عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک یا لیپولیز: بیشتر بیماران با دریافت مشاوره های گوناگون تمایل دارند تا بدانند نتیجه ی جراحی لیپوماتیک آنها چگونه خواهد بود و آیا او برای جراحی لیپوماتیک مناسب است یا خیر ؟ برای درک بهتر باید بررسی کنید و ببینید در کدام گروه زیر قرار دارید.
لیپولیزر: برای این جراحی نیز زمان زیادی لازم است ،  برای چربی های زیاد توصیه نمی شود و کاربردی ندارد ،احتمال سوختگی نیز وجود دارد .
لیپوماتیک: لیپوماتیک بسیار سریع است و باعث از بین رفتن بافت چربی نمی شود ؛همچنین سوختگی و آمبولی در آن وجود ندارد و بیمار تنها به ۲ یا ۳ روز استراحت نیاز دارد.

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک

قبل از عمل لیپوماتیک بخوانید:

اگر تمایل به لاغری با عمل لیپوماتیک دارید و این جراحی را برای زیبایی اندام خود انتخاب کرده اید ، به شما تبریک می گوییم ، این روش کاملا موثر و کار آمد بوده و نیاز شمارا از داشتن یک اندام ایده آل برطرف می سازد .
قبل از جراحی لیپوماتیک لازم است تا اقدامات ویژه ای را انجام دهید .
۱- لازم است تا پیش از جراحی لیپوماتیک سابقه بیماریهایی مانند:

دیابت کنترل نشده
فشارخون بالا
بیماریهای قلبی عروقی
سکته قلبی یا مغزی
جراحی های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر
بیماریهای مزمن مانند سرطان ، لوپوس ، بیماریهای همراه با ضعف سیستم ایمنی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

۲- همچنین نیاز است تا آزمایشات دیگری انجام دهید :

لازم است تا آزمایشات خون از نظر  کم خونی ، کارکرد کبد و کلیه ، تست بارداری در زنان ، تستهای انعقادی و تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت و … گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد. همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی به خوبی مشهود باشند.

۳- البته نکات کلیدی تری قبل از جراحی به شما کمک می کند تا نتیجه جراحی موفق تر باشد:

آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک

از نیمه شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید
دو روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید
دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید
یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین ای خودداری کنید
با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی لیپوماتیک بیان نمایید.

دستگاه لیپوماتیک

روش کار دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک که به عنوان یک راه سریع و آسان برای آب کردن چربی ها شناخته شده است ، یکی از موثرترین روش های لاغری محسوب می شود که می تواند به صورت موضعی چربی های بدن را خورد و تخلیه کند و در نهایت نیز باعث زیبایی اندام و از بین رفتن چربی های اضافی آن شود. دقت داشته باشید که لاغری با لیپوماتیک خطری برای فرد نداشته و باعث می شود که بدون هیچ گونه مشکلات احتمالی مقدار قابل توجهی از چربی از بدن خارج شود . البته پیش از جراحی نیاز به معاینه ی دقیق توسط جراح دارید تا بتوانید از نتیجه ی جراحی اطمینان کافی را حاصل کنید . لیپوماتیک بی خطر و ایمن است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد ، این مساله نیز به خاطر هوشمند بودن لیپوماتیک نسبت به اندام های حساس بدن است .

عمل جراحی با لیپوماتیک

لیپوماتیک یک میله ی فلزی دارد که با چرخش و ارتعاشاتی که دارد باعث خود شدن چربی ها می شود ، نام این میله ی بسیار نازک کانولا است ، به چربی های بدن و ایجاد لرزش های سریع در آن باعث تخریب سلول های چربی شده و باعث از بین رفتن چاقی های موضعی می گردد.
دستگاه لیپوماتیک چگونه عمل می کند ؟
دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند . چربی های تخلیه شده بعد از جراحی سالم و زنده هستند و می توان از آن ها برای تزریق در باسن یا سینه و یا سایر اندام ها استفاده کرد . در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد ، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود ، لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد. از لیپوماتیک می توان در لاغری صورت نیز استفاده کرد، جالب است بدانید که لیپوماتیک با قدرتی که دارد باعث لیفت همزمان پوست می شود و مانعی برای افتادگی پوست بعد از لاغری می شود.

عمل لیپوماتیک پهلو و کمر

داشتن یک کمر باریک همراه با یک شکم صاف یکی از مهمترین مسائل برای زیبایی اندام است. امروزه با پیشرفتی که در جراحی زیبایی پدید آمده است می توان به راحتی به چنین اندامی دست یافت ، لاغری پهلوها و کمر با استفاده از روش لیپوماتیک می تواند بسیار موثر و ماندگار باشد . دقت داشته باشید که لیپوماتیک یک روش نوین و غیر جراحی برای لاغری است ، در این روش هیچ گونه برش یا بخیه وجود ندارد و فرد به راحتی می تواند در طول یک جلسه حجم زیادی از چربی های بدن را بیرون بکشد، در یک جلسه از لیپوماتیک می توان حدود ۸ کیلو از چربی های بدن را بیرون کشید.

عمل لیپوماتیک پهلوها

در این روش عمل از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود، این میله بعد از ورود به منافذ چربی چربی ها را بیرون می کشد و باعث لیفت هم زمان پوست نیز می شود، قدرت لیفت در عمل لیپوماتیک بسیار زیاد است و بعد از جراحی اثری از جای برش یا بخیه وجود نخواهد داشت. این روش یکی از ایمن ترین راه ها برای لاغری است ، دستگاه لیپوماتیک دارای حساسیت بالایی است و در کمترین زمان شمارا به اندام ایده آلتان برساند.

عمل لیپوماتیک کمر

تجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبه رو می شوند، اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود. دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید . باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید . لیپوماتیک پشت کمر باعث می شود تا حجم قابل توجهی از این ناحیه کاسته شود، این عمل که با بی حسی موضعی انجام می شود نیازی به بی هوشی نداشته و بیمار بعد از عمل می تواند به منزل باز گردد.
عمل لیپوماتیک دست و بازو ها

عمل لیپوماتیک صورت

عمل لیپوماتیک صورت یک راه برای جوانسازی صورت است که می تواند تا حد بسیار زیادی  از چاقی صورت بکاهد، وجود غبغب در زیر گلو باعث می شود تا چهره افتاده شود و سن بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید. کوچک کردن غبغب و یا رفع چاقی صورت یک مشکل همیشگی در زنان و مردان بوده است ، زیرا رژیم یا ورزش مشخصی برای از بین بردن چربی این ناحیه وجود ندارد. امروزه لیپوماتیک به صورت گسترده ای در بسیاری از موارد لاغری مورد استفاده قرار می گیرد ، و همچنین برای لاغری صورت نیز کاربرد دارد، لیپوماتیک با بیرون کشیدن چربی ها از صورت و لیفت هم زمان آن می تواند جوانی و شادابی را به چهره تان باز گرداند. همچنین با استفاده از این روش می توان تا حدودی صورت را استخوانی و زیبا کرد، این جراحی که به صورت بی حسی موضعی انجام می شد تنها در یک جلسه قابل انجام است و فرد بعد از جراحی دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت.
هزینه ی این جراحی بسیار مناسب است و فرد احساس رضایتمندی کاملی از آن خواهد داشت. لاغری با لیپوماتیک یک روش ماندگار و دائمی برای از بین بردن چربی های نواحی مختلف بدن است . برای لاغری صورت می توانید از لیپوماتیک بهره مند شوید، این جراحی با اثر لیفت کنندگی بالا می تواند باعث بالا کشیدن صورت و جوانسازی آن شود . در صورت تمایل می توانید از خدمات کلینیک دکتر آرش نجف بیگی برای یک زیبایی ماندگار بهره مند شوید.

عمل لیپوماتیک پا

خطر آمبولی در لیپوماتیک

لیپوماتیک که یکی از جراحی های زیبایی بدن است در بسیاری از کشور های جهان مورد استفاده قرار می گیرد. لیپوماتیک یکی از روش های نوین برای برداشتن چربی های بدن است که امکان انتقال چربی به سایر بافت های بدن را نیز فراهم می کند . بسیاری از مردم با انجام جراحی لیپوماتیک علاوه بر داشتن یک شکم صاف و زیبا از داشتن یک باسن یا سینه ی خوش فرم نیز بهره مند می شوند،زیرا با ویژگی شگفت انگیز لیپوماتیک می توان چربی های برداشته شده را به بافت های دیگر بدن انتقال داد.
در این روش پوست بدن لیفت شده و به راحتی جمع می شود این میزان قابل توجه در لاغری شکم ،پاها، پهلو ها ، و بازو ها دیده می شود ، البته این روش باعث برداشتن تخلیه چربیهای اضافی بدن می باشد که بعد از آن هم ناصافی و سوختگی پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن وجود ندارد . البته قبل از جراحی پزشک تمامی موارد مورد نیاز را بررسی کرده و آزمایشات لازم را انجام می دهد.

آیا لیپوماتیک عوارض دارد ؟

تاکنون عارضه ی جدی برای لیپوماتیک گزارش نشده است در مواردی خاص ممکن است فرد به لیدوکایین حساسیت داشته باشد. این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

مصرف داروهای خاص

خونریزی و کبودی در کسانیکه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین ، وارفارین و .. مصرف می کنند که با توجه به نوع دارو می بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.
ممکن است محل جراحی عفونت کند
برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه نمایید . استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب از جمله مواردی است که باید به خوبی انجام شود و بیمار نیز به آن توجه ویژه داشته باشد. با مصرف برخی از داروها شاهد خواهیم بود که فرد مسموم می شود این به دلیل اختلال داروهای مصرفی با داروهای زمان جراحی است که باید قبل از جراحی به جراح مورد نظرتان این موضوع را اعلام نمایید تا با تغییر یا قطع مصرف داروها از بروز این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

همانطور که بیان شد عمل لیپوماتیک خطر آمبولی نداشته و یا بسیار کم است ، این مشکل با روش های نوین ارائه شده و میزان چربی مجاز برای تخلیه قابل حل خواهد بود ، به همین جهت است که جراحان به افراد بسیار چاق توصیه می کنند تا جراحی را در چند مرحله (چند جلسه) انجام دهند، البته این مساله برای افرادی که دارای وزن ایده ال و یا چاقی موضعی هستند در طی یک جلسه قابل اجرا خواهد بود و مخاطره ای برای وی نخواهد داشت. بنابراین بدون نگرانی می توانید صاحب یک اندام زیبا و تراشیده شوید.

نحوه عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک راز لاغری:

لیپوماتیک که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب می کند، یک جراحی بسته است که می تواند در یک جلسه تا ۸ کیلو از وزن افراد را کاهش دهد .لیپوماتیک یا همان پیکر تراشی عوارضی برای بیمار در برنداشته و باعث تراشیده شدن اندام ها می شود.

لیپوماتیک چگونه عمل می کند ؟

لاغری با لیپوماتیک با استفاده از یک میله ی فلزی به نام کانولا آغاز به کار می کند. در ابتدا جراح متخصص زیبایی در موضع مورد نظر تزریقاتی انجام می دهد که بدن دچار واکنش هایی برای چربی سوزی بشود. بعد از آن با ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در محل عمل کانولا را وارد بدن می کند، کانولا یک میله ی فلزی بسیار نازک و حساس است ، این اقدام چیزی شبیه به آندوسکوپی است که در بسیاری از آزمایشگاه ها انجام می شود (البته نه دقیقا به این شکل) .
بعد از آن کانولا چربی های زیر پوستی شما را می مکد و به بیرون از بدن هدایت می کند . چربی ها بسیار سالم و زنده هستند و بعد از تخلیه این قابلیت را دارند که در اندام های دیگر تزریق شوند.

عمل لیپولیز شکم

جراحی لیپوماتیک که در واقع یک اقدام متخصصانه است باعث می شود تا سلول های چربی از بدن فرد خارج شود ، بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی درست از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد . در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی ها و اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد. این نتیجه ی مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود. ماندگاری بالای این جراحی و سهولت انجام آن باعث شده است تا ستاره های سینمایی نیز برای بر طرف کردن چاقی های پا، شکم و پهلو ها و حتی چربی های صورت از لیپوماتیک کمک بگیرند. در واقع لیپوماتیک راز لاغری و خوش اندامی ستاره ها ی مشهور است.

نتیجه جراحی لاغری با لیپوماتیک

پیکر تراشی عنوان دیگر لاغری با لیپوماتیک است ، لیپوماتیک یک روش موثر برای لاغری است که می تواند تا مدت های طولانی لاغری فرد را تضمین می کند . از بین بردن سلول های چربی در این روش لاغری باعث می شود تا جراحان ادعا کنند که این نوع جراحی دائمی و بدون بازگشت خواهد بود . گفته می شود که این جراحی نتایج بسیار مثبتی در فرد دارد و بدون هیچ گونه خطری برای بیمار می تواند اندامی زیبا و تراشیده به وی تحویل دهد. جراحی با لیپوماتیک به دلیل اینکه بدون برش و بدون بخیه است یک راه مفید برای کسانی است که از برش های جراحی و باقی ماندن آثار آن گریزانند .
افراد زیر برای عمل لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند:

افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
افرادی که وزن آنها ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند.
افرادی که چاقی های موضعی دارند ، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند.
افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است.
افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند.

لاغری با لیپوماتیک یک روش مطمئن برای از بین بردن چربی است اما باید توجه داشته باشید که این عمل باید توسط یک جراح متخصص انجام شود ، بسیاری از کلینیک ها هستند که به کمک تکنسین ها این کار را انجام میدهند ، مطمئنن انجام این نوع جراحی ها هرچند هم که نیازی به بیهوشی عمومی ندارند نیازمند اقدامات یک جراح فوق تخصص می باشد ،جراحی در شرایطی که توسط جراح و متخصص انجام شود اطمینان خاطر بیشتری را در پی دارد .دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تمامی خدمات زیبایی و لاغری را تحت شرایط ایمن و محافظت شده انجام می دهند و به تمامی بافت های بدن برای لاغری با لیپوماتیک آشنایی کامل دارند.

ماندگاری جراحی لیپوماتیک

یکی از روش هایی که می توانید به اندام ایده آل برسید انجام روش لاغری با لیپوماتیک است . لیپوماتیک به شما کمک می کند تا بافت چربی های قدیمی از زیر پوست شما بیرون کشیده شود و اندام شما تراشیده و زیبا شود. برای اینکه بتوانید یک اندام ایده آل داشته باشید می توانید روش های مختلفی را در پیش بگیرید اما با گذشت زمان و رها کردن رژیم ورزش دوباره شاهد اضافه وزن خواهید بود. اما لیپوماتیک به شما این اطمینان را می دهد که در صورت از بین بردن چربی ها بازگشت چاقی غیر ممکن خواهد بود مگر اینکه فرد موارد لازم را رعایت نکند و تغذیه و عادات غذایی غلطی را در پیش بگیرد.
برای درک بهتر لیپوماتیک باید بگوییم که این جراحی زیبایی باعث می شود تا سلول های چربی زیر پوست شما از بین بروند و از بین رفتن چربی ها که در واقع برداشته می شوند به صورت دائمی خواهد بود، در صورتیکه فرد دچار چاقی شود و اضافه وزن بگیرد چاقی به صورت سابق نبوده و حتی در قسمت های دیگری که لیپوماتیک را انجام داده است انجام می شود.
در واقع اگر شما شکم و پهلوی خود را لیپوماتیک کنید شاهد خواهید بود که برای همیشه از داشتن یک شکم صاف و زیبا لذت می برید. داشتن یک اندام مناسب در گرو مراجعه ی شما به یک جراح متخصص است تا بتواند با شناخت دقیق بافت های بدن شما را زیبا و جوان کند ، زیباسازی شکم و پهلو ها و نیز تراشیدن پاها از جمله جراحی هایی است که با روش لیپوماتیک امکان پذیر است. لیپوماتیک این کمک را به شما می کند تا بتوانید چربی های برداشته شده را در قسمت دیگری از بدنتان تزریق نمایید. در نتیجه علاوه بر داشتن شکمی صاف صاحب یک باسن خوش فرم و سینه ی برجسته نیز خواهید شد.
ماندگاری لیپوماتیک یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند جراحی لیپوماتیک را انجام دهند . علت چاقی افراد حجیم شدن سلول های چربی در زیر پوست است، در صورتیکه تعداد سلول های های چربی در بدن کاهش یابد در صورت حجیم شدن هم، چاقی به اندازه ی قبل دیده نخواهد شد. لیپوماتیک درست سلول های چربی را کاهش می دهد و باعث می شود تا از میزان و حجم آن ها کاشته شود، بنابراین به عنوان یک روش دائمی برای لاغری محسوب و شناخته می شود.

سوالات رایج بخش لیپوماتیک

سوال: از سوالات رایج لیپوماتیک میتوان نام برد : تا چه مدت بعد از لیپوماتیک باید گن بپوشیم؟ پاسخ: پوشیدن ۲تا ۳ هفته گن تنگ و ۴ تا ۶ هفته گن شل تر توصیه می شود البته این زمان بستگی به میزان چاقی و نوع جراحی لیپوماتیک دارد.
سوال: شروع فعالیت های بدنی چه مدت بعداز لیپوماتیک خواهد بود؟پاسخ: از روز اول می توانید پیاده روی کنید ،اما سعی کنید ورزش هایی که فشار خون را بالا میبرند انجام ندهید، تا یک هفته بعداز جراحی از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
سوال: تورمات ناشی از جراحی لیپوماتیک چه زمانی از بین میروند؟پاسخ: معمولا از بین رفتن تورم و کبودی مختصر بعد از لیپوماتیک تا ۸ هفته به طور کامل از بین میرود، البته برای مشاهده نتیجه ی نهایی باید ۶ ماه صبر کنید زیرا در طول این مدت نیز بدن دچار اکنش هایی برای کاهش سایز خواهد بود.
سوال: برای دریافت نتیجه های بسیار خوب از لیپوماتیک باید چه کارهایی انجام دهیم؟پاسخ: یک ماه اول بعد از لیپوماتیک غذاهای چرب و شور مصرف نکنید ، سعی کنید تورم را با ماساژ بدن از بین ببرید.
سوال: اگر در جراحی دچار کبودی بشویم تا چه مدت از بین می روند؟پاسخ: کبودی ها در هفته ی اول از بین می روند و در بیشترین زمان حدود دو هفته زمان می برد.
سوال: در ماه اول رفتن به سفر و انجام فعالیت هایی مثل رانندگی ممکن است؟پاسخ: بله بعد از کاهش تورمات می توان سفر کرد و فعالیت هایی مانند رانندگی ممکن خواهد بود.
سوال: رفتن به استخر یا سونا مجاز است ؟پاسخ: خیر ،رفتن به استخر و سونا تا بسته شدن کامل سوراخ ها ممنوع است.
سوال: بعد از جراحی دچار ترشح می شویم چرا؟پاسخ: معمولا بعد از جراحی ۵ تا ۱۰ روز ترشح خونابه دیده می شود، این هم به دلیل سوراخ های موجود روی بدن است و تا زمان بسته شدن باید مراقب آن باشید،البته میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.
سوال: استفاده از کمپرس ها مجاز است؟پاسخ: به هیچ عنوان موضع لیپوماتیک شده را کمپرس نکنید ،استفاده از کمپرس های سرد و گرم ممنوع است.
سوال: آیا لیپوماتیک خانم هارا دچار اختلال قاعدگی میکند؟پاسخ: احتمال اختلال وجود دارد و همچنین تب مختصر بعد لیپوماتیک به علت رفلکس بدن به ترومای لیپوماتیک احتمال دارد.

درمان سلولیت : دشمن سلولیت ها

لیپوماتیک و لیپولیز موثر برای لاغری بدن است که می تواند بافت های چربی را از بدن خارج سازد. وقتی به مدت طولانی چاق می مانید و چربی های چند ساله روی هم انباشته می شوند، چربی های کهنه و قدیمی به صورت بد شکلی درکنار یک دیگر قرار می گیرند. کنار هم قرار گرفتن چربی هایی که سفت شده اند در زیر پوست باعث ایجاد ناهمواری هایی در بدن می شوند که پوست را در ظاهر دچار بدشکلی می کند. ساختار نا هموار چربی ها در زیر پوست را سلولیت می گویند. بسیاری از خانم هاو آقایان از وجود این چربی های تکه تکه در زیر پوست رنج می برند و به دنبال از بین بردن آن روش ها و ورزش های مختلفی را امتحان می کنند. اندام سلولیته شده بسیار زشت و آزار دهنده است شایع ترین ناحیه ها ران ها و باسن هستند که زیبایی پاهارا تحت تاثیر قرار می دهد.در چنین حالتی پوست شبیه به پرتقال شده و دچار نا همواری در سطح آن میشود.
سلولیت از چربی هایی تشکیل شده است که در بافت همبند زیر پوست ذخیره می شوند . چربی های سلولیت شده عموما به صورت کیسه های کوچک در زیر بافت همبند پوست قرار می گیرند و بیشتر این مشکل در کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت بازو ها و حتی در بعضی موارد در سینه ها دیده می شوند.
رسوب غیر عادی و بیش از اندازه ی چربی در زیر پوست عامل اصلی این مشکل خواهد بود . امروزه رفع این مشکل با انجام تمرینات سخت و رژیم های طولانی مدت ممکن نیست و تنها راه از بین بردن آن جراحی لاغری محسوب می شود. البته ورزش و رژیم تاثیر بسیار زیادی بر لاغری و تناسب اندام دارد اما این کار مستلزم زمان زیاد و صبوری فرد چاق است.

رفع سلولیت ها با لیپوماتیک

عموما برای از بین بردن سلولیت افزایش میزان سوخت و ساز چربی ها لازم است و این امر در بیشتر مواقع بسیار سخت و دشوار خواهد بود معمولا تحرک و ورزش های سنگین تنها مقدار ناچیزی از چربی هارا از بین میبرد. به شما پیشنهاد می کنیم روش لاغری با لیپوماتیک را امتحان کنید . لیپوماتیک یک جراحی بسیار موفق برای از بین چربی های سلولیت شده ای است که نمی توانید از شر آنها خلاص شوید.
در جراحی لیپوماتیک جراح یک لوله ی بسیار نازک در بدن فرو می کند، این لوله که کانولا نام دارد می تواند اشعه های لیزر را به زیر پوست بتاباند، نتیجه ی این تابش شل شدن و شکسته شدن چربی های زیر پوستی است که بعد از جراحی نیز از بدن خارج می شوند. در این روش چربی ها بدون کوچکترین آسیبی از بین می روند، و مزیتی که این روش دارد امکان انتقال چربی ها به سایر اندام های بدن است . در نتیجه می توان چربی های بیرون کشیده شده را در باسن یا سینه ها نیز تزریق نمود. معمولا تخلیه چربی ها از بدن در یک جلسه امکان پذیر است و زمان بهبودی آن بسیار کم است.

نحوه لاغری با عمل های لیپوماتیک

امروزه تناسب اندام یکی از مهمترین معیارهای زیبایی است که اغلب افراد به دنبال آن هستند.تناسب اندام می تواند در جذاب شدن فرد نقش مهمی داشته باشد.به همین خاطر اغلب افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند به دنبال راه هایی برای لاغری هستند.برای از بین بردن چربی راه های زیادی پیشنهاد شده که یکی از این راه ها لیپوماتیک است. لیپوماتیک یکی از روش های جدید برای تناسب اندام است.با استفاده از این روش چربی ها از بدن خارج می شوند و فرد به اندام مورد نظر خود خواهد رسید.از این روش برای از بین بردن چربی های تمام نواحی بدن استفاده می شود و فقط مختص یک ناحیه نمی باشد. برخی از افراد که بدنشان چربی زیادی دارد با رژیم و ورزش اقدام به کاهش چربی ها میکنند و جواب می گیرند.اما در برخی دیگر از افراد این چربی ها ارثی هستند و به راحتی از بین نمی روند.برای از بین بردن این چربی ها میتوان از روش لیپوماتیک استفاده کرد و چربی های اضافی بدن را از این طریق از بدن خارج نمود.همچنین در این روش میتوان قسمتی از چربی بدن را برداشت و به قسمت دیگری از بدن تزریق نمود.

دستگاه لیپوماتیک چگونه عمل می کند؟

لیپوماتیک یک میله ی فلزی دارد که با چرخش و ارتعاشاتی که دارد باعث خود شدن چربی ها می شود ، نام این میله ی بسیار نازک کانولا است ، به چربی های بدن و ایجاد لرزش های سریع در آن باعث تخریب سلول های چربی شده و باعث از بین رفتن چاقی های موضعی می گردد .
دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند.
چربی های تخلیه شده بعد از جراحی سالم و زنده هستند و می توان از آن ها برای تزریق در باسن یا سینه و یا سایر اندام ها استفاده کرد .در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد ، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود ، لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد. از لیپوماتیک می توان در لاغری صورت نیز استفاده کرد، جالب است بدانید که لیپوماتیک با قدرتی که دارد باعث لیفت همزمان پوست می شود و مانعی برای افتادگی پوست بعد از لاغری می شود.

مزیت های عمل لیپوماتیک

در این روش فرد بدون نیاز به بیهوشی می تواند چربی اضافی بدنش را خارج نماید.عمل لیپوساکشن سرپایی انجام خواهد شد و عوارض و کبودی های آن نیز بسیار کم است.یکی از مهمترین مزیت های این روش کاهش سایز بدن است که سلولیت را رفع خواهد کرد. و مدت ماندگاری آن بسیار است.برخی دیگر از مزیت های لیپوماتیک بدین صورت است:
-دراین روش سرعت بهبودی بسیار بالاست.-در عمل لیپوماتیک عمل در مدت زمان کمی صورت میگیرد.-درد این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است.-کار پزشک جراح در این روش بسیار آسان تر از روش های دیگر است و این خود یک مزیت مهم برای بیمار است.-عوارض این بیماری بسیار کمتر از روش های دیگر است.-پوست بیمار در این روش زیباتر از روش های دیگر است.

عوارض عمل لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک با عارضه همراه است ؟
در این روش پوست بدن لیفت شده و به راحتی جمع می شود این میزان قابل توجه در لاغری شکم ،پاها، پهلو ها ، و بازو ها دیده می شود ، البته این روش باعث برداشتن تخلیه چربیهای اضافی بدن می باشد که بعد از آن هم ناصافی و سوختگی پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن وجود ندارد . البته قبل از جراحی پزشک تمامی موارد مورد نیاز را بررسی کرده و آزمایشات لازم را انجام می دهد.
تا کنون عارضه ی جدی برای لیپوماتیک گزارش نشده است در مواردی خاص ممکن است فرد به لیدوکایین حساسیت داشته باشد. این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.
مصرف داروهای خاص
خونریزی و کبودی در کسانیکه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین ، وارفارین و .. مصرف می کنند که با توجه به نوع دارو می بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.
ممکن است محل جراحی عفونت کند
برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه نمایید . استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب از جمله مواردی است که باید به خوبی انجام شود و بیمار نیز به آن توجه ویژه داشته باشد.
با مصرف برخی از داروها شاهد خواهیم بود که فرد مسموم می شود این به دلیل اختلال داروهای مصرفی با داروهای زمان جراحی است که باید قبل از جراحی به جراح مورد نظرتان این موضوع را اعلام نمایید تا با تغییر یا قطع مصرف داروها از بروز این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

ماندگاری لاغری بعد از لیپوماتیک

ماندگاری لیپوماتیک یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند جراحی لیپوماتیک را انجام دهند.
علت چاقی افراد حجیم شدن سلول های چربی در زیر پوست است، در صورتیکه تعداد سلول های های چربی در بدن کاهش یابد در صورت حجیم شدن هم، چاقی به اندازه ی قبل دیده نخواهد شد. لیپوماتیک درست سلول های چربی را کاهش می دهد و باعث می شود تا از میزان و حجم آن ها کاشته شود، بنابراین به عنوان یک روش دائمی برای لاغری محسوب و شناخته می شود.

نحوه جراحی لیپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک از یک موتور بادی و یک میله ی فلزی بسیار ظریف و حساس به نام کانولا کمک گرفته می شود ، دستگاه لیپوماتیک با وارد کردن هوای فشرده به بافت چربی ، هم زمان ارتعاش و لرزش در بدن را نیز ایجاد می کنمد و در نتیجه ی این ارتعاشات چربی های بدن خورد شده و به صورت مایع در می آیند . به همین علت سوختگی در لیپومکاتیک وجود ندارد و بافت های چربی تغییری نمی کنند، همچنین لیپوماتیک حالت الاستینه ی پوست را حفظ کرده و  مانع افتادگی آن می شود  ، در این روش لاغری هر چند که این اقدام با دستگاه انجام می شود اما  به یاد داشته باشید که  ورود کانولا به بدن هیچ گونه آسیبی به بافت های دیگر مانند عضلات، عروق خونی و عصب ها وارد نمی کند و همین باعث می شود تا سلول های چربی آمادگی تزریق به سایر اندام های بدن را داشته باشد.
در روش عمل لیپوماتیک زمان جراحی کوتاه و دوره ی ریکاور شدن بیمار بسیار سریع خواهد بود از این رو این جراحی نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و دوره ی نقاهت آن حدود دو یا سه روز است. چربی ها در روش عمل لیپوماتیک به صورت فیزیکی تخریب می شوند و این کار با اشعه و یا حرارت خورد و تخریب می شوند در واقع این اقدام با حرکات بسیار سریع کانولا انجام می شود و در نهایت از طریق همین میله نیز به درون دستگاه مکیده می گردد ، با این اقدام میزان قابل توجهی از چربی ها از بدن کاشته می شوند و در نهایت منجر می شود که شما در طول یک جلسه کاهش سایز ویژه ای داشته باشید.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

چه افرادی برای عمل لیپوماتیک مناسب هستند؟
به طور کلی می توان گفت این جراحی برای تمامی افراد قابل انجام است ، بهترین گزینه ها کسانی هستند که درگیر چربی های سفت شده در نواحی مانند ران و پهلو ها هستند و یا اینکه دچار چاقی موضعی در بازو ها هستند.

افرادی که توانایی تحرک و ورزش را ندارند
افرادی که چاقی های موضعی در اطراف شکم و پهلو یا پاها دارند
افرادی که چاقی آنها در یک قسمت انباشته می شود
گزینه های خوبی برای جراحی لیپوماتیک می باشند

چرا لاغری با لیپوماتیک ؟

لاغری با لیپوماتیک از جدید ترین تکنیک های لاغری موضعی استفاده می کند ، دستگاه لیپوماتیک بسیار هوشمند بوده و هیچ مخاطره ای برای فرد در پی ندارد ، خطر آمبولی در این جراحی بسیار اندک و نزدیک به صفر است که آرامش خاطر و رضایتمندی کاملی را به افراد اراده می نماید.

*لیپوماتیک مناسب ترین روش لاغری است *

توصیه می کنیم از لیپوماتیک بهره مند شوید و علاوه بر داشتن یک شکم صاف از یک باسن خوش فرم نیز لذت ببرید . شگفت انگیز است اما لیپوماتیک این امکان را به شما می دهد که چربی های شکم را به باسن یا سینه انتقال دهید و با پیوند چربی از داشتن یک اندام زیبا و تراشیده لذت ببرید.
فرق لیپوماتیک با لیپولیز یا لیپوساکشن چیست؟
تفاوت های بزرگی میان این سه روش وجود ندارد ، اما امکانات دستگاه لیپوماتیک ویژه تر است و می تواند باعث شود تا درست به هدفی که می خواهید برسید.روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.
روش های کاهش چربیکدام را انتخاب کنم ؟  لیپوماتیک یا لیپوساکشن و یا لیزر لیپولیزر
توضیحاتی در رابطه با لیپوساکشندر لیپوساکشن  روش جراحی به صورت دستی انجام می شودزمان زیادی طول می کشد- تا عمل جراحی به اتمام برسد
این عمل با عوارضی مانند :
– آسیب رسیدن به بافت   – خونریزی های شدید یا خفیف   – کبودی و ورم طولانی مدت   – بی هوشی عمومی برای جراحی   – ریکاوری طولانی بعد از جراحی   – شل شدن پوست پس از عمل   – خطر آمبولی در جراحی همراه است.

همه چیز درباره پیکر تراشی یا لیپوماتیک

پیکر تراشی یا لیپوماتیک یکی از روش‌های جراحی زیبایی جهت کاهش چربی های اضافی بدن می‌باشد. پیکر تراشی، همانطور که از نام آن برمی‌آید، موجب تخلیه موضعی و کاهش چربی‌های اضافی بدن در زیر سطح پوست می‌شود. امروزه، جراحی زیبایی اندام در ردیف محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی قرار گرفته‌اند!

لیپوماتیک یا پیکر تراشی در جهت کاهش سایز اندام صورت می‌گیرد. این روش لاغری، به هیچ عنوان جهت خارج نمودن مقادیر زیاد چربی از بدن انجام نمی‌شود. از این رو که وجود چربی‌های زائد در بدن مردان و زنان، همواره باعث کاهش اعتمادبه‌نفس فرد می‌شود، امروزه در کنار روش‌های لاغری از طریق رژیم‌های غذایی و ورزش، استفاده از روش‌های جراحی نیز بسیار رایج و مرسوم شده‌اند.

روش‌های متنوعی جهت خارج نمودن چربی‌های بدن وجود دارند که لیپوماتیک یکی از آنهاست. از آنجا که داشتن تناسب اندام، چه برای زنان و چه برای مردان، سبب ایجاد اعتمادبه‌نفس و امید به زندگی می‌شود، در این مقاله قصد داریم به معرفی عمل پیکر تراشی که یکی از سالم‌ترین و قابل اعتمادترین روش‌هاست بپردازیم.

پیکر تراشی یا لیپوماتیک چیست؟

پیکر تراشی از اعمال جراحی زیبایی اندام و روشی غیرتهاجمی برای کاهش چربی های اضافی بدن است. در صورتیکه تحت نظارت جراح متخصص زیبایی اندام و به شکلی حرفه‌ای صورت نگیرد، سبب افتادگی و شل‌شدگی پوست بدن، ایجاد درد شدید و خون‌ریزی خواهد شد. در این روش، از دستگاهی پیشرفته و حرفه‌ای جهت تخلیه و کاهش چربی‌ های اضافی بدن که بصورت موضعی در زیر پوست قرار دارند، استفاده می‌شود. تکنولوژی بکارگرفته شده در این دستگاه، به اندازه‌ای پیشرفته است که سبب ایجاد تمایز بسیار در مقایسه با لیپوساکشن شده است. انجام این عمل بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها بوده و بسته به نوع عمل و شرایط بیمار، از ۲ الی ۴ ساعت، متغیر است.

در پیکر تراشی علاوه بر کم شدن چربی های اضافی بدن می‌توان از مزایای دیگری بهره‌مند شد که کاربردهای مفید بسیاری را در پی خواهند داشت. خروج سالم سلول‌های چربی از بدن در روش لیپوماتیک، خود به عنوان یک مزیت مهم به حساب می‌آید. چرا که می‌توان از این چربی‌ها، در عمل‌های زیبایی دیگر و به عنوان فیلر استفاده کرد.

لیپوماتیک با بهره‌مندی از امواج اینفراسونیک (infrasonic)، سبب ایجاد ارتعاشات و نوسانات حول یک محور ثابت می‌شود. دستگاه پیکر تراشی دارای یک کمپرسور می‌باشد که سبب انتقال هوای فشرده به لوله کانولا می‌شود. این لوله با ایجاد ارتعاشات مداوم، لرزش‌هایی را بصورت سه‌بعدی به چربی‌ها وارد کرده و سبب شکسته‌شدن سلول‌ها می‌شود. بدین ترتیب، سلول‌های چربی را از محلی که به بافت‌های بدن متصل شده‌اند، جدا کرده و بدون ایجاد تخریب در آن، چربی‌ها را از طریق عمل ساکشن (مکش) از بدن خارج می‌کند.

مزایای پیکر تراشی یا لیپوماتیک

پیکر تراشی در مقایسه با سایر روش‌های جراحی زیبایی اندام، دارای مزایای بیشتری است. افرادی که از این روش استفاده کرده‌اند، مدعی‌اند که کاهش سایز در این عمل، دارای دوام بیشتری بوده و سبب از بین رفتن سلولیت نیز می‌شود. خارج کردن و کاهش چربی های اضافی بدن در این روش، بدون درد و خونریزی است و ریکاوری پس از عمل نیز در مدت زمان حدود ۳ روز تا یک هفته صورت می‌پذیرد. علاوه بر این:

 • لیپوماتیک سبب یکنواخت شدن چربی‌های زیر پوست می‌شود. برخلاف روش‌های دیگر، چربی در زیر پوست، حالت برآمده به خود نمی‌گیرد.
 • شکل‌دهی به پوست و بدن، در پیکر تراشی به شکل موثرتری انجام می‌شود.
 • دوره لازم جهت استفاده از بادی‌شیپر در این روش کمتر بوده و تنها به مدت ۲ هفته احتیاج به استفاده از آن خواهید داشت.
 • در جراحی زیبایی اندام به روش پیکر تراشی، از بی‌حسی موضعی جهت انجام عمل استفاده می‌گردد و احتیاج به بستری شدن ندارد.
 • احتمال ایجاد تورم، آمبولی چربی، ترشحات و عفونت بسیار کمتر است.
 • جراحات ناشی از عمل، کمتر بوده و دارای دوره نقاهت کوتاه‌تری در مقایسه با سایر روش‌های جراحی زیبایی اندام می‌باشد.

معایب پیکر تراشی یا لیپوماتیک

لاغری موضعی و کاهش چربی های اضافی بدن که در نتیجه پیکر تراشی انجام می‌شود، معمولاً ریسک کمی دارد. در هر حال، این جراحی زیبایی اندام نیز دارای معایبی‌ست که بروز آنها اجتناب‌ناپذیرند. هرچند با مراقبت‌های ساده‌ای که در ادامه به آنان خواهیم پرداخت و استفاده از تجربیات جراح زیبایی اندام حرفه‌ای، می‌توان احتمال بروز آنها را تا حد زیادی کاهش داد.

 • لرزش (Vibration) شدیدی که در این عمل اتفاق می‌افتد، ممکن است سبب بروز جراحت در بدن بیمار شود.
 • عمل پیکر تراشی بیشتر مناسب انجام در قسمت ران‌ها، بازوها و قسمت‌هایی از شکم (نواحی وسیع بدن) است.
 • در صورت خستگی دست پزشک و نداشتن مهارت کافی، ممکن است صدماتی به بدن وارد شود. چرا که انجام این عمل، با ارتعاشات و لرزش‌های شدیدی همراه است که ممکن است پزشک را خسته کند.
 • در صورت عدم مراقبت‌های لازم، احتمال ایجاد عفونت در قسمت جراحی شده وجود دارد.
 • انجام این عمل، صرفاً برای کاهش سایز بوده و جهت کم‌کردن وزن افراد بسیار چاق مناسب نیست!
 • در مواردی ممکن است سبب بروز واکنش‌های آلرژیک، کش‌آمدگی، افتادگی پوست و ایجاد خارش شود.
 • احتمال بالا رفتن دمای بدن، ایجاد حالت تهوع، التهاب، سوختگی و احساس ضعف و سرگیجه، از دیگر معایب لیپوماتیک هستند.
برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

آخرین مقالات
مقالات مرتبط
فهرست