درمان پیری پوست و رفع چین و چروک های صورت

جراحی صورت

درمان پیری پوست

چین و چروک پوست مانند چروک دور چشم یک علامت افزایش سن است. با افزایش سن سطح کلاژن پوست کاهش می یابد. در نتیجه این شرایط، پوست فرد دارای چین و چروک می شود. هر چند، ایجاد چین و چروک یک فرآیند بیولوژیک دارد، اما وجود رادیکال های آزاد و قرار گرفتن در معرض اشعه یو وی (UV) سرعت این فرآیند را افزایش می دهد. به هر حال، لازم است قبل از تاثیر گذاشتن چین و چروک بر زیبایی صورت، به درمان چروک صورت بپردازید . انواع روش های رفع و درمان چین و چروک پوست صورت شامل لیزر، تزریق ژل، بوتاکس و چربی و همچنین میکرودرم می باشد.

درمان پیری پوست و رفع چین و چروک

انواع روش های درمان

برای درمان مشکل چین و چروک پوست ازجمله چروک دور چشم و چروک دور لب می توان مجموعه گسترده ای از تکنیک های صاف کردن پوست شامل تزریق موارد پر کننده پوستی، تزریق ژل ها و عمل جراحی را مورد استفاده قرار داد. هر یک از این روش ها دارای مزایای بالقوه و عوارض جانبی مخصوص به خود هستند. بعضی از مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می دهد برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن بهتر است از این روش ها به صورت ترکیبی استفاده شود.

لیزر درمانی

لیزر درمانی می تواند مشکلات چین و چروک پوست از جمله رفع چروک دور لب را بدون ایجاد تغییر در ظاهر شما درمان کند. در این حالت ظاهر شما شبیه به خودتان است، اما با جوانسازی صورت ، شما جوان تر به نظر می رسید. علاوه بر این لیزر درمانی عوارض جانبی معمول هنگام استفاده از جراحی لیفت صورت یا تزریق پر کننده های پوستی را برای فرد به همراه ندارد. در این حالت، لیزر درمانی می تواند لایه های خارجی تا لایه های زیرین پوست که محل ایجاد چین و چروک است را تحت تاثیر خود قرار دهد. به این ترتیب امواج کوتاه لیزر به لایه های زیر پوست فرد نفوذ می کنند و می توانند ساختارهای آسیب دیده آن را درمان نمایند. در ادامه فرآیند ترمیم طبیعی بدن، لایه های آسیب دیده و مسن پوست را پاک کرده و به جای آن پوست جدید تولید می کنند. در این حالت بدن کلاژن و الاستین جدید تولید کرده و پوست صاف و جوان به جای پوست قدیمی ایجاد می نماید. حذف چین و چروک پوست با لیزر درمانی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

همچنین در بسیاری از مواقع فرد معالج ممکن است از روش هایی برای شما استفاده کند که تحمل این روش درمانی را برای شما ساده نماید. با توجه به اینکه ویژگی های افراد با یکدیگر متفاوت است و سطح درمان انتخاب شده بستگی به شرایط بیمار دارد، بهتر است درباره همه مسائل و انتخاب های مربوط به لیزر درمانی با یک کارشناس با تجربه در این حوزه صحبت شود.

در این باره بخوانید  لیفت شقیقه

موارد توسعه جدید در حوزه تکنولوژی لیزر، همچون لیزر غیر تخریبی، باعث کاهش مدت زمان مورد نیاز برای بهبود و نیز کاهش ریسک ها و خطرات درمان شده است. لیزرهای غیر تخریبی برای افرادی مناسب است که چین و چروک آنها در سطح ملایم قرار دارد. معمولاً روش درمانی لیزر غیر تخریبی نیاز به دفعات تکرار بیشتر در مقایسه با لیزر تخریبی دارد.

علاوه بر این در این رابطه یک ابزار خاص وجود دارد که در آنها از امواج رادیویی به جای پرتو لیزر استفاده می شود و به این ترتیب می توان پوست های محکمی که در آنها چین و چروک های ملایم و معمول ایجاد شده را درمان کرد.

لایه برداری

پزشک می تواند از مواد اسیدی برای درمان نواحی آسیب دیده استفاده کند، که باعث سوختن لایه خارجی پوست و از بین بردن خال های ایجاد شده به خاطر افزایش سن و نیز چین و چروک های پوست می شود. در این حالت با توجه به عمق سایش شیمیایی، بیمار ممکن است به چند جلسه درمانی برای مشاهده نتایج درمان نیاز داشته باشد. در این حالت قرمز شدن پوست در نتیجه درمان می تواند تا چند هفته دوام و ماندگاری داشته باشد.

میکرو درم

مشابه روش درم آبریژن، این تکنیک فقط می تواند یک لایه نازک از پوست شما را از بین ببرد. استفاده از این تکنیک معمولاً نیازمند یک سری از روش های درمانی برای دستیابی به نتایج دلخواه است که احتمالاً تعداد این جلسات می تواند تا ۱۶ جلسه نیز ادامه پیدا کند. هنگام استفاده از این روش ممکن است شما با اندکی قرمز شدن پوست یا احساس سوزش در نواحی درمان شده مواجه شوید. به هر حال این روش درمانی می تواند نتایج موقت و ملایم برای بیمار به همراه داشته باشد.

بوتاکس

هنگامی که دوزهای پایین بوتاکس به عضلات بدن تزریق شود، این ماده می تواند عملکرد عضلات را متوقف کرده و آنها را آزاد نماید. هنگامی که عضلات نتوانند جمع و محکم شوند، پوست صورت صاف تر به نظر رسیده و چین و چروک آن کاهش پیدا می کند. تزریق بوتاکس بطور خاص برای بر طرف کردن خطوط اخم بین ابروها و در ناحیه پیشانی و نیز در ارتباط با خطوط پا کلاغی ایجاد شده در گوشه های چشم و چروک زیر چشم مفید باشد. نتایج این روش درمانی در حدود سه تا چهار ماه دوام و ماندگاری دارد. به هر حال برای حفظ نتایج ایجاد شده لازم است تزریق بوتاکس مجدداً تکرار شود.

در این باره بخوانید  هر آنچه که در مورد جراحی گوش نمیدانیم!

تزریق ژل

پر کننده های بافت نرم که شامل چربی، کلاژن، ژل اسید هیالورونیک (رستیلان، جودرم، و سایر موارد مانند آن) هستند را می توان در لایه های عمیق پوست صورت تزریق کرده و به این ترتیب چین و چروک ایجاد شده را درمان کرد. به این ترتیب با ایجاد برآمدگی در پوست، چین و چروک و خطوط ایجاد شده روی پوست محو می شوند. در این حالت ممکن است شما با مقداری ورم، قرمزی و کبودی موقت در ناحیه درمان شده مواجه شوید. با توجه به اینکه نتایج حاصل از تزریق پر کننده های پوستی موقت هستند، لازم است این روش درمانی را هر چند ماه یک بار تکرار کرد.

کشیدن پوست

امروزه از ابزارهای مختلف می توان برای گرم کردن پوست و کشیدن آن استفاده کرد. این روش درمانی غیر تهاجمی می تواند نتایج ملایم تا قوی برای بیمار داشته باشد که معمولاً در طول یک دوره چهار تا شش ماهه به تدریج برای فرد ایجاد می شود. این روش درمانی نیازمند ریکاوری نیست.

لیفت صورت

روش درمانی لیفت صورت شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از بخش پایین صورت و گردن و محکم کردن عضلات و بافت های زیر متصل به آن است. نتایج این روش درمانی معمولاً بین ۵ تا ۱۰ سال دوام و ماندگاری دارد. دوره بهبود پس از لیفت صورت می تواند طولانی باشد و کبودی و ورم ناشی از آن معمولاً برای چند هفته پس از جراحی واضح و قابل مشاهده خواهد بود.

 

برای درمان پیری پوست باید اعمال جراحی در صورت و پوست شما انجام بگیرد. بعضی از عمل های جراحی که باعث می شود چین و چروک های پوست تا حد زیادی رفع گردد و جوانی به چهره شما بازگردد عبارتند از:

  • عمل لیفت صورت
  • عمل لیفت گردن
  • عمل کشیدن پوست
  • عمل تزریق ژل
  • تزریق بوتاکس
  • تزریق چربی زیر پوست
  • و سایر اعمال زیبایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست