تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه
جراحی زیبایی سینه

تزریق چربی به سینه ها به چه منظوری انجام می شود ؟ جراحی‌های سینه از دهه‌های میانی قرن ۲۰ انجام می‌شد. در سال‌های بعد، جراحی سینه به کمک افراد آمد تا بتوانند ظاهر سینه‌های خود را آن‌گونه که دوست دارند، تغییر دهند.

جراحی‌های زیبایی سینه از جمله تزریق چربی به سینه می‌تواند مشکلاتی همچون رفع عدم تقارن سینه ها، کوچک بودن بیش از حد سینه‌ها و افتادگی و شل شدگی سینه و… را برطرف کنند.

روش تزریق چربی به سینه مانند تزریق چربی به بدن یا تزریق چربی به باسن در سال‌های گذشته، پیشرفت چشمگیری داشته و برای مسائل مختلفی کاربرد دارد. پیشرفت تکنولوژی و جراحی‌های سینه باعث شده تا نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه ماندگارتر و پایدارتر از گذشته باشد.

به همین واسطه افراد می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به گذشته از این روش برای رفع مشکلات خود استفاده کنند. تزریق چربی به سینه از جمله کم خطرترین روش‌های افزایش اندازه سینه به شمار می‌رود. در ادامه، جزئیات بیشتری از این روش بزرگ کردن سینه ارائه خواهیم داد.

تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه فرآیندی است که در آن از چربی‌های بدن خود بیمار برای استفاده درمانی و زیبایی ناحیه سینه استفاده می‌شود. در این روش، از لوله‌ها یا کانول‌های لیپوساکشن برای برداشتن چربی از نواحی مختلف استفاده شده و پس از آماده‌سازی، این چربی‌ها، به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی به سینه فرآیند پیچیده و خطرناکی ندارد؛ اما باید در مراحل مختلف آن جانب احتیاط را رعایت کرد.

 جراحی زیبایی سینه با تزریق چربی

جراحی زیبایی سینه رایج‌ترین عمل جراحی زیبایی اندام در دنیا به ویژه کشورهای همچون ایران و آمریکا و کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. میزان رضایت بیماران پس از عمل جراحی به صورت قابل قبولی بالا بوده و عوارض ناشی از این نوع جراحی‌ها به میزانی پایین است که می‌توان به طور کلی این نوع جراحی‌ها را موفق دانست. دستیابی به یک پوشش نرم پس از جراحی‌های مختلف زیبایی سینه از جمله پروتز سینه، نیازمند داشتن پوست و چربی به میزان مناسب در ناحیه سینه است. از آنجا که پوست به واسطه اینکه در صورت داشتن فشار ناگهانی دچار آسیب می‌شود، باید کم کم بزرگ‌تر شود. در برخی از موارد پروتز سینه به علت نداشتن چربی کافی در این ناحیه با مشکلاتی مانند لبه دار شدن سینه‌ها، زبر شدن آن و…روبرو می‌شود.

استفاده از چربی برای بزرگ کردن سینه می‌تواند همراه با انجام پروتز انجام شود. در این صورت، میزان آسیب‌های احتمالی واردشده به این ناحیه کمتر خواهد بود. استفاده از چربی در پروتز سینه باعث می‌شود پوست نرم‌تر شده و پروتز سینه راحت‌تر در جای خود قرار گیرد. علاوه بر این، جراح به وسیله این دو مؤلفه می‌تواند کنترل بیشتر و بهتری روی اندازه و فرم سینه‌ها داشته باشد و مشکلاتی مانند عدم تقارن در سینه‌ها بهتر حل می‌شود.

فواید تزریق چربی به سینه

یکی از معادل‌های تزریق چربی به سینه، بزرگ کردن سینه به روش طبیعی است. همین نشان دهنده این موضوع است که در این روش خطر کمتری بیمار را تهدید می‌کند و شی‌ء خارجی در بدن او قرار داده نمی‌شود. بلکه از موادی که در بدن خود او وجود دارد، برای افزایش حجم سینه‌ها استفاده می‌گردد. از مزایای تزریق چربی به سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– برش‌های کوچک و جزئی هنگام برداشتن چربی و تزریق آن

– زمان بهبودی و دوره نقاهت در این روش کوتاه‌تر از سایر روش‌ها است.

– خطرات و عوارض کمتری نسبت به دیگر روش‌های بزرگ کردن سینه دارد.

– برای بهبود نتایج پروتز سینه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

– در مواردی که جراحی‌های ترمیمی برای بازسازی سینه نیاز است، می‌توان از تزریق چربی به سینه‌ها استفاده کرد.

روند انجام تزریق چربی به سینه‌ها

طی عمل تزریق چربی به سینه، پزشک معالج چربی را از نواحی مختلف مانند ران، شکم و باسن برداشته و به سینه تزریق می‌کند. انتقال میکرو چربی‌ها به وسیله لوله‌های لیپوساکشن انجام می‌گیرد. تزریق چربی به سینه‌ها در افراد لاغر هم به خوبی صورت می‌گیرد و برای انجام این عمل نیازی نیست که شما فردی چاق باشید.

پس از وارد شدن چربی به سینه‌ها، بافت سینه به صورت طبیعی رشد کرده و سینه‌ها شکل طبیعی به خود خواهند گرفت. به وسیله تزریق چربی به سینه‌ها، اندازه سینه می‌تواند یک تا دو سایز بزرگ‌تر شود. این روش مورد استقبال بسیاری از مادران پس از زایمان نیز هست؛ زیرا سینه‌هایی که از شکل افتاده‌اند را به وسیله چربی‌های اضافه‌ای که پس از زایمان در بدن به وجود آمده، شکل می‌بخشد. البته این موضوع پس از معاینه توسط پزشک و تائید صلاحیت فرد برای انجام تزریق چربی به سینه صورت می‌گیرد.

اگر قبلا از کاشت سینه و عمل پروتز سینه استفاده کرده‌اید، تزریق چربی به سینه‌ها می‌تواند در مواردی برای شما مفید باشد. گاهی اوقات به دلایل مختلف بافت پروتز به خوبی روی سینه‌ها قرار نمی‌گیرد و سینه‌ها یکدست و صاف نیستند. در این مواقع، می‌توان از تزریق چربی به سینه‌ها برای یکدست شدن بافت سینه استفاده کرد. علاوه بر این، برخی افراد که از قبل پروتز سینه انجام داده‌اند و پروتز بعد از مدتی خالی شده یا نشت کرده و مشکلات دیگری به وجود آمده، دچار سندروم پس زدن پروتز می‌شوند. تزریق چربی به سینه‌ها برای این افراد هم مناسب است تا جایگزین ایمپلنت و پروتز سینه شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله مزایا و معایب تزریق چربی به سینه در مقایسه با پروتز را پیشنهاد میکنیم.   

روند تزریق چربی به سینه چقدر طول می‌کشد؟

تزریق چربی به سینه دو مرحله مجزا دارد. در مرحله اول چربی از نقاط مختلف بدن برداشته شده و در مرحله دوم این چربی به سینه‌ها تزریق می‌شود. روند کلی انجام این پروسه، بین ۲ تا ۴ ساعت یا بیشتر طول می‌کشد؛ اما بسته به مهارت و تجربه جراح این زمان متغیر است. پزشکان ماهر به سرعت و دقت و با ظرافت کامل چربی‌ها را از نقاط مختلف بدن برداشت می‌کنند و بعد به ناحیه مورد نظر در سینه‌ها تزریق می‌نمایند. شما حتما باید با پزشک معالج خود در زمان مشاوره قبل از عمل درباره مدت زمان تخمینی وی برای عمل بزرگ کردن سینه صحبت کنید.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

در این روش، به این علت که از شی‌ء خارجی استفاده نمی‌شود، سینه‌ها شکل طبیعی خود را حفظ می‌کنند و به صورت طبیعی بزرگ می‌شوند. سلول‌های چربی با تزریق درست در جای مناسب خود قرار گرفته و به سینه‌ها حجم مناسبی اضافه می‌کنند. پزشکان با تجربه می‌دانند که تزریق چربی‌ها باید در کدام نواحی و به چه میزانی صورت گیرد تا سینه‌ها به شکل درست و به اندازه مناسبی رشد داشته باشند.

پس از جراحی زیبایی سینه با انتقال چربی ممکن است برخی از سلول‌های چربی از بین بروند، اما میزان این سلول‌ها به قدری کم است که قابل ملاحظه نخواهد بود؛ بنابراین، سینه‌ها شکل خود را در همان اندازه پس از عمل حفظ می‌کنند. از آنجا که چربی، بافتی طبیعی است، با افزایش و کاهش وزن تغییر می‌یابد. چنانچه شما دچار کاهش وزن شوید، سینه‌ها هم کوچک‌تر می‌شوند و اگر افزایش وزن پیدا کنید، سینه‌ها بزرگ‌تر خواهند شد. به همین واسطه، باید رژیم غذایی مناسبی در نظر بگیرید تا سینه‌ها پس از جراحی زیبایی سینه، شکل مورد نظر خود را حفظ کنند. با افزایش سن و برخی عوامل دیگر، سینه‌ها ممکن است در آینده دچار افتادگی شوند که این موضوع با جراحی لیفت سینه قابل رفع شدن است.

روند بهبودی پس از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بسیاری از بیماران از سرعت بهبودی پس از انجام جراحی زیبایی سینه با تزریق چربی اظهار تعجب می‌کنند. معمولا بیماران پس از انجام پروسه درمانی، طی یک یا دو روز می‌توانند به روند طبیعی زندگی و فعالیت‌های روزانه خویش بازگردند. تورم و درد در ناحیه سینه‌ها امری طبیعی است که با گذشت چند هفته کاملا از بین می‌رود. همچنین، درد و کبودی‌هایی نیز در مناطقی که از آن‌ها چربی گرفته‌شده، وجود خواهد داشت که پس از مدتی بازسازی می‌شوند.

ممکن است پزشک برای کاهش میزان درد از قرص‌ها و داروهای مختلف استفاده کند. این داروها معمولا یک تا دو هفته استفاده می‌شوند. بیمار با گذراندن روند درمان کم کم به شرایط عادی خود باز خواهد گشت. فعالیت‌های سنگین مانند ورزش کردن، وزنه‌برداری و… پس از چند هفته قابل از سرگیری است. پزشک احتمالا به شما توصیه خواهد کرد که از سینه بندهای ورزشی برای سینه‌ها استفاده کنید تا شکل بهتری به خود بگیرند و دچار افتادگی نشوند. پزشک معالج، دستورالعمل‌هایی به شما خواهد داد تا آن‌ها را در دوران پس از انجام جراحی زیبایی سینه اجرا کنید؛ این دستورالعمل‌ها باعث رضایت بیشتر شما از نتیجه عمل خواهد شد، بنابراین، آن‌ها را جدی بگیرید.

درد ناشی از عمل جراحی زیبایی سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی معمولا در بیهوشی کامل انجام می‌شود، بنابراین، بیمار هیچ‌گونه احساس دردی در حین عمل نخواهد داشت. پس از انجام عمل هم از داروهای مسکن برای کاهش درد استفاده می‌گردد. انتقال چربی شکم و پهلو به سینه باعث می‌شود این نواحی نیز دچار کبودی و درد شده باشند، بنابراین، ممکن است از لباس‌های مناسب برای نگه داشتن بافت و کمپرس‌های مختلف برای کاهش درد و کبودی استفاده شود.

عوامل مؤثر در جراحی زیبایی سینه با تزریق چربی

در جراحی زیبایی سینه عوامل مؤثر را می‌توان پزشک معالج، بیمار و مرکز درمانی در نظر گرفت. هر کدام از این سه باید شرایط مناسبی داشته باشند که انتقال چربی شکم و پهلو به سینه به درستی صورت گیرد. بیمار باید در یکی از گروه‌هایی که برای جراحی زیبایی سینه گزینه مناسبی هستند، قرار داشته و از سلامتی کامل برخوردار باشد. مرکز درمانی، باید به اندازه کافی مجهز باشد تا بتواند موارد مورد نیاز را برآورده سازد. در آخر، پزشک معالج باید مهارت کافی داشته باشد تا روند انتقال چربی شکم و پهلو به سینه به صورت کامل و امن صورت گیرد. پزشک باید قبل از انجام عمل جراحی زیبایی سینه با مریض به طور مفصل صحبت کرده و موارد مختلف را گوشزد نماید.

صحبت پزشک قبل از تزریق چربی به سینه

مشاوره قبل از تزریق چربی در سینه ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌های جراحی زیبایی سینه، مشاوره قبل از آن است. در این مشاوره، باید موارد مختلفی توسط پزشک مطرح شده و بیمار با دقت و صداقت به آن‌ها پاسخ دهد. اولین موضوع باید در مورد چرایی انجام عمل زیبایی سینه توسط بیمار باشد. اینکه بیمار چرا می‌خواهد از این عمل استفاده کند، بسیار مهم است. پس از آن پزشک باید سوابق پزشکی بیمار را مورد بررسی قرار دهد تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود. برخی بیماری‌ها، داروهای مصرفی و… ممکن است در روند بزرگ کردن سینه با چربی تأثیر گذار باشند.

پس از این مرحله، پزشک، روش مناسب برای بزرگ کردن سینه را به بیمار پیشنهاد می‌دهد و توضیحات کاملی در مورد نحوه انجام و نتایج حاصل از آن را ارائه می‌نماید. بیمار باید از پزشک خود بپرسد که آیا قبلا این نوع عمل سینه را انجام داده است یا خیر؟ و در صورت مثبت بودن جواب آلبوم عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی را مشاهده کند. بیمار باید در جریان تمام جزئیات قرار گیرد. وی باید بداند که انتقال چربی شکم و پهلو به سینه به چه شکل انجام می‌شود؟ روند بهبودی چه میزانی به طول خواهد انجامید و خطرات پس از انجام این روش چه خواهد بود؟

در مشاوره قبل از انجام عمل جراحی، معایناتی هم روی بیمار صورت خواهد گرفت. این معاینات برای اطمینان از سلامت کامل بیمار و همچنین، تعیین شکل سینه‌ها صورت می‌گیرد. احتمالا در این جلسه از بدن بیمار عکس‌برداری خواهد شد تا شکل سینه‌ها به درستی مشخص شود و در صورت عدم تقارن، این موضوع تشخیص داده شود. سپس، بیمار و پزشک در مورد اندازه و شکل سینه پس از انجام عمل جراحی به نتیجه مشترکی خواهند رسید.

پزشک دستورالعمل‌های خاصی را برای روند قبل از عمل جراحی زیبایی سینه به بیمار ارائه می کند. بیمار باید در حفظ سلامتی خود کوشا باشد، سیگار را ترک کند و از مصرف مشروبات الکلی خودداری نماید. انجام فعالیت‌های ورزشی سبک در دوران قبل از عمل می‌تواند بر بهبود نتایج حاصله تأثیر مثبتی بگذارد.

چه مواردی برای داشتن نتیجه مناسب عمل سینه لازم است؟

پوست بیمار باید خاصیت ارتجاعی مناسبی داشته باشد. تزریق چربی به سینه فقط اندازه سینه‌ها را بزرگ‌تر می‌کند و به بازسازی پوست و بافت سینه نمی‌پردازد. ممکن است پس از انجام تزریق چربی به سینه‌ها، نیاز باشد تا از عمل لیفت سینه برای بالا بردن آن‌ها استفاده شود.

سایر بافت‌های بدن باید چربی کافی برای انتقال دادن به سینه‌ها را داشته باشند. همان‌طور که گفته شد، در این روش از چربی‌های موجود در نقاط مختلف بدن برای تزریق به سینه‌ها استفاده می‌شود، بنابراین، میزان موجودی چربی در بدن بیمار اهمیت زیادی دارد. ممکن است برای داشتن یک تزریق مناسب، لازم باشد تا از قسمت‌های مختلف بدن، چربی برداشته شود. در حال حاضر، هر بار تزریق چربی به سینه‌ها می‌تواند به اندازه یک تا دو سایز اندازه سینه‌ها را بزرگ‌تر کند.

تغییر سایز سینه با تزریق چربی

آیا بزرگ کردن سینه با تزریق چربی روشی ایمن است؟

تحقیقات و نتایج حاصل از جراحی زیبایی سینه نشان داده است که تزریق چربی به سینه‌ها از ایمن‌ترین روش‌ها برای بزرگ کردن سینه است. در این روش از بافت خود بدن استفاده می‌شود و در صورتی که شرایط بیمار مناسب بوده و جراح از مهارت کافی برخوردار باشد، میزان خطر موجود در آن، نزدیک به صفر خواهد بود. درصد بالایی از بیماران که از این روش برای بزرگ کردن سینه استفاده کرده‌اند، رضایت بالایی پس از عمل جراحی و حتی چند وقت پس از آن بروز داده‌اند.

گزینه‌های دیگر برای بزرگ کردن سینه چیست؟

در کنار تزریق چربی به سینه، ایمپلنت و پروتز سینه معمول‌ترین و بهترین روش برای افزایش سایز و تصحیح شکل سینه‌ها است. همچنین، برخی از بیماران ممکن است برای کاهش میزان افتادگی و ایجاد تقارن در سینه‌ها از عمل لیف سینه استفاده کنند.

خطرات ناشی از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی کدامند؟

انتقال چربی شکم و پهلو به سینه ممکن است باعث عفونت و خونریزی شود. این موارد گاهی اوقات پیش خواهند آمد؛ اما در صورتی که پزشک مهارت کافی داشته باشد و دقت لازم را لحاظ کند، به احتمال فراوان از ایجاد این علائم جلوگیری خواهد شد. همچنین، در برخی موارد ممکن است سطح سینه صاف نباشد یا سینه‌ها از نظر شکل و اندازه با هم تقارن نداشته باشند. با یک روش ترمیمی تقریبا ساده می‌توان تمام این موارد را رفع کرد.

انتقال چربی شکم و پهلو به سینه یکی از روش‌های ایمن برای بزرگ کردن سینه‌ها است. در این روش، چربی از بدن خود بیمار برداشته شده و پس از آماده‌سازی به سینه‌ها تزریق می‌شود.

همین موضوع که از اشیاء خارجی در بدن بیمار استفاده نمی‌شود، باعث کاهش خطرهای پس از عمل و طبیعی‌تر شدن شکل سینه‌ها می‌گردد. بیمار باید دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل را به دقت انجام دهد تا با کمترین مشکلات مواجه شود. همچنین، انتخاب یک جراح مناسب مهم‌ترین قدم در روند جراحی زیبایی سینه است.

تزریق چربی به سینه از جمله عمل‌هایی است که بیشترین میزان رضایت در بیماران را داشته و می‌تواند به عنوان یک عمل مکمل در کنار پروتز سینه و عمل لیفت سینه مورد استفاده قرار گیرد.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست