اولترازد

در اینجا ما قصد داریم که برای شما مختصری راجع به روش لاغری جدید تحت عنوان لیپوماتیک اولترازد توضیحاتی را بدهیم .همانطور که میدانید لیپولیز راهی  ماورای صوت کم تهاجمی جهت پیکرتراشی میباشد که بمنظور از بین بردن چربی های موضعی  است که شخص به کمک ورزش و رژیم غذایی نتوانسته موفق شود، مورد استفاده قرار میگیرد. حال دستگاهی که برای این امردر ایران وجود دارد ،به نام  اولترا زد است که در حقیقت تکنولوژی اولتراسونیک نسل سوم است که در مقایسه با راههای جدیدی مثل لیپوماتیک های جدید ، روشی قدیمی به حساب می آید با  این حال بایستی دقت داشت که از  دیگر  روش های کهنه تر اینفراسونیک و همچنین ساکشن کلاسیک نوین تر و به روز تر میباشد. اولترازد در حال حاضر تاییدیه FDA را ندارد و در واقع یک تکنولوژی به حساب می آید که دستاورد کشور کره میباشد و در اروپا و آمریکا بسیار کم مورد استفاده قرار میگیرد.

عوارض لیپوماتیک اولترازد

اولترازد دارای عوارض کمی در مقایسه با لیپوساکشن کلاسیک دارد. لیپوماتیک اولترازد برای خارج کردن تجمعات چربی از صورت، گردن، بازوها، شکم، ران ها، باسن و شانه نیز دارای کاربرد میباشد. شش تکه کردن شکم به کمک لیپوماتیک اولترا زد بسیار طرفدار دارد. البته این را بدانید که لیپوماتیک و بعضی دیگر از دستگاه ها نیز با توجه به مهارت و تجربه پزشک  در بیشتر نقاط بدن و نیز شش تکه سازی شکم دارای کاربرد میباشد اما با این وجود لیپوماتیک اولترازد طرفدازان بیشتری را به خود اختصاص داده است چرا که به دلیل اینکه با این روش میتوان به سطح بیشتر نزدیک شد به این ترتیب نمای مناسب تری را در شش تکه سازی میتواند بوجود بیاورد.

این روش از لیپوماتیک تحت شرایط  بی حسی موضعی و بعد از تزریق محلول تومه سنت ونیز در شرایط  کاملا استریل شده میله هایی که پروب ماورای صوت نام دارند، وارد قسمتهایی که چربی زائد دارند گشته و سلول چربی به شکل کامل از بین رفته و چربی امولسیفای شده با ساکشن بیرون می آید. در لیپوماتیک اولترا زد و تمام راههای ماورای صوتی، چربی های زائد به شکل تهاجمی تری ذوب گشته اند؛ چرا که این امکان وجود دارد که چربی های سفت و حجیم شده تماما ذوب گردند.

تکنولوژی اولترا زد به این شکل عمل مینماید  که در مدت زمان کوتاهی  با تولید کردن فشار منفی در سلول های چربی، حباب ایجاد میگردد و این حباب ها به مراتب حجیم تر گشته  تا موقعی که حجم سلول تا حدی  افزایش می یابد که می ترکد. وقتی  که سلول چربی باز شود چربی جامد بهشکل امولسیفیه در می آید و از راه ساکشن بیرون می آید. از محاسن لیپوماتیک اولترا زد به لیپوساکشن کلاسیک با صرف نظر از سرعت و اثربخشی بهتر این است که دیگر به حرکت مکانیکی دست پزشک بستگی ندارد خطر آمبولی رگ ها به مراتب کمتر میباشد و در این روش مقدار بیشتری از چربی ها نیز خارج می گردند. چربی های زائدی که در لیپوماتیک اولترا زد از حالت جامد به شکل مایع یا بخار تغییر حالت داده اند  اصلا برای تزریق به محل دیگر جایز نمی باشند و با اینکه ریسک سوختگی پوست و ناهمواری و تغییر یافتن  قوام پوست در این روش بسیار کم تر از روش ساکشن کلاسیک می باشد، اما هنوز محتمل است با توجه به این  که در لیپوماتیک  اولترازد بخش عمده ای از چربی های زائد یک باره نیست و نابود میگردد در صورتی که امکان دارد بمنظور حفظ ظاهر صاف به مقداری از این چربی نیاز باشد. عوارضی همچون سروما عفونت و مرگ در روش لیپوماتیک اولترازد موجود میباشد که احتمال بروز آن ناچیز میباشد.

لیفتینگ پوستی که به کمک لیپوماتیک اولترا زد ایجاد میگردد به علت تحریک فیبروبلاست ها، در حد قابل قبول می باشد و چنانچه که کافی نباشد با گذشت زمان با دستگاه هایی از جمله رادیوفرکوئنسی و بلافاصله پس از ساکشن با بادی تایم قابلیت اصلاح شدن را داراست و اغلب  کبودی زیادی  را به همراه ندارد. بسیاری از عوارض و نکاتی که بایستی لحاظ گردد بسیار شبیه لیپوماتیک است که قبلاً توضیح دادیم.

افتراق های موجود در این روشها عبارتند از :

درلیپوماتیک  اولترازد و لیپولیزر دلیل  انرژی حرارتی موجود در دستگاه چربی های بیرون اورده شده از بدن قابلیت استفاده مجدد را نداشته  در حالی که در لیپوماتیک و واتر جت از چربی های خارج شده قابلیت مصرف مجدد را دارا هستند .اشخاص  چاقی که در طول زمان توانسته اند خود را لاغر نمایند به تبع ان قاعدتا پوستهایی شل و افتاده را دارند که برای رفع این مشکل بایستی همزمان با استفاده از این دستگاه اولترازد لیفت را هم انجام دهند که نتیجه ای مطلوب برایشان حاصل گردد.

مزایای لاغری با لیپوماتیک اولترازد

  1. سرعت بالا این دستگاه بر خلاف روش لیپولیز که مدت زمان طولانی را  لازم دارد باعث خستگی پزشک نمیگردد و سرعت عمل شگفت انگیزی را در دستگاه لیپوماتیک اولترازد مشاهده میکنیم.
  2. دومین مزایای این روش این است که حجم بسیار زیادی از چبی های اشباع شده را در مدت زمان کوتاهی خارج می نماید.
  3. لیپوماتیک اولترازد دارای – ایمنی بالایی میباشد.
  4. تیکه کردن شکم را به نحو احسن انجام میدهد به این معنا که ما در این روش نتیجه ی مطلوب تری را در این خصوص میتوانیم داشته باشیم.
  5. لیپوماتیک اولترا زد هیچگونه عوارضی را از قبیل سوختگی و آسیب رساندن به عضلات و پوست بدن را دارا نمی باشد.
  6. این روش از لیپوماتیک –قابل انجام  در کلینیک ها با بی حسی موضعی می باشد.
  7. پس از این روش لیپوماتیک اولترازد نیازی به استراحت زیاد بعد از آن نمیباشد.

تفاوت لیپوماتیک اولترازد با سایر روش های لیپوماتیک

از دیگر تفاوت های لیپوماتیک اولترازد با سایر روش های لیپوماتیک در هزینه این ها میباشد. بعد از لاغری با لیپوماتیک اولترازد نیازی به رژیم غذایی نمیباشد اما بعد از لاغری با دستگاه لیپوماتیک شخص باید هم رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و هم مرتب ورزش نماید.

بارداری پس از لیپوماتیک یا اولترازد:

بایستی بدانید که لاغری با لیپوماتیک یا اولترازد تاثیری منفی روی بارداری شخص مراجعه کننده در آینده ایجاد نمی نماید پس زنان نباید نگران بارداری خود بعد از لاغری با روش لیپوماتیک اولترا زد و لیپوماتیک باشند.

 

لیپوماتیک که به عنوان یک راه سریع و آسان برای آب کردن چربی ها شناخته شده است ، یکی از موثرترین روش های لاغری محسوب می شود که می تواند به صورت موضعی چربی های بدن را خورد و تخلیه کند و در نهایت نیز باعث زیبایی اندام و از بین رفتن چربی های اضافی آن شود .

مزایای لیپوماتیک

لایه چربی زیر پوست کاملا یکنواخت می باشد ولی در سایر روش ها اقی مانده های چربی به صورت توپ مانند زیر پوست احساس می شود.
زمان استفاده از گن بسیار کوتاهتر از سایر روش ها می باشد.
در این روش چون ترابکولاهای پوستی آسیب کمتر می بینند، پوست بهتر جمع می شود.
درد بسیار کمتر است و بی حسی موضعی برای انجام جراحی کافی می باشد و مانند سایر روش ها نیازی به دارو های مسکن و خواب آور نیست.
میزان و زمان ترشح و تورم بسیار کمتر از سایر روش ها می باشد. حداکثر زمان ترشح ۳ روز می باشد.
احتمال عفونت و یا آمبولی در این روش خیلی کم است.
در این عمل، بیمار احتیاجی به استراحت مطلق و بستری شدن ندارد و به راحتی می تواند، کار کند.
خستگی و کوفتگی بسیار کمی برای بیمار پیش می آید.

هزینه لیپومانیک

وابسته به منطقه و مقدار حجم چربی می باشد متغیر می باشد.

اختلال قاعدگی

احتمال دارد به دلیل واکنش بدن به ترومای لیپوماتیک، زمان قاعدگی تغییر کند و مرتب نباشد.

اسفاده از گن

زمانی که گن لیپوماتیک را برمیدارید به ویژه در قسمت پا، ۱۰ دقیقه دراز بکشید زیرا افت فشار پیدا می کنید.

استحمام

از همان روز اول حمام کردن ساده با آب ولرم بلامانع می باشد. استخر رفتن به مدت ۲ هفته و وان گرم و سونا به مدت یک ماه ممنوع می باشد.

رانندگی

بعد از برطرف شدن درد، رانندگی کردن هیچ مشکلی ندارد.

کبودی

به مدت ۲ هفته زمان می برد تا کبودی عمل خوب شود.

نکته:

به هیچ وجه از کمپرس سرد و یا گرم در ناحیه لیپوماتیک استفاده نکنید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

آخرین مقالات
مقالات مرتبط
فهرست