لاغری با دستگاه اولترازد

لاغری با دستگاه اولترازد در کنار روش‌های دیگر پیکرتراشی و تناسب اندام، از جمله لیپوست و لیپوماتیک قرار می‌گیرد. پیکرتراشی و تناسب اندام به وسیله تکنولوژی‌های پزشکی پیشرفته، به پرطرفدارترین عمل‌های لاغری در جهان تبدیل شده‌اند.

پیش از پرداختن به تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد لازم است یادآور شویم در گذشته‌ای نه چندان دور، استفاده از روش‌های مخاطره‌آمیزی چون لیپوساکشن رایج بود. ایجاد سوختگی در بافت‌های بدن، ورم‌های حاد و خطرناک، بوجود آمدن زخم‌های طولانی مدت، وارد شدن صدمه‌های مکانیکی به ناحیه تحت عمل و ایجاد ناهمواری در سطح پوست، از جمله عوارض ناشی از عمل‌های سابقی بودند که تا پیش از به وجود آمدن روش‌های نوین به کار گرفته می‌شدند.

لاغری با دستگاه اولترازد

چربی اضافه بدن همواره زمینه‌ساز بروز مشکلات زیادی است. زیبایی، مفهومی انتزاعی و پیچیده است. انسان، گرایشی ذاتی و فطری به زیبایی دارد و همواره به دنبال خلق و لذت بردن از آن است. در بین انواع مفاهیم مختلف زیبایی، زیبایی اندام انسان از جایگاهی برتر برخوردار است.

وجود بافت‌های اضافه چربی در بدن، ناشی از تمایل بدن جهت ذخیره‌سازی انرژی به صورت چربی می‌باشد. این خصلت بیولوژیک در انسان، طی روند تکامل وی در او ایجاد شده است. هزاران سال پیش، اجداد انسان امروزی به دلیل پرخوری و انتظار برای یافتن وعده غذایی بعدی، توان ذخیره‌سازی انرژی به صورت بافت‌های چربی را کسب کرد. توجیه چنین پدیده‌ای در آن دوران، کار راحتی بود؛ چرا که سبب بقای نسل انسان در طبیعت شد!

امروزه می‌توان به راحتی وعده‌های غذایی را در کمتر از چند دقیقه و از نزدیک‌ترین فروشگاه یا رستوران یافت. اما عادت به زیاده‌روی در خوردن همچنان باقیست و بافت‌های چربی نیز روزبه‌روز در حال گسترش هستند. حال، علم پزشکی به کمک انسان آمده تا با به کارگیری انواع روش‌های پیکرتراشی و تناسب اندام، او را به وضعیت زیبایی خود بازگرداند. عمل لاغری اولترازد یکی از این روش‌هاست.

لاغری با دستگاه اولترازد چیست؟

عمل لاغری اولترازد از شیوه‌های کم‌‌تهاجمی تخلیه چربی‌های اضافه بدن می‌باشد. لاغری با دستگاه اولترازد به عنوان یکی از روش‌هایی شناخته می‌شود که همچون لیپوست دارای کمترین عوارض ناشی بعد از عمل است. حتی به نوعی می‌توان گفت که استفاده از چنین روش‌هایی، بدون مخاطره و ریسک هستند. لاغری با دستگاه اولترازد همانطور که از اسم آن پیداست، از طریق دستگاه اولترازد (Ultra-Z) انجام می‌شود که توسط شرکت سینرون (Syneron) ابداع شده است. تکنولوژی خارق‌العاده این دستگاه، باعث به حداکثر رساندن راندمان آن در ایجاد لاغری شده است.

دستگاه اولترازد و نقش آن در لاغری

اولترازد، جدیدترین دستاورد علم پزشکی در حوزه زیبایی اندام است. پیکرتراشی و تناسب اندام با عمل لاغری اولترازد می‌تواند پیکر زنان و مردان را در کوتاه‌ترین زمان، به متناسب‌ترین حالت ممکن تبدیل کند. در حال حاضر، بیشتر از دویست نوع دستگاه مختلف برای کوچک کردن و حذف چربی‌های بخش‌های مختلف بدن وجود دارد. به جرات می‌توان لاغری با دستگاه اولترازد را به عنوان پیشرفته‌ترین نوع آنها در نظر گرفت. مهم‌ترین مزیت آن، کسب نتیجه در سریع‌ترین زمان است.

امواج اولتراسونیک

لاغری با دستگاه اولترازد بر پایه استفاده از انرژی امواج اولتراسونیک (Ultrasonic) نهاده شده است. امواج اولتراسونیک (امواج فراصوتی) موجب ایجاد گرما در بافت‌های چربی و در هم شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود. در نتیجه‌ی استفاده از شیوه لاغری با دستگاه اولترازد، کمترین میزان آسیب به بافت‌های اطراف چربی‌ها وارد خواهد شد. از همین رو، دوره نقاهت، بهبودی و بازیابی بدن در عمل لاغری اولترازد به حداقل خود رسیده است.

امروزه مراکز اولترازد تهران و بسیاری از مناطق دیگر به خوبی دریافته‌اند که نتایج حاصله از کار خود تا چه حد باعث ایجاد رضایت در بیماران شده است؛ چرا که گرمای ایجادشده در روش لاغری با دستگاه اولترازد باعث ایجاد کلاژن جدید گردیده و در نتیجه موجب ایجاد پوستی سفت و محکم‌تر در بدن می‌شود. عمل لاغری اولترازد این امکان را به پزشک می‌دهد تا در زمانی کمتر، حجم بیشتری از چربی را از بدن بیمار خارج نماید.

مزایای لاغری با دستگاه اولترازد

لاغری با دستگاه اولترازد به دلیل کمترین میزان عوارضی که در پی دارد، به یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای پیکرتراشی و تناسب اندام تبدیل شده است. امروزه رها شدن از چربی‌های اضافه بدن، دغدغه بسیاری از افراد است. مهم‌ترین تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد در قیاس با دستگاه‌های قدیمی‌تر، به حداقل رساندن احتمال بروز آسیب است. احتمالی که میزان آن با اندکی ارفاق به صفر می‌رسد. مراکز اولترازد تهران نیز با توجه به اهمیت سلامت بیماران، سعی در ارائه خدمات عمل لاغری اولترازد را در برنامه کاری خود گنجانده‌اند. لاغری با دستگاه اولترازد شیوه‌ای انقلابی در روش‌ جراحی لیپوساکشن است که به عنوان بهترین روش تخلیه چربی‌های بدن شناخته می‌شود. عمل لاغری با دستگاه اولترازد بسیار دقیق بوده و تاثیرات آن ۱۰۰٪ می‌باشد. انجام عمل لاغری اولترازد در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. هدف اصلی از انجام این عمل، زدودن چربی‌هایی است که به سختی از بین می‌روند.

مزایای اولترازد را می‌توان بصورت خلاصه به شرح زیر بیان کرد:

 • استفاده از این روش، آسیب‌های وارده به بدن را به حداقل رسانده است.
 • دارای دوره نقاهت کمتری بوده و بیمار سریعاً به روال عادی زندگی خود بازمی‌گردد.
 • برش‌های ایجادشده در بدن تنها باعث ایجاد زخم‌های بسیار کوچک می‌شوند.
 • میزان از دست دادن خون حین عمل به حداقل خود می‌رسد.
 • بیمار برای انجام عمل لاغری با اولترازد نیازی به بیهوشی ندارد.
 • نتایج حاصله از لاغری با دستگاه اولترازد بسیار دقیق است.
 • به تولید کلاژن کمک می‌کند و باعث محکم شدن پوست بدن می‌شود.
 • دارای سرعتی بالا در از بین بردن چربی‌های بدن است.
 • طول موج متغیر داشته و مناسب تمام قسمت‌های بدن می‌باشد.
 • ماندگاری عمل به مراتب بیشتر از روش‌های قدیمی‌تر است.
 • قابلیت تخلیه چربی‌های عمیق و سطحی از بدن را دارد.

لیفت پوست، مهم‌ترین مزیت مطرح‌شده در این روش است که در سایر روش‌های دیگر وجود ندارد.

معایب لاغری با دستگاه اولترازد

لاغری با دستگاه اولترازد را می‌توان به نوعی یک سرمایه‌گذاری شخصی بر روی بدن خود مجسم کرد. تغییراتی که در سبک زندگی افراد بر اثر عمل لاغری اولترازد به وجود می‌آید، بیشمار هستند. اولترازد، دستگاهی که عوارض ناشی را از آن بسیار کم هستند، در جلوگیری از بروز بیماری‌ها نیز می‌تواند موثر باشد. لاغری با دستگاه اولترازد علاوه بر ایجاد زیبایی، فرم‌دهی به بدن و افزایش اعتماد به نفس شخص، با کاهش ذخایر چربی می‌تواند مانع از بروز بیماری‌هایی چون کبد چرب، آرتروز مفاصل، درد در ستون فقرات، اختلالات هورمونی و حتی بهبود وضعیت قند خون فرد شود.

اما این روش نیز همانند هر شیوه پزشکی دیگری که در اعمال زیبایی، پیکرتراشی و تناسب اندام به کار گرفته می‌شود، معایب و عوارض مخصوص به خود را دارد. هر چند این عوارض در مقایسه با شیوه‌های سنتی تخلیه چربی، بسیار نادر بوده و کمتر به چشم می‌خورند. اما به هرحال این معایب وجود داشته و همواره ممکن است زمینه‌ساز بروز خطر باشند.

گفتیم که لاغری با دستگاه اولترازد از جمله روش‌های پیکرتراشی و تناسب اندام می‌باشد؛ ناگفته پیداست که با وجود تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد، هر دوی اینها برای کاهش سایز و چربی به کار گرفته می‌شوند و مناسب کاهش وزن نیستند. عمل لاغری با دستگاه اولترازد اگر در معتبرترین مراکز اولترازد تهران و شهرستان‌ها انجام نشود و از تجربیات پزشک حاذق بهره‌مند نباشد، می‌تواند مسبب ایجاد عوارض زیر باشد:

 • بروز درد و ناراحتی بعد از عمل
 • احساس خارش و سوزش در نواحی بدن
 • ایجاد ورم و کبودی در اندام‌ها
 • استفراغ، حالت تهوع، سرگیجه و فشار خون پائین
 • ایجاد قرمزی در پوست بدن
 • ایجاد زخم‌های هیپرتروفیک و گوشت اضافه یا کلوئید
 • نامنظم شدن بافت پوست بدن و به هم خوردن تقارن آن
 • بروز سروما (تجمع نوعی مایع در زخم‌های بدن)
 • خواب رفتن و سوزن‌سوزن شدن اندام‌ها
 • تخلیه ترشحات از بدن به صورت طولانی مدت

لاغری با دستگاه اولترازد برای چه افرادی مناسب است؟

پیش از پرداختن به این موضوع که کاندیداهای مناسب برای لاغری با دستگاه اولترازد چه کسانی هستند، لازم است تکرار کنیم که این روش نیز همانند لیپوماتیک و لیپوست، روشی برای پیکرتراشی و تناسب اندام است. به صورت کلی، پیکرتراشی مناسب افرادی است که از چاقی موضعی در بدن خود شکایت دارند. معمولاً افرادی به مراکز اولترازد تهران مراجعه می‌نمایند که با استفاده از رژیم‌های غذایی و انجام ورزش، موفقیتی چندان در کم کردن سایز خود نداشته‌اند.

بسیاری از ورزشکاران نیز برای ایجاد عضلات شش تکه شکمی به مراکز اولترازد تهران مراجعه می‌کنند؛ چرا که به رخ کشیدن این عضلات، کاری بس دشوار بوده که مستلزم انجام تمرینات نفس‌گیر و استفاده از رژیم‌های غذایی سخت‌گیرانه است. همچنین، در عمل لاغری با دستگاه اولترازد نمی‌توان سلولیت و ترک‌های پوستی را درمان کرد. بلکه به واسطه آن می‌توان توده‌های محلی و کوچک چربی را تخلیه کرد.

چربی های زیر پوست که با کمک دستگاه اولترازد از بین می روند

مناسب‌ترین کاندیدای لاغری با دستگاه اولترازد، اشخاصی هستند که به وزن ایده‌آل و مناسب خود نزدیک هستند، از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بوده و هدفشان فرم‌دهی و زیبا کردن بدنشان است. همچنین، افرادی که تمایلی به انجام عمل‌های جراحی سخت برای خارج کردن توده‌های چربی خود ندارند، می‌توانند به راحتی از مزایای لاغری با دستگاه اولترازد بهره‌مند گردند.

به صورت خلاصه، افراد زیر، مناسب‌ترین کاندیداهای لاغری با دستگاه اولترازد هستند:

 • افرادی که از سطح سلامت خوبی برخوردارند و پوست سفت و ارتجاعی دارند
 • مردان و زنانی که غده‌های چربی‌شان با رژیم‌های غذایی و ورزش از بین نمی‌رود
 • کسانی که انتظاراتشان از لاغری با دستگاه اولترازد، واقع بینانه بوده و اضافه وزن اندکی دارند
 • افرادی که می‌دانند هدف از انجام این عمل، کاهش وزن نیست و به دنبال تناسب اندام بهتری هستند

کسانی که به دنبال استفاده از این روش هستند، لازم است پیش از تصمیم‌گیری، از مشاوره متخصصان در بهترین مراکز اولترازد تهران یا مشاوره در مرکز زیبایی دکتر نجف بیگی بهره‌مند شوند.

کاندیداهای نامناسب برای لاغری با دستگاه اولترازد چه کسانی هستند؟

لاغری با دستگاه اولترازد دارای عوارض کمی است که در صورت بهره‌مند شدن از پزشک خوب می‌تواند به بهترین و کم‌خطرترین شکل آن انجام شود. اما همواره افرادی نیز وجود دارند که برای انجام این عمل نامناسب هستند. کسانی که نمی‌توانند از شیوه لاغری با دستگاه اولترازد استفاده کنند، به شرح زیر هستند:

 • خانم‌هایی که در دوران شیردهی یا بارداری به سر می‌برند.
 • کسانی که سابقه سکته‌های مغری داشته‌اند.
 • افرادی که مبتلا به قند خون و بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشند.
 • کسانی که مبتلا به سرطان بوده یا در حال انجام شیمی‌درمانی هستند.
 • افرادی که به داروهایی خاص حساسیت دارند.
 • افرادی که پوست بدنشان دارای خاصیت ارتجاعی اندکی است.
 • کسانی که بیش از حد چاق بوده و پوست شل و آویزان دارند.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید در یکی از طبقه‌بندی‌های فوق قرار می‌گیرید، از انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد خودداری نمایید.

روش‌ های انجام عمل لاغری با اولترازد

حال، نوبت به پاسخ دادن به این سوالات است که چطور می‌توان از طریق یک دستگاه پزشکی، سریعاً به تناسب اندام رسید؟ تکنولوژی استفاده شده در این دستگاه چگونه کار می‌کند؟ چطور می‌شود از طریق فرستادن امواج به بدن باعث کاهش توده‌های چربی در بدن شد؟ در ادامه، به یافتن پاسخ برای این قبیل پرسش‌ها می‌پردازیم!

پاسخ اکثر این سوالات در آشنایی بیشتر با تکنولوژی استفاده شده در این دستگاه است. تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد و روش ‌های مختلف پیکرتراشی، همگی در سیستم استفاده شده در ساخت و عملکرد دستگاه است. پیکرتراشی، تناسب اندام و لاغری با دستگاه اولترازد به عنوان یکی از شیوه‌های ایمن و کم‌خطر لاغری در نظر گرفته می‌شود.

لاغری با دستگاه اولترازد، روشی جهت آب کردن چربی‌های اضافه بدن است که در آن، چربی‌ها پیش از خارج شدن از بدن، به صورت مایع در می‌آیند. در روش اولترازد، سلول‌های چربی در ابتدا توسط امواج اولتراسونیک (Ultrasonic) یا فراصوتی آب می‌شوند. در لاغری با دستگاه اولترازد، در ابتدا برشی کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. سپس، میله‌ای که انرژی اولتراسونیک را تولید می‌کند، وارد بافت بدن شده و چربی‌ها را در هم می‌شکند. بعد از آن، چربی‌های آب شده اضافه، به واسطه تکنولوژی میکروحبابی از بدن خارج می‌شوند.

پیش از این نیز اشاره کردیم که اولترازد، قبل از اینکه راهی برای کاهش وزن باشد، شیوه‌ای موثر برای فرم دادن به بدن و یا اصطلاحاً پیکرتراشی است؛ با توجه به این موضوع که فرکانس ایجاد شده در دستگاه اولترازد، در محدوده ۲۶ کیلوهرتز تا ۵۰ کیلوهرتز می‌باشد، می‌توان به راحتی از آن برای از بین بردن چربی‌های تمام نواحی بدن از جمله شکم و پهلو، ران و باسن، غبغب، بازوها، ساق پا و … استفاده کرد.

آمادگی قبل از لاغری با دستگاه اولترازد

قبل از هر اقدامی، ورزش‌ها و رژیم‌های غذایی را امتحان کرده و شکست خورده‌اید. شیوه‌های مختلف پیکرتراشی را مورد بررسی قرار داده و به تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد و سایر روش‌ها واقف هستید. با توجه به شرایط خود و مشورت پزشک، لاغری با دستگاه اولترازد را به عنوان شیوه مطلوب‌تان برگزیده‌اید. حال نوبت به این است که آمادگی‌های لازم قبل از لاغری با دستگاه اولترازد را انجام دهید. با وجود تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد، تا حد زیادی آمادگی‌های پیش از عمل برای روش‌های این چنینی مشابه هم هستند. قبل از مراجعه جهت انجام عمل لاغری اولترازد لازم است که آمادگی‌های زیر را جهت کسب بهترین نتایج داشته باشید:

 • انجام دادن روش‌های درمانی که موجب تقویت پوست می‌شوند؛ از جمله ماساژ تقویت پوست.
 • انجام آزمایش MRSA: این آزمایش به عنوان استاندارد برای بیمارانی است که قصد انجام عمل‌های جراحی دارند. در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، باکتری‌ها برای بدنتان تهدیدی به حساب نمی‌آیند؛ اما اگر از طریق بریدگی و ایجاد شکاف وارد بدن شوند، منجر به ایجاد عفونتی می‌شود که درمانی سخت را در پی خواهند داشت. پس حتماً پیش از عمل، درمان MRSA را انجام دهید و سپس به عمل اولترازد اقدام کنید تا بدنتان به صورت کامل از باکتری‌ها پاک باشد.
 • از چند هفته پیش از عمل، سیگار کشیدن را ترک کنید. مصرف سیگار باعث ایجاد تداخل در روند بهبودی می‌شود.
 • رژیم غذایی سالمی داشته باشد و تا حد ممکن مسائل مربوط به سلامت جسمتان را رعایت کنید. از غذاها، میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده نمایید. مصرف آب را بیشتر کنید و الکل را برای مدتی کنار بگذارید. علاوه بر اینها، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند کمک زیادی به کسب نتایج بهتر کنند.
 • از چند روز پیش از عمل، از مصرف رقیق‌کننده‌های خونی چون آسپیرین خودداری نمایید.
 • از شش هفته پیش از عمل، ویتامین E و Ginko Biloba مصرف نکنید.

مراقبت‌های بعد از عمل دستگاه اولترازد

پس از انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد لازم است مراقبت‌های زیر را از خود به عمل بیاورید:

 • از آنجا که ممکن است پس از عمل، احساس سرگیجه کنید، در روز جراحی لازم است حتماً یک نفر را به همراه خود داشته باشید.
 • ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت پس از عمل، با استفاده از سیستم زهکشی زخم یا درن، خونابه‌ها و ترشحات ناشی از زخم را از بدنتان خارج کنید. هر چه مقدار ترشحات بدن بیشتر باشد، میزان کوفتگی و ورم‌ها کمتر خواهند بود. در بیماران مختلف، میزان ترشحات متفاوت است.
 • پانسمان‌های زخم‌های خود را روزی دو بار عوض کنید تا دچار عفونت‌های احتمالی نشوید.
 • نظافت شخصی و بهداشت خود را رعایت نمایید. پس از عمل خوب است که دوش مختصری گرفته و بدن خود را از آثار بجای مانده از زخم‌ها پاک کنید.
 • پس از عمل، استفاده از گن مخصوص را آغاز کنید. لازم است که در هفته اول، این گن را به صورت ۲۴ ساعته، به جز در مواقعی که می‌خواهید دوش بگیرید، به تن داشته باشید. از هفته دوم، استفاده از گن را حداقل به مدت ۱۲ ساعت در روز مد نظر قرار دهید.
 • به مدت ۳ هفته از حمام کردن با آب داغ، استفاده از سونای بخار، سونای خشک و جکوزی را فراموش کنید.
 • داروهایی که دکتر برایتان تجویز کرده است را به صورت منظم و تا بهبودی کامل مصرف کنید.
 • تلاش کنید در طول روز آب زیادی بنوشید. مصرف ۸ لیوان آب در روز باعث شتاب‌دهی به روند بهبودی شما خواهد شد.
 • از زخم‌هایی که در بدنتان ایجاد شده است، به خوبی مراقبت کنید. خوب است که پس از بهبودی زخم‌ها، تا مدتی آنها را چرب نگه دارید تا آثار ناشی از آنان کاملاً از بین برود.
 • تا مدتی از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی و ورزش‌های سخت اجتناب کنید.
 • در صورت بروز مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

تفاوت لاغری با دستگاه اولترازد و سایر روش‌ های لاغری

در کنار اولترازد، روش‌های بسیاری هستند که برای پیکرتراشی و تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این روش‌ها، دارای مزایا و معایب منحصربه فردی هستند که با توجه به وضعیت فرد بیمار، بهترین شیوه برای او در نظر گرفته می‌شود. از معروف‌ترین روش‌های لاغری دیگری که با استفاده از دستگاه‌های پزشکی انجام می‌شوند، لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپوست و واتر جت هستند. عمده‌ترین تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد و سایر این شیوه‌ها، در نوع عملکرد دستگاه است. به عنوان مثال، در لیپوماتیک، از امواج اینفراسونیک (Infrasonic) با اعمال نوسان ثابت استفاده می‌گردد تا باعث شل شدن سلول‌های چربی و خروج آنها از طریق دستگاه لیپوساکشن شوند.

از بین چربی های شکم و پهلو با دستگاه اولترازد

تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد چیست؟

 • مهم‌ترین تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد نحوه عملکردشان است. در روش لیپوماتیک با توجه به ضربه‌های وارده از دسته کانول، احتمال خستگی دست پزشک و بروز خطا وجود دارد.
 • در روش لاغری با دستگاه اولترازد، بیمار درد کمتری در مقایسه با پیکرتراشی و تناسب اندام با لیپوماتیک تجربه می‌کند.
 • در لاغری با دستگاه اولترازد احتمال بازگشت چربی‌ها کمتر است.
 • میزان چربی خارج شده از بدن در روش اولترازد، به مراتب بیشتر از لیپوماتیک است.
 • لاغری با دستگاه اولترازد جهت به کارگیری آن در نواحی کوچکتر بدن مثل غبغب مناسب‌تر است.
 • افرادی که دچار افتادگی در پوست خود هستند، بهتر است از روش اولترازد استفاده کنند. افرادی که خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوستشان از بین رفته است، قادر به استفاده از روش لیپوماتیک نخواهند بود؛ چرا که آسیب‌های پس از عمل بسیار زیاد می‌باشد.
 • در روش لاغری با دستگاه اولترازد، سر و صدای بسیار کمتری توسط دستگاه ایجاد می‌شود و در نتیجه بیمار احساس آرامش بیشتری در حین عمل خواهد کرد.

تفاوت لاغری با اولترازد و لیپوساکشن چیست؟

 • لیپوساکشن، روشی سنتی جهت از بین بردن چربی‌هاست که با توجه به عوارض بسیاری که پس از آن مشاهده شده است، بسیار کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • لیپوساکشن، روشی بسیار تهاجمی برای تخلیه چربی‌هاست که احتمال آسیب دیدن بافت‌های مختلف بدن در آن زیاد است. حال آنکه لاغری با دستگاه اولترازد به عنوان شیوه‌ای کم تهاجمی شناخته شده است.
 • در روش لیپوساکشن لازم است که بیمار بیهوش شود. در حالی که در لاغری با دستگاه اولترازد، بیمار در طول انجام عمل بیدار و هوشیار خواهد بود.

با مراجعه به مراکز اولترازد تهران یا شهرستان خود می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصین، بهترین روش برای انجام لاغری خود را پیدا کنید. در حالت کلی، تفاوت لاغری با لیپوماتیک و اولترازد با لیپوساکشن و دیگر روش‌ها به شرح زیر هستند.

بهترین جراح و بهترین مرکز اولترازد در تهران

امروزه مراکز اولترازد تهران با بهره‌گیری از تخصص پزشکان و جراحان زیبایی و پلاستیک توانسته است شرایط بسیار خوبی برای ارائه خدمت به بیماران ایجاد نماید. شما می‌توانید با مراجعه به مراکز اولترازد تهران و سایر شهرهای کشور، با دریافت مشورت از پزشک، کسب اطلاع از دوستان و آشنایان، جستجو در گوگل و صحبت با بیماران حاضر در مراکز اولترازد تهران و … بهترین مرکز اولترازد و بهترین جراح متخصص آن را پیدا کنید. لازم به ذکر است که صرف هزینه بیشتر جهت دریافت خدمات بهتر، نه تنها به ضرر شما نیست، بلکه از ایجاد ضررهای احتمالی که ممکن است به دلیل تبحر پائین پزشک ایجاد شود، در امان خواهید بود. انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد یا سایر روش‌ها، اگر تحت نظر و مراقبت پزشکان و کلینیک‌های متخصص صورت گیرد، نتایج بهتری را در پی خواهند داشت.

بهترین جراحان زیبایی و در کل بهترین پزشکان، افرادی هستند که ویژگی‌های بارزی در آنان وجود دارد:

 • برای انجام معاینات و آزمایشات بیمار خود صبر کافی و دقت زیادی به خرج می‌دهند.
 • سوابق بیمارشان را بررسی کرده و بهترین راهکار را ارائه می‌دهند.
 • تمام موارد لازم و نکات مربوط به مراقبت‌های قبل، حین و پس از عمل را به بیمار خود گوشزد می‌کنند.
 • به دنبال کسب بهترین نتایج برای بیمار خود بوده و صرفاً به منافع مالی خود نمی‌اندیشند.

هزینه عمل لاغری اولترازد

هزینه عمل لاغری با اولترازد نیز همانند سایر روش‌ها بستگی به عوامل مختلفی دارد. سابقه و تجربه پزشک متخصص و کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید، اولین پارامترهایی هستند که در هزینه عمل با دستگاه اولترازد نقش اساسی دارند. طبیعی است که هرچه تبحر و تخصص پزشکتان بالاتر بوده و کلینیک معتبرتری را انتخاب کرده باشید، ملزوم به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

موارد دیگری که در تعیین هزینه‌های شما نقش دارند، مبالغی هستند که برای انجام آزمایشات و خرید داروهای لازم پیش از انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد می‌پردازید. همواره لازم است که پیش از عمل لاغری و تا مدتی پس از آن، خود را مقید به انجام آزمایشات مختلف و مصرف داروهایی کنید که عوارض ناشی از عمل را به حداقل برسانند. اینکه بدانید در چه وضعیت جسمانی هستید و پزشکتان چه اطلاعاتی از این وضعیت می‌خواهد کسب کند، ممکن است هزینه‌های شما را افزایش یا کاهش دهند.

از طرف دیگر، تعداد جلساتی که لازم است به کلینیک و پزشک خود مراجعه کنید تا به نتیجه مطلوب نهایی دست یابید، نیز هزینه‌ها را دستخوش تغییر می‌کند. اگر تنها قصد انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد در ناحیه کوچکی چون غبغب خود دارید، مسلماً مجبور به پرداخت هزینه کمتری در مقایسه با پهلوها و شکم‌تان خواهید بود.

این عوامل، مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در تعیین میزان هزینه لازم برای انجام عمل لاغری با دستگاه اولترازد و سایر روش‌های لاغری بصورت جراحی یا استفاده از دستگاه‌های دیگر دخیل می‌باشند.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

آخرین مقالات
مقالات مرتبط
فهرست