بهترین دکتر برای تزریق چربی

بهترین دکتر برای تزریق چربی

بهترین دکتر برای تزریق چربی به بدن، در واقع باید فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد. دلیل این موضوع، توانایی و مهارت جراح در انتخاب بهترین نقطه برای تخلیه چربی، توانایی انجام لیپوماتیک و تخلیه چربی اضافی بدن و همچنین انجام تزریق چربی است. جراح فوق تخصص پلاستیک برای انجام تمامی عمل‌های زیبایی صورت و بدن، دانش و مهارت کافی را کسب کرده است. به همین دلیل با کمترین عوارض و به بهترین شکل تزریق چربی را انجام خواهد داد.
هدف از تزریق چربی به بدن یا پیوند چربی، فرم دادن به اندام‌ها و ایجاد تناسب در اندازه بخش‌های مختلف بدن است. برای مثال وقتی چربی اضافی از ناحیه شکم و پهلوها خارج می‌شود، می‌توان از این چربی برای فرم دادن به باسن و سینه استفاده کرد تا شکل ساعت شنی در بدن ایجاد شود. تزریق چربی به بدن می‌تواند به طور مستقل و یا همراه با کار گذاشتن پروتز، انجام شود.
در انتخاب بهترین دکتر برای تزریق چربی نخست باید در مورد لیپوماتیک بیشتر بدانید. سپس بهترین جراح برای انجام عمل زیبایی خود را پیدا کنید. ویژگی‌های مهمی که در تشخیص بهترین دکتر برای تزریق چربی باید مورد توجه قرار گیرد، در ادامه این نوشتار آمده است.

 • تزریق چربی به بدن
 • تخلیه چربی با لیپوماتیک
 • تزریق چربی و فرم دادن به بدن
 • بهترین دکتر برای تزریق چربی چه کسی است؟
 • تخصص و دانش پزشکی
 • مهارت و تجربه جراح زیبایی
 • اخلاق حرفه‌ای، محل طبابت و کادر درمانی همراه
 • افراد مناسب برای تزریق چربی
بهترین دکتر برای تزریق چربی

تزریق چربی به بدن

تزریق چربی به بدن یکی از عمل‌هایی است که در پیکرتراشی و انجام جراحی‌های زیبایی، بسیار کاربرد دارد. اگر می‌خواهید اندامی خوش‌فرم داشته باشید و اندازه بخش‌های مختلف بدن شما باهم تناسب داشته باشد، علاوه بر پروتز، می‌توانید از تزریق چربی‌های اضافی خودتان هم استفاده کنید. برای تزریق چربی به بدن، نخست باید مشخص شود که آیا به اندازه کافی چربی اضافی در بخش‌های مختلف بدن شما وجود دارد یا خیر. سپس همان چربی از بدن شما خارج می‌گردد و پس از پردازش و خالص‌سازی، دوباره به دیگر اندام‌ها تزریق می‌شود.
تریق چربی در کنار کار گذاشتن پروتز می‌تواند به خوش‌فرم شدن بدن شما کمک کند. همچنین، در برخی مواقع نیز تزریق چربی، جایگزین خوبی برای پروتز خواهد بود. برای مثال تزریق چربی به باسن، به جای پروتز باسن قابل انجام است. برای برخی از اندام‌های بدن نیز راهی جز تزریق چربی وجود ندارد. مثلا کسانی که دست یا ساق پای لاغری دارند، می‌توانند از تزریق چربی برای خوش‌اندام شدن و رفع حالت استخوانی بدن استفاده کنند.

تزریق چربی به بدن پس از تخلیه بافت‌های چربی اضافی انجام می‌شود. به همین دلیل اول باید یک جلسه مشاوره با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی داشته باشید تا مشخص شود که کدام بخش‌ها از بدن شما برای تخلیه چربی مناسب است. این چربی‌ها را می‌توان از شکم، پهلو، پشت، ران و بازو تخلیه کرد.
پس از تخلیه چربی، عمل پردازش و خالص‌سازی چربی انجام می‌شود. چربی تخلیه شده از بدن معمولا با خون و دیگر مایعات بدن مخلوط است. با کمک سانتریفیوژ و دیگر روش‌های جداسازی، سلول‌های چربی خالص برای تزریق، به دست خواهد آمد. این چربی را می‌توان به کمک سوزن‌های مخصوص به نقاط مختلف بدن تزریق کرد. این کار نیاز به دقت و مهارت بالای جراح دارد تا در نهایت فرم اندام، یک دست و متناسب بشود.

برای وجود چنین جزییاتی است که ما به بهترین دکتر برای تزریق چربی نیازمندیم.

پیکرتراشی و تزریق چربی توسط بهترین دکتر برای تزریق چربی

تخلیه چربی با لیپوماتیک

عمل تخلیه چربی معمولا با دستگاه لیپوماتیک و یا لیپوست انجام می‌شود. لیپوماتیک دستگاهی است که بر پایه لیپوساکشن کار می‌کند اما بسیار پیشرفته‌تر است. دستگاه لیپوماتیک با کمک حرکت‌های فیزیکی، چرخش، جلو و عقب رفتن، بالا و پایین رفتن و در واقع ضربه‌های بسیار ریز، بافت متراکم چربی زیر پوست را به ذرات بسیار کوچک خورد می‌کند.
کار خورد شدن چربی با کمک لوله‌های باریک و بلندی که به زیر پوست هدایت می‌شوند انجام می‌شود. به این لوله‌ها کانولا گفته می‌شود که مانند یک مته کوچک عمل می‌کند و با حرکات مارپیچی درون بافت چربی، آن را در هم می‌شکند. کانولا از راه شکاف‌های بسیار کوچک در حد ۲ تا ۵ میلیمتر، وارد بدن می‌شود. لیپوماتیک یک کمپرسور هوا دارد که با تولید هوای فشرده، نیروی لازم برای حرکات فیزیکی کانولا را تامین می‌نماید.
پس از شکسته شدن بافت چربی و به اصطلاح آب شدن آن، توسط سوراخ‌های ریزی که در نوک کانولا وجود دارد و یا با کمک سرنگ‌های مخصوص، چربی از زیر پوست به بیرون کشیده می‌شود. این چربی درون محفظه‌های دستگاه لیپوماتیک اسپری می‌شود و قابلیت تزریق دوباره را دارد.
در گذشته، عمل تخلیه چربی با لیپوساکشن انجام می‌شد که در آن روش، دمای چربی بالا می‌رفت تا سوزانده شود. سپس چربی آب شده از بدن بیرون کشیده می‌شد. در لیپوساکشن علاوه بر اینکه احتمال سوختگی پوست و دیگر بافت‌های بدن وجود داشت، امکان تزریق چربی خارج شده نیز به دلیل سوختن آن، از دست می‌رفت. اما در لیپوماتیک، بافت‌های چربی فقط شکسته و خورد می‌شود و تغییری در بافت آن رخ نمی‌دهد. چربی به صورت هم‌دما با بدن خارج می‌شود و پس از تزریق، چون از بدن خود فرد تخلیه شده، احتمال پس زدن آن بسیار نادر است.

دستگاه لیپوماتیک در مطب بهترین دکتر برای تزریق چربی

تزریق چربی و فرم دادن به بدن

بسیاری از کسانی که برای پیکرتراشی و لیپوماتیک مراجعه می‌کنند، پس از تخلیه چربی اضافی، امکان استفاده دوباره از آن چربی را خواهند داشت. برای نمونه پس از تخلیه چربی شکم، پهلوها و پشت، میان تنه فرد لاغر و خوش فرم می‌شود؛ در کنار آن می‌توان بخش‌هایی از چربی را به باسن‌ها تزریق کرد تا حالت برجسته و متناسبی داشته باشند. این کار فرم ساعت شنی را در بدن ایجاد می‌کند. همچنین در کنار انجام پروتز سینه، اگر بافت کافی در سینه‌ها وجود نداشته باشد، تزریق چربی می‌تواند نتیجه نهایی پروتز را بهبود ببخشد.
در تزریق یا پیوند چربی، معمولا بیشتر از مقدار مورد نیاز، چربی به بدن تزریق می‌شود. این کار به دلیل جذب شدن بخشی از چربی تزریق شده است. معمولا در چربی تزریق شده مقداری سلول چربی مرده وجود دارد که توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شود. همچنین بخشی از چربی نیز توسط بافت‌های بدن جذب می‌شود. معمولا حدود ۳۰ تا ۴۰% چربی تزریق شده جذب خواهد شد. اگر پس از ۶ ماه، حجم چربی باقی مانده تغییری نکرد، این چربی تا سال‌ها و یا حتی تا پایان عمر فرد با وی خواهد ماند.

ابزار تزریق چربی در مطب بهترین دکتر برای تزریق چربی

گاهی نیاز می‌شود که عمل تزریق چربی تکرار شود. اگر پس از گذشت ۶ ماه، فرم مناسب ایجاد نشده بود، می‌توان لیپوماتیک و سپس تزریق چربی را تکرار کرد ولی معمولا به این کار نیازی نیست. داشتن سبک زندگی مناسب و کنترل وزن در ماندگاری چربی تزریق شده و حفظ شدن فرم اندام‌های بدن بسیار موثر است. در نتیجه پس از پیکرتراشی، رعایت رژیم غدایی مناسب و ورزش مداوم بسیار مهم است.

بهترین دکتر برای تزریق چربی چه کسی است؟

همان‌طور که توضیح داده شد، برای انجام تزریق چربی به بدن، مراحل مختلفی باید طی شود، از جمله لیپوماتیک برای تخلیه چربی که کار حساسی است. به همین دلیل نباید به هر پزشکی در این زمینه مراجعه کرد. اما برای یافتن بهترین دکتر برای تزریق چربی، می‌توانید به چند ویژگی اصلی وی توجه کنید: تخصص و دانش، مهارت و تجربه، اخلاق حرفه‌ای، کلینیک تخصصی و کادر درمانی همراه با جراح.

تخصص و دانش پزشکی بهترین دکتر برای تزریق چربی

بهترین دکتر برای تزریق چربی باید در زمینه انواع عمل‌های زیبایی دارای تحصیلات آکادمیک باشد. پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد، برای انجام جراحی‌های زیبایی صورت و بدن آموزش دیده است؛ یعنی علاوه بر ۷ سال دوره پزشکی عمومی و ۴ سال دوره تخصصی جراحی عمومی، یک دوره ۵ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را نیز گذرانده است.
در واقع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با دانش و مهارت خود در انجام عمل‌های زیبایی بدن، لیپوماتیک و پیکرتراشی، می‌تواند بدون مشکل و با کمترین عوارض، تخلیه چربی و تزریق آن را برای فرم دادن به بدن شما، انجام دهد. همچنین فوق تخصص پلاستیک بی‌شک درک درست و مناسبی از علم زیبایی‌شناسی و تناسب اندام‌های بدن دارد.

مهارت و تجربه جراح زیبایی

برای اینکه مهارت و تجربه بهترین جراح تزریق چربی را بسنجید، باید به تعداد عمل‌های زیبایی و مراجعان وی توجه کنید. جراحی که به تعداد زیاد تصویر و ویدیو از عمل‌های زیبایی خود منتشر می‌کند، در حال نمایش مهارت و تسلط خود بر این گونه جراحی‌ها است. همچنین وجود ویدیوهای لایو و زنده از جراحی زیبایی و همچنین ویدیوهایی که جراح در آن در مورد عمل‌های جراحی خود توضیح دهد، یکی دیگر از نشانه‌های اعتماد به نفس و تجربه پزشک است.
فضای مجازی، صفحات اینستاگرام و همچنین وب‌سایت جراح زیبایی را به‌خوبی بررسی کنید. البته شاید در نگاه اول همه‌ی نمونه تصاویر عمل زیبایی برای شما رضایت‌بخش نباشد که طبیعی است. تا اندازه‌ای زیبایی از دید عموم مردم نسبی است. باید در تحلیل و بررسی این تصاویر، خواست و نظر خود فرد مراجعه کننده‌ای که عمل شده، استانداردهای زیبایی شناسی و شرایط بدنی و شخصی پیش از عمل فرد را هم در نظر گرفت. با این حال وجود مراجعان متعدد، حضور بیماران خارجی و انجام عمل‌های زیبایی متنوع از نشانه‌های یک جراح زیبایی خوب است.

جراح زیبایی و بهترین دکتر برای تزریق چربی

اخلاق حرفه‌ای، محل طبابت و کادر درمانی همراه

ویژگی بعدی که شما را در پیدا کردن بهترین دکتر برای تزریق چربی راهنمایی می‌کند، محل و شیوه طبابت جراح زیبایی است. پزشکی که از اعتماد به نفس و مهارت کافی برای انجام جراحی‌های زیبایی برخوردار است معمولا جلسه ویزیت و مشاوره رایگان برای هر مراجعه کننده‌ای خواهد داشت. در این جلسات مشاوره، شما می‌توانید برخورد و اخلاق حرفه‌ای جراح را بررسی کنید. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هرگز عمل‌های جراحی غیر استاندارد را نمی‌پذیرد و یا تلاش نمی‌کند که به هر روشی شما را تشویق به انجام جراحی زیبایی نماید.
یکی از اصول حرفه‌ای در طبابت، گزینش افراد مناسب و دارای شرایط برای عمل‌های جراحی است. جراح شما باید با توجه به شاخص‌های موجود و معاینه‌های لازم، نخست تشخیص دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی تخلیه و تزریق چربی هستید یا خیر. سپس بهترین روش ممکن برای این کار را با توجه به شرایط شما پیشنهاد کند.
به محل طبابت جراح نیز توجه کنید. داشتن کلینیک تخصصی جراحی زیبایی همراه با حضور یک کادر درمانی مجرب، از دیگر مشخصه‌های بهترین دکتر برای تزریق چربی است. باید توجه کنید که بخشی از مسیر درمان و بهبودی شما، با کمک تیم درمانی کلینیک و همراهی آنان انجام می‌شود. هرچه این تیم حرفه‌ای‌تر باشد، کمک بیشتری به شما خواهد کرد.

افراد مناسب برای تزریق چربی

تزریق چربی و مرحله قبل از آن، یعنی تخلیه چربی، مانند یک معجزه است. در یک جلسه اندام‌های چاق فرد، لاغر می‌شود؛ و همچنین بخش‌های لاغر و یا کوچک وی، به سایز مناسب و دلخواه می‌رسند. با این وجود هر کسی برای انجام این عمل مناسب نیست؛ در ادامه ویژگی‌هایی که رعایت آن ضروری است، فهرست شده است:

 • نخست باید توجه کرد که تخلیه چربی، روشی برای کاهش وزن نیست و فقط چربی‌های زیر پوست را خارج می‌کند. برای همین کسی که بیش از ۳۰% اضافه وزن داشته باشد، نمی‌تواند از روش تخلیه چربی و تزریق چربی استفاده کند.
 • پیش از تخلیه و تزریق چربی باید با کمک رژیم‌های غذایی و ورزش، وزن فرد به مقدار مجاز برسد. سپس برای ۶ ماه مداوم، وزن وی ثابت باقی بماند. همچنین بعد از انجام تزریق چربی نیز با کنترل کالری دریافتی روزانه و ورزش مستمر، باید وزن فرد ثابت بماند تا نتیجه جراحی زیبایی وی حفظ شود.
 • داشتن سلامتی عمومی و عدم ابتلا به بیماریی‌هایی مانند دیابت، حساسیت و یا بیماری‌های قلبی و عروقی، لازم است. همچنین اگر داروی خاصی مصرف می‌شود، باید با جراح درمیان گذاشته شود تا برای شیوه مصرف آن، تجویز جدیدی انجام شود.
 • وجود پوستی با قابلیت ارتجاعی و خاصیت کشسانی مناسب، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم در بهبود نتایج عمل تزریق چربی است. هرچه پوست جوان‌تر و سفت‌تر باشد، نتایج عمل نیز بهتر خواهد بود. البته با کمک هایفوتراپی نیز می‌توان ویژگی ارتجاعی را در پوست تقویت کرد. همچنین تزریق چربی، خودش موجب تغذیه پوست و شادابی بیشتر آن می‌شود.
 • عدم مصرف الکل و دخانیات، به‌ویژه از یک ماه پیش از جراحی، از دیگر مواردی است که رعایت آن در بهبود نتایج عمل تاثیر دارد.
 • در نهایت توصیه می‌شود این گونه عمل‌ها پس از سن ۱۸ سالگی و بلوغ کامل انجام شود. نخست باید تمامی اندام‌ها به رشد کامل برسد، سپس برای تزریق چربی و فرم دادن به بدن، برنامه‌ریزی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 − هفت =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست