پیکرتراشی با واترجت لاغری با کمترین عوارض

پیکرتراشی با واترجت
جراحی زیبایی اندام

پیکرتراشی با واترجت که به آن پیکرتراشی با آب یا لیپوماتیک با دستگاه واترجت نیز گفته می‌شود، همانند روش‌های دیگری چون لیپوست و اولترازد، به عنوان شیوه‌ای برای حذف چربی‌های بدن به صورت موضعی می‌باشد. امروزه پیکرتراشی با واترجت به دلیل عوارض کم و بازدهی بالای آن، راه‌حلی مطمئن برای کسانی‌ست که به دنبال حذف چربی‌های زائد در بدن خود هستند.

قبل از اینکه به تعریف پیکرتراشی با آب و تکنولوژی استفاده شده در واترجت لاغری و شیوه کار دستگاه پیکرتراشی با آب بپردازیم، لازم است در مورد اهمیت کاهش چربی‌ های بدن و استفاده از روش لیپوماتیک با دستگاه واترجت و دیگر روش‌ها صحبت کنیم.

خلاصه مقاله
خلاصه مقاله

پیکرتراشی با واترجت لاغری با کمترین عوارض

یکی از دغدغه‌هایی که این روزها بیشتر ما درگیر آن هستیم، چاقی است. اگر شما هم نگران اضافه وزن خودتون هستید و یا اندام دفرمی دارید، حتما برای شنیدن بهترین خبر، لاغری در کم‌ترین زمان با کم‌ترین عوارض، تا پایان پادکست همراهمون باشید.

اندام زیبا و خوش فرم، آرزوی اکثر ما است. قطعا شما هم دوست دارید، زمانی که جلوی آینه خودتان را می‌بینید، از جذابیت‌های اندام‌تان لذت ببرید و اعتمادبه‌نفس فوق‌العاده‌ای کسب کنید. اما رسیدن به اندام خوش فرم، نیاز به رژیم غذایی، تغذیه مناسب، ورزش مداوم و موارد زیادی دارد. حتی بعضی از ما، با رعایت همه این موارد، موفق نمیشیم به اندام دل‌خواه‌مون برسیم.

اما اصلا جای نگرانی نیست! با پیشرفت علم پزشکی و کشف روش‌های جدید لاغری و دستگاه‌های جدید، لاغری یک شبه هم ممکن است.

پیکرتراشی یکی از جدیدترین و بهترین روش‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن لاغر شوید و اندام‌تان را مثل اندام رویایی که در ذهن دارید، تغییر دهید. پیکرتراشی با واترجت، این امکان را به شما می‌دهد که با کمترین عوارض، بهترین کیفیت پیکرتراشی را داشته باشید.

این دستگاه، با استفاده از آب کار می‌کند. درواقع، با نیروی آب، بافت چربی را شکسته و از بدن شما خارج می‌کند. کاری که برای انجام آن با رژیم غذایی، نیازمند حداقل دو الی سه ماه رژیم غذایی و ورزش منظم بودید را یک شبه انجام می‌دهد. نکته جالب در استفاده از این تکنولوژی برای لاغری و کاهش چربی‌های موضعی، این است که میزان کبودی و درد بعد از استفاده از پیکرتراشی با روش واترجت، بسیار کم‌تر از روش‌های مشابه است.

واترجت مزایای بیشتری نیز دارد. محافظت از بافت‌های اطراف چربی، رگ‌های خونی و رشته‌های عصبی بدن، مهم‌ترین ویژگی این روش شناخته می‌شود.

جالب است بدانید که چربی‌هایی که خارج شده‌اند، چربی‌های زنده هستند و به‌راحتی می‌توانید از آن‌ها برای تزریق در ناحیه‌ دیگری از بدن استفاده کنید. تخلیه یکنواخت چربی از بدن، مزیت فوق‌العاده‌ای است که در سایر روش‌های لاغری دیده نمی‌شود اما در واترجت قابل دستیابی است.

اولین دلیل برای کاهش چربی ها، بهبود سلامت و کاهش خطرات ابتلا به بیماری‌های مختلف چون دیابت و بیماری‌های قلبی است. برخی از افراد شاهد افزایش چربی‌ها به صورت یکنواخت در نواحی مختلف بدن خود هستند. در حالی که برخی دیگر، در نواحی از بدن مانند باسن، ران‌ها و یا شکم دچار تجمع چربی هستند.

دومین دلیل برای کاهش چربی و استفاده از دستگاه پیکرتراشی، بالا رفتن اعتماد به نفس افراد است. زیبایی بدن افراد، نقش عمده‌ای در افزایش عزت نفس و ایجاد روحیه‌ای قوی در آنان دارد. همچنین که استفاده از شیوه‌های نوینی چون پیکرتراشی با آب و استفاده از واترجت لاغری، می‌تواند تقویت کننده و شتاب دهنده مسیر رسیدن به اندامی ایده‌آل باشد؛ چرا که همه می‌دانیم خلاص شدن از چربی‌های اضافه بدن، مستلزم انجام تمرینات ورزشی سخت و منظم می‌باشد.

پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت، قادر است نتایج چندین ماه ورزش کردن را در عرض یک ساعت ایجاد نماید!!!

تکنولوژی به کار گرفته شده در دستگاه پیکرتراشی به گونه‌ای است که تقریباً هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی‌کند. از این رو، می‌توان استفاده از شیوه‌هایی چون لیپوماتیک با دستگاه واترجت و پیکرتراشی با آب را راه‌حلی برای ذخیره کردن زمان نیز در نظر گرفت.

پیکرتراشی با واترجت

پیکرتراشی با واترجت چیست؟

پیکرتراشی با واترجت یا پیکرتراشی با آب، همانطور که از نام آن متوجه شده‌اید، از نیروی آب برای شکستن‌ بافت‌های چربی استفاده می‌کند. در دستگاه پیکرتراشی با آب یا واترجت لاغری، به جای استفاده از نیروی زیاد برای درهم شکستن چربی‌های بدن، از نیروی آب برای وارد کردن فشار به چربی‌ها و تخلیه آنها از بدن استفاده می‌شود. پیکرتراشی با آب، تکنولوژی منحصربه فردی دارد. در پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت همچنین می‌توان از نیروی آب برای تخلیه چربی از بدن نیز کمک گرفت. پیکرتراشی با آب قادر است تورم و کبودی‌های ناشی از عمل را تا حد زیادی کاهش دهد.

دستگاه پیکرتراشی با واترجت

واترجت توانسته است عوارض ناشی از عمل را به شکل چشمگیری کاهش دهد. در لیپوماتیک با دستگاه واترجت، الزامی به گذراندن دوره‌های سخت نقاهتی که در روش‌های سنتی چون لیپوساکشن وجود داشت، نیست. واترجت لاغری توانسته است به خوبی، نشانگر خلاقیت در ابداع و تولید تجهیزات پزشکی باشد. پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت، نه تنها نتایجی عالی در پی دارد، بلکه هیچگونه آسیبی به رشته‌های عصبی، رگ‌های خونی و بافت‌های اطراف چربی‌ها وارد نمی‌کند. دستگاه واترجت توسط شرکت آلمانی ®Human med ساخته شده است.

پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت دارای فلسفه جالبی نیز هست؛ همانگونه که جریان آب و نیروی حاصل از حرکت رودخانه‌ها قادر به تغییر طبیعت است، در لیپوماتیک با دستگاه واترجت نیز از نیروی آب برای ایجاد تغییر در بدن و فرم‌دهی به آن استفاده می‌شود. واترجت لاغری با جدا کردن ملایم و یکنواخت سلول‌های چربی از بافت‌های بدن، کمترین آسیب را به بیمار وارد می‌کند. جدا کردن ایمن چربی‌ها در لیپوماتیک با دستگاه واترجت، از طریق فشار وارده به زیر پوست و بافت‌های چربی انجام می‌شود که در نتیجه آن موجب خرد شدن چربی‌های بدن و تخلیه آنها خواهد شد. در ادامه، به مزایای لیپوماتیک با دستگاه واترجت می‌پردازیم.

مزایای دستگاه پیکرتراشی با واترجت چیست؟

واترجت به این دلیل که عوارض بسیار کمی را برای بیمار در پی دارد،در کنار لاغری با دستگاه LPG ، یکی از روش‌های پرطرفدار برای لاغری موضعی و کاهش چربی‌های بدن می‌باشد. در این روزها، خلاص شدن از چربی‌های اضافی بدن، چیزی است که ذهن عده کثیری را به خود مشغول کرده است. به خصوص برای افرادی که درگیر مشغله‌های زندگی شهری شده‌اند و تحرک کمتری دارند، این مشکل، پررنگ‌تر نیز شده است. مهم‌ترین مزیتی که استفاده از واترجت لاغری و لیپوماتیک با دستگاه واترجت در پی دارد، به حداقل رسانیدن آسیب‌هایی است که در حین عمل به بدن بیمار وارد می‌شود. علاوه بر این، واترجت، نتایجی ماندگارتر به ارمغان می‌آورد و احتمال بازگشت چربی‌ها را نیز کاهش داده است. چربی‌های خارج شده از بدن در پیکرتراشی با واترجت، به صورت سالم و زنده باقی می‌مانند و امکان استفاده از آنها در بخش‌های دیگر بدن همچنان محیا خواهد بود.

مزایای پیکرتراشی با واترجت

 • در پیکرتراشی با واترجت، ظاهر طبیعی بدن حفظ شده و باعث ایجاد بافت یکنواخت در بدن می‌شود.
 • پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت بسیار ایمن بوده و در مقایسه با سایر روش‌های لاغری موضعی با دستگاه پیکرتراشی دارای کمترین عوارض است.
 • درد و ناراحتی ایجاد شده در پیکرتراشی با واترجت به حداقل میزان خود رسیده است.
 • این عمل به صورت سرپایی بوده و جهت انجام لیپوماتیک با دستگاه واترجت، نیازی به بیهوشی بیمار نیست.
 • در پیکرتراشی به دلیل اینکه عمل در هم شکستن چربی‌ها و تخلیه آنها به صورت همزمان اتفاق می‌افتد، سرعت تکمیل فرآیند عمل، بسیار بیشتر از سایر روش‌هاست.
 • این عمل دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و بیمار سریعاً سلامت خود را بازمی‌یابد.
 • چربی‌های خارج شده از بدن در پیکرتراشی، قابل استفاده در نقاط دیگر بدن خواهند بود.
 • پس از انجام عمل، بیمار به سرعت مرخص شده و احتیاجی به بستری شدن او نمی‌باشد.
 • در این روش، میزان آسیب وارد شده به پوست بدن به حداقل میزان خود رسیده است.
 • احساس کوفتگی و خستگی بعد از پیکرتراشی با واترجت در قیاس با روش‌های دیگر بسیار کمتر است.
 • ورم و کبودی ایجاد شده در محل تحت درمان بسیار کم می‌باشد.
مزایای پیکرتراشی با واترجت

معایب و عوارض پیکرتراشی با واترجت چیست؟

همانطور که گفتیم پیکرتراشی با واترجت، از ایمن‌ترین روش‌های کاهش چربی‌های بدن به صورت موضعی است. به دلیل استفاده از نیرو و فشار آب جهت شکستن و تخلیه چربی‌ها، آسیب وارد شده به بافت‌های اطراف چربی‌ها و پوست بدن به حداقل میزان رسیده است؛ اما استفاده از واترجت لاغری به عنوان یکی از روش‌های پیکرتراشی در دنیا شناخته شده است. به این معنا که استفاده از این روش، صرفاً برای افرادی است که موفق به رهایی از چربی‌های بدن خود با استفاده از روش‌هایی چون رژیم غذایی و ورزش نشده‌اند. پیکرتراشی با واترجت می‌تواند اعتمادبه نفس از دست رفته را به شخص بازگردانده و موجب ارتقای سطح سلامت جسمانی او گردد. همچنین، می‌دانیم که کاهش چربی‌های بدن به جلوگیری از چرب شدن کبد، ایجاد آرتروز در مفاصل، درد در کمر و ستون فقرات و پیشگیری از اختلالات هورمونی کمک بسیاری می‌کند. ولی پیکرتراشی با واترجت نیز معایب مخصوص به خود را دارد.

پیکرتراشی با واترجت یا لیپوماتیک با دستگاه واترجت، همانند دستگاه پیکرتراشی لیپوست یا اولترازد، مناسب کاهش وزن افراد نیست. پیکرتراشی با واترجت صرفاً برای کاهش سایز افراد و نزدیک کردن آنان به اندامی ایده‌آل به کار گرفته می‌شود. با این وجود، حتی پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت نیز در صورتی که با رعایت نکات ایمنی و تحت نظر پزشک متخصص انجام نشود، ممکن است آسیب‌هایی جبران‌نشدنی به بدن وارد کند. پس بهتر است پیش از اقدام به پیکرتراشی با واترجت، پزشک متخصص و مطب معتبری را برای خود پیدا کنید.

معایب و عوارض احتمالی پیکرتراشی با واترجت

 • ایجاد عفونت در بدن: در تمامی اعمال جراحی، همواره احتمال بروز عفونت وجود دارد. در به کارگیری دستگاه پیکرتراشی با واترجت لاغری نیز این احتمال هست. در این روش به علت برش‌های کوچکی که در بدن ایجاد می‌شوند، در صورتی که نکات بهداشتی رعایت نگردد، ممکن است سبب بروز عفونت در محل زخم‌ها شود.
 • نکروز چربی (Fat Necrosis): از دیگر عوارض احتمالی پیکرتراشی با واترجت، نکروز بافت‌های چربی می‌باشد. نکروز چربی به معنای تغییر شکل چربی به وسیله آنزیم‌های گوارشی یا به عبارت دیگر، بافت مردگی‌ست. در صورت بروز نکروز چربی در پیکرتراشی با واترجت، لازم است که درمان آن را بسیار جدی بگیرید؛ چرا که ممکن است سبب عفونت بعد از آن شود.
 • تجمع خون و خون‌ریزی: این احتمال وجود دارد که پس از پیکرتراشی با واترجت، در حین عمل یا بعد از مکش چربی‌ها، با خون‌ریزی بیش از حد مواجه شوید. جمع شدن خون در ناحیه مکش شده، در دوره پس از جراحی نیز می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.
 • کم آب شدن بدن: پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت، در هنگام خارج شدن چربی‌ها، باعث جابجایی مایعات در بدن می‌شود. هر چند در حین پیکرتراشی با واترجت مقادیر زیادی آب به بدن تزریق می‌شود، اما این احتمال نیز وجود دارد که هنگام ساکشن چربی‌ها، بدن با کم‌آبی مواجه شود. به همین دلیل لازم است تا در حین و بعد از عمل واترجت لاغری، مقادیر زیادی آب به بدن بیمار تزریق گردد.
 • اِدِمِ ریه (Pulmonary Edema): تجمع آب در ریه یا اِدِمِ ریه، مشکل احتمالی بعدی در پیکرتراشی با واترجت می‌باشد؛ چرا که مایعات تزریق شده به بدن ممکن است به سمت ریه هدایت شده و در آنجا جمع شوند. بروز این مشکل باید بسیار جدی گرفته شود.
 • از دیگر مشکلات احتمالی در پیکرتراشی با واترجت می‌توان به آسیب بافت‌های بدن و ایجاد بی‌نظمی و عدم تقارن در آن اشاره کرد.

پیکرتراشی با واترجب برای چه افرادی مناسب است؟

پیکرتراشی با واترجت نیز همانند روش‌های دیگر پیکرتراشی از جمله لیپوماتیک، لیپوست و اولترازد، شیوه‌ای برای تناسب اندام و کاهش چربی‌های بدن به صورت موضعی است. در کل، روش‌های مختلف پیکرتراشی برای افرادی مناسب است که از چاقی موضعی در بدن خود ناراضی هستند. غالباً افرادی که به کلینیک های زیبایی جهت انجام پیکرتراشی با واترجت یا دیگر روش‌های آن مراجعه می‌کنند، کسانی‌اند که از کاهش‌ چربی‌های بدن خود با رژیم‌های غذایی و ورزش‌ کردن نا‌امید شده‌اند. همچنین، افرادی که به علت شرایط خاص فیزیکی خود قادر به انجام تمرینات ورزشی نیستند، می‌توانند کاندید مناسبی برای انجام پیکرتراشی با واترجت باشند. البته لازم است که این افراد دارای اضافه وزن زیادی نبوده و به ثبات در وزن خود رسیده باشند. بهترین روش برای اینکه تشخیص دهید آیا شخصی مناسب برای پیکرتراشی با واترجت هستید یا خیر، مراجعه به یک پزشک متخصص است.

افراد مناسب برای انجام پیکرتراشی با واترجت

افراد مناسب برای انجام پیکرتراشی با واترجت

 • دارای اضافه وزن زیادی نباشند: افرادی که اضافه وزن بسیار نداشته و فقط مقداری چربی در قسمت‌های ران، پهلو یا شکم خود دارند و می‌خواهند اندامی زیبا، ظریف و متناسب داشته باشند، مناسب‌ترین افراد برای انجام پیکرتراشی با واتر جت هستند.
 • وزن ثابتی داشته باشند: کسانی که به وزن ثابتی رسیده‌اند و دچار نوسان در آن نمی‌شوند، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت باشند. افرادی که دائم دچار تغییر در وزن خود می‌شوند و یا خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، بهتر است از پیکرتراشی با واترجت تا رسیدن به وزن ثابت و مشخص امتناع کنند.
 • افرادی که چاقی‌شان موضعی است: اگر چاقی شما تنها در بخش مشخصی از بدنتان است، احتمالاً پیکرتراشی با واترجت بهترین گزینه خواهد بود. به عنوان مثال اگر تجمع چربی‌ها در قسمت شکم یا پهلوی بدن زیاد شده است، واترجت لاغری، شما را به اندام ایده‌آل‌تان خواهد رسانید.
 • افرادی که قادر به ورزش کردن نیستند: اگر به دلیل اضافه وزنی که دارید یا به هر دلیل دیگر، قادر به ورزش کردن نیستید، پیکرتراشی با واترجت گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین، افرادی که با انجام ورزش قادر به خلاص شدن از چربی‌های خود نیستند، نیز در این گروه قرار می‌گیرند.
 • افرادی که دارای چربی فیبروز هستند: شاید شما از جمله افرادی باشید که بعد از لاغر شدن، چربی در زیر شکم‌تان باقی مانده است یا موفق به آب کردن چربی‌های شکم شده‌اید اما چربی‌ پهلو‌های‌تان همچنان بر سر جای خود هستند. در این صورت، پیکرتراشی با واترجت می‌تواند کمک بسیاری به رها شدن از این چربی‌ها کند.

روش‌ های انجام پیکرتراشی با واترجت

پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت (Body Jet) در مطب های تخصصی و با تزریق داروهای بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. با استفاده از دستگاه پیکرتراشی بادی جت، می‌توان فشار آب را به وسیله یک نازل به بافت‌های چربی در بدن وارد کرد. با استفاده از این تکنیک می‌توان بافت‌ها و سلول‌های چربی را شل نموده و آنها را از بافت پیوندی اطراف جدا کرد. پیکرتراشی با واترجت در حالی اتفاق می‌افتد که رگ‌های خونی و دیگر بافت‌های بدن، هیچ آسیبی به خود نمی‌بینند. عمل پیکرتراشی با واترجت به صورت سرپایی بوده و توسط امکانات خاص آن انجام می‌شود. هرچند این عمل می‌تواند به صورت بیهوشی نیز انجام شود، اما معمولاً به دلیل عوارض ناشی از داروهای بیهوشی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. تشخیص این موضوع به نگرش پزشک در مواجه با نواحی تحت درمان بستگی دارد. در پیکرتراشی با واترجت، مقداری لیدوکائین به آب اضافه می‌شود تا میزان درد به حداقل برسد.

نواحی‌ای از بدن که قابل درمان با واترجت هستند:

 • شکم و پهلوها
 • بازوها
 • ران
 • پشت بدن
 • غبغب

روش پیکرتراشی با دستگاه پیشرفته بادی جت به چه صورت است؟

دستگاه پیکرتراشی با آب Body Jet، فشار آب را جهت شل کردن بافت‌‌های چربی، جدا نمودن آن از بافت اطراف و تخلیه چربی از بدن مورد استفاده قرار می‌دهد. در روش پیکرتراشی با واترجت، پزشک از لوله کانول برای راندن چربی و ساکشن آن استفاده می‌کند. بادی جت، روشی ملایم‌تر در مقایسه با روش‌های سنتی لیپوساکشن می‌باشد که بافت‌های چربی به صورت سالم‌تر از بدن خارج می‌شوند. از چربی خارج شده می‌توان جهت تزریق چربی به نواحی دیگر بدن استفاده کرد. پیکرتراشی با واترجت، شیوه‌ای بسیار کم‌تهاجمی بوده و مزایای بسیار آن باعث جذب طرفداران بسیار در سراسر دنیا شده است.

خرد شدن چربی ها در روش واترجت

آمادگی پیش از پیکرتراشی با واترجت

پیکرتراشی با واترجت در عین اینکه از کم‌تهاجمی‌ترین روش‌های لاغری موضعی با دستگاه به حساب می‌آید، اما این روش نیز ملزم به انجام نکاتی پیش از عمل است. جدی گرفتن این نکات و پایبند بودن به آنها، نه تنها از بروز عوارض احتمالی ناشی از پیکرتراشی با واترجت جلوگیری می‌کند، بلکه در ایجاد نتایج بهتر نقش مهمی دارند. اگر تصمیم خود را برای پیکرتراشی با واترجت گرفته‌اید، حتماً با پزشک متخصص خود در این زمنیه مشورت کنید. هیچ‌کس مثل یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد قادر به تشخیص صلاحیت بیمار برای انجام عمل پیکرتراشی با واترجت یا دیگر روش‌ها نیست. به هرحال قبل از اقدام به پیکرتراشی با واترجت لازم است نکات زیر را رعایت نمایید:

 • در صورتی که سابقه ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته، سرطان یا ضعف در سیستم ایمنی بدن خود هستید، حتماً پزشکتان را مطلع نمایید.
 • آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید. آزمایش‌هایی نظیر کارکرد کلیه و کبد، تست بارداری برای زنان، تست انعقاد خون، تست تشخیص بیماری‌هایی نظیر هپاتیت و … به دریافت بهترین نتیجه از عمل و کاهش عوارض احتمالی آن کمک بسیاری می‌کند.
 • از شب پیش از عمل، آب و مواد غذایی استفاده نکنید و ناشتا به مطب مراجعه نمایید.
 • دو روز پیش از انجام پیکرتراشی با واترجت از خوردن آسپیرین خودداری کنید.
 • دو روز قبل و یک ماه پس از عمل، مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید.
 • از یک روز قبل، از مصرف قرص روغن ویتامین E خودداری نمایید.
 • انتظارات خود را به صورت شفاف با پزشکتان مطرح نمایید.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی با واترجت

پس از انجام عمل پیکرتراشی، جهت جلوگیری از بروز عوارض احتمالی و کسب بهترین نتیجه از عمل، لازم است مراقبت‌هایی را تا بهبودی کامل انجام دهید. هر چند عوارض ناشی از پیکرتراشی با واترجت بسیار کم هستند و به ندرت اتفاق می‌افتند، اما در صورت عدم رعایت این نکات، احتمال بروز آنها را افزایش خواهید داد. به هرحال لازم است پس از انجام عمل، نکات زیر را در مراقب از خود به کار گیرید:

·         داروهای تجویز شده توسط پزشک را به صورت کامل، صحیح و زمان‌بندی شده استفاده کنید.

·         پانسمان‌های خود را به موقع تعویض کنید و از زخم‌های ایجاد شده در بدن به خوبی مراقبت نمایید.

·         روش ماساژ صحیح بدن پس از پیکرتراشی با واترجت را یاد گرفته و در روزهای پس از عمل آن را به کار بگیرید.

·         توصیه شده است که از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک در روزهای پس از پیکرتراشی اجتناب کنید.

·         بهتر است در روز اول پس از عمل استراحت کنید. هر چند در کل توصیه به این شده است که جدای از کارهای سنگین، به فعالیت معمول و روزمره زندگی خود ادامه دهید.

·         از انجام فعالیت‌های سنگین و به خصوص ورزش‌های سخت تا دو هفته پس از پیکرتراشی اجتناب کنید.

·         به مدت حداقل دو هفته بعد از عمل، از گن‌های مخصوص استفاده کنید. پوشیدن این گن‌ها از تجمع مایعات در زیر پوست جلوگیری خواهد کرد.

·         از آنجا که بدن به احتمال زیاد با کمبود آب مواجه خواهد شد، پس از پیکرتراشی  تا چندین روز پس از آن، مایعات و به خصوص آب فراوان مصرف کنید.

·         تا یک روز پس از عمل پیکرتراشی با واترجت از رانندگی با اتومبیل و موتورسیکلت خودداری نمائید.

تفاوت پیکرتراشی با واترجت و سایر روش های لاغری و دستگاه ها

افرادی که در سالیان پیش از ابداع روش‌های جدیدی چون پیکرتراشی با واترجت و اولترازد، از عمل لیپوساکشن برای تخلیه چربی‌های خود استفاده کرده‌اند، به خوبی به یاد دارند که تا چه میزان درد تحمل کرده‌اند. روش‌های قدیمی مثل لیپوساکشن، از لوله‌هایی مخصوص و با ایجاد گرما در بدن، منجر به تخلیه چربی‌ها می‌شدند. عوارض چنین روش‌هایی بسیار زیاد است و همه بیماران از انجام آن ترس دارند. در کنار آسیب‌های جدی که به بسیاری از بیماران وارد شده است، گزارش‌های مرگ و میر ناشی از لیپوساکشن‌های سنتی نیز بسیار است.

با روی کار آمدن روش‌هایی جدید مانند لیپوماتیک، بادی جت و لیپوست، بسیاری از این نگرانی‌ها از بین رفته‌اند. علم پزشکی با پیشرفت خود توانسته است به ابداعات جدیدی دست یابد که میزان ریسک ناشی از جراحی‌ها را به حداقل می‌رساند. اما تفاوت پیکرتراشی با واترجت در مقایسه با لیپوماتیک و لیپوساکشن در چیست؟ چه پارامترهایی منجر به ایجاد تفاوت در این روش‌ها شده‌اند؟

تفاوت بادی جت و لیپوساکشن

 • چربی‌های تخلیه شده در روش لیپوساکشن، قابلیت استفاده مجدد را ندارند.
 • عوارض پس از عمل پیکرتراشی با واترجت بسیار کمتر از لیپوساکشن است.
 • انجام پیکرتراشی با واترجت بسیار سریع‌تر از لیپوساکشن صورت می‌گیرد.
 • آسیب‌های وارد شده به بافت‌ها و پوست بدن در روش واترجت بسیار کمتر از لیپوساکشن است.

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک

 • استخراج چربی‌ها در لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک می‌باشد. در حالی که در روش واترجت از نیروی آب برای تخلیه چربی‌ها استفاده می‌شود.
 • در روش بادی جت، بیمار درد کمتری را حس ‌می‌کند.
 • دوران نقاهت پس از بادی جت کمتر است.
 • عوارض احتمالی ناشی از عمل در روش بادی جت کمتر است.
 • روش انجام پیکرتراشی با واترجت، سریع‌تر از لیپوماتیک است.

بهترین جراح و مرکز پیکرتراشی با واترجت در تهران

در خلال مطالب گفته‌ایم که برتری تئوریک یک روش، دلیلی بر گرفتن نتایج بهتر از عمل ندارد؛ در مورد تمام روش‌های جراحی صورت گرفته در جهان، چنین چیزی صدق می‌کند. چرا که روش‌ها و دستگاه‌های جراحی و پزشکی، درست مثل ماشین‌های سوپراسپرتی هستند که کنترل آنها نیاز به مهارت بالا دارد. در مورد پیکرتراشی با واترجت نیز به همین گونه است. اگر با مطالعه، تحقیق و مشورت در مورد انواع شیوه‌های پیکرتراشی، به این نتیجه رسیده‌اید که مناسب‌ترین روش برای شما، استفاده از این روش است، حالا نوبت به این است که بهترین جراح و بهترین مرکز پیکرتراشی با واترجت را پیدا کنید. امروزه مراکز و مطب های بسیاری هستند که به ارائه این خدمات برای بیماران مشغولند. اما برای تشخیص اینکه آیا این مرکز برای شما مناسب است یا خیر، لازم است روش‌هایی را برای تشخیص آن به کار بگیرید:

 • مشورت کردن با دوستان، آشنایان و افرادی که سابقاً تجربه انجام عمل در آن مرکز را داشته‌اند.
 • مراجعه حضوری به مطب ها و مراکز، گفتگو با مشاوران و بررسی وضعیت آن مرکز.
 • بیان نمودن خواسته‌ها و انتظارات خود به صورت دقیق و مطرح نمودن سوالات.
 • مشاهده نمونه‌های انجام شده توسط پزشک جراح و آگاهی از سوابق مرکز درمانی.
 • گفتگو با بیماران حاضر در مطب و پرسیدن از تجربیات آنان.
 • صبر، متانت و آزمایشات دقیق پزشک جراح.
 • بررسی کردن سوابق شما توسط مرکز و ارائه راهنمایی‌های لازم توسط مشاوران و متخصصان.
 • ارائه نکات لازم پیش از اقدام به عمل و درخواست تحویل آزمایش.
 • قرار دادن سلامت بیمار در اولویت و عدم توجه صرف به منافع مالی.

هزینه انجام عمل پیکرتراشی با واترجت

هزینه‌هایی که برای انجام عمل خود می‌پردازید، مهم‌ترین پارامتری است که برای انتخاب روش درمانی خود برمی‌گزینید. متاسفانه در بسیاری از موارد، فرد، حاضر به انجام جراحی غیر استاندارد در ازای پرداخت بهای کمتر می‌شود. در چنین مواردی، بروز عوارض و علائم قطعی هستند. به هیچ عنوان سلامت خود را در ازای ذخیره کردن سرمایه خود به خطر نیندازید؛ چرا که بعدها مجبور به پرداخت هزینه‌ای بیشتر برای درمان آسیب‌های وارد شده به بدن خود خواهید شد. از طرف دیگر، هزینه‌ای که برای درمان خود می‌پردازید را نباید به عنوان هزینه از دست رفته تصور کنید؛ چرا که تناسب اندام و داشتن بدنی متناسب، بهترین نوع سرمایه‌گذاری برای هر شخص است.

پارامترهایی که در تعیین هزینه انجام عمل پیکرتراشی به شیوه واترجت یا هر روش دیگری برای لاغری، به طور کلی به قرار زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به اتاق عمل
 • مدت زمان لازم برای انجام عمل جراحی
 • هزینه‌های مربوط به بیهوشی
 • هزینه مربوط به تکنسین‌های اتاق عمل
 • انجام آزمایشات مختلف و تهیه داروهای بعد از عمل
 • ناحیه یا نواحی تحت عمل
 • هزینه دستیار پزشک
 • دستمزدهای مربوط به جراح
 • هزینه‌های مربوط به خرید گن و دیگر تجهیزات پس از عمل

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست