لیفت اندوسکوپیک

لیفت اندوسکوپیک ، یک روش موثر برای از بین بردن نشانه های کهولت سن می باشد.

آندوسکوپ وسیله ای کوچک مانند مداد است که سر آن به دوربین و چراغ مجهز است.

و به پزشک اجازه میدهد با برش های کمتر، مناطق بیشتری را مشاهده کند.

لیفت آندوسکوپیک

پژوهش ها بر روی  ۲۰۷ بیمار که لیفت پیشانی با استفاده از روش آندوسکوپی انجام دادند نشان میدهد که لیفت آندوسکوپیک یک روش عالی محسوب می شود. و نتایج رضایت بخشی با استفاده از این تکنیک می توان بدست آورد.

این روش در بیشتر موارد از طریق بی حسی موضعی و داخل وریدی انجام می شود. در بیمارانی که سایر روشهای جراحی را نیز همزمان درخواست کرده اند از طریق بیهوشی عمومی هم میتوان انجام داد.

برش در روش آندوسکوپیک باید جاهایی انجام شود که قابل رویت نباشد و بخیه ها باید طوری زده شود که زخم ها پس از بهبودی قابل مشاهده نباشد.

در روش لیفت آندوسکوپی ، ۴ تا ۶ برش در پوست سر به طول ۱ یا ۲ سانتی متر ، دقیقاً در پشت خط قدامی رویش مو ایجاد می شود. 

در شرایط ویژه ، مانند بیماران مبتلا به ریزش مو یا موهای پراکنده ، این برش ها به صورت موردی اصلاح می شوند. یعنی از یک برش کوچک بصورت موضعی در قسمت مرکزی و یا ۲ برش جانبی استفاده کرد.

لیفت آندوسکوپیک

پس از لیفت آندوسکوپیک، یک پانسمان محکم در اطراف پیشانی قرار داده می شود تا تورم بعد از عمل کاهش یابد. این پانسمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت باید در محل خود باقی بماند. آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد درد و ضد التهاب ممکن است با تشخیص جراح تجویز شود. بیماران معمولاً می توانند در سه تا پنج روز به کار خود برگردند و منگنه ها پس از یک هفته الی ۱۰ روز برداشته می شوند.

این روش مؤثر و ماندگار است و نسبت به روشهای سنتی لیفت ابرو، زمان بهبودی کوتاهتر و  با زخم کمتری همراه است.

بیماران در این روش درد، کبودی، ورم و خونریزی کمتری را تجربه می کنند.

یک جراح پلاستیک متخصص باید رابطه  بین پیشانی ، ابرو و پلک فوقانی را در نظر بگیرد. در بسیاری از مواقع ، بیمارانی که برای جراحی پلک  بالا مراجعه می کنند، مشکلشان در ابرو و پیشانی است. همچنین ممکن است ظاهر پلک ها با  جراحی پیشانی و ابرو به جای جراحی پلک اصلاح شود. و یا در مواقعی هر رو جراحی با هم انجام شود.

با توجه به طبیعت کم تهاجمی لیفت اندوسکوپیک ، همچنین بهبودی سریع و راحت این عمل، برش های کوچکتر ، عوارض کمتر، دوره نقاهت کوتاه تر، باعث شده که میزان پذیرش و رضایت بیمار و پزشک از این روش نسبت به باقی روش ها بالاتر باشد .

عوارض گزارش شده توسط بیماران در این روش جزئی و زودگذر و قابل تحمل بوده است.

لیفت آندوسکوپیک معمولا برای مناطق محدود مانند: لیفت چشم، لیفت گونه و لیفت پیشانی، خط اخم، خط خنده، خطوط دور لب

با استفاده از روش آندوسکوپیک می توان نا متقارن بودن ابرو را نیز اصلاح کرد.

لیفت آندوسکوپیک

روش لیفت آندوسکوپیک میتواند برای افرادی که جوان هستند نیز استفاده شود. معمولا افرادی که بین دهه ۳۰ تا ۵۰ هستند از این روش استقبال میکنند.

با استفاده از روش آندوسکوپیک میتوان چربی و بافت از دست رفته را شکل داد و ظاهری جوانتر داشت.

تفاوت روش آندوسکوپیک با روش های قدیمی تر در این است که به دلیل برش های کوچک بر روی پوست این روش را جراحی بدون زخم نیز می نامند

ماندگاری این عمل بالاست و حداقل تا پنج سال پس از لیفت آندوسکوپیک نیازی به تجدید عمل نخواهید داشت

برای انجام این عمل نیازی نیست شخص موهای خود را بتراشید و این یک مزیت محسوب می شود.

فهرست