جراحی زیبایی اندام

جراحی کاهش وزن و لاغری

عمل های کاهش وزن
لیپوساکشن

شامل خارج ‌کردن چربی زیر پوستی به وسیله کانولای متصل به پمپ تخلیه‌ است. کانولا میله کوچک حاوی سوراخ ‌های فراوان است که از طریق برش ‌های کوچک ۵ تا ۶ میلی ‌متری وارد فضای زیر پوست می ‌شوند. در هر بار لیپوساکشن نهایتا ۷ کیلوگرم چربی خارج می ‌شود.لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌‌ های موضعی در قسمت ‌هایی است که با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی ‌‌رود. یعنی معمولا برای کاهش وزن استفاده نمی‌‌ شود. افرادی که به صورت عمومی‌ چاق هستند نباید انتظارات غیر منطقی از این جراحی داشته باشند.

گاستروپلاستی، لاغری از طریق آندوسکوپی
یکی از روش ‌های لاغری مدرن است که بدون عمل جراحی و از طریق آندوسکوپی انجام می‌ شود. در این روش بالون از دهان به داخل معده هدایت شده و در منحنی پایین معده قرار می‌ گیرد. این بالون با کاستن از حجم معده احساس سیری زود رس ایجاد می ‌کند. در هفته اول جراحی مصرف مایعات و پوره ‌ها در حجم کمتر تجویز می ‌شود. همچنین در طول ۶ ‌ماه که بالون در معده قرار دارد باید به صورت روزانه از مکمل ویتامین B12 و B کمپلکس استفاده شود تا از سوء جذب مواد مغذی جلوگیری شود. این جراحی به افراد دارای BMI بالای ۳۰ توصیه می‌ شود.

گاستریک بای ‌پس، معده نصف می ‌شود
این جراحی برای افراد بسیار چاق با BMI بالای ۳۵ توصیه می ‌شود. در این جراحی معده به دو قسمت تقسیم می ‌شود و قسمت بالای معده را به روده کوچک متصل می ‌کنند. در نتیجه حجم معده نصف شده و قسمت پایین معده برداشته می ‌شود. در این افراد نیز مصرف روزانه ویتامین B12 و B کمپلکس، آهن و کلسیم توصیه می‌ شود. در ۱۰ روز اول جراحی باید مایعات و انواع پوره ‌ها با حجم کم مصرف شود و از مصرف غذاهای نفاخ مانند حبوبات، کلم، گل کلم و انواع نوشابه ‌های گازدار خودداری شود.

این عمل یکی از رایج‌ ترین جراحی ‌های کاهش وزن است، چرا که نتایج طولانی ‌مدت مثبتی داشته است و از هر دو مکانیسم سوء‌ جذب و محدود‌ کردن برای رسیدن به هدف کاهش وزن بهره می ‌برد.لیپوساکشن برای از بین بردن چربی ‌‌های موضعی در قسمت‌هایی است که با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی‌ ‌رود.

گاستریک باندینگ، کمربندی به دور معده!
روشی از درمان چاقی است که به وسیله لاپاراسکوپی انجام می ‌شود. در این روش حلقه‌ای از جنس سیلیکون دور معده قرار داده می‌ شود که مثل یک کمربند به دور معده سفت می ‌شود. این حلقه توسط لوله باریکی به محفظه تزریق که در زیر پوست شکم قرار داده شده، وصل می شود. جراح در جلسات بعدی با لمس شکم و یافتن محل تزریق، مقداری مایع سرم به داخل بالن حلقه که دور معده شما قرار دارد، تزریق می ‌کند.

این امر منجر به تنگ ‌تر شدن حلقه و در نتیجه کوچک‌ تر شدن حجم معده می ‌شود‌. این جراحی از نوع محدود‌ کننده است و رواج زیادی دارد زیرا باعث کاهش وزن تدریجی و ثابتی می ‌شود و در صورت لزوم هم می ‌توان باند را تعدیل کرد. این روش قابل برگشت است و به افراد با BMI بالای ۳۵ توصیه می ‌شود. گاستریک باندینگ بسیار شبیه به گاستروپلاستی است و مصرف روزانه B12 و B کمپلکس پس از آن توصیه می‌ شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × دو =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست