جراحی زیبایی سینه

chest

در خصوص ماساژ سینه بعد از جراحی پروتز، پزشکان نظرهای متفاوتی درباره ماساژ سینه دارند و هر کدام از آن ها راه و روش مخصوص خودش را توصیه می کند و چه بهتر که بیمار طبق نظر جراحش عمل کند.

علت موضوع انجام ماساژ سینه اول از همه برای این اهمیت دارد که موافقان آن معتقدند که بعد از جراحی پروتز فضای به وجود آمده برای جایگیری پروتز چه در بالا و چه در پایین عضله به علت سیر طبیعی ترمیم زخم تمایل به انسداد دارد و با ماساژ سینه و جابه جایی پروتز در درون فضا ،اندکی فضای اضافی به وجود می آید تا از سیر خواب رفتن و مسدود شدن دیواره ها و سفت و غیرعادی جای گرفتن پروتزها ممانعت می شود.

سودمندی ماساژ از نظر علمی قطعی یا  مردود نشده است و چنانچه  عمل جراحی به درستی انجام شود و یک فضای ایده آل برای پروتز به وجود آورد اصلی ترین موضوع برای پیشگیری از عوارض احتمالی در آینده به شمار می آید.

زمانی که پروتز در زیر عضله سینه قرار داده می شود ، تمامی حرکات عضله و قفسه سینه مانند ماساژ عمل می کنند و اغلب حرکت دیگری ضرورت ندارد و حرکات ورزشی قفسه سینه و شانه ها کار ماساژ را انجام می دهند.

هنگامی که جنس پروتز از سطوح ناصاف (textured) پرشده باشد به علت ماهیت سودمندی این ها در تشکیل اتصال با بافت ها ی اطراف می باشد ،ماساژ دادن بیش از اندازه سبب بهم ریختن سیر بهبود می گردد و اغلب پیشنهاد نمیکنیم.

همینطور وقتی که از پروتز با فرم آناتومیک (غیر گرد) به کار گرفته می شود ،به علت ثبات نتایج  طولانی مدت، ساختن فضای کاملا” مناسب با فرم پروتز الزامی است و به وجود آوردن فضای وسیع تر احتمال دارد سبب چرخش و جابجایی پروتز و بدفرمی شود از این رو عقیده اکثریت جراحان بر عدم ماساژ می باشد.

ماساژ سینه پس از عمل

نکته مهمی که اغلب، جراحان زیادی توصیه به ماساژ سینه پس از عمل جراحی دارند  زمانی می باشد که از پروتزهای صاف (Smooth) و گرد به کار گرفته می شود زیرا احتمال ایجاد انقباضِ کپسولِ دور پروتز بالاتر است.

اغلب ماساژ سینه بعد از عمل پروتز، پس از کم شدن درد بیمار که اکثرا 7 روز بعد  از عمل می باشد آغاز می گردد و به شکل حرکاتی در درجات کم تا متوسط برای جا به جا کردن پروتز در جهات بالا ،پایین، درونی  و بیرونی است که در هر روز ۳تا۴ دفعه به مدت چند دقیقه صورت می گیرد و شیوه و میزان آن بایستی با آموزش توسط پزشکتان باشد.

در نهایت پیشنهاد ما به بیماران این است که فقط طبق عقیده و سلیقه جراح تان که برای عمل جراحی به او اطمینان کرده اید عمل نمایید تا از هر نوع مشکل احتمالی پرهیز شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست