دسته‌بندی نشده

تزریق چربی چیست؟

در فرایند تزریق چربی،بافت چربی ازبخش هایی که از چربی اضافه برخوردار است مثل شکم و نواحی خارجی ران ها، چربی گرفته می شود و به قسمت هایی که دارای حجم نیستند مثل صورت،دست ها،سینه ها و باسن تزریق می گردد.

تزریق چربی چیست؟

این کار هیچ نوع خطری به همراه ندارد،ماندگاری بالایی دارد و با تحمل شدن مناسب، حاصلی طبیعی به وجود می آورد و هر ساله تعداد زیادی این عمل موفقیت آمیز را انجام می دهند و از نتیجه آن کاملا رضایت دارند.

چه موقع بایستی نسبت به تزیریق چربی اقدام کرد؟

 •  در زمانی که شخص از نواحی چین خورده و گود رفته در چهره خود برخوردار شود.
 •  در صورتی که شخص ترمیم و اصلاح ماندگارتری برای نواقص چهره خود نسبت به روش های دیگر مانند ژل که ماندگاری بالایی ندارند خواستار باشد.
 •  در صورتی که شخص خواهان ترمیم فرو رفتگی ها و کمبودهای حجمی در قسمت های گوناگون اندام خود باشد و یا بخواهد نسبت به جوانسازی دست ها و چهره خویش اقدام نماید.
 •  برای بازسازی سینه برای حجیم نمودن نامنظمی های به جا مانده و یا مستتر کردن نشانه های معلوم و مشخص شدن لبه های پروتز سینه
 • به جهت حجیم سازی و فرم دادن به قسمت های خاصی از بدن مثل سینه ها و باس

تزریق چربی در صورت برای چه کسانی مناسب است؟

 •  در صورتی که فرد از چین و چروک های عمقی در نواحی چشم ها،ابروها یا دهان برخوردار باشد.
 • چنانچه فرد خواستار تغییر در برجستگی و حجم لب و چانه و فک تحتانی تان داشته باشد.
 • در صورتی که فرد موافق جراحی و اعمال تهاجمی برای جوانسازی نباشد یا به‌ هر علتی جراحی برای وی قدغن باشد.
 • به جهت پرکردن یا کم کردن عمق خطوط خنده ( چین های نازولبیال )
 • به جهت رفع خطوط  Marrionette ( خطوطی که از گوشه لب به سمت چـانه کــشیده می شوند).
 • به جهت رفع آن دسته ازخطوط اخم که در حالت معمول و ریلکس مشاهده می شوند و با تزریق بوتاکس برطرف نشده است.
 • در مواقعی که به خاطر مشکلاتی همچون سالک یا آکنه زخم‌های عمیق و گود به وجود آمده باشد.
 • به جهت ترمیم گودی زیر چشم
 • به جهت برجسته سازی لبها

تزریق چربی ناحیه تناسلی

امروزه تزریق چربی در نواحی مختلفی از بدن صورت می گیرد یکی از موارد تزریق چربی به ناحیه دستگاه تناسلی و زیبا سازی و جوانی این ناحیه می باشد .تزریق چربی در سه مرحله صورت می پذیرد که شامل مرحله اول برداشته شدن چربی از یک نقطه از بدن و پس از آن تصفیه نمودن چربی برداشته شده و در نهایت تزریق سلولهای چربی به محل های که نیازمند تزریق چربی می باشند .

تزریق چربی در سه مرحله صورت می پذیرد که شامل مرحله اول برداشته شدن چربی از یک نقطه از بدن و پس از آن تصفیه نمودن چربی برداشته شده و در نهایت تزریق سلولهای چربی به محل های که نیازمند تزریق چربی می باشند .انجام تزریق چربی نیازی به بی هوشی عمومی ندارد و فقط تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد ، و در زمان درمان بیمار در حالت بیداری کامل می باشد در این روش زمان انتقال چربی دردی وجود ندارد .

بیشترین کاربرد تزریق چربی در زیبایی می باشد اما از این روش می توان در زمینه های درمانی استفاده نمود ، از جمله کاربردهای درمانی تزریق چربی در اصلاح اسکار می باشد که می توان اسکارسوختگی یا زخم را درمان نمود .تزریق چربی دستگاه تناسلی در سنین بالا انجام می شود زیرا بالا رفتن سن موجب شده که این ناحیه از بدن چربی خود را از دست بدهد و ناحیه لب های خارجی بدون چربی شوند .

قبل از انجام تزریق چربی در ناحیه دستگاه تناسلی باید بیمار توسط متخصص زنان معاینه شده و در صورتی که عفونت واژن وجود داشته باشد و یا اینکه دهانه رحم تحت درمان باشد این تزریق تا زمان درمان کامل و رفع عفونت به تاخیر بیافتد .توجه به این نکته الزامی می باشد که پس از انجام تزریق از انجام رانندگی اجتناب نموده و در زمان استحمام از آب ولرم استفاده نماید هم چنین از روز سوم به بعد می توان از کمپرس آب گرم برای کاهش تورم استفاده نمود .

انجام تزریق چربی نیازی به بی هوشی عمومی ندارد و فقط تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد ، و در زمان درمان بیمار در حالت بیداری کامل می باشد در این روش زمان انتقال چربی دردی وجود ندارد .

بیشترین کاربرد تزریق چربی در زیبایی می باشد اما از این روش می توان در زمینه های درمانی استفاده نمود ، از جمله کاربردهای درمانی تزریق چربی در اصلاح اسکار می باشد که می توان اسکارسوختگی یا زخم را درمان نمود .تزریق چربی دستگاه تناسلی در سنین بالا انجام می شود زیرا بالا رفتن سن موجب شده که این ناحیه از بدن چربی خود را از دست بدهد و ناحیه لب های خارجی بدون چربی شوند .

قبل از انجام تزریق چربی در ناحیه دستگاه تناسلی باید بیمارتوسط متخصص زنان معاینه شده و در صورتی که عفونت واژن وجود داشته باشد و یا اینکه دهانه رحم تحت درمان باشد این تزریق تا زمان درمان کامل و رفع عفونت به تاخیر بیافتد .توجه به این نکته الزامی می باشد که پس از انجام تزریق از انجام رانندگی اجتناب نموده و در زمان استحمام از آب ولرم استفاده نماید هم چین از روز سوم به بعد می توان از کمپرس آب گرم برای کاهش تورم استفاده نمود .

تزریق چربی در ساق پا

در برخی مواقع مشکلاتی در ران و ساق پای شما به وجود می آید که به دنبال راه هایی برای از بین بردن این مشکلات هستید.مشکلات ساق پا افراد به دو دسته تقسیم میشوند: – قطر بیش از اندازه ساق پا – قطر بسیار کم ساق پابرای حل مشکل قطر کم ساق پا می توان از تزریق چربی استفاده نمود و به کمک این روش مشکل لاغری بیش از حد ساق پا را حل نمود.کابردهای تزریق چربی در ساق پادر برخی مواقع ممکن است به دلیل نواقص و یا غیر قرینگی مادر زادی از این روش استفاده نمود.

در برخی مواقع نیز نواقص ظاهری ناشی از جراحی قبلی باعث می شود که فرد تزریق چربی انجام دهد.همچنین می توان از تزریق چربی برای حجیم کردن ساق پای افراد لاغر استفاده نمود.افرادی که از لاغری پاهایشان رنج می برند می توانند از این روش برای حل این مشکل استفاده نمایند.با کمک گرفتن از تزریق چربی می توان اندامی متناسب را با دوامی طولانی ایجاد نمود.عمل پروتز پا بدون بیهوشی صورت خواهد گرفت و بدون عوارض خواهد بود.همچنین ماندگاری این تزریق بسیار بالا ست و می توان بهترین نتیجه را شاهد بود.

در مواردی ممکن است محل تزریق چربی دچار کبودی و تورم شود که امری بسیار طبیعی است و به مرور از بین خواهد رفت و جای هیچ نگرانی نیست.در صورتی که پزشک برای شما دارو تجویز نمود بهتر است که داورهایتان را تا آخر مصرف نمایید تا روند بهبود تسریع یابد.همچنین می توانید با مراجعه به پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در این زمینه مشاوره ای داشته باشید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید.

تزریق چربی به دست

برداشتن مقداری از چربی از بدن فرد و تزریق آن به قسمت دیگری از بدن همان فرد را تزریق چربی یا پیوند چربی مینامند.این نوع عمل زیبایی برای رفع چین و چروک صورت و بدن مورد استفاده قرار میگیرد . ممکن است فرد برای تزریق چربی در صورت کاندید مناسبی باشد بنابراین با استفاده از چربی بدن وی میتوان گودی ها و چروک های صورت را برطرف نمود .

این نوع تزریق در دست ها نیز انجام میشود که با استفاده از این روش میتوان به جوانسازی دست ها کمک شایانی کرد .بهترین راه برای بازگرداندن جوانی به دست ها انتقال چربی به این ناحیه از بدن است ، بعد از تزریق چربی در دست ها ،به دلیل انباشته شدن چربی های بیشتر در زیر پوست رگ ها و چروک های دست پوشیده میشود و دست ها جوانتر به نظر میرسند .این نوع انتقال به صورت دائمی بوده و بازگشت ندارد .

ممکن است تزریق چربی در دست ها طی چند مرحله انجام شود ، البته میزان چربی تزریق شده در هر جلسه به مقدار چربی موجود در بدن فرد نیز بستگی دارد . معمولا افراد به وزن بالاتر ذخایر چربی بیشتری نسبت به افراد لاغر دارند .چربی مورد نیاز برای تزریق در پشت دست از چربی نواحی شکم، پهلو و ران تهیه میشود و در صورت انتقال سلول‌های چربی به به صورت صحیح بافت منتقل شده می‌تواند ادامه حیات دهد و تکثیر یابد.در صورت رضایت فرد از تزریق انجام شده میتواند بعد از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه مجددا برای انتقال چربی اقدام نماید

بهبود اسکار سوختگی با تزریق چربی

برخی از افراد ممکن است در اثر سوختگی پوست آنها دچار اسکار شود و برای حل این مشکل به دنبال راه حلی باشند.ما در این مقاله روشی تاثیر گذار را به شما معرفی خواهیم نمود که به کمک این روش می توانید به راحتی اسکار سوختگی را رفع نمایید.

سلولهای مغز و استخوان و سلولهای جنینی هستند.لازم است بدانید که استفاده از سلولهای جنینی و مغز استخوان کار آسانی نیست. با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده محققان به این امر دست یافته اند که می توان از بافت چربی به جای سلولهای مغز و استخوان استفاده نمود و به راحتی می توان برای ترمیم و التیام اسکار سوختگی از آن استفاده نمود.
سلولهای چربی می توانند سلولهای جدید تولید کنند و همچنین عروق جدید را ایجاد نمایند.تزریق چربی برای بهبود اسکار سوختگی نسبت به نوع اسکار می تواند بین ۲ تا ۵ جلسه باشد.در واقع تزریق چربی را می توان به عنوان یک روش جدید و امیدوار کننده برای درمان اسکار های سوختگی انتخاب نمود.این روش میتواند باعث بهبودی در جنس و کیفیت پوست ، ضخامت و نرمی پوست ، رنگ پوست الاستیسته شود.

این روش می تواند گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که در اثر سوختگی چشم و یا دهان آنها دچار کشیدگی به یک سمت و یا چسبندگی چانه به گردن شده اند.

همچنین این روش نیازی به بستری نخواهد داشت و دوره نقاهت نیز طولانی نخواهد بود.

اقدامات قبل از تزریق چربینیاز است که اقداماتی را قبل از تزریق چربی انجام دهید تا به نتایج مطلوبی دست یابید.

در این جا برخی از اقدامات لازم قبل از تزریق چربی را به شما توضیح خواهیم داد:

– انجام آزمایشات قبل از عمل

– تنظیم مصرف داروهای خاص توسط دکتر

– عدم مصرف سیگار جهت بهبودی زودتر

– عدم مصرف آسپرین و داورهای ضد التهابی که باعث افزایش خونریزی می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشک متخصص در این زمینه مشاوره ای نمایید تا به نتیجه و رضایت دلخواه خود دست یابید.

درمان اسکار آکنه و جای جوش

برای درمان اسکار آکنه و اسکار جای جوش در صورت از روش های مختلفی می توان استفاده کرد از جمله این روش ها می توان به تزریق چربی ، لیزر ، درم ابریژن و ساب سیژن و استفاده کردن از داروهای مختلف نام برد .

درمان اسکار آکنه و جای جوش در مواردی که شدید است و نقاط عمیقی در پوست دارد. ابتدا با انجام دادن تزریق چربی می باشد. که همزمان با تزریق چربی به باز کردن چسبندگی های عمیقی صورت می گیرد و پس از این مرحله با فاصله زمانی دو ماه به وسیله لیزرهای لایه بردار فرکشنال را انجام داد. درحین انجام فرکشنال می توان هم با انجام تزریق PRP و هم کربوکسی تراپی روند ترمیم و پرکردن اسکارها را تسریع بخشید ، در صورتی که اسکارها به شکل برجسته باشند میتوان از لیزر PDL برای درمان اسکارهای برجسته بهره گرفت و استفاده کرد .

سایر روش های درمان جای اسکار اگرچه امروزه با بهره گیری از روش ها و تکنیک های روز دنیا می توان به درمان اسکار آکنه و جای جوش دستیابی پیدا کنیم اما مهم ترین روش و درمان این اسکارها جلوگیری از به وجود آمدن آنها هست لذا با به وجود آمدن آنها با مراجعه سریع و زود به هنگام برای درمان آکنه و جای جوش و داشتن پشتکار برای درمان آنها از عمیق بودن جای این عارضه جلوگیری نمایم .

درمان اسکار آکنه و جای جوش

برای درمان اسکار آکنه و اسکار جای جوش در صورت از روش های مختلفی می توان استفاده کرد از جمله این روش ها می توان به تزریق چربی ، لیزر ، درم ابریژن و ساب سیژن و استفاده کردن از داروهای مختلف نام برد .

درمان اسکار آکنه و جای جوش در مواردی که شدید است و نقاط عمیقی در پوست دارد. ابتدا با انجام دادن تزریق چربی می باشد. که همزمان با تزریق چربی به باز کردن چسبندگی های عمیقی صورت می گیرد و پس از این مرحله با فاصله زمانی دو ماه به وسیله لیزرهای لایه بردار فرکشنال را انجام داد. درحین انجام فرکشنال می توان هم با انجام تزریق PRP و هم کربوکسی تراپی روند ترمیم و پرکردن اسکارها را تسریع بخشید ، در صورتی که اسکارها به شکل برجسته باشند میتوان از لیزر PDL برای درمان اسکارهای برجسته بهره گرفت و استفاده کرد .

سایر روش های درمان جای اسکار اگرچه امروزه با بهره گیری از روش ها و تکنیک های روز دنیا می توان به درمان اسکار آکنه و جای جوش دستیابی پیدا کنیم اما مهم ترین روش و درمان این اسکارها جلوگیری از به وجود آمدن آنها هست لذا با به وجود آمدن آنها با مراجعه سریع و زود به هنگام برای درمان آکنه و جای جوش و داشتن پشتکار برای درمان آنها از عمیق بودن جای این عارضه جلوگیری نمایم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست