اولترازد یک روش کاملا موثر برای از بین بردن چربی های بدن است ، دقت داشته باشید که لاغری با این دستگاه بدون بازگشت بوده و می توان طی یک جلسه مقادیر قابل توجهی از چربی هارا بیرون کشید، اولترازد کمک می کند تا چربی های شکم و پهلو را از بین ببرید و از داشتن یک اندام زیبا و تراشیده لذت ببرید .
لاغری زیبایی با این روش به شما کمک می کند تا در سرع ترین زمان ممکن به وزن و اندام مناسب برسید، زیبایی اندام شما ماندگار بوده و در طول زمان دچار اضافه چربی نخواهید شد.

جراحی شکم چیست

کشیدن پوست و برداشتن چربی های اضافی در شکم و اطراف شکم آبدومینوپلاستی نامیده میشود که در این جراحی شکم پوست و چربی وجود در زیر ناف را برمیدارند و عضلات دیواره شکم محکم میشود که در این جراحی شکم نیز ظاهر شکم زیباتر گشته و تنها ایرادی که ایجاد مینماید خط برشی است که در زیر شکم ایجاد مینماید ولی با لباس زیر این خط مخفی میگردد. همچنین کرم های موجود در این زمینه نقش زیادی را در رفع این خط بخیه دارند.

در جراحی شکم کاندیدای مناسب برای این عمل اشخاصی هستند که چندین زایمان داشته اند عضلات شکمشان سست و شل گشته بسیار مفید میباشند.در خصوص کسانی که قصد باردار شدن دارند و یا اینکه اقدام به رژیم غذایی و کاهش وزن کرده اند این عمل نباید انجام گیرد و این جراحی ۶ ماه بعد از تثبیت وزن بایستی صورت گیرد.وجود برش های موجود در خصوص عمل های گوناگون قبلی برای جراحی شکم ما نیز مخاطره امیز میتواند باشد.پس بایستی که حتما قبل از جراحی شکم معاینه کاملی از شکم نیز داشته باشند.

 

جراحی شکم از رایج ترین جراحی هایی است که شخص خواستار انجام آن است. بیشتر شکایت و نارضایتی این اشخاص مربوط به شکم و پهلو میباشدکه یا چاق هستند یا پوست اضافی دارند یا دچار ترک شکمی و شلی پوست میباشند و بسیار بابت این موضوع اذیت میشوند. این افراد به سختی میتوانند لباس مناسب برای خود نیز انتخاب نمایندو چنانچه لباسی مناسب پیدا نمایند کمتر اندامشان زیبا به نظر میرسد.حتی افراد چاق دچار مشکلاتی مثل انجام  برخی از حرکات ورزشی و نیز تنفس سخت و پادرد میشوند.

فیلم جراحی شکم

در فیلم جراحی شکم که در لینک زیر می توانید مشاهده کنید تا حدی با جراحی شکم آشنا می شوید.

لینک فیلم ها و کلیپ های مربوط به جراحی شکم : فیلم جراحی شکم

راههای درمان چاقی با جراحی شکم و پهلو

با توجه به خصوصیات و ویژگی های هر شخصی ،راه درمان چاقی هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت باشد. برای مثال سن شخص متقاضی و نوع پوست وی
مقدار پوستهای اضافی در بالا پایین شکم ,چربیهای موجود در اطراف شکم ،ترک پوست و شلی عضلات شکم

 

ما سه نوع روش برای درمان چاقی داریم

 1. جراحی پهلو و شکم
 2. لیپوساکشن
 3. روش ترکیبی

اقدامات لازم قبل از جراحی شکم

 • به هیچ وجه دو هفته قبل ودو هفته بعد از جراحی شکم  سیگار نکشید
 • به مدت یک هفته الی ده روز قبل از عمل از مصرف اسپرین و مسکن ها پرهیز نمایید
 • تحت نظر پزشک ویتامین مصرف نمایید
 • انجام جراحی شکم  همراه با ساکشن مشکلی ندارد

جراحی شکم در یک بیهوشی کامل انجام میگیرد که در شرایطی خاص پزشک این جراحی را با بیحسی نخاع انجام میدهد و مدت زمان این عمل ۲ الی ۴ ساعت میباشد.

 

جراحی پهلو

عمل جراحی پهلو یک جراحی زیبایی به حساب می آید که برای لاغر شدن و تراکم پهلو به کار می رود.

در عمل جراحی پهلو ابتدا پوس را برش می دهند و سپس حجم چربی اضافه را در زیر پوست بیرون می کشند.

جراحی پهلو برای چه کسانی مناسب است؟

 1. برای خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند و پربی اضافه در ناحیه پهلو و شکم آورده اند.
 2. برای افراد کم تحرک که شغل آنها طوری است که تحرک فیزیکی ندارند و در نتیجه چربی پهلوی آنها انباشته شده است.
 3. برای افراد پر خوراک که چاقی پهلو و شکم دارند و نمی توانند رژیم غذایی را رعایت کنند.

جراحی پهلو چقدر زمان می برد؟

در این عمل باید بعاد مختلفی را در نظر گرفت و سپس اظهار نظر کرد که زمان جراحی چقدر می باشد. اما اگر بخواهیک یک بازه زمانی را بگوییم می توان از ۱ تا ۵ ساعت را برای این عمل جراحی تخمین زد.

مراحل جراحی پهلو

 • برش از ران به لگن در بالای ناحیه زهار
 • برش دیگری برای جدا سازی ناف از پوست
 • جداسازی پوست از دیواره
 • عضلات  با بخیه سفت می شوند

 

مراقبت های پس از جراحی شکم

 • یک روز پس از جراحی شکم مرخص میگردید
 • در چند روز اول شما کمی دردو ورم دارید
 • در دو سه روز اول شما بهتر است کمی خمیده راه بروید
 • اگر میتوانید در یک هفته اول از شکم بند استفاده نمایید
 • چنانچه ساکشن را انجام دادید بایستی از یک سری گن های به خصوصی استفاده نمایید
 • به محض ترخیص مناسب است که راه بروید

انجام ورزشهای سنگین بعد از برطرف شدن درد و تورم هیچ اشکالی ندارد.

آیا لیپوساکشن به تنهائی برای تناسب اندام کافی است؟

در ابتدا ”لیپوساکشن“ برای کاهش حجم های کوچک از چربی های تجمع یافته در افراد با وزن طبیعی به کار می رفت اما اکنون از آن در نواحی مختلف بدن برای حجم های بسیار بالاتر استفاده می شود. باید توجه داشت که ساکشن چربی ها جایگزین دائمی اصلاح روش زندگی نیست. کاهش وزن و داشتن اندام متناسب به صورت دائمی به تغییر و اصلاح همیشگی رژیم غذائی و عادت های خوردن بستگی دارد. با لیپوساکشن، چربی و سلول های حاوی آن از یک منطقهٔ خاص برداشته می شود، اگر پرخوری ادامه یابد، منجر به رسوب چربی اضافی در نواحی از بدن، غیر از محل درمان شده، می شود.

کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن و جراحی شکم

اشخاص را بنابر قد و وزنشان به سه گروه دسته بندی مینمایند

 1. کسانی که وزنشان طبیعی است
 2. کسانی که وزنشان زیاد است
 3. کسانی که به شدت چاق میباشند

که برای دو دسته اول ساکشن توصیه میشود مثلا یک شخص با قد ۱۷۵ چنانچه وزنش ۷۵ کیلوگرم باشد در دسته اول قرار میگیرد و نیز چنانچه وزن ۸۰ الی ۹۲ باشد در دسته دوم و اگر از ۹۵ تا ۱۲۰ کیلوگرم باشد جزء گروه سوم میباشد  و از ۱۲۰ به بالا بایستی در رده های بعدی بایستی قرار بگیرند.حال کاندیدا مناسب برای جراحی شکم کسی میباشد که قدی ۱۷۵ با وزن ۹۰ کیلوگرم داشته باشد و گروه سوم بایستی ابتدا به کاهش وزن دست یابد و پس از آن سراغ جراحی شکم برود.

اصلاح وضعیت شکم

جراحی شکم به منظور بازسازی و اصلاح مشکلاتی همچون:

پوست اضافی: در این جراحی شکم پوست های اضافی شکم و شلی و ترک های پوست و جای عمل نیز برداشته میشود.

زیر پوست: که در اینجا چربیهای اضافی موجود در زیر پوست و در اطراف شکم نیز به طور کامل برداشته میشود.

عضلات :  در اینجا هم عضلات شکم که به علت چاقی بارداریهای متعددی برجسته گشته را جمع کرده که سبب سفت شدن عضلات شکم میگردد.همچنین در این جراحی میتوان با تغییراتی گودی کمر را بیشتر کرد تا زیبایی اندام نیز دو چندان گردد.

عوارض احتمالی  جراحی شکم

 • جوشگاه نامطلوب
 • خونریزی ( هماتوم )
 • بی حس شدن پوست
 • مشکل در ترمیم زخم پوست
 • از بین رفتن بافت های چربی پوست
 • درد و تورم
 • آمبولی
 • احتیاج به جراحی مجدد
 • احتمال آسیب رسیدن به عصب های پوست

البته تمامی عوارض بیان شده احتمالی میباشد و درصد ایجاد شدنشان پایین میباشد.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم

جراحی شکم به اشخاصی که از سلامت کامل برخوردارند نیز توصیه میشود .خانمی که زایمان های متعددی داشته و عضلات شکمش شل بوده و پوستهای اضافی زیادی داشته این عمل را برای کشیدن پوستهای اضافی و سفت کردن عضلات شکمی نیز انجام میدهد. پس این جراحی مناسب اشخاصی است که چربی زیاد داشته و پوستهای اضافه و شلی داشته اند.

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

چنانچه که خانمی باشد که قصد بچه دار شدن را داشته باشد تا زمانی که زایمان نکرده باشد نباید سراغ جراحی شکم برود چرا که با زایمان بافت و عضلات شکمی از هم بازگشته و جراحی شکم این عضلات را سفت مینماید. چنانچه پس از جراحی شکم بچه دار شود کاری بیهوده و عبث انجام داده است. چنانچه که شخصی قصد لاغری زیاد بنماید نباید به این عمل فکر کند چرا که جراحی شکم همانطور که بیان کردیم آخرین راه حل به حساب آمده و راهی برای کاهش وزن به شمار نمیرود. پس از جراحی شکم احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد و البته بهتر است که قبل از جراحی شکم از پزشک خود در این باره مشاوره بگیرید.

آمادگی های لازم در خصوص جراحی شکم

در خصوص جراحی شکم ابتدا بایستی پزشکی حاذق و با تجربه انتخاب نمایید و از پزشک معالج خود نیز مشاوره دریافت کنید. بایستی که قصد و هدف خود را از انجام چنین عملی برای پزشک بازگو نمایید. آبدامینوپلاستی کامل یا همان جراحی شکم کامل: در این روش شکم شما توسط جراح بریده میشود که حدودا از استخوان خاصره تا سر استخوان لگن دیگری نیز برش  داده میشود. سپس پوستهای اضافی را یا عضلات شل شده شکم را تا جایی که لازم بداند میکشد و سپس آن را تراز مینماید . جراحی شکم نیز ناف شما را جابجا مینماید و احتمال دارد که چند روزی به درن های تخلیه نیز احتیاج پیدا کنید.

ابدامینوپلاستی مینی:

در اینجا جراحی مختصری نیز انجام داده میشود در خصوص کسانی که محل تجمع چربی های آنها در زیر ناف میباشد . در این نوع جراحی شکم جراح کاری با ناف شما ندارد به این معنا که ناف شما جابجا نمیشود و ممکن است که پزشک این نوع جراحی شکم را در کمتر از دو ساعت به پایان برساند.

چنانچه که سیگاری هستید سعی نمایید که بطور کامل سیگارتان را ترک کنید تا روند بهبودیتان سریع تر گردد و نیز رژیم غذایی سالم بگیرید. در خصوص مسکن و داروهای گیاهی که مصرف مینماید حتما پزشک خود را مطلع سازید .ماکان دارد که پزشک از شما بخواهد که مصرف برخی از داروها را برای مدتی قطع یا شروع نمایید. چنانچه که قصد جراحی شکم را دارید بهتر است که قبل از جراحی موارد ذکر شده را در منزل خود فراهم کنید.

 • کمپرس یخ
 • لباسهای ازاد
 • وازلین
 • صندلی دوش و سردوش متحرک

پس از جراحی شکم شما قادر به رانندگی نمیباشید و بایستی حتما شخصی شما را تا منزل برساند و ترجیح ما این است که در شب اول پس از جراحی شخصی همراه شما بماند.

آیا شرکت های بیمه هزینه جراحی را متقبل می‌شوند؟

دقت داشته باشید که شرکتهای بیمه جراحی شکم را تحت پوشش خود قرار نداده و هیچ کمکی را به شما در خصوص این جراحی زیبایی نخواهند کرد. پس ترجیح ما بر این است هر گونه قصد و نظری که در این خصوص دارید را قبل از جراحی شکم به مامور بیمه و پزشک مالجتان در میان بگذارید. نتیجه جراحی شکم به خود شما بسیار بستگی دارد اینکه اگر امکان مراقبت های پس از عمل را ندارید حتما راه ساده تری را ازپزشک خود درخواست نمایید.  نکته ی دیگر که بایستی قبل از جراحی شکم راجهبش اطلاعات داشته باشید مدت زمان استراحت و انجام فعالیت های سنگین میباشد در جراحی شکم کامل این مدت نقاهت بین ۲ الی ۶ ماه میباشد. چرا که عمل سختی به شمار میرود و کل شکم بریده شده و عضلات و بافتش را جراحی کرده اند.

نتایج و دوام

نتیجه جراحی شکم به نظر میرسد که باید دائمی باشد و تنها استثنای آن در خصوص کسانی میباشد که قصد بارداری داشته و یا اینکه مجددا افزایش وزن چشمگیری داشته اند در خصوص این اشخاص نتیجه دائمی صدق نمیکند ولیکن با این حال با افزایش سن پوست افتاده تر شده پس این امری نیست که پزشک بتواند از بروزش جلوگیری نماید. ولی مقدار این شل شدن و افتادگی پوست چندان چشمگیر نمیباشدپس اگر پس از ابدومینوپلاستی شما چاق شدید و مجددا لاغر شدید این بدیهی است که باز عضلات شکم شل شده و پوستهای اضافی در نواحی شکم پیدا میکنید که مجددا ظاهر شکم شما به هم میریزد.پس توصیه ما مجددا به شما این است که پس از جراحی شکم قصد بارداری و لاغری را نداشه باشید.

اصول کلی مراقبت از زخم

در جراحی شکم گفتیم که به طور میانگین حدود ۶ ماه الی ۱ سال زمان میبرد تا اینکه جراحت ناشی از این عمل بهبود یابد. زخم بعد از عمل ظاهر مناسبی دارد که پس از گذشت ۱ یا ۲ ماه رنگش تیره تر شده و این جراحت متورم میگردد که بعد از گذشت ۴ ماه این زخم بدترین شکل را دارد که پس از طی شدن این روال زخم کم رنگتر گشته و به سمت بهبودی و ترمیمی پیش میرود که بعد از یک سال تنها چیزی که ممکن است باقی بماند خط برش شکم میباشد که بسیار هم باریک میباشد پس در نهایت برای نتیجه گیری از جراحی شکم بایستی صبور بود وحدودا به مدت یک سال نیز منتظر ماند.

چه وقت بلفاروپلاستی از لحاظ کارکرد چشم‌ها ضروری است؟

زمانی که افتادگی پلک تا حدی باشد که بر بینایی شخص و انجام فعالیت‌هایش مانند رانندگی تأثیر منفی گذارد می‌توان از بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست اضافی پلک فوقانی استفاده کرد. در مواردی که تورم پلک فوقانی یا تحتانی استفاده از عینک یا لنز را با مشکل مواجه کند نیز می‌توان از بلفاروپلاستی کمک گرفت.

دیگر موارد پزشکی که می‌توان برای برطرف کردن آنها از بلفاروپلاستی استفاده کرد عبارتند از:

 • تحریک و سوزش پلک به سبب سایش چین های اضافی پوست پلک
 • درد پیشانی ناشی از استفاده بیش از حد عضلات برای بالا نگاه داشتن پوست افتاده‌ی پلک
فهرست