جراحی بینی (رینوپلاستی)

ماساژ بینی بعد از عمل

 

ماساژ بینی

یعنی تمریناتی که بهتر است فرد بیمار بعد انجام شدن عمل بینی برای کمک به برطرف سازی تورم های بینی انجام دهد.

ماساژ بینی جهت کاهش تورم ها و سرعت بخشیدن به بهبود تورم های بینی پس از انجام تأثیرگذار است. ماساژ به کاهش تورم بینی های گوشتی کمک بیشتری می کند البته بیمار باید از شدید و بافشار ماساژ دادن خودداری کند و اگر احتیاج به ماساژ شدید بود، پزشک بینی را ماساژ می دهد.

انواع ماساژ بینى

اغلب ماساژ بینی به ۲ روش انجام می شود.

  1. در این روش فشار مختصری روی استخوان بینی جهت برطرف سازی برآمدگی ها و تورم های بینی، وارد می شود.
  2. این ماساژ به ندرت صورت میگیرد؛ آن هم در شرایطی که پوست بینی به استخوان چسبیده است، ماساژ با بلند کردن پوست ناحیه به شکل موضعی انجام می شود.

نحوه ماساژ دادن

برای انجام این کار مقابل آینه می ایستید و با انگشت شست هر دو دست خود؛ کناره های بینی را از بالا به سمت پایین ماساژ می دهید. به آرامی انگشت های شست را در دو طرف بینی قرار داده و به طرف گونه ها ماساژ می دهید. تلاش کنید که اغلب قسمت های استخوانی بینی تحت فشار انگشتان شما باشند. فشار در زمان ماساژ باید طوری باشد که مقداری درد احساس کنید؛ البته طوری فشار ندهید که این احساس درد، شدید شود.

از وارد کردن فشار بر روی پل بینی و قرار دادن انگشت شست بالاتر از لبه استخوان بپرهیزید. مقدار فشار باید در طرفین بینی یکسان باشد. داشتن دقت بالا و درست قرار دادن انگشت بر روی بینی بسیار اهمیت دارد.

هدف از انجام این تمرینات و ماساژها؛ایجاد شکل بهتر و بهبود سریع تر در قسمت های غضروفی و استخوانی می باشد.

زمان انجام ماساژ

توجه داشته باشید که قبل از برداشتن گچ و تامپون ها نباید بینی را ماساژ دهید. بهترین زمان جهت ماساژ بینی پس از حمام کردن و پیش از چسب زدن بر روی بینی می باشد.ماساژ دادن بینی در زمان هایی که چسب روی بینی می باشد، هیچ ایرادی ندارد.

انجام ماساژ حدودا به مدت ۲ تا ۳ ماه پس از عمل بینی تأثیر دارد. هر بار این ماساژ را به مدت ۱۰ دقیقه و البته اگر وقت کردید بهتر است ۴ بار در روز انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه − پنج =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست