ژنیکوماستی چیست ؟ | علائم و راه های درمان

ژنیکوماستی
جراحی زیبایی سینه
خلاصه مقاله
خلاصه مقاله

ژنیکوماستی چیست ؟ | علائم و راه های درمان

شاید تاحالا کلمه ژنیکوماستی به گوش‌تون نخورده باشه و حتی ندونید که چی هست. امروز قراره براتون توضیح جامع و کاملی در مورد ژنیکوماستی و علل ایجاد شدنش بدیم و علائم بروز این اختلال و درمانشو در آقایون رو بررسی کنیم.

معمولا آناتومی بدن آقایون و خانوم‌ها باهم تفاوت داره. علاوه بر تفاوت اصلی که در دستگاه تولید مثل هر دو جنس دیده میشه، اعضای بدن اونا هم، باهمدیگه فرق داره. سینه‌های برجسته، یکی از اصلی‌ترین نشونه‌های اندام خانوماس که در آقایون وجود نداره. اگر به دلایلی مثل چاقی و به‌هم خوردن تعادل در هورمون‌های مردونه، اندازه سینه در آقایون تغییری کنه و بزرگ بشه، ژنیکوماستی اتفاق افتاده.

این مشکل برای خیلی از آقایون کلافه کننده و نگران کنندس. قطعا هیچ‌کس دوست نداره اندام مردونه‌ایکه داره، با ویژگی زنونه نشون داده بشه. معمولا زمانی ژنیکوماستی ایجاد میشه که بعد از دوران بلوغ در آقایون، رشد سینه‌ها متوقف نمیشه و به مرور ژنیکوماستیو ایجاد میکنه.

ژنیکوماستی با علائم مشخصی مثل رشد سینه و شل شدن اون خودشو نشون میده و معمولا پزشک متخصص، با اولین معاینه و بررسی، میتونه اونو تشخیص بده و درمانو شروع کنه. اگر شماهم درگیر ژنیکوماستی هستید، خوشبختانه این روزها که علم پزشکی پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته، دیگه لازم نیست نگران چنین مشکلی باشید. این روزها با استفاده از روش‌های تهاجمی مثل لیپوساکشن، رزکسیون باز و یا رزکسیون با کاهش پوست، میتونین شکل و فرم سینه‌هاتون رو به حالت عادی برگردونید.

جالبه بدونید که درمان غیرتهاجمی ژنیکوماستی هم وجود داره. درمان ژنیکوماستی با لیزر، یکی از بهترین و محبوب‌ترین درمان‌هاییه که میتونین تجربه کنین. در این روش، هیچ برشی روی سینه ایجاد نمیشه و به‌صورت کاملا غیرتهاجمی به‌وسیله امواج صوتی و حرارتی، بافت چربی میشکنه و به‌راحتی از بدن خارج میشه. این روش به بیهوشی نیاز نداره و میتونین نتایج اونو در کم‌ترین زمان ببینین. یکی از بهترین مزایای درمان ژنیکوماستی با لیزر، نداشتن دوران نقاهت و ریکاوریه. به‌خاطر همین ویژگی‌ها، خیلی از آقایون شاغل و گرفتار، کاندید استفاده از این روش هستن. شماهم میتونین به‌راحتی با پزشکتون در مورد تکنیک‌های مختلف درمان ژنیکوماستی صحبت کنید و یکی از اون‌هارو برای برطرف کردن مشکل‌تون انتخاب کنید.

فقط یادتون باشه در درجه اول، انتخاب پزشک متخصص در نتیجه مطلوب جراحی و صرفه‌جویی از هزینه‌های اضافی بعد از عمل، تاثیر مستقیمی داره. پس از همین حالا شروع کنید و بهترین پزشک متخصص رو برای انجام این کار پیدا کنید.

ژنیکوماستی همراه با بزرگ شدن غدد لنفاوی در سینه مردان مشخص می‌شود. بافت غدد لنفاوی در ناحیه سینه مردان به مانند زنان وجود دارد؛ اما به لحاظ هورمونی در حالتی رشد نکرده باقی مانده است. هر چند به ندرت اما ممکن است که این غدد لنفاوی مربوط به تشکیل پستان در سینه مردان رشد کرده و خودش را به شکل علائم بزرگی سینه در آقایان نشان بدهد.

درنظر داشته باشید که هر علامتی از بزرگی سینه در آقایان از نشانه‌های ابتلا به ژنیکوماستی نمی‌باشد. عمده موارد دیده‌شده در بزرگی سینه مردان ناشی از حضور رسوبات چربی در منطقه سینه است که با افتادن سینه‌ها خودش را نشان می‌دهد. این موضوع در نگرش پزشکی چیزی کاملا متفاوت از علائم ژنیکوماستی می‌باشد. چرا که در ژنیکوماستی صحبت از اختلالات هورمونی است.

عارضه بزرگی سینه در مردان بر اثر ابتلا به ژنیکوماستی یک بیماری نگران‌کننده از بابت ماهیت مردانه در آقایان می‌باشد. عارضه‌ای که لازم است همراه با راه‌ های درمانی بزرگی سینه در مردان مرتفع شود؛ اما نکته در درک کامل همراه با روش‌های تشخیص این بیماری است. اینکه با درک کامل از بیماری، در نهایت چه روش‌های درمانی برای ژنیکوماستی با توجه به ابعاد بیماری مناسب خواهد شد.

برای اطلاع درباره‌ی دیگر جراحی های زیبایی برای آقایان ، مقاله عمل سیکس پک کردن شکم را مطالعه فرمایید..

ژنیکوماستی چیست؟

سینه های برخی از مردان در سن بلوغ خود بیش از اندازه رشد می کند و در بعضی موارد تا همیشه و به شکل کاملا دائمی با آنها همراه خواهد بود. این بزرگی سینه که معمولا هم از سن بلوغ به بعد است را ” ژنیکوماستی “می گویند. عوامل زیادی می تواند این عارضه را تشدید کند.

یکی از آنها می تواند اضافه وزن باشد. این افراد برای درمان و از بین بردن این مشکل می توانند از روش لیپوماتیک سینه نیز استفاده نمایند. لیپوماتیک سینه آقایان یا ژنیکوماستی به شکلی انجام می شود که چربی های اضافه سینه به بیرون کشیده می شود و بعد قادر است به راحتی سینه این افراد را کوچک تر کند و به ایجاد ظاهری زیبا در سینه این افراد کمک کند. روش لیپوماتیک سینه آقایان بافت زیر سینه را تخلیه خواهد کرد.

علائم ژنیکوماستی چیست؟

مشخصه کامل در بروز علائم ژنیکوماستی، بزرگ شدن سینه مردان در اثر رشد غدد لنفاوی است. این عارضه در اوج ابتلای خود باعث برجسته شدن نابهنجار سینه در مردان خواهد شد؛ اما می‌توان قبل از بروز چنین حالات نامتعارفی علائم آن را شناسایی کرد و قبل از رسیدن به مراحل اوج بیماری آن را مرتفع نمود.

در تشخیص علائم ژنیکوماستی از مراحل ابتدایی عارضه، باید متوجه نوک پستان‌ها باشید. زمانیکه در آن فرد مبتلا، احساسی مانند لاستیکی فشرده‌شده دارد و یا اینکه حس ایجاد بافتی منسجم‌شده در نوک پستان دیده می‌شود. این علائم خفیف مانند سفتی نوک پستان می‌تواند مقدماتی در علائم بزرگی سینه در آقایان باشد؛ چرا که مشخصاً خبر از تشکیل بافتی از رشد غدد لنفاوی در سینه می‌دهد.

این عارضه با درد خاصی همراه نیست؛ ولی در مواردی وجود احساس گرما و یا حساسیت در ناحیه سینه مشاهده می‌شود. از علائم ژنیکوماستی آن است که هر دو طرف از سینه مردان را درگیر می‌کند؛ چرا که علائمی هورمونی دارد و منطقی است که در هر دو سمت سینه خودش را نشان دهد. با این وجود مواردی با درگیر شدن یک سمت از سینه در این عارضه دیده شده است.

آیا علائم ژنیکوماستی با سرطان سینه در مردان تمایز دارد؟

از این رو، گاها ممکن است با مشاهده اولین علائم بزرگی سینه در آقایان با احتمال بروز سرطان سینه مسیرهای درمانی اشتباهی را طی کنند.

علائم ژنیکوماستی چیزی متفاوت از نشانه‌های سرطان سینه می‌باشد. سرطان عموماً محدود به یک سمت می‌شود و در عین حال تمام سینه را درگیر نمی‌کند. سرطان همراه با نشانه‌هایی مانند کم رنگ شدن پوست، عقب‌نشینی نوک پستان و حتی تخلیه آن می‌باشد. این نشانه‌ها کاملا متفاوت از علائم ژنیکوماستی هستند.

چه زمانی شاهد عارضه ژنیکوماستی هستیم؟

علائم ژنیکوماستی کاملا واضح و مشخص است. در این علائم بالینی، شاهد رشد نابهنجاری در سینه مردان هستیم؛ اما سوال اینجاست که این عارضه اصولاً چرا ایجاد می‌شود؟ و در اثر بروز، چه تبعاتی دارد؟

در پاسخ باید گفت که آناتومی مردان و زنان شباهت‌های کاملی به یکدیگر دارند. آنچه در مردان و یا زنان به عنوان مشخصه‌های جنسی آنها مطرح است، ناشی از رشد اندام‌هایی است که در جنس مخالف شاهد آن نیستیم. این عدم رشد، دلیل بر نبود آنها نیست؛ بلکه بر اثر برخی جریانات هورمونی، اندام‌هایی در بدن مردان و زنان، رشدی برجسته‌تر دارند. مانند رشد پستان‌ها در اندام زنان که در اثر حضور دائمی برخی از هورمون‌های زنانه در بدن آنها، دیده می‌شود. این پستان‌ها در اثر رشد غدد لنفاوی ایجاد شده‌اند؛ غدد لنفاوی، غده‌هایی هستند که در بدن همه مردان حضوری کمرنگ دارند؛ چرا که هورمون‌های مردانه مانع از رشد آنها خواهند شد؛ اما اگر تعادل هورمونی آقایان به هم بریزد، این احتمال وجود دارد که برخی از علائم زنانگی مانند رشد پستان‌ها در آنها اتفاق افتد.

علائم ژنیکوماستی در اثر به هم خوردن تعادل هورمون‌های استروژن در کنار هورمون‌های آندروژن است. استروژن از هورمون‌های غالب زنانه محسوب می‌شود. در مقابل از آندروژن با عنوان هورمون‌های غالب مردانه یاد می‌شود. البته حضور همزمان هر دو نوع از هورمون در بدن هر یک از جنس نر و ماده وجود دارد.

هر یک از ما در تعادلی میان این هورمون‌ها زندگی می‌کنیم. تعادلی که برای آقایان به سمت غالب شدن سطح آندروژن نسبت به سطح استروژن است؛ اما اگر این تعادل هورمونی به هم بخورد، سطح هورمونی بدن ماهیتی زنانه پیدا می‌کند. اتفاقی که باعث بروز علائم ژنیکوماستی می‌شود. البته چنین آشفتگی هورمونی در اکثر موارد چندان امر نگران‌کننده‌ای نمی‌باشد و ممکن است که در زمان‌های خاصی از رشد انسان‌ها دیده شده و خود به خود از بین برود. از این رو، عمده اختلالات هورمونی را با نوساناتی موقت در نظر می‌گیرند.

علائم ژنیکوماستی در اثر به هم خوردگی تعادل هورمونی در نزد مردان که غالباً در میانه سنین بلوغ در پسران شاهد آن هستیم، موضوعی است که با صرف زمان در مدت ۶ ماه تا ۲ سال کاملاً از بین خواهد رفت؛ اما گاهی ممکن است علائم بیماری چیزی فراتر از یک به هم خوردگی تعادل هورمونی باشد. موضوعی که باعث می‌شود تا در تکاپوی روش‌های درمانی ژنیکوماستی باشیم.

اگر میخواید درباره‌ی جراحی ماموپلاستی بانوان بیشتر بدانید، مقاله عمل کوچک کردن سینه را مطالعه فرمایید.

دلایل بروز ژنیکوماستی که منجر به رفتارهای حاد بیماری می‌شود

در مقابل به هم خوردن تعادل سطوح هورمونی که ممکن است در دوره‌هایی از ظهور بلوغ در پسران باعث ایجاد علائم ژنیکوماستی باشد و غالباً نگران‌کننده نیستند، دلایل دیگری نیز در ظهور این بیماری برای مردان نقش بازی می‌کنند. دلایلی که گاهاً باعث ایجاد تغییرات غیرطبیعی در سطوح هورمونی بدن شده و در نتیجه علائم ژنیکوماستی از نوع حاد را بروز خواهند داد.

مشکلات مانند سیروز کبد و ژنیکوماستی

از مهمترین علت‌های بروز ژنیکوماستی می‌توان به رفتارهای غلط غذایی اشاره کرد. مانند سوءتغذیه که ممکن است در به هم زدن تعادل هورمونی بدن نقش بازی کند. برخی از مشکلات مانند سیروز کبد نیز در بروز علائم ژنیکوماستی نقش دارند. اختلالات ژنتیکی، تروما، برخی از عفونت‌ها، کاهش جریان خون و حتی پیری می‌توانند در به هم زدن سطوح هورمونی بدن تاثیرگذار باشند؛ اما از عمده دلایل نابهنجار و البته نگران‌کننده در بروز علائم ژنیکوماستی ناشی از اختلالات اندام جنسی مردان است. اندام جنسی مردان وظیفه ترشح هورمون‌های مردانه مانند تسترسترون را بر عهده دارد. هر گونه کم کاری و یا مشکلات در اندام جنسی مردانه باعث کاهش سطح هورمون‌های تاثیرگذار جنس نر شده و زمینه را برای غلبه کردن هورمون‌های زنانه فراهم می‌کند. به این ترتیب، نمونه‌های حادی از علائم ژنیکوماستی در مردان دیده خواهد شد.

روش‌های درمان ژنیکوماستی

عمده علائم بزرگی سینه در مردان، خودبه‌خود و با گذشت زمان از میان خواهد رفت. غالبا این رویداد از ظهور تا بروز علائم حاد و در نهایت از بین رفتن آنها کمتر از دو سال به طول خواهد انجامید؛ اما در همین مدت کوتاه ممکن است باعث مشکلات جسمی و حتی روانی پیچیده‌ای برای افراد باشد. غالباً مردان و خصوصاً پسران جوان نمی‌توانند از لحاظ روانی با حضور این بیماری کنار بیایند. این موضوع در کنار نشانه‌های حاد و جدی از علائم ژنیکوماستی، ضرورت بهره‌گیری از روش‌های درمان ژنیکوماستی را مطرح می‌کند.

اولین ایده در مطرح کردن روش‌های درمان ژنیکوماستی استفاده از انواع داروها می‌باشد. اگرچه می‌توان بهره‌مندی از روش‌های دارویی را موثر دانست؛ اما این روش نیز با موضوع گذشت زمان همراه است. مقوله‌ای که در نگاه بسیاری از مردان اسیر این عارضه قابل قبول نخواهد شد. لذا روش‌های درمانی ژنیکوماستی با تکیه بر ایده‌های جراحی مطرح می‌شود. روش‌هایی که می‌توانند در زمانی کوتاه و با صرف کمترین عارضه تمام علائم ژنیکوماستی را از میان بردارند.

جراحی ژنیکوماستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در ایده‌های پزشکی، عمل جراحی، آخرین روش درمانی است و غالباً پزشکان در آخرین ایده‌های درمانی است که بدن بیماران خود را در مسیر تیغ‌های گوناگون جراحی قرار می‌دهند. در جراحی ژنیکوماستی نیز اصولاً پزشک با درک عدم ثمربخش بودن روش‌های دارویی اقدام به جراحی خواهد نمود. روش‌های دارویی غالباً در مرحله تکثیر بیماری با ظهور اولین علائم ژنیکوماستی است که نتیجه‌‌بخش خواهند شد.

در صورت عدم توجه به علائم ژنیکوماستی و یا عدم اثربخش بودن روش‌های دارویی که با رشد مشخصی از عارضه بزرگی سینه مواجه باشیم، لازم است راه ‌های درمانی بزرگی سینه در مردان را متوجه ایده‌های جراحی ژنیکوماستی کنیم.

تمام ایده‌های کلاسیک در جراحی سعی در ایجاد برش‌هایی بر سینه رشدکرده مردان دارند. از کشیدن پوست تا بریدن سینه در این ایده‌های جراحی ژنیکوماستی دیده می‌شوند. عموم افرادی که تحت تاثیر چنین ایده‌هایی در جراحی هستند، غالباً سطح رضایت کاملی از جریان جراحی ندارند و آن را مناسب ارزیابی نمی‌کنند.

از ایده‌های لیپوساکشن که عمدتاً برای مکش توده‌های چربی در ناحیه سینه مردان است تا دفع اختلالات هورمونی با تکنیک‌های برش پستان بزرگ‌شده مردان که غالباً توصیه نمی‌شود، همراه با صرف روش‌های جراحی است که در آن لازم است توده‌هایی از بدن را همراه با بریدن نواحی مشخصی از سینه حذف نمود.

این روش‌های جراحی با اوج علائم بزرگی سینه در آقایان همراه است. یعنی زمانیکه می‌توان یک توده کاملی از سینه رشد کرده را مشخص کرد و آن را طی انجام چنین عمل‌هایی حذف نمود؛ اما برای آنها که در دوره تکثیر توده هستند و روش‌های درمان دارویی نیز ثمربخش نمی‌باشد، چه باید گفت؟ آیا باید انتظار رشد کامل سینه را برای حذف آن بکشند؟ برای حل این مشکل و البته داشتن روش‌های درمانی ژنیکوماستی با صرف کمترین عارضه، ایده درمان ژنیکوماستی با لیزر مطرح شده است.

درمان ژنیکوماستی با لیزر

استفاده از لیزر، روش مدرن و البته موثری برای ایجاد لاغری های موضعی در بدن می‌باشد. روشی که با حذف بافت‌های چربی و یا دیگر بافت‌ها با رشد نابهنجار در شرایطی کاملاً عاری از درد و بیهوشی همراه است.

از روش‌های درمان ژنیکوماستی می‌توان از ایده حذف توده‌های بدنی همراه با لیزر نیز استفاده کرد؛ چرا که علائم ژنیکوماستی همراه با اثر رشد سینه در مردان است. از این رو، در این بیماری با رشد ناهمگون و البته غیرطبیعی بافتی از بدن مردان مواجه هستیم که می‌توان از طریق لیزر این عارضه را درمان نمود.

در روش درمان ژنیکوماستی با لیزر از امواجی صوتی و حرارتی استفاده می‌شود. امواجی که باعث خلق فشاری منفی در چربی و بافت‌های لنفاوی سینه شده و با این اقدام سعی در ایجاد حباب‌هایی در بطن سلول‌ها دارند. این حباب‌ها، سلول‌های چربی و یا بافت‌های لنفاوی را تخریب خواهند کرد. سلول‌های تخریب‌شده به راحتی از بدن خارج خواهند شد.

روش‌های درمان ژنیکوماستی با لیزر از ایده‌های غیرتهاجمی در راه‌های درمانی بزرگی سینه در مردان است. درمانی که به سرعت، با کمترین آسیب بدنی، بدون هر گونه برش، خونریزی و یا حذف اندام و پوست همراه است. در روش‌های درمان ژنیکوماستی با لیزر نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست و این مسئله برای بسیاری که نسبت به انواع داروهای بیهوشی حساسیت دارند، حائز اهمیت است.

از طرفی، مدت زمان ریکاوری در درمان بزرگی سینه در مردان با لیزر نیز بسیار کوتاه است و غالباً بیماران پس از اتمام عمل لیزر نیاز خاصی به استراحت طولانی مدت ندارند. البته روش‌های درمان ژنیکوماستی با لیزر برای افراد دیابتی، افراد با سابقه سکته مغزی، افراد با ابتلا به سرطان و یا برخی از افراد با حساسیت‌های دارویی خاص توصیه نمی‌شود.

اختلالات هورمونی از جریان طبیعی بدن تا دلایل عمده مانند افزایش وزن، شرایط ارثی، بیماری‌های کبدی، استعمال برخی از داروها و حتی مصرف مواد مخدری مانند ماریجوانا در ظهور علائم ژنیکوماستی نقش دارند.

ژنیکوماستی در دسته بیماری‌های حاد و خطرآفرین قرار نمی‌گیرد؛ اما می‌تواند تاثیر منفی عمیقی بر ذهنیت و شخصیت مردان بگذارد. مشکلات روانشناختی مانند خودسرزنشی، خجالت از حضور در اجتماع، ترس از تمسخر و… در مواجهه با این عارضه معمول و البته طبیعی. به هر حال هیچ مردی نمی‌خواهد تا با علائم بزرگی سینه در آقایان در جامعه حضور یابد؛ از این رو، نیاز به راه های درمانی بزرگی سینه در مردان مانند جراحی ژنیکوماستی مطرح است. روش‌های درمان ژنیکوماستی که ممکن است همراه با اضطراب بیمار مسیر اشتباهی در پیش گرفته و باعث بروز مشکلاتی دیگر باشد.

در این بین، برای تمام آنها که به هر ترتیبی با علائم ژنیکوماستی درگیر هستند، توصیه می‌شود تا در نهایت آرامش، روش صحیح را از میان راه های درمانی بزرگی سینه در مردان را انتخاب کنند. روش‌هایی که بتواند با صرف کمترین عارضه و یا برش در بدن آنها خیالشان را از حضور ناهمگون این بیماری رهایی بخشد.

مطالعه مقاله علت بزرگی بیش از حد سینه ها در زنان از دست ندهید.

اگر مشکوک به ژنیکوماستی بودم، چه باید بکنم؟

اول از همه باید آرامش خودتان را حفظ کنید و به هیچ وجه نگران نباشید. ژنیکوماستی عارضه کم‌خطری است که برای آن درمان‌های بسیاری پیش رو دارید. در گام نخست به پزشک مراجعه کنید تا معاینه و انجام یک سری آزمایش‌ها، مشخص شود که آیا واقعا به ژنیکوماستی مبتلا شده‌اید و یا نه. ممکن است بزرگ شدن سینه‌های شما تنها متاثر از افزایش بافت چربی شما باشد.

سپس درمان‌های دارویی برای شما تجویز خواهد شد تا عامل ایجاد این عارضه برطرف شود و سینه‌های شما به اندازه کوچکتری برسد. این داروها به ایجاد تعادل هورمونی و افزایش هورمون‌های مردانه در بدن شما کمک می‌کند تا اندازه غدد لنفاوی را کاهش دهد.

در نهایت اگر همچنان اندازه و حجم سینه‌های شما بزرگ‌تر از حد نرمال بود، با کمک تکنیک‌های مختلف جراحی پلاستیک، می‌شود سینه‌های شما را به اندازه طبیعی برگرداند. باید به مطب دکتر جراحی زیبایی مراجعه کنید تا مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید. روش‌هایی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، رزکسیون، لیفت و جراحی با لیزر، بسته به تشخیص جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی ممکن است به کار گرفته شوند.

دوران نقاهت این عمل جراحی چندان سنگین نیست و با رعایت نکات گفته شده توسط پزشک، می‌توانید عوارض آن را کنترل کنید. مهمترین نکات در مورد مراقبت‌های عمل کوچک کردن سینه در آقایان، خودداری از مصرف دخانیات و الکل، از چند هفته پیش از جراحی تا دو ماه پس از عمل است.

چطور بفهمم دچار ژنیکوماستی شدم؟
دلیل ایجاد عارضه ژنیکوماستی چیست؟
راه درمان ژنیکوماستی چیست؟
چطور بفهمم دچار ژنیکوماستی شدم؟

اگر بزرگ شدن سینه در اثر رشد غدد لنفاوی باشد، باید به این عارضه مشکوک شوید. اگر در نوک پستان‌های خود احساسی مانند لاستیک فشرده یا حس ایجاد بافتی منسجم‌ و سفت دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید. البته ژنیکوماستی با درد خاصی همراه نیست ولی ممکن است نوک سینه‌ها کمی نسبت به محرک‌های خارجی مثل گرما و فشار، حساس شود. در نهایت بزرگ شدن سینه‌ها و خم شدن نوک آن به سمت پایین، از عوارض بعدی ژنیکوماستی در آقایان است.

دلیل ایجاد عارضه ژنیکوماستی چیست؟

مهمترین عامل ایجاد این عارضه، به هم خوردن تعادل هورمونی در بدن است. با کاهش هورمون‌های مردانه، غدد لنفاوی شروع به رشد می‌کنند و در نهایت موجب بزرگ شدن سینه در آقایان می‌شوند. تغییر در سطح هورمون‌های مردان ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود مانند بیماری و مشکلاتی در اندام جنسی، تغذیه نامناسب، پیری، رسیدن به سن بلوغ که عاملی گذرا است و مواردی از این دست.

راه درمان ژنیکوماستی چیست؟

در گام اول باید عامل ایجاد این مشکل شناسایی و برطرف شود. در این میان درمان‌های دارویی می‌توانند بسیاری از علائم را برطرف کنند. با این حال ممکن است همچنان بزرگی سینه در آقایان با درمان‌های دارویی، برطرف نشود. در این صورت، با ید به کلینیک دکتر جراح زیبایی مراجعه کنید. روش‌های جراحی پلاستیک برای کوچک کردن سینه‌ها توسط جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، انجام خواهد شد. با کمک تکنیک‌هایی مانند لیپوساکشن، چربی اضافی از ناحیه سینه تخلیه می‌شود. همچنین تکنیک‌هایی مانند رزکسیون با کاهش پوست نیز کمک می‌کند تا پس از کاهش بافت سینه، پوست اضافی برداشته شود تا سینه‌ها به فرم طبیعی خود برگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست