بهترین جراح بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی، درواقع پزشکی است که در زمینه انواع جراحی‌های پلاستیک و زیبایی فوق تخصص دارد. چنین جراحی می‌تواند هر نوع عمل جراحی زیبایی و ترمیمی بینی را برای انواع بینی‌های گوشتی و استخوانی انجام دهد. همچنین در رفع مشکلات مختلف بینی مهارت دارد، از جمله: اصلاح قوز بینی، عمل جراحی اصلاح تیغه میانی بینی یا سپتوپلاستی، عمل جراحی انحراف نوک بینی، تیپ پلاستی یا بالا بردن نوک بینی و مواردی از این دست.

حال چرا به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا می‌شود؟ گاهی برخی افراد برای عمل بینی خود انتظارات غیر واقعی دارند و با مراجعه به پزشک غیر متخصص یا جراحی که مهارت کافی ندارد، اقدام به عمل زیبایی بینی می‌کنند. در چنین مواردی، نتیجه جراحی معمولا مورد رضایت این افراد نیست. برای اصلاحات بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، نیاز است که یک عمل ترمیمی بینی هم انجام شود.

در چنین شرایطی بهتر است به بهترین جراح بینی ترمیمی مراجعه شود، چرا که در انجام انواع عمل‌های بینی و رفع بسیاری از مشکلات بینی مهارت و تجربه کارفی دارد. برای یافتن چنین پزشکی، باید به چند نکته توجه کنید که در ادامه شرح داده خواهد شد.

 

 • جراحی بینی ترمیمی
 • انواع جراحی بینی
 • جراحی بینی استخوانی و گوشتی
 • انواع جراحی بینی بدون نیاز به بی‌هوشی
 • بهترین جراح بینی ترمیمی
 • دانش و تخصص بهترین جراح بینی ترمیمی
 • تجربه بهترین جراح بینی ترمیمی
 • محل طبابت و تیم درمانی همراه
 • معرفی دکتر آرش نجف‌بیگی
بهترین جراح بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

پیش از معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی، باید نخست در مورد عمل جراحی بینی و جراحی ترمیمی توضیح داده شود. جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه (Revision rhinoplasty) در واقع عمل بینی است که پس از انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی اولیه انجام می‌شود. گاهی در عمل بینی اول، تمام مشکلات بینی رفع نمی‌شود. همچنین برخی مشکلات ثانویه نیز ممکن است برای بینی فرد ایجاد شود. در چنین مواردی به جراحی بینی ترمیمی نیاز پیدا می‌شود. حال دلیل این مشکلات پس از عمل اول چیست؟ هم عوامل انسانی و هم واکنش طبیعی بدن فرد در این زمینه دخیل هستند:

یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت عمل جراحی بینی اول، نبود مهارت و دانش کافی در جراح است. متاسفانه برخی افراد برای انجام عمل بینی به جراحانی مراجعه می‌کنند که در این زمنیه تخصص و مهارت کافی را ندارند. این امر دو دلیل عمده دارد. یکی پرداخت هزینه کمتر است و دیگری این‌که جراح باتجربه و دارای تخصص کافی، حاضر نیست هر نوع جراحی که فرد انتظار دارد را انجام دهد؛ به همین دلیل این افراد به جراحانی مراجعه می‌کنند که حاضر می‌شوند جراحی‌های غیر استاندارد را نیز انجام دهند.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی توسط پزشک غیر متخصص یا بی‌تجربه معمولا مشکلاتی را برای فرد به وجود می‌آورد از جمله:

 • تمامی مشکلات و نقص‌های بینی در همان عمل جراحی اول برطرف نمی‌شود.
 • مشکلات جدیدی همچون افتادگی بینی، مشکلات تنفسی، کج شدن تیغه میانی بینی و عدم هماهنگی دو سوراخ بینی، کج شدن نوک بینی، گوشت آوردن دوباره بینی گوشتی پس از جراحی و … پیش خواهد آمد.
 • جراح نمی‌تواند تمامی انتظارات منطقی و قابل انجام فرد را روی بینی وی اعمال کند.

در چنین مواردی با مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، می‌شود چنین مشکلاتی را به طور کامل برطرف کرد و یا تا حد زیادی بهبود بخشید. با این حال برخی از مشکلات پس از عمل جراحی بینی نیز ممکن است از اختیار جراح خارج باشد. واکنش طبیعی و بیولوژیکی بدن هر فرد به جراحی، با دیگری متفاوت است. در برخی افراد پس از انجام جراحی بینی، مشکلاتی مانند تورم بیش از اندازه و یا تغییر فرم بینی اتفاق می‌افتد که طبیعی است.

اگر برای جراحی بینی خود به جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مراجعه کرده‌اید و باز هم بعد از جراحی برخی مشکلات در ساختار بینی شما وجود داشت، بدانید که معمولا این موارد طبیعی است. برخی از مشکلات به مرور زمان برطرف می‌شود. مثلا ممکن است به دلیل ورم پوست بینی، سوراخ‌های بینی نانتقارن شود. اما پس از ۶ ماه یا یک سال، ورم بینی کاملا از بین می‌رود و فرم بینی مناسب خواهد شد. به مین دلیل باید صبور باشید و پس از یک سال، اگر هنوز بینی شما دچار مشکل بود برای عمل بینی ترمیمی اقدام کنید.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی معمولا به دو دسته جراحی بینی با روش باز و جراحی با روش بسته تقسیم می‌شود. همچنین برخی جراحی‌های با بی‌هوشی عمومی قابل انجام است و برخی دیگر مانند اصلاح قوز بینی و یا رفع افتادگی نوک بینی، با بی‌حسی موضعی نیز در کلینیک انجام می‌شود. همچنین روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی نیز باهم متفاوت است.

در جراحی بینی به روش بسته، برش‌هایی که روی پوست بینی زده می‌شود درون سوراخ بینی خواهد بود، در نتیجه جای بخیه‌ها پس از عمل جراحی دیده نمی‌شود. البته در این روش دسترسی و دید جراح به درون بینی محدود است. این روش برای انجام تغییرات محدود در بینی به کار گرفته می‌شود. البته بسیاری از جراحان یا این روش را به‌کار نمی‌گیرند و یا در انجام ان مهارت ندارند.

جراحی بینی به روش باز، با برش‌هایی دور سوراخ‌های بینی، روی تیغه میانی و همچنین پایین نوک بینی انجام می‌شود. به همین دلیل می‌توان پوست بینی را کامل کنار زد تا به استخوان‌ها و غضروف‌های بینی دسترسی پیدا کرد. جراح می‌تواند با ایجاد تغییر شکل و برش در غضروف و استخوان بینی، فرم و اندازه بینی را تغییر دهد. چرا که همین غضروف‌ها هستند که شکل بینی را ایجاد می‌کنند. البته در بینی گوشتی، پوست بینی نیز در فرم و اندازه بینی نقش مهمی دارد.

جراحی بینی استخوانی و گوشتی

بینی استخوانی، به دلیل پوست نازک و داشتن غضروف‌های ضخیم، برای انجام عمل‌های جراحی بینی مناسب‌تر است و تغییر شکل بیشتری نیز در آن قابل انجام است. به همین دلیل بیشتر جراحان ترجیح می‌دهند فقط بینی‌های استخوانی را عمل کنند.

از سوی دیگر بینی گوشتی غضروف نازک و پوست ضخیم همراه با بافت‌های چربی دارد. جراحی بینی گوشتی اگر توسط جراح دارای مهارتی مانند فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام نشود، پس از جراحی ممکن است دوباره بزرگ شود و به اصطلاح گوشت بیاورد. دلیل این امر، رشد دوباره بافت‌های چربی در پوست بینی است که موجب بزرگ شدن دوباره بینی می‌شود. جراح فوق تخصص پلاستیک می‌تواند با انجام تکنیک‌های جراحی همچون تقویت غضروف در چارچوب بینی، این مشکل را برطرف کند.

با برداشتن غضروف اضافه از تیغه میانی یا جاهای دیگر و کار گذاشتن در نوک بینی، دیگر فضای کافی برای رشد بافت چربی به وجود نخواهد آمد. این غضروف اضافه، به پوست بینی فشار وارد می‌کند تا فرم خود را حفظ نماید و دوباره تغییر شکل ندهد. به همین دلیل گاهی برخی افراد پس از جراحی بینی گوشتی نزد پزشک غیر متخصص، نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا می‌کنند.

انواع جراحی بینی بدون نیاز به بی‌هوشی

برخی از انوع جراحی‌های بینی ترمیمی، نیاز به بی‌هوشی و اتاق عمل بیمارستان ندارد. این جراحی‌ها را می‌شود با بی‌حسی موضعی و در کلینیک‌های زیبایی نیز انجام داد. از جمله‌ای این جراحی‌ها می‌توان به دو مورد پرطرفدار اشاره کرد:

جراحی قوز بینی: در این جراحی، قوز یا برجستگی بالای بینی برداشته می‌شود. با برش و کنار سدن پوست روی بینی، جراح به استخوان بینی دسترسی پیدا می‌کند. با تراشیدن و اصلاح فرم این استخوان، هم قوز بینی برداشته می‌شود و هم با دادن یک انحنای مناسب، فرم بینی به شکل نیمه فانتزی درخواهد آمد؛ یعنی کمی نوک بینی بالاتر به نظر خواهد رسید.

جراحی افتادگی نوک بینی: جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی برای بالا بردن نوک بینی، یک روش جراحی پرطرفدار برای ترمیم و اصلاح جراحی بینی اولیه است. همچنین در برخی افراد، تنها انجام همین یک عمل می‌تواند فرم بینی آن‌ها را زیباتر کند و دیگر نیازی به دیگر جراحی‌های زیبایی نداشته باشند.

جراحی قوز بینی

بهترین جراح بینی ترمیمی

برای انجام انواع جراحی‌های بینی، چه جراحی بینی گوشتی و استخوانی و چه جراحی بینی ثانویه و ترمیمی بهتر است همیشه به جراحی که بیشترین تخصص و مهارت را دارد، مراجعه کنید. بری این منظور، باید به چند ویژگی اساسی توجه داشته باشید از جمله: دانش و تحصیلات، تجربه کافی، محل طبابت و تیم درمانی همراه جراح.

دانش و تخصص بهترین جراح بینی ترمیمی

پزشکی که بهترین جراح بینی ترمیمی است، حتما باید از نظر تخصص و دانش پزشکی در بالاترین سطح باشد. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کسی است که علاوه بر طی کردن دوره ۷ ساله پزشکی عمومی و دوره ۴ ساله تخصصی جراحی عمومی، یک دوره ۵ ساله فوق تخصصی را نیز برای جراحی‌های پلاستیک و زیبایی گذرانده است.

چنین جراحی در طمینه انجام انواع جراحی‌های پلاستیک و زیبایی صورت و بدن مهارت و دانش کافی را کسب کرده است. برای انجام انوع جراحی‌های بینی، می‌تواند تکنیک‌هایی از جراحی پلاستیک را به کار بگیرد که شما با کمترین عوارض، به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. همچنین در انجام جراحی بینی تمامی استانداردهای لازم در حفظ تناسب اندازه بینی با دیگر اجزای صورت را نیز حفظ می‌کند.

استانداردها و تناسب‌ها در جراحی بینی

تجربه بهترین جراح بینی ترمیمی

تجربه جراح بینی را از تعداد عمل‌های جراحی وی می‌توانید متوجه شوید. وجود نمونه عمل‌های بینی کافی و متنوع در وب‌سایت و یا دیگر صفحات مجازی جراح بینی ترمیمی، در کنار انجام انواع جراحی‌های زیبایی، به دو نکته اشاره خواهد داشت: تجربه جراح و اعتماد به نفس وی در انجام عمل‌های جراحی و همچنین، مهارت او در انجام عمل بینی به بهترین شکل و متناسب با دیگر عناصر صورت شما.

همچنین وجود بیمار خارجی در میان مراجعان یک جراح زیبایی می‌تواند از دیگر نشانه‌های تجربه و مهارت کافی وی باشد. داشتن گواهینامه‌های بین‌المللی و شرکت مداوم و پیوسته در کنفرانس‌های جراحی زیبایی، از دیگر نشانه‌های به روز بودن و تجربه بهترین جراح بینی ترمیمی است. پس پیش از انتخاب جراح خود، حتما به این موارد توجه داشته باشید.

از سوی دیگر باید توجه داشته باشید که یک جراح بینی خوب، کسی نیست که هر نوع جراحی بینی که شما انتظار داشته باشید را انجام دهد. بلکه بهترین جراح بینی ترمیمی، حتما در جلسات مشاوره و معاینه شما، به تمامی استانداردهای پزشکی و دانش زیبایی شناسی توجه می‌کند. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با انجام معاینات و تجویز آزمایش‌های گوناگون مطمئن خواهد شد که شما شرایط لازم برای انجام چه نوع جراحی را دارید و بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهد کرد.

محل طبابت و تیم درمانی همراه

محل طبابت بهترین جراح بینی در تهران، همراه با داشتن یک کلینیک تخصصی زیبایی خود نشانگر سابقه و مهارت وی خواهد بود. درضمن باید توجه داشته باشید که بخشی از روند درمان و بهبودی پس از عمل جراحی، با کمک تیم درمانی همراه جراح انجام می‌شود. پس وجود یک کادر مجرب در کنار جراح به روند درمان شما کمک بیشتری خواهد کرد.

برخی از عمل‌های جراحی بینی ترمیمی به انجام شدن در بیمارستان و با بیهوشی عمومی نیازی ندارد. این عمل‌ها مانند تیپ پلاستی را می‌توان در کلینیک‌های زیبایی نیز انجام داد. یک جراح بینی مجرب، معمولا در کلینیک خود باید تجهیزات کافی برای انجام چنین جراحی‌هایی را داشته باشد.

 

برای انجام جراحی زیبایی بینی، بهتر است از همان اول به بهترین متخصص جراحی بینی مراجعه کنید تا عوارض بعد از عمل شما به کمترین حد ممکن برسد و نیازی به جراحی بینی ترمیمی نداشته باشید. با این حال پس از جراحی بینی نیز باید صبور باشید و به فوق تخصص جراحی پلاستیک اعتماد کنید. برخی مشکلات و عوارض بعد از عمل مانند تورم، به ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز دارد که رفع شود. حتی در جراحی بینی گوشتی ممکن است این زمان بیشتر هم باشد.

با رفع این عوارض، بینی شما به فرم نهایی خود خواهد رسید. اگر پس از یک سال همچنان مشکلاتی در ساختار و شکل بینی وجود داشت، می‌توانید برای انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه، به جراح مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × پنج =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست