بررسی لیفت سینه با بوتاکس

لیفت سینه با بوتاکس
جراحی زیبایی سینه

لیفت سینه با بوتاکس راهکار درمانی نوینی است که هیچ آسیب ظاهری در سینه ایجاد نمی‌کند. این جمله به آن معنا است که پس از درمان با کمک این روش هیچ جای زخم و برشی بر جای نخواهد ماند. همین موضوع موجب شده در بین روش‌های جراحی و غیر جراحی موجود برای لیفت، بیماران روش بوتاکس را برای بالا بردن سینه خود انتخاب کنند.

داشتن سینه‌های سر بالا و سفت همیشه از عوامل زیبایی و از آرزو‌های بانوان بوده است. این عامل زیبایی ممکن است به دلایل مختلفی از آنها گرفته شود. به همین دلیل همواره به دنبال روش‌های سریع و کم‌خطر برای جبران این تغییرات فیزیکی بوده‌اند. لیفتینگ سینه با بوتاکس یک روش کم‌خطر بدون نیاز به جراحی است که به شما در رسیدن به این خواسته‌ کمک می‌کند.

لیفت سینه با بوتاکس یک روش درمانی غیرتهاجمی به کمک تزریق محلول بوتاکس است که ریسک جراحی‌های زیبایی را به حداقل رسانده است. در روش جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی (Mastopexy) برای بالا بردن سینه نیز می‌توان به خوبی افتادگی، فرم و شکل آن را بهبود بخشید. با این وجود علیرغم اثر بخشی زیاد و محبوبیت بالای این روش باز هم متقاضیان لیفت سینه، روش‌های غیر جراحی را به دلیل ریسک کمتر ترجیح می‌دهند.

اگرچه لیفت‌ سینه بدون نیاز به جراحی، نتایج چشمگیری مانند روش‌های جراحی سنتی از خود ارائه نمی‌دهند. با این حال اگر به دنبال یک راه حل آسان برای رسیدن به زیبایی و خوش فرمی سینه هستید، اگر از شدت افتادگی این اندام‌های خود ناراضی هستید، اگر از رفتن به اتاق عمل می‌هراسید، اگر نگران هزینه‌های سنگین جراحی و عوارض پس از آن هستید. باید گفت لیفت سینه با بوتاکس ارزش امتحان و بررسی را دارد.

بنابراین اگر در انتخاب روشی با تاثیر‌گذاری بالا مردد هستید، بوتاکس یک روش سریع و کارامد برای شما خواهد بود. حال لازم است به این سوالات پاسخ دهیم. بوتاکس چیست؟ چگونه می‌توان آن را جایگزین جراحی کرد؟ آیا واقعا افتادگی اندام‌های بدن با بوتاکس قابل درمان است؟ آیا در دوران بارداری مجاز به انجام این روش هستیم؟ مزایا و معایت استفاده از بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست و چگونه کار می‌کند؟

بوتاکس (سم بوتولین) در گروه دارو‌های درمانی تعدیل کننده عصب قرار دارد و از جمله دارو‌های شیمایی مورد تایید پزشکی است. همچنین بوتاکس یکی از محبوب‌ترین مواد تزریقی شیمیایی در اکثر کشور‌ها به شمار می‌رود. در واقع یکی از قدیمی‌ترین و پر کاربرد‌ترین روش های پلاستیک و زیبایی است. این ماده درمانی دهه‌ها است که به دلایل مختلفی از جمله درمان بیماری‌های پزشکی پوستی و عضله‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل کم ضرر بودن و راحتی طول درمان نیز پزشکان و بیماران را به خود علاقمند کرده است.

همین موضوع موجب شده که پزشکان هر روزه به دنبال راه‌های مختلف درمانی به وسیله تزریق این محلول شیمیایی باشند. از جمله جدید‌ترین کشفیات پزشکان در رابطه با این ماده تزریقی درمان لیفت سینه با بوتاکس است.

بوتاکس در چه زمینه‌های پزشکی کاربرد دارد؟

در ابتدا پزشکان پوست و زیبایی از بوتاکس صرفا برای رفع چین و چروک و پر کردن خطوط چهره استفاده می‌کردند. از آن جایی که روشی امن و با اثر بالا بود به مرور در زمینه‌های مختلفی آن را مورد آزمایش قرار دادند و نتایج مثبتی مشاهده کردند.

از جمله کاربرد‌های بوتاکس در زمینه:

 • رفع برخی مشکلات چشمی و پلک
 • درمان تعریق
 • درمان سر درد‌های میگرنی
 • پر کردن خطوط اخم و لبخند
 • درمان اسپاستیک عضله
 • درمان وضعیت تحرک بیمارانی با فلج مغزی

آیا بوتاکس واقعا برای لیفت سینه تاثیر گذار است؟

به دلیل جدید بودن این روش لیفت، هنوز به طور قطع مطالعات گسترده‌ای در این زمینه انجام نشده است. برخی پزشکان این روش را قبول نداشته و اثرات آن را بسیار موقتی می‌دانند. در مقابل برخی پزشکان نیز این روش را گزینه‌ای موفقیت‌ آمیز جایگزین جراحی سینه می‌دانند.

لیفتینگ  پستان با بوتاکس

لیفتینگ پستان با بوتاکس از جمله موفقیت‌های چشمگیر پزشکان در زمینه پوست و زیبایی به حساب می‌آید. همین موفقیت موجب شده پزشکان بر این باشند که از روش بوتاکس برای درمان نقوص مختلف نقاط دیگری از بدن نیز باشند.

چگونه بفهمیم این روش برای ما مناسب است؟ آیا لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنیم؟

انتخاب بهترین روش درمانی برای هر بیمار با توجه به ژنتیک و آناتومی بدن او کاملا متفاوت است. به همین دلیل انتخاب روشی مناسب که بتوانند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد نیازمند فردی متخصص در این زمینه است.

پزشکان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با داشتن تخصص در زمینه آناتومی بدن انسان و داشتن مجوز‌های لازم برای جراحی‌های پلاستیک و زیبایی تنها کسانی هستند که توانایی انتخاب ثمر بخش‌ترین راه درمان را برای بیماران خود دارند.

چه عواملی موجب می‌شود پوست سینه دچار افتادگی شود؟

داشتن یک سینه خوش فرم از خواسته‌های هر بانویی است. وقتی در شکل و ظاهر اندام‌ها تغییراتی ایجاد می‌شود، خانم‌ها حساس می‌شوند که به دنبال دلایل آن بگردند. این گونه راحت‌تر می‌توانند به دنبال راه رفع این مشکل باشند. عواملی مختلفی ممکن است در تغییر شکل، افتادگی پوست سینه تاثیر بگذارند؛ از جمله این عوامل:

 • عوامل ژنتیکی؛ بسیاری از سنین بلوغ فرم سینه‌های آویزان و شلی را تجربهخواهند کرد.
 • بسیاری به دلیل بارداری و افزایش سایز و پس از آن به دلیل شیر‌دهی و کاهش حجم سینه، دچار این معضل می‌شوند.
 • برخی نیز پس از افزایش و کاهش وزن شدید و یهویی ناشی از پر‌خوری و رژِیم سخت و بیماری‌های خاص با این مشکل مواجه می‌شوند.
 • و تقریبا اکثر بانوان با افزایش سن به مرور دچار پیری پوست و شل‌شدگی آن در ناحیه سینه می‌شوند.

چه روش‌هایی بغیر از جراحی برای لیفت سینه وجود دارد؟

روش‌های بسیاری برای لیفت سینه وجود دارد که نیازی به جراحی ندارند. از جمله جدید‌ترین متد‌های غیر جراحی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • روش نخ آپتوس
 • لیزر درمانی
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق انواع فیلر‌ها و پرکننده‌های طبیعی و شیمیایی
 • تکنیک‌های جراحی
لیفتینگ سینه با بوتاکس

استفاده از این روش برای لیفت پستان برای چه کسانی مناسب نیست؟

به طور کلی هیچ ممنوعیتی در انجام تزریق بوتاکس برای سینه وجود ندارد. اگر دچار حساسیت‌های شدید پوستی باشید. به طوری که تزریق و وارد شدن هر ماده شیمیایی به بدن برایتان مضر باشد شما کاندید مناسبی برای این روش درمانی نیستید.

 • اگر بیمار دچار اختلالات روانی بوده و از دارو‌های خاص استفاده می‌کند، نمی‌تواند بدون مشورت با پزشک خود اینکار را انجام دهد.
 • بانوانی با سینه‌های بزرگ و سنگین که افتادگی بسیار زیادی نیز دارند، نمی‌توانند به کمک این روش تغییر چشمگیری احساس کنند.

چگونه با تزریق سم بوتولین (بوتاکس) پستان به سمت بالا کشیده می‌شود؟

ممکن است در ابتدا با شنیدن این موضوع که بوتاکس می‌تواند مشکل افتادگی را درمان کند، متعجب شوید. همه به شنیدن خاصیت و کاربرد بوتاکس در رفع چین و چروک صورت عادت دارند. اما معالجه و لیفت سینه کاملا جدید است.

هنگامی که عضلات با کمک سم بوتولین که همان بوتاکس است، به اصطلاح فلج می‌شوند. سایر عضلات ناحیه شانه، مجبور به انقباض می‌شوند. همین موضوع باعث کشیده شدن ظریف و آرام پوست به سمت بالا می‌شود.

تزریق بوتاکس برای لیفت سینه

آیا بالا کشیدن سینه با کمک تزریق بوتاکس موجب افزایش سایز سینه نیز می‌شود؟

خیر- بیماران نباید انتظار داشته باشند با کمک این روش درمانی، سایز سینه‌هایشان نیز تغییر کند. حجم عمده سینه از چربی ساخته شده ‌است و سم بوتولین هیچ ارتباطی با آن نخواهد داشت. با این وجود این نوید را می‌توان داد که با بالا رفتن سینه فرم و شکل آن زیباتر از قبل خواهد شد.

مراحل تزریق بوتاکس برای لیفت سینه چگونه است؟

قبل از تزریق:

بالا کشیدن سینه با کمک تزریق بوتاکس ابتدا نیازمند آن است که پزشک مناسبی برای آن انتخاب شود.

پزشکی که توانایی انجام این مراحل درمانی را دارد باید یک پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با تجربه باشد. سینه نقطه حساسی در بدن بانوان است و هرگونه ریسک خطرناک ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

در جلسه مشاوره با پزشک بیمار موظف است پزشک خود را از هرگونه بیماری موضعی که با آن درگیر است مطلع سازد و انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارد.

پزشک نیز لازم است تمامی راه‌های درمانی و مناسب بیمار را به طو کامل برای او شرح دهد.

بیمار لازم است به توصیه های پزشک معالج خود قبل و بعد از تزریق عمل کند تا به نتیجه مطلوب خود برسد.

برای چند روز مصرف قرص‌های منعقد کننده خون، الکل و سیگار را قطع کند. اینگونه روند بهبودی پس از تزریق با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد.

 

در نهایت مراحل درمان اتفاق می‌افتد.

بالا کشیدن سینه با کمک تزریق بوتاکس

در طول درمان لیفتینگ پستان با بوتاکس:

در این روش درمان افتادگی، ماده بوتاکس با دوز کم به عضلات استراتژیک کوچک قفسه سینه، به منظور انقباض موقت عضلانی تزریق می‌شود. با این تزریق عضلانی، بدن با فلج موقتی بافت درونی مواجه می‌شود. همچنین عضلاتی که موجب می‌شود سینه را به سمت پایین کشیده شود، به جهت مخالف هدایت شده و تقویت می‌شود.

 • عموما برای بیماران تعداد ۱۰ الی ۱۲ سوزن تزریق پیشنهاد می‌شود.
 • مجموع زمان مورد نیاز برای تزریق و درمان در هر مرحله زمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه می‌باشد.
 • قبل از تزریق، محل تزریق توسط پزشک پاکسازی و ضدعفونی می‌شود. اینکار کمک می‌کند تا آلودگی‌های روی پوست، از طریق سوزن وارد سینه نشود.
 • محل تزریق با کمک کرم‌های موضعی بی‌حس می‌شود.
 • حال تزریق بوتاکس برای لیفت توسط سوزن ظریفی آغاز می‌گردد. باید دقت شود که به نوک و غدد داخلی سینه تزریق نشود.

ممکن است درد بسیار کمی به هنگام تزریق احساس شود. این درد در مقابل عوارض جانبی جراحی‌های تحت بی‌هوشی، بسیار ناچیز و قابل تحمل است.

پس از تزریق چه نکاتی باید رعایت شود؟

 • مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت شود، اهمیت به توصیه‌های پزشک برای داشتن ماندگاری بیش‌تر این روش است.
 • لازم است برای چند‌روز پس از تزریق مصرف الکل، سیگار و قرص‌های منعقد کننده خون را همانند قبل تزریق، قطع کنید.
 • محل تزریق در تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید. ( حمام آفتاب نگیرید)
 • برای کم شدن درد محل تزریق را به آرامی ماساژ دهید.
 • نیازی به استراحت ندارید و می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.
 • لازم است برای یک هفته از وارد کردن فشار به قفسه سینه خود، خودداری کنید.
 • رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه را برای کنترل وزن خود رعایت کنید.
 • در صورت مشاهده کبودی و قرمزی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • برای تسکین درد بدون اجازه پزشک، دارویی مصرف نکنید.
 • برای حداقل ۳ روز پس از تزریق بوتاکس، از حمام‌، به خصوص حمام‌های طولانی و آب بسیار داغ پرهیز کنید.

راه حل درمانی لیفت برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت با روش غیر‌تهاجمی بوتاکس، فقط برای بانوانی توصیه می‌شود که در سنین ۳۰ الی ۵۰ سال باشند. همچنین افتادگی کم داشته باشند و کاپ سینه آنها سایزی در حدود سایز A و B ‌باشد. بانوان با وزن بسیار بالا و سینه‌های بسیار درشت برای این روش درمانی مناسب نیستند.

تاثیر تزریق سم بوتولین برای لیفت سینه تا چه مدت باقی می‌ماند؟

تزریق سم بوتولین برای لیفت و درمان افتادگی، روشی دائمی نیست. با این وجود به دلیل راحتی و سرپایی بودن، معمولا میان گزینه‌های اول بیماران قرار دارد. تزریق بوتاکس به پستان برای بالابردن آنها، زمانی در حدود ۳ الی ۶ ماه باقی خواهد ماند.

عوارض احتمالی این روش:

این سبک درمان افتادگی و شل شدگی پوست پستان با کمک سم بوتولین (بوتاکس) مورد تایید سازمان غذا و دارو و بهداشت FDA بوده و عوارض خطرناکی به همراه نداشته است. اگر در انتخاب پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی خود هوشیارانه قدم بردارید، می‌توانید این روش را بدون هیچ استرس و نگرانی انجام دهید. تنها موضوعی که ممکن است موجب ناراحتی بیماران شود، تمدید و تزریق مجدد پس از هر ۶ ماه برای این روش است.

مزایای انتخاب این راهکار درمانی برای لیفت سینه:

 • کم‌خطر و بدون ریک جراحی
 • بدون نیاز به بی‌هوشی و عوارض پس از آن
 • بدون هیچ‌گونه جای زخم و برش
 • ایمنی بالا در مقابل روش‌های جراحی
 • عدم ابتلا بهعفونت، جای زخم و خونریزی
 • اثر بخشی سریع بلافاصله پس از تزریق
 • هزینه مناسب‌تر به نسبت روش جراحی
 • رفع مشکلات پوستی ناشی از افتادگی که با جراحی قابل درمان نیست.

 

به طور کل باید گفت، این روش در مقایسه با روش‌های جراحی ماندگاری بالایی نداشته و برای سینه‌های بزرگ که افتادگی شدید دارند، اثر آنچنانی نخواهد گذاشت. به همین دلیل کسانی که با افتادگی شدید مواجه هستند. عمدتا از این روش به دلیل ریسک‌پذیری کم و هزینه مناسب آن به عنوان روشی امتحانی برای آمادگی بیشتر برای جراحی استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست