفت شقیقه در تهران

پیدا کردن بهترین مرکز لیفت صورت با نخ در تهران، کار چندان دشواری نیست. آگاهی از سوابق پزشکی مرکز، مشاهده نمونه‌ کارهای پیشین پزشک جراح، جستجو در اینترنت، پرس و جو از آشنایان و افرادی که پیش از شما اقدام به پرداخت هزینه لیفت پیشانی با نخ و انجام عمل آن کرده‌اند، می‌تواند شما را به بهترین مرکز و جراح لیفت در تهران برساند.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه لیفت پیشانی با نخ، لیفت شقیقه بدون جراحی و هر یک از دیگر روش‌هایی که برای زیباسازی و جوان کردن چهره استفاده می‌شوند، می‌توانند متفاوت از هم باشند. در کل، هزینه‌های مربوط به جراحی‌های زیبایی، با توجه به معیارها و پارامترهای مختلفی سنجیده می‌شوند. اولین و مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت عمل، میزان تخصص و تبحر پزشکتان است. همچنین، انتظار و توقعی که از عمل دارید نیز می‌تواند هزینه‌های مربوط به عمل را تغییر دهد. از طرف دیگر، انجام آزمایشات و تهیه داروها نیز هزینه‌هایی در بر خواهند داشت که در نهایت باعث ایجاد رقم‌هایی مختلف در هزینه عمل می‌شود.

جمع بندی

اگر طرفدار لیفت شقیقه و کشیدن پوست‌ این ناحیه به سمت بالا باشید، قطعا اطلاع از روش‌های مختلف لیفت شقیقه و مزایای جراحی لیفت شقیقه برایتان اهمیت زیادی دارد. نکاتی که در بالا اشاره شد، از ضروریاتی است که پیش از اقدام برای لیفت شقیقه باید بدانید.

سوالات متداول لیفت شقیقه 

آیا لیفت شقیقه با جراحی، نتیجه موقتی دارد؟
آیا رفتن به سرکار پس از عمل لیفت شقیقه ممنوع است؟
آیا لیفت بوتاکس جایگزین عمل لیفت شقیقه است؟
آیا لیفت شقیقه با جراحی، نتیجه موقتی دارد؟

خیر، جراحی لیفت شقیقه نتایج دائمی دارد. هر چند با گذشت زمان و افزایش سن احتمال بروز افتادگی به دلیل شل شدن عضلات و پوست وجود دارد. در واقع، چهره شما به اندازه سن و سال‌تان دچار پیری و بروز چین و چروک می‌شود که کاملا طبیعی است.

آیا رفتن به سرکار پس از عمل لیفت شقیقه ممنوع است؟

شما باید حداقل ۳ روز پس از عمل لیفت شقیقه استراحت کنید و پروتکل‌های درمانی بعد از عمل را رعایت کنید. پس از کسب اجازه پزشک متخصص، می‌توانید برای حضور در محل کار آماده شوید. استفاده از لوازمی که جلوی تابش آفتاب را بگیرد، ضروری است. یادتان باشد که تابش آفتاب می‌تواند محل زخم را دچار آسیب کند.

آیا لیفت بوتاکس جایگزین عمل لیفت شقیقه است؟

خیر، لیفت بوتاکس بسیار اندک و نسبی است. به همین دلیل تحت هیچ شرایطی جایگزینی برای لیفت شقیقه نیست.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست