روش های پروتز باسن

جوانسازی صورت
مرداد ۲۳, ۱۳۹۸
لیپوماتیک و لیپولیز
مرداد ۲۳, ۱۳۹۸

روش های پروتز باسن

روشهای جدید پروتز باسن:

پروتز:

در این عمل،یک پروتز قابل انعطاف از جنس سیلیکون مایع (نه ژل سیلیکون) به کار گرفته می شود .با گسترش علم ژل سیلیکون کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. این پروتزهای جامد به میزان کافی نرم می باشند که طبیعی به چشم بیاید.پروتز های سیلیکون دچار پارگی نمیشوند و از جانب  FDA نیز تایید شده اند(علیرغم ژل سیلیکون). این پروتز ها با تمرکز و حساسیت بسیاری ساخته شده اند و بر اساس آناتومی بدن و تقاضای بیماران تهیه شده اند.

پروتزهای برپایه آب یا water-based :

این پروتز ها از ایمنی بالایی برخوردارند و سالم تر می باشند و باعث ایجاد توده و گره در بدن نمی گردد و همچنین باعث عفونت های بعدی نمی شوند.در آخر آب به وسیله بدن جذب می شود.اما با این همه در این نوع پروتز اگر سوزنی به باسن فرو برده شود و یا شخص فشاری متحمل شود  ویا به طور اتفاقی بر زمین بخورد یا دچار حادثه شود، این پروتز پاره می شود.

جاگذاری:

متدهای نوین امروزه برای جاگذاری پروتز ، در درون و زیر عضلات باسن می باشد.در سالیان قدیم نیز بعضی از جراحان از این روش استفاده می کردند ولی مشکل در جاگذاری دقیق سبب عدم موفقیت خیلی از آنها می شد.در متدهای جدید برش دقیقا میان دوباسن انجام می گیرد ،  در نتیجه بطور معمول مشاهده نمی شود و طاهر اسکار آن بد نیست.

مزایا:

در این متد به هیچ وجه باسن و پروتز دچار افتادگی نمی شوند.عضلات باسن پروتز را خیلی سفت در محل نگه می دارند.
از نظر ظاهری طبیعی می باشد.پروتز با عضلات باسن مخفی می گردد و نمیوان آن را لمس کرد و یا دید.
دز یک فضای عمیق تر قرار می کیرد و احتمال خطر پاره شدن به شدن کاهش می یابد.
عفونتهای ثانویه به پارگی پروتز وجود ندارد.
جلوگیری از سروماتوز(انباشته شدن  آب در محل پروتز که بسیار خطرناک است)

بیهوشی:

تلفیقی از بیحسی موضعی و IV سدیشن را میتوان استفاده کرد و یا طبق نظر جراح تحت  بیهوشی قرار گرفت. با این روش عضلات بیمار به طور کامل شل است و انجام کار روی عضلات راحت تر است و باعث نتیجه بهتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *