لاغری با لیپوست؛ مزایا و معایب، هزینه

جراحی زیبایی اندام

لاغری با لیپوست یکی از روش‌های مدرن و پیشرفته جهت حذف چربی‌های زائد در بدن و ایجاد لاغریست. در اصطلاح پزشکی، «چاقی» به وضعیتی در بدن فرد گفته می‌شود که بافت چربی آن به حدی بیش از میزان طبیعی آن رسیده باشد. افزایش بیش از حد بافت‌های چربی می‌تواند زمینه‌ساز بروز عوارض و بیماری‌های مختلف، کاهش طول عمر و کیفیت زندگی شود. وزن زیاد بدن و انباشه شدن چربی‌ها مسبب بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، انواعی از سرطان، آرتروز و آسم می‌باشد. طبق آمار جهانی ارائه شده در این خصوص، مرگ و میر ناشی از چاقی از میزان کل مرگ ناشی از چهار نوع سرطان ریه، روده، سینه و پروستات بیشتر است. علاوه بر این، چربی‌های اضافه بدن باعث کاهش اعتمادبنفس، ایجاد مشکلات حرکتی، تنگی نفس و کاهش اراده فرد برای فعالیت‌های فیزیکی می‌شود. استفاده از روش‌هایی چون لیپوماتیک، لاغری با لیپوست و … به منظور کاهش این عوارض ابداع شده‌اند.

تناسب اندام و لاغری، آرزوی خیلی‌هاست. به خصوص در زندگی شهری و مدرن امروزی که تکنولوژی و رسانه، فعالیت‌های فیزیکی را بسیار کاهش داده است. برخی از افراد با داشتن اراده و انگیزه کافی قادر به کاهش وزن خود با به کارگیری فعالیت‌های ورزشی چون پیاده‌روی، یوگا، دویدن و … می‌باشند. برخی‌ها نیز به استفاده از روش‌هایی چون عمل برداشتن چربی شکم، بازوها، ران و سایر اندام‌های بدن روی می‌آورند. لیپوست یکی از این روش‌هاست. پیشرفت دانش پزشکی باعث شده تا عوارض لیپوست و شیوه‌های مشابه، تا حد چشمگیری کاهش یابند. در این مطلب، هزینه لیپوست شکم و پهلو، عوارض لیپوست، چگونگی عمل برداشتن چربی شکم، بهترین مرکز لیپوست در تهران و … خواهیم پرداخت. از آنجا که لیپوست دارای مزایای فراوانی‌ می‌باشد، آشنایی همه‌جانبه با آن اهمیت دارد. بنابراین، در اولین گام به یافتن پاسخ این سوال می‌پردازیم که لاغری با لیپوست یعنی چه؟

لاغری با لیپوست چیست؟

لاغری با لیپوست از طریق دستگاهی به همین نام انجام می‌شود. لاغری با لیپوست همانند لیپوماتیک از روش‌های تهاجمی جهت زدودن و تخلیه چربی‌های موضعی به خصوص عمل برداشتن چربی شکم می‌باشد. در لاغری با لیپوست، با بهره‌گیری از ویژگی تنظیم دمای محلول تامیسنت، دمای بدن شخص را به صورت ثابت نگه‌ می‌دارند که این شیوه باعث افزایش مدت بی‌حسی، آرامش و ایمنی فرد می‌شود.

لاغری با لیپوست

لیپوست برای افرادی که دارای حجم بیشتری هستند، مناسب می‌باشد. عوارض لیپوست در مقایسه با بسیاری از دیگر روش‌های لاغری، کمتر بوده و عمل برداشتن چربی شکم و سایر قسمت‌های بدن به طرز موثرتری صورت می‌پذیرد. لاغری با لیپوست به عنوان مدرن‌ترین و بهترین شیوه پیکرتراشی در سال ۲۰۱۹ معرفی شده است. از آنجائیکه میزان درد، تورم، کبودی و به طور کلی عوارض لیپوست در مقایسه با لیپوماتیک کمتر است، استفاده از این روش، روز به روز طرفداران بیشتری را به خود جذب می‌کند.

لیپوست و تکنولوژی مرتبط با آن برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی رونمایی شد. دستگاه لیپوست توسط کمپانی آلمانی Moller طراحی شده و دارای تمام مجوزها و استانداردهای لازم از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا، استاندارد CE اروپا و مجوز وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی می‌باشد. از این رو، بهترین مرکز لیپوست در تهران و سایر شهرستان‌ها به استفاده از این دستگاه روی آورده‌اند.

روش لاغری با لیپوست نه تنها این امکان را می‌دهد که از چربی‌های تخلیه‌شده در نقاط دیگر بدن استفاده شود، بلکه هزینه عمل لیپوست نیز بسیار منصفانه و مقرون‌به‌صرفه است. در روش لاغری با لیپوست و عمل برداشتن چربی شکم و دیگر اندام‌ها، با وارد نمودن فشار، چربی‌ها از زیر پوست به بیرون کشیده می‌شوند. لاغری با لیپوست به این دلیل که بدون بیهوشی انجام می‌شود، گواهی محکم بر ناچیز بودن عوارض لیپوست می‌باشد.

مقاله کشیدن پوست شکم بعد از لاغری را از دست ندهید.

مزایای لاغری با لیپوست

در سال‌های اخیر، با توجه به تغییرات جدی در تغذیه انسان، خلاص شدن از چربی‌های زائد به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل شده است. گفتیم که روش‌های مختلفی چون ورزش و رژیم غذایی، عمل‌های جراحی و روش‌هایی چون لاغری با لیپوست، لیپوساکشن و لیپوماتیک ابداع شده‌اند. در مورد لاغری با لیپوست توضیحات مقدماتی را دادیم و اشاره کردیم که به دلیل کم بودن عوارض لیپوست در مقایسه با سایر روش‌ها، به یکی از شیوه‌های پرطرفدار بدل شده است. پیش از پرداختن به عوارض لیپوست بهتر است ابتدا نگاهی به مزایای لاغری با لیپوست بیندازیم.

مزایای منحصربه فردی که در لاغری با لیپوست وجود دارد، عبارتند از:

 • استفاده از سیستم تصفیه به منظور تزریق محلول تامیسنت به صورت یکنواخت
 • پخش شدن سریع و همگن تامیسنت در تمام نقاط مورد نظر بدن
 • بهره‌گیری از ویژگی تنظیم دمای بدن بیمار با استفاده از محلول تامیسنت
 • ساکشن چربی‌ها به صورت میکروسکوپی به همراه ایجاد لرزش (Vibration)
 • تخلیه چربی به صورت یکنواخت به خصوص در عمل برداشتن چربی شکم
 • عملکرد الکترونیکی دستگاه و کارکرد بی سر و صدای آن
 • کارآیی و اثربخشی موثر و آسان در روش لاغری با لیپوست
 • کاهش ضربه‌های واردشده به دست جراح و افزایش دقت
 • عدم نیاز به بیهوش کردن بیمار در روش لاغری با لیپوست
 • کم بودن دوره نقاهت، درد و عوارض لیپوست
 • وزن کم و طراحی خاص و آناتومیک هندپیس دستگاه
 • بدون نیاز به دستگاه‌هایی نظیر کمپرسور هوا، ساکشن و پمپ تزریق
 • امکان استفاده مجدد از چربی‌ها در روش لیپوست
 • گرفتن نتیجه بهتر در ازای هزینه عمل لیپوست
 • دارای راندمان چهار برابری در مقایسه با نسخه‌های قدیمی‌تر دستگاه‌های پیکرتراشی

لیپوست را به نوعی می‌توان نسخه آپدیت‌‌شده‌ای از دستگا‌ه‌های قبلی دانست. لیپوست نه تنها دقت، قدرت و ظرافت بیشتری دارد، بلکه از تمامی مزایای دستگاه‌ بادی جت نیز برخوردار است. همچنین، لیفت پوست نیز بهتر انجام می‌شود.

مزایای لیپوست

معایب لاغری با لیپوست

هیچ روش جراحی در دنیا وجود ندارد که در کنار مزایای بسیار، هیچ‌گونه معایبی نداشته باشد. لاغری با لیپوست نیز از این قاعده مستثنی نیست. عوارض لیپوست در مقایسه با دستگاه‌هایی که پیش از آن وجود داشتند، بسیار ناچیز است. همینطور هزینه لیپوست شکم و پهلو نیز در قیاس با مزایای لاغری با لیپوست، بسیار مقرون به صرفه و با ریسک کمتر می‌باشد. به عنوان مثال در روش لیپوماتیک، لرزش‌های شدیدی که توسط دستگاه ایجاد می‌شوند، به دلیل فشارهایی که به دست جراح وارد می‌کنند، باعث خستگی وی و کاهش دقت و تمرکز می‌شوند. اما در لاغری با لیپوست، ضربه‌های وارده به دست پزشک به حداقل رسیده است.

لاغری با لیپوست که یکی از روش‌های پیکرتراشی می‌باشد، به منظور کاهش وزن طراحی نشده‌اند. این روش نیز همانند روش‌های پیشین، در جهت حذف چربی‌ها به صورت موضعی عمل می‌کند. شاید در نگاه اول، عوارض لیپوست نیز همانند روش‌های قدیمی‌تر پیکرتراشی انگاشته شوند؛ جز در مواردی که مربوط به مراقبت‌های بعد از عمل می‌باشند، لاغری با لیپوست دارای عارضه خاصی نیست.

لازم به ذکر است که لیپوست نیز همانند لیپوماتیک، بیشتر مناسب نواحی از بدن مانند ران‌ و بازو و جهت انجام عمل برداشتن چربی شکم و پهلو می‌باشد. بروز واکنش‌های آلرژیک، کش‌آمدگی و افتادگی پوست نیز در لاغری با لیپوست کمتر به چشم می‌خورد. امروزه با توجه به عوارض بسیار کم این روش، بسیاری از بیماران به پرداخت هزینه عمل لیپوست و پرداخت هزینه لیپوست شکم و پهلو رغبت بیشتری نشان می‌دهند. در صورتیکه درمان خود را در بهترین مرکز لیپوست در تهران یا شهرستان‌ها انجام دهید، شاهد رفع کبودی‌ها و تورم تنها در ۴۸ ساعت پس از عمل خواهید بود. بهترین مرکز لیپوست در تهران با استفاده از تجهیزات مدرن و محیط استریل و با بهره‌گیری از تجربیات پزشک متخصص، سعی در زدودن این عوارض احتمالی در عمل لاغری با لیپوست دارند.

لاغری با لیپوست برای چه افرادی مناسب است؟

لاغری با لیپوست از شیوه‌های پیکرتراشی است که همانطور که از نامش پیداست، این روش مناسب افرادیست که از چاقی موضعی در بدنشان رنج می‌برند. در واقع نمی‌توان لاغری با لیپوست را به عنوان یکی از روش‌های کاهش وزن در نظر گرفت؛ چرا که عمل برداشتن چربی شکم و پهلوها، بازوان و ران‌ها و سایر اعضای بدن به صورت موضعی انجام می‌شوند و تاثیر آنچنانی در کاهش وزن ندارند.

غالب چربی‌های انباشته‌شده در اندام‌هایی چون شکم، پهلوها و باسن دارای منشاء ژنتیکی بوده و خلاص شدن از آنها حتی با انجام ورزش‌های نفس‌گیر نیز به سختی انجام می‌شود. جالب است که ورزشکاران می‌توانند با صرف هزینه لیپوست شکم و پهلو به ایجاد عضلات شش تکه در بدن خود دست یابند.

اشخاصی که می‌خواهند به انجام پیکرتراشی و عمل لاغری با لیپوست اقدام نمایند، لازم است پیش از پرداخت هزینه عمل لیپوست از مشاوره با بهترین مرکز لیپوست در تهران و سایر شهرها غافل نشوند؛ چرا که افراد متقاضی لاغری با لیپوست لازم است که از سطح سلامت خوبی برخوردار باشند.

پزشک در عمل لاغری با لیپوست در مقایسه با لیپوماتیک، قادر است حجم بیشتری از چربی‌ها را خارج کند؛ اما داشتن ثبات وزن جهت گرفتن بهترین نتیجه از هزینه عمل لیپوست که متحمل آن شده‌اید، حائز اهمیت است. افرادی که می‌خواهند بزودی بارداری را تجربه کنند، کاندیدای مناسبی برای لاغری با لیپوست نیستند. بیماران هموفیلی، افراد مبتلا به دیابت و بیماری‌های عفونی و کسانی که به مواد بی‌‌حس کننده حساسیت دارند از انجام لاغری با لیپوست ممتنع هستند.

در نهایت، اگر از سطح سلامت خوبی برخوردارید، قصد انجام لاغری موضعی داشته و دارای بیماری خاصی نیستید، می‌توانید کاندید خوبی برای لاغری با لیپوست باشید. البته تشخیص این امر به عهده شما نیست و لازم است با مراجعه به بهترین مرکز لیپوست در تهران یا شهرستان خود، از مشورت با متخصصان این تکنیک بهره‌مند شوید.

لاغری با لیپوست از شیوه‌های پیکرتراشی است

روش‌ های انجام لاغری با لیپوست

گفتیم که لیپوست در جهان به عنوان مدرن‌ترین روش تخلیه چربی‌های بدن به صورت موضعی می‌باشد. از دستگاه لیپوست جهت عمل برداشتن چربی شکم و ایجاد عضلات شش تکه برای ورزشکاران نیز استفاده می‌شود. لاغری با لیپوست در کنار اولترازد، لیپوماتیک و لیپوساکشن، به عمل‌های لاغری کم تهاجمی معروف هستند. در لاغری با لیپوست، همانند روش لاغری با لیپوماتیک، سوراخ‌های کوچکی در بدن ایجاد می‌شود که به واسطه آن، مایع مخصوصی وارد بدن شده و سپس با به کارگیری تکنیک‌های T.L.A و وایبرشن و با استفاده از حرکات رفت و برگشتی میکروسکوپی باعث تخلیه چربی‌ها از ناحیه مورد نظر می‌شود.

تکنیک T.L.A باعث تزریق یکنواخت محلول تامیسنت به صورت مستقیم در بافت‌های چربی می‌شود. دستگاه لیپوست قادر است محلول تامیسنت را با دمای بدن به صورت پایدار و ثابت نگه دارد. مکانیزم‌های بکارگرفته شده در این دستگاه قادر است چربی‌های بدن را به صورت همگن و یکنواخت از محل مورد نظر تخلیه کند. در لاغری با لیپوست، از گلوله شدن چربی‌ها در محل تحت درمان جلوگیری می‌گردد. در این روش نیز همانند لیپوماتیک، چربی‌ها به صورت زنده از بدن خارج می‌شوند که امکان استفاده مجدد از آنها در نقاط دیگر بدن، بدون احتیاج به سانتیفیوژ و شستشو پدید می‌آید.

در عمل جراحی لاغری با لیپوست، از Infiltration جهت تزریق یکنواخت استفاده می‌شود. همچنین، این روش احتیاجی به وارد کردن فشار توسط پزشک ندارد. عمل جراحی لیپوست به صورت سرپایی انجام شده و می‌شود با اطمینان بسیار گفت که عوارضی را در پی نخواهد داشت.

معمولاً عمل لیپوست جهت تخلیه چربی‌های نواحی زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

·         غبغب

·         سینه‌ها

·         بازوان

·         زیر بغل

·         پهلوها و شکم

·         باسن و ران

·         زانو و مچ پا و جراحی لیفت زانو

در این روش معمولاً بیمار می‌تواند در هر جلسه حدود ۲ کیلوگرم از چربی‌ها را از بدن خود خارج نماید. حال شاید بد نباشد که نگاهی به ساختمان دستگاه لیپوست و معرفی بخش‌های مختلف آن بیندازیم.

معرفی بخش های مختلف دستگاه لیپوست

دستگاه لیپوست که در حال حاضر، پیشرفته‌ترین دستگاه پیکرتراشی در جهان است، سابقه خوبی را از خود به جای گذاشته است. نتایج حاصله از لاغری با آن، تمام هزینه لیپوست شکم و پهلو، ران‌ها و سایر قسمت‌های بدن را توجیه می‌کند. نتایج عالی لاغری با لیپوست، مدیون تکنولوژی پیشرفته دستگاه آن است. ساختمان دستگاه لیپوست دارای بخش‌های مختلفی است. بدنه اصلی این دستگاه دارای پمپ آسپیراسیون قدرتمند Vacusat با دو ظرف مکش ۳ لیتری می‌باشد. این پمپ توسط یک پدال پایه و توسط یک سوئیچ، روشن‌/خاموش کنترل می‌شود. پمپ دستگاه لیپوست جهت تزریق سریع مایع تامیسنت طراحی شده است. سرعت جریان سیال در این پمپ می‌تواند از صفر تا ۳۰۰ میلی‌لیتر در دقیقه تنظیم گردد. مقدار مایع پیش‌تنظیم شده در این دستگاه را می‌توان در کنترل پنل آن برنامه‌ریزی کرد. این قابلیت، امکان این را می‌دهد تا اپراتور، مقدار سیال تزریقی به هر منطقه از بدن را کاملاً کنترل نمیاد.

دستگاه لیپوست

قدرت و توان دستگاه لیپوست از طریق پدال پایه‌ای که توسط پزشک جراح کنترل می‌شود، قابل تنظیم است. سیستم Power Assisted Liposuction (PAL) تعبیه شده در دستگاه قابلیت تنظیم از ۳۰۰۰ دور تا ۵۰۰۰ دور در دقیقه را داراست. دستگاه کانولا که وظیفه ایجاد ارتعاشات در چربی‌ها و تخلیه آنها را به عهده دارد، کمترین میزان ضربه را به دست جراح وارد می‌کند که همین امر سبب افزایش دقت و رساندن آسیب‌های احتمالی به حداقل میزان ممکن، شده است. کانولای دستگاه لیپوست دارای انواع و ابعاد مختلفی می‌باشد که برای کاربردهای متفاوت طراحی شده‌اند. تکنولوژی منحصربه فرد دستگاه باعث شده است که عمل لاغری با لیپوست با کمترین میزان آسیب به بدن بیمار همراه باشد. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها، بهترین مرکز لیپوست در تهران تضمین بیشترین بازدهی از هزینه عمل لیپوست را در اولویت کاری خود قرار داده است.

آمادگی قبل از لاغری با لیپوست

لاغری با لیپوست نیز همانند سایر روش‌های کم‌‌ تهاجمی تخلیه چربی ها نیازمند ایجاد آمادگی قبل از عمل می‌باشد. اگر روش‌های لاغری که متکی بر فعالیت‌های فیزیکی و کنترل تغذیه هستند را امتحان کرده‌اید و با شکست مواجه شده‌اید، بهتر است پیش از هر روش دیگری، به فکر انجام لیپوست باشید.

پیشتر اشاره کردیم که لاغری با لیپوست دارای هیچ عارضه و معایبی نیست. درست! اما این اتفاق منوط و مشروط به این است که در ابتدا به تصمیم خود مطمئن باشید؛ چرا که صرف هزینه عمل لیپوست در صورتیکه آمادگی لازم پیش از آن را نداشته باشید، می‌تواند دور ریختن هزینه‌ها باشد.

مهم‌ترین اقدامی که پیش از اعمال هزینه لیپوست شکم و پهلو یا هر ناحیه دیگر از بدن باید به آن توجه کنید، مشورت با پزشک متخصص در این زمینه است؛ چرا که تشخیص این موضوع که کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر، تنها از عهده متخصص آن بر می‌آید. به صورت کلی، اقدامات زیر به عنوان آمادگی قبل از لاغری با لیپوست مطرح هستند:

 • آزمایش‌هایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را حتماً انجام دهید.
 • از دو هفته پیش از عمل، مصرف داروهای رقیق‌ کننده خون (وارفارین، آسپیرین و …) را قطع کنید.
 • از یک هفته پیش از عمل لاغری با لیپوست، مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارید.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص یا سابقه تشنج، حساسیت به مواد بی‌حسی و … حتماً پزشک خود را از این امر مطلع سازید.
 • از هشت ساعت پیش از عمل، از خوردن و آشامیدن اجتناب کرده و با معده خالی برای انجام آن حاضر شوید.
 • پیش از مراجعه به مطب حتماً استحمام کرده و بهداشت فردی خود را رعایت نمایید.
 • حتماً هنگام مراجعه به مطب یا بیمارستان، یک نفر همراه داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از لاغری با لیپوست

گفتیم که عمل لاغری با لیپوست، یک عمل سرپایی، بدون درد و بدون بی‌هوشی است. این عمل، تنها به هنگام تخلیه چربی‌هایی که متصل به استخوان هستند، درد اندک و ناچیزی را ایجاد می‌کند. بیمار بلافاصله پس از عمل می‌تواند شاهد تفاوت ایجاد شده در بدن خود باشد. تورم و کبودی ناشی از عمل نیز امری عادی‌ست و چند روز پس از عمل از بین خواهند رفت. اما لازم است بیمار پس از انجام عمل خود، مراقبت‌های لازم را انجام دهد. اولین مراقبتی که لازم است بعد از لاغری با لیپوست صورت گیرد، کنترل تغزیه و انجام فعالیت‌های فیزیکی‌ست. داشتن تحرک و مصرف غذاهای سالم همچون میوه‌ها و سبزیجات فراوان، مانع از بازگشت چربی‌ها به بدن خواهد شد.

به طور کلی اقدامات پس از لاغری با لیپوست به قرار زیر هستند:

 • رژیم غذایی سالم داشته باشید؛ استفاده از آب، میوه و آب‌میوه بسیار توصیه می‌شود.
 • فعالیت‌های فیزیکی سبک به خصوص پیاده‌روی انجام دهید.
 • از زخم‌های ایجاد شده مراقبت کنید.
 • تا یک روز کامل پس از انجام لاغری با لیپوست استراحت کنید.
 • جهت کاهش تورم، مصرف نمک را در وعده‌های غذایی خود کاهش دهید.
 • از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را به صورت منظم استفاده کنید.
 • تا دو ماه پس از لاغری با لیپوست از گن مخصوص استفاده کنید.
 • تا دو هفته پس از عمل، از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کنید.
 • مصرف سیگار و الکل را تا دو هفته پس از عمل قطع کنید.
 • در جلسات چک‌آپ و معاینه خود به طور منظم حاضر شوید.
 • در صورتی که لیپوست را در ناحیه شکم انجام داده‌اید، تا یک هفته از نشستن با زاویه ۹۰ درجه پرهیز کنید.

تفاوت لیپوست با سایر روش‌ های لاغری

گفتیم که دستگاه لیپوست دارای تمامی مزایای بادی‌ جت می‌باشد. تفاوت کلی این روش در مقایسه با سایر روش‌ها، قدرت و دقت بیشتر آن است. از طرفی درد و تورم ناشی از عمل، به میزان حداقل خود رسیده است و بیمار کمترین دوران نقاهت پس از عمل را خواهد داشت. چربی استخراج شده در این روش نیز کاملاً زنده و باکیفیت می‌باشد و می‌تواند به بهترین شکل ممکن در سایر نواحی بدن مورد استفاده قرار بگیرد. در مقایسه، لیپوساکشن دارای درد و دوره نقاهت بیشتری بوده و چربی‌های بدن نیز پس از استخراج، قابل استفاده نخواهند بود.

بطور کلی، می‌توان گفت که لیپوست، نسخه آپدیت‌ شده لیپوماتیک است که به طرز موثرتری چربی‌های بدن را هدف قرار می‌دهد. میزان لرزش دسته کانولا در لیپوست در مقایسه با روش لیپوماتیک بسیار کمتر بوده و از همین رو، باعث افزایش تمرکز جراح و عدم خستگی دست او می‌شود. به علاوه اینکه میزان چربی استخراج شده در روش لیپوست بیشتر می‌باشد و نیز ناهمواری‌های ایجاد شده در پوست به نسبت روش لیپوماتیک بسیار کمتر است. در روش لیپوست، لیفت پوست نیز بهتر انجام می‌شود.

انتخاب پزشک خوب و بهترین مرکز لیپوست در تهران

اکنون که به روش لاغری با لیپوست آشنایی یافته‌اید، لازم است که بهترین مرکز لیپوست در تهران یا شهرستان خود را پیدا کنید. هر چند لاغری با لیپوست دارای عوارض ناچیز و قابل چشم‌پوشی است، اما اگر پزشکتان دارای تبحر و تخصص کافی در این زمینه نباشد، ممکن است آسیب‌های جدی به بدنتان وارد نماید. تشخیص پزشک خوب، مراکز درمانی معتبر و به خصوص یافتن بهترین مرکز لیپوست در تهران را می‌توان با استناد به مفاد زیر انجام داد:

 • جهت گرفتن بهترین نتیجه از هزینه لیپوست شکم و پهلو یا … از دوستان و آشنایان خود پرس‌وجو کنید یا جستجویی در گوگل داشته باشید.
 • بعد از تهیه لیستی از مطب ها و انتخاب بهترین‌شان، به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید.
 • در جلسات مشاوره تمامی خواسته‌ها و انتظارات خود را بیان کنید.
 • جهت اطمینان از انتخاب خود، نمونه‌های انجام شده توسط مرکز را مشاهده نمایید.
 • با بیماران حاضر در مطب صحبت کرده و از تجریباتشان بپرسید.
انتخاب پزشک مناسب برای لاغری با لیپوست

بهتر است بدانیم که یک پزشک متخصص خوب و ماهر چه ویژگی‌هایی دارد؟ هزینه لیپوست شکم و پهلو را بهتر است به چگونه پزشکی پرداخت کنیم؟ بطور کلی، یک پزشک جراح خوب دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • صبور بوده و زمان کافی و لازم برای معاینه و مشاوره بیمار اختصاص دهد.
 • تمام سوابق بیمار را بررسی کرده و با ارائه راهنمایی دقیق اقدام به انجام عمل لاغری با لیپوست نماید.
 • نکات لازم مربوط به اقدامات پیش و پس از عمل لاغری با لیپوست را برای بیمار خود تشریح کند.
 • سلامت بیمار را در اولویت قرار داده و صرفاً به دنبال کسب منافع مالی نباشد.

هزینه عمل لیپوست

هزینه عمل لیپوست بستگی به پارامترهای مختلفی دارد. لاغری با لیپوست بسته به اینکه در کدام ناحیه از بدن انجام می‌شود، شامل هزینه‌های متغیری است. قطعاً عمل برداشتن چربی شکم و هزینه لیپوست شکم و پهلو، عددی متفاوت از لیپوست در ناحیه بازوهاست. همچنین، میزان چربی تجمع یافته در محل نیز عامل دیگری‌ست که در تعیین هزینه عمل لیپوست دخیل می‌باشد.

از گزینه‌های دیگری که در هزینه های عمل نقش دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه و تجربه پزشک: هرچند صرف داشتن هزینه بالاتر، دلالتی قاطع بر مهارت پزشک ندارد، اما هزینه بیشتر برای بهره‌مندی از مهارت و تجارب یک پزشک بهتر، قطعاً به نفع‌تان خواهد بود.
 • مطب و مرکز درمانی: مطب های مختلف با توجه به معیارهای خود، قیمت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. انجام عمل لاغری با لیپوست در مطبی در مناطق بالای شهر تهران، هزینه‌های بیشتری را در پی خواهد داشت. به علاوه هرچه امکانات مطب بهتر بوده و تیم پزشکی و کادر تخصصی مطب حرفه‌ای‌تر باشند، هزینه‌های مربوط به مطب نیز افزایش خواهند یافت.
 • هزینه داروها و آزمایشات: همواره قبل و بعد از انجام عمل لازم است که آزمایشاتی را انجام داده و داروهای مخصوصی را استفاده نمایید. بسته به اینکه وضعیت جسمانی شما چگونه بوده و پزشک به دنبال کسب چه اطلاعاتی باشد، ممکن است هزینه‌های مربوط به آزمایشات و داروهای شما متغیر باشد.
 • تعداد جلسات لازم: پیکرتراشی به روش لیپوست می‌تواند از یک جلسه تا چندین جلسه متغیر باشد و این مورد بسته به بدن بیمار و نظر پزشک متغیر است؛ هرچه تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه نهایی مورد نظر بیشتر باشد، متقابلاً هزینه‌های مربوط به عمل نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان نمونه، هزینه لیپوست شکم و پهلو در صورتی که با حجم بسیار زیادی از چربی در این ناحیه مواجه باشید، ممکن است طی چند جلسه انجام شود که طبیعتا نسبت به لیپوست بازوها متفاوت خواهد بود و به تبع آن هزینه‌ها نیز متغیرند.

برای آگاهی بیشتر در رابطه با لاغری با لیپوست، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست