بهترین دکتر جراح سینه

بهترین دکتر جراح سینه

بهترین دکتر جراح سینه، پزشکی است که برای انجام انواع عمل‌های زیبایی سینه مهارت دارد از جمله لیفت یا بالا کشیدن سینه، کوچک کردن سینه و پروتز سینه. چنین جراحی باید در زمینه عمل‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی فوق تخصص داشته باشد تا بتواند با بهترین تکنیک‌ها و کمترین عوارض عمل جراحی را انجام دهد.

با این حال پیش از این‌که در مورد بهترین دکتر جراح سینه بیشتر بدانید، نخست باید با هر کدام از عمل‌های سینه و تفاوت آن‌ها آشنا شوید؛ این‌که هر عملی برای چه مشکلی پیشنهاد می‌شود، مهم است. بهتر است بدانید که جراح سینه برای انجام هر کدام از این عمل‌ها از چه روش‌هایی استفاده می‌کند. سپس در ادامه چند فاکتور اساسی معرفی خواهد شد که در شناخت بهترین جراح سینه به شما کمک خواهد کرد.

باید از همین ابتدا اشاره شود که هدف از این مطلب، انتخاب یک پزشک از ده‌ها جراح فوق تخصص پلاستیک به عنوان بهترین پزشک جراح سینه نیست؛ تنها شما باید بدانید که هنگام انتخاب پزشک خود به چه پارامترهایی توجه کنید. پس از اطمینان از شناخت جراح مناسب، به او اعتماد کنید تا عمل سینه شما به بهترین شکل انجام شود.

 

 • راه شناخت بهترین دکتر جراح سینه
 • عمل جراحی بزرگ کردن سینه
 • کار گذاشتن پروتز سینه
 • عمل کوچک کردن سینه
 • افراد مناسب برای عمل کوچک کردن سینه
 • عمل لیفت سینه
 • نکاتی در مورد جراحی‌های سینه
 • بهترین دکتر جراح سینه چه کسی است؟
 • دانش و تخصص جراح سینه
 • مهارت و تجربه بهترین جراح سینه
 • محل و شیوه طبابت جراح و تیم همراه
بهترین دکتر جراح سینه

راه شناخت بهترین دکتر جراح سینه

بسیاری از مردم نمی‌دانند که برای انجام هر نوع عملی باید به چه جراح یا متخصصی مراجعه کنند. در بسیاری از موارد، برای انجام عمل‌های زیبایی هر بخش از بدن، افراد به متخصصان همان اندام مراجعه می‌کنند در حالی که این کار اصولی نیست. برای مثال هر جراحی پس از گذراندن دوره ۷ ساله پزشکی عمومی، یک دوره تخصصی ۴ ساله را طی می‌کند تا جراح عمومی شود.

پس از آن ممکن است در زمینه جراحی و درمان‌های مربوط به هر بخش از بدن، یک دوره فوق تخصصی را نیز بگذراند. در زمینه عمل‌های جراحی زیبایی صورت و بدن نیز یک رشته خاص فوق تخصصی وجود دارد. پزشکی که ۵ سال دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی را طی می‌کند، برای انجام انواع عمل‌های زیبایی صورت و بدن، از جمله جراحی سینه، آموزش می‌بیند.

از آنجایی که سینه‌ها یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن زنان برای ایجاد جذابیت‌های زنانه و حفظ اعتماد به نفس هستند، بهتر است برای انجام جراحی‌های تغییر فرم و اندازه سینه به پزشکی مراجعه کنید که در زمینه جراحی‌های سینه بیشترین تخصص و دانش را دارد.

عمل‌های سینه شامل سه دسته کلی هستند: کوچک کردن سینه، بزرگ کردن سینه و بالا کشیدن سینه بدون تغییر در بافت آن. هر کدام از این جراحی‌ها با تکنیک‌ها و روش‌های مخصوص به خود انجام می‌شوند و نتایج متفاوتی خواهند داشت. در ادامه این روش‌ها معرفی خواهند شد تا بدانید که بهترین دکتر جراح سینه چگونه می‌تواند به خوش‌فرم شدن سینه‌های شما کمک کند.

جراحی زیبایی سینه بهترین دکتر جراح سینه

عمل جراحی بزرگ کردن سینه

خانم‌های جوانی که معمولا از سایز کم سینه خود ناراضی هستند، معمولا به این عمل روی می‌آورند. بزرگ کردن سینه به طور معمول با کار گذاشتن پروتزهای سیلیکونی انجام می‌شود اما می‌توان در مواردی از تزریق چربی دیگر نقاط بدن به سینه نیز استفاده کرد. همچنین در برخی سینه‌ها که خیلی کوچک هستند، معمولا تزریق چربی همراه با پروتز انجام می‌شود تا به فرم دادن سینه کمک شود.

امروزه برای بزرگ کردن سینه، معمولا از پروتزهای سیلیکونی لایف تایم استفاده می‌شود. این پروتزها از ژل سیلیکونی فشرده ساخته می‌شوند و در برابر پارگی مقاوم هستند. همچنین اگر بخشی از آن پاره شود، تغییری در فرم و شکل پروتز ایجاد نمی‌شود و نیازی به تعویض آن نیست. به همین دلیل به این پروتزها، ایمپلنت با فرم ثابت نیز می‌گویند.

پروتزهای سیلیکونی عادی، معمولا عمر مفیدی بین ۱۵ تا ۲۰ سال دارند که البته به سبک زندگی هر فرد نیز بستگی دارد. برای مثال خانم‌هایی که ورزش می‌کنند و سینه‌هایشان مدام در حال تکان خوردن و یا سابیده شدن به دست‌ها و بدن است، زودتر نیاز به تعویض پروتز پیدا می‌کنند. به همین دلیل هر ۵ سال یک بار باید به جراح سینه خود مراجعه کنید تا از سلامت پروتز شما اطمینان حاصل شود. اگر پروتز سیلیکونی پاره شود، نیاز به تعویض پیدا می‌کند.

کار گذاشتن پروتز سینه

پروتزها شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند که پس از کار گذاشتن، فرم‌های مختلفی در سینه ایجاد می‌کنند. شکل گرد و شکل قطره اشکی پروتزها بسیار پرکاربرد است. فرم گرد پروتز سینه پس از کار گذاشتن، حالت برجسته‌تری در سینه‌ها ایجاد می‌کند. پروتزهای قطره اشکی که در بالا باریک‌تر و در پایین ضخیم‌تر هستند، پس از کار گذاشتن، حالت طبیعی‌تری به سینه‌ها می‌دهند.

برای کار گذاشتن پروتز، نخست یک برش در پوست ایجاد می‌شود تا پروتز از راه آن به زیر پوست منتقل شود. این برش را می‌توان در زیر سینه، زیر بغل و حتی بالای شکم ایجاد کرد. سپس پروتز درون بافت سینه جای خواهد گرفت. می‌توان پروتز را درست زیر بافت نرم سینه و یا زیر ماهیچه‌های قفسه سینه کار گذاشت.

کار گذاشتن پروتز سینه j,sx بهترین دکتر جراح سینه

در خانم‌هایی که سینه‌های کوچک‌تری دارند بهتر است پروتز زیر عضلات سینه کار گذاشته شود تا از زیر پوست بدن خیلی دیده نشود. برای خانم‌هایی که بافت سینه مناسبی دارند، باید پروتز را روی عضلات سینه قرار داد تا به بشود به سینه‌ها فرم مناسب داد. همچنین اگر به دلیل نبود بافت نرم کافی در سینه، گوشه‌های پروتز از زیر پوست پیدا باشد، می‌توان از تزریق چربی برای رفع این مشکل استفاده کرد. این چربی را از دیگر نقاط بدن فرد مانند شکم، پهلو، ران یا دست، تخلیه می‌کنند.

عمل کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی، یکی دیگر از عمل‌هایی است که برای انجام آن باید به بهترین دکتر جراح سینه مراجعه کرد. در این عمل، سینه‌هایی که بیش از اندازه بزرگ هستند و در زندگی روزمره فرد ایجاد مشکل می‌کنند، کوچک خواهند شد. از دلایل اصلی بزرگ شدن اندازه سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف برخی داروهای دارای هورمون مانند قرص‌های ضد بارداری
 • بارداری و شیردهی
 • اضافه وزن و افزایش میزان بافت چربی در سینه‌ها
 • یائسگی و در پی آن افزایش میزان چربی بدن

از جمله مشکلاتی که بزرگ بودن بیش از اندازه سینه ایجاد می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدودیت در تحرک و ورزش کردن
 • سوزش و ایجاد حساسیت در پوست سینه به دلیل سابش مداوم
 • درد گردن و شانه در اثر فشار غیر متعارف سینه‌ها
 • مشکلات در انتخاب سایز و پوشیدن لباس
 • نبود تقارن در اندازه سینه‌ها؛ گاهی یک سینه از دیگر بزرگ‌تر می‌شود
 • ظاهر نامناسب و در پی آن کاهش اعتماد به نفس

در چنین مواردی، با مراجعه به بهترین دکتر جراحی سینه، عمل ماموپلاستی کاهشی انجام خواهد شد. در این عمل، برش‌هایی در سینه ایجاد می‌شود تا پوست و بافت اضافه برداشته شود. سپس شکاف‌ها به هم جمع شده و بخیه می‌شوند. در این روش می‌توان اندازه هاله سینه را نیز کاهش داد و نوک سینه را به جای طبیعی خود برگرداند. همچنین از افتادگی سینه در آینده جلوگیری کرد.

برش سینه برای کوچک کردن و لیفت توسط بهترین دکتر جراح سینه

افراد مناسب برای عمل کوچک کردن سینه

کسانی که اضافه وزن دارند، نخست باید با کمک ورزش و رژیم غذایی مناسب، وزن خود را به حد استاندارد برسانند. کسانی که بیش از ۳۰% اضافه وزن دارند برای انجام چنین جراحی‌هایی مناسب نیستند. پس از انجام جراحی ماموپلاستی نیز باید وزن فرد ثابت باقی بماند تا نتایج جراحی حفظ شود.

همچنین این عمل در دوران بارداری نباید انجام شود. ممکن است پس از انجام عمل کوچک کردن سینه، بخشی از مجاری شیری سینه قطع شود که در نتیجه، میزان شیردهی سینه کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل معمولا توصیه می‌شود این جراحی پس از آخرین بارداری انجام شود. همچنین بارداری مجدد می‌تواند یکی از دلایل بزرگ شدن دوباره سینه‌ها باشد که نتیجه کوچک کردن سینه را از بین می‌برد.

از دیگر مواردی که برای انجام ماموپلاستی کاهشی مهم است، می‌توان به این نکات اشاره کرد:

 • سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت، بیماری قلبی و عروقی و یا حساسیت
 • داشتن پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب
 • عدم مصرف الکل و دخانیات

عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه نیز برای کوچک کردن و بالا کشیدن سینه‌های افتاده و آویزان انجام می‌شود اما بافت‌های سینه در آن براشته نمی‌شود. خانم‌هایی که بر اثر اضافه وزن، افزایش سن، بارداری و یا دیگر عوامل فیزیکی و ژنتیکی دچار افتادگی سینه شده‌اند، برای انجام این عمل مناسب هستند. در لیفت سینه با ایجاد برش‌هایی در پوست و دور هاله سینه، پوست اضافی برداشته می‌شود.

لیفت سینه به دلیل بالا کشیدن و سفت کردن بافت سینه، سینه‌های شل و آویزان را کوچک و خوش فرم می‌کند؛ با این حال ممکن است برخی دوست داشته باشند که سینه‌هایشان جدا از بالا رفتن، بزرگتر هم بشود. در چنین مواردی می‌شود از تزریق چربی و یا پروتز سینه همراه با لیفت، استفاده کرد.

نکاتی در مورد جراحی‌های سینه

این جراحی‌ها معمولا با بی‌هوشی عمومی و در اتاق عمل استریل بیمارستانی یا کلینیک‌های فوق تخصصی انجام می‌شوند. دقت داشته باشید که هیچ‌گاه برای پرداخت هزینه کمتر، جراحی‌های سینه را در مراکز غیر مجاز و تحت جراحی پزشک غیر متخصص انجام ندهید.

از شب قبل از عمل باید خود را آماده کنید؛ حمام بروید و با صابون‌های مخصوص آنتی باکتریال سینه‌های خود را بشویید. همچنین از نیمه شب به بعد نباید هیچ آب یا غذایی بخورید. صبح جراحی باید معده شما خالی باشد. همچنین حتما یک نفر را با خود همراه داشته باشید که تا روز بعد از جراحی نیز کنار شما بماند. مدارک پزشکی، جواب آزمایش‌ها، کارت شناسایی و سوتین طبی که جراح تجویز کرده بود را همراه داشته باشید.

بهترین دکتر جراح سینه چه کسی است؟

با این همه، در انتخاب بهترین دکتر جراح سینه باید به چند نکته اساسی دقت داشت تا از عمل خود راضی باشید. این پارامترها را می‌توان در چند دسته‌ی دانش و تخصص، مهارت و تجربه، محل طبابت، اخلاق پزشکی و تیم درمانی همراه جراح، خلاصه کرد که در ادامه هر کدام شرح داده شده است.

دانش و تخصص جراح سینه

همان طور که شرح داده شد، برای انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه کرد. فوق تخصص زیبایی پزشکی است که یک دوره ۵ ساله را به‌طور ویژه برای انجام انواع عمل‌های زیبایی صورت و بدن گذرانده است. مراجعه به جراح غیرمتخصص و یا مراکز درمانی غیر معتبر، هم ریسک عوارض جراحی را افزایش می‌دهد و هم ممکن است در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسید.

ممکن است پزشک غیر متخصص پیش از انجام جراحی، برخی ملاحظات، معاینه‌ها و آزمایش‌های تخصصی را برای شما انجام ندهد؛ این کار احتمال رخ دادن مشکلات و عوارض پیش‌بینی نشده را بالا می‌برد. همچنین به دلیل دانش پایین، ممکن است از تکنیک‌های جراحی غیر استاندارد استفاده شود. پس روی این فاکتور حتما حساس باشید.

مهارت و تجربه بهترین جراح سینه

انجام عمل‌های زیبایی بسیار و ارائه عکس، فیلم و ویدیو لایو و زنده از جراحی، یکی دیگر از نشانه‌های بهترین دکتر جراحی سینه است. پزشکی که مرتب با بیماران خود در ارتباط است و از روند جراحی و درمان مراجعان خود تصاویر و ویدیو زنده منتشر می‌کند، در واقع مهارت و اعتماد به نفس خود را نشان می‌دهد.

البته ممکن است با دیدن نمونه‌ عمل‌های جراحی، برخی از نتایج برای شما خوشایند نباشد. باید توجه کنید که تا حدی درک ما از زیبایی نسبی و سلیقه‌ای است. در بررسی نتایج هر عمل جراحی زیبایی باید به رعایت اصول دانش زیبایی‌شناسی و تناسب اندام، شرایط بدنی و خصوصی هر بیمار، خواست ذهنی و انتظار هر فرد از عمل خود و دیگر شرایط نیز توجه داشته باشید تا برای شما مشخص شود که آیا یک عمل جراحی زیبایی به خوبی انجام شده است یا خیر.

محل و شیوه طبابت جراح و تیم همراه

یکی دیگر از نشانه‌های بهترین پزشک جراح سینه، داشتن یک کلینیک تخصصی جراحی زیبایی است. بهترین جراح سینه باید به طور تخصصی در زمینه عمل‌های زیبایی بدن مانند لیفت، پیکرتراشی و پروتز، فعالیت داشته باشد. همچنین حضور یک کادر مشاوره و درمانی در کلینیک، بسیار ضروری است. فراموش نکنید که بخشی از مسیر بهبودی یا درمان شما، با کمک و همراهی همین تیم درمانی کلینیک انجام خواهد شد.

در پایان باید توجه داشته باشید که بهترین دکتر جراح سینه، در واقع به دلیل دانش بالای خود در انتخاب گزینه‌های مناسب برای هر جراحی زیبایی، با وسواس و دقت کافی عمل خواهد کرد. معمولا ارائه جلسه مشاوره رایگان و ویزیت مراجعه کننده، برای این انجام می‌شود که هر کسی بداند آیا برای انجام یک عمل جراحی گزینه مناسبی هست یا باید به فکر یک راه حل جایگزین باشد؛ و یا باید مراحلی را در راستای آماده شدن برای انجام چنین عملی طی کند.

برای مثال شخصی که هنوز تصمیم به بارداری دارد و یا اضافه وزن او بیش از ۳۰% است، گزینه مناسبی برای جراحی سینه نیست. بهترین جراح سینه در این شرایط حاضر به انجام عمل جراحی به هر قیمت نمی‌شود و از قبل فرد را آگاه می‌کند تا برای انجام چنین جراحی، شرایط خود را تغییر دهد و خود را آماده نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × یک =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست