جراحی بینی (رینوپلاستی)

فرم بینی بعد از عمل

می توان گفت که مهم ترین امر بعد از جراحی بینی که نقش اصلی را ایفا می کند، فرم بینی بعد از عمل است. زیبایی بینی تنها هدف افرادی است که برای انجام جراحی اقدام می کنند. با اهمیت ترین و تاثیر گذار ترین موضوع در فرم بینی بعد از عمل می تواند مهارت جراح در این کار باشد. در شرایطی که پزشک منتخب شما تخصص کافی و تجربه لازم را در این زمینه نداشته باشد، نه تنها فرم بینی شما زیبای نمی شود بلکه برخی تاثیرات مخرب هم بر روی بینی شما خواهند داشت. یکی دیگر از عوامل موثر بر فرم بینی مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد. می توان گفت که امری بسیار مهم می باشد. چسب زدن بینی، شستشوی بینی، نوع خوابیدن بعد از عمل، رعایت نکاتی که پزشک تجویز کرده و همچنین مراقبت های بسیاری که رعایت آنها می تواند فرم بینی بعد از عمل را تحت الشعاع قرار دهد. 

در مواردی هم این امکان وجود دارد  که به دلایل مختلفی بینی شما بعد از عمل دچار افتادگی شود. افتادگی بینی فرمی ناخوشایند به بینی شما خواهد داد. این امر می تواند روحیه شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در صورتی که این اتفاق نباید بعد از جراحی بینی به وجود آید. اما می توان دلیل آن را بی تجربه بودن و غیر متخصص بودن جراح دانست. چرا که در حین عمل به اندازه کافی غضروف ها را تقویت نکرده است. از این رو برای رفع این عارضه باید یک جراحی ترمیمی انجام دهیم. 

فرم بینی بعد از عمل

می توان گفت که افتادگی بینی در اکثر موارد برای بینی های گوشتی اتفاق می افتد. این نوع از بینی ها در حین جراحی نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارند و در صورتی که این اتفاق بیافتد می توان آن را بی توجهی جراح دانست. تغییراتی که بر اثر افتادگی بینی ایجاد می شود، می تواند فرم بینی را بعد از عمل به شکل باور نکردنی تغییر دهد. 

دلایل ایجاد افتادگی بینی

  1. در مواردی بینی افراد دارای تیغه میانی بسیار کوتاهی می باشد.
  2. در شرایطی امکان دارد بعضی از افراد دارای نوک بینی غضروفی بزگ و بلندی باشند.
  3. اتصالات بینی به اندازه کافی نباشد. 

موارد ذکر شده می تواند عوامل افتادگی بینی قبل از جراحی بینی باشد. در صورتی که پزشک بتواند به طور دقیق این عوامل را تشخیص دهد، می تواند از بروز این عارضه جلوگیری نماید. چرا که بینی هایی که دارای شرایط بالا می باشند، باید در حین عمل نوک بینی آنها را بیشتر تقویت کرد تا فرم بینی  بعد از عمل تغییر نکند. از این رو بهتر است قبل از اینکه تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرید جراح متخصص این کار را انتخاب کنید. در شرایطی که نتوانید در انتخاب جراح خود موفق باشید نمی توانید زیبایی فرم بینی بعد از عمل خود را تضمین کنید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × دو =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست