هدف از لیفت صورت چیست؟

‎ پوست انسان در سنین پایین بیشتر حالت ارتجاعی را دارد ودر زیر پوست انسان تجمعی از چربی ها وجود دارد که در خصوص کودکان صادق این امر بیشتر ملموس است که کودکی از صورت چاقی برخوردار است قطعا چربی بیشتری در زیر پوستش جمع گردیده است که هر چقدر سن شخص بالا برود میزان چربی موجود در زیر پوست کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی بودن پوست نیز کم میشود. که این امر سبب ایجاد خط و خطوط و چین و چروک ایجاد میگردد که از زیبایی پوست میکاهد و چهره حالت عبوس و اخمو بودن پیدا میکند. همزمان با بالارفتن سن پوست استحکام و قابلیت ارتجاع خود را از دست داده و از دست رفتن ارتجاع پوست به خاطر کاهش قدرت عضلات می باشد و این موضوع موجب شده است که چین و چروک در پیشانی ایجاد شود و ابروها و فرورفتگی گونه ها می شود . در سن ۴۰ سالگی میزان تغییرات و پیر شدن پوست روند صعودی به خود گرفته و چروک های به نسبت زیادی بر روی پوست ایجاد می گردد ، با استفاده از روش ها و تکنولوژی های جدید می توان این چین و چروک را از بین برد .

نظر دکتر نجف بیگی در مورد جراحی صورت

همه چیز درباره لیفت صورت

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت به منظور رفع چین‌وچروک و جوانسازی صورت، از جمله عمل‌های زیبایی‌ست که توسط جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود. از میان رفتن جوانی و طراوت پوست صورت، از اتفاقات ناگواری‌ست که به دلایل مختلفی بستگی دارد؛ وراثت، جاذبه زمین، تشعشعات خورشید، آلودگی‌های زیست محیطی و استرس از مهم‌ترین این عوامل‌اند. تغییراتی که در پوست صورت اتفاق می‌افتد، سبب پیر جلوه دادن چهره افراد می‌شود. شل‌شدگی پوست صورت و کاهش خاصیت ارتجاعی آن، مسبب ایجاد چاله‌ها، چین و چروک‌ها و خطوطی در شقیقه، اطراف لب، نواحی گونه‌ها و چانه هستند. علاوه بر این، پیر شدن اسکلت صورت نیز در بروز چنین مواردی تاثیرگذار است.

لیفت صورت یا لیفتینگ صورت از عمل‌های زیبایی محبوب و رایج در افرادی‌ست که چهره‌شان، نشانی از چنین علائمی را در خود ثبت کرده است. روش‌های درمانی متعددی برای رفع این مشکلات ابداع شده‌اند که لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت از رایج‌ترین آنهاست. عمل جوانسازی صورت (لیفتینگ) قادر است چهره را چیزی حدود ۵ تا ۱۰ سال، جوان‌تر از آنچه هست نشان دهد. هرچند کشیدن پوست صورت در تمام سنین قابل انجام است، اما معمولاً میانسالانی که بین ۴۰ تا ۶۰ سال سن دارند، عمده‌ترین مشتریان لیفت صورت می‌باشند. در این عمل، با برداشتن مقداری از چربی اضافه صورت، سفت نمودن عضلات زیرین و بالا کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌هایی که از افزایش سن در چهره وجود دارد، برطرف خواهند شد.

انواع لیفت صورت

جوانسازی صورت و روش‌های آن، به دو نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

 • جوانسازی صورت (لیفتینگ) با عمل جراحی
 • جوانسازی صورت (لیفتینگ) بدون جراحی

در لیفت صورت که بدون جراحی انجام می‌شود، روش‌هایی چون تزریق چربی، استفاده از بوتاکس، تزریق ژل به صورت، لایه‌برداری با استفاده از لیزر، کشیدن پوست صورت با دستگاه، لیفت صورت با دستگاه RF و شیوه‌های دیگری که بدون احتیاح به بیهوشی و به صورت سرپایی توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شوند. هرچند این روش‌ها، قابل مقایسه با لیفت صورت از طریق جراحی نیستند، اما اگر در زمان مناسب به کار گرفته شوند، نتایج مطلوبی را در پی خواهند داشت.

چه افرادی به لیفت پوست نیاز دارند؟

بطور کلی، تمام کسانی که در ناحیه صورت و گردن خود، با شل‌شدگی، چین‌وچروک و ایجاد خطوط مواجه شده‌اند، می‌توانند عمل لیفت صورت را انجام دهند. لیفت صورت در افرادی که دچار افتادگی پوست در ناحیه گردن و خط فک شده‌اند، نتایجی عالی را رقم خواهد زد. البته لازم است متذکر شویم که افرادی به بهترین نتایج ممکن دست خواهند یافت که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظاراتی معقول از جوانسازی صورت داشته باشند. عمل لیفت صورت اگر به شکلی صحیح انجام شود، با کشیدن پوست صورت و گردن، سبب بازگردانی نشانه‌های جوانی در چهره می‌گردد. عوامل دیگری نیز در این بین وجود دارند که به واسطه آنها مشخص می‌گردد آیا شما فردی مناسب برای لیفت صورت می‌باشید یا خیر! از جمله:

 • وضعیت سلامت پوست: افرادی می‌توانند به لیفت صورت اقدام نمایند که پوست‌شان دارای مقداری خاصیت انعطاف‌پذیری باشد. چرا که عمل کشیدن پوست صورت همانطور که از نام آن پیداست، طوری برنامه‌ریزی شده تا با بالا کشیدن پوست، علائم حاکی از پیرشدگی را محو نماید.
 • ساختار استخوانی و اسکلتی سالم: بافت استخوانی زیر پوست صورت، به عنوان تکیه‌گاهی برای پوست می‌باشد. داشتن یک اسکلت سالم، سبب می‌شود تغییراتی که قرار است طی لیفتینگ صورت اتفاق بیفتند، به بهترین شکل ممکن خود را نشان دهند.
 • سلامت عمومی بدن: شخصی برای لیفت صورت به عنوان یک کاندید مناسب درنظر گرفته می‌شود که از سطح سلامتی بالایی برخوردار باشد. داشتن سلامتی عمومی، جهت بهبودی کامل پس از انجام عمل، شرطی کلیدی و الزامی‌ست.

روش های لیفت پوست بدون جراحی

جهت کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی، روش‌های مختلفی وجود دارد که به اختصار، به معرفی هر کدام از آنها می‌پردازیم.

 • هایفوتراپی: در این روش با بهره‌گیری از دستگاهی که امواج صوتی اولتراسوند (Ultra Sound) تولید می‌کند، با ایجاد انعقاد گرمایی در لایه‌های عمیق پوست، سبب سفت شدن و لیفتینگ صورت می‌شود. نتایج حاصل از کشیدن پوست صورت در هایفوتراپی، تا حدود یکسال ماندگاری خواهد داشت.
 • دستگاه RF: دستگاه رادیو فرکانس یا RF، با تحریک کلاژن‌سازی و ایجاد نظم در رشته‌های آن، سبب سفت شدن پوست و جوانسازی صورت می‌گردد. استفاده از این دستگاه برای بیشتر افراد در سنین مختلف مجاز است. همچنین، عمل لیفتینگ صورت با این روش، به عنوان روشی بسیار موثر و با حداقل عوارض شناخته می‌شود.
 • لیفتینگ صورت با نخ: در این روش، با استفاده از نخ لیفتینگ صورت که نخی تجزیه‌پذیر است، سوراخ‌هایی بسیار کوچک در پوست ایجاد شده و سوزن و نخ مخصوص را وارد بافت زیرین پوست می‌کنند. این نخ همچون قلاب، باعث بالا کشیدن پوست صورت می‌گردد. این روش، کاملاً بدون عارضه بوده و احتیاج به دوره نقاهت نیز ندارد.
 • تزریق بوتاکس: یک روش محبوب، بی‌خطر و موثر برای لیفتینگ صورت که با استفاده از تزریق‌های کوچک بوتاکس به نواحی مختلف پوست، سبب رفع چین‌وچروک و جوانسازی صورت می‌گردد. این روش قابل اجرا در نواحی مختلف صورت از جمله خط اخم، چروک دور چشم، خطوط اطراف دهان و … می‌باشد.
 • تزریق ژل و چربی: همانطور که از نام آنها برمی‌آید، در این دو روش می‌توان با تزریق ژل به بافت‌های صورت، سبب برجسته نمودن لب‌ها، ‌رفع خطوط و جوانسازی پوست شد. همچنین، در تزریق چربی، از بخش‌های دیگر بدن، مقداری چربی استخراج شده و به بافت زیرین پوست صورت تزریق می‌گردد.

لیفتینگ صورت با جراحی

در لیفتینگ صورت با استفاده از عمل جراحی، برش‌هایی در جلو و پشت گوش ایجاد می‌شوند. وسعت این برش‌ها، بستگی به شرایط بیمار و تشخیص متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارد. در مواردی نیز لازم است که برش‌هایی در زیر چانه ایجاد شود. از آنجائی که کشیدن پوست صورت با عمل جراحی، سبب ایجاد زخم و اسکار در پوست می‌شود، تمام تلاش پزشکان در این راستاست که کمترین برش‌ها را ایجاد نمایند. با کم کردن برش‌ها، عوارض این عمل به کمترین حد ممکن خواهد رسید. این روش، در زمان‌هایی موثر است که پوست، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد. افرادی که به علت کهولت سن، شرایط محیطی یا ژنتیکی، با چین‌وچروک‌ها و افتادگی‌های بسیار در پوست صورت مواجه شده‌اند، استفاده از عمل جراحی لیفت صورت می‌تواند تاثیرات مطلوب فراوانی داشته باشد.

آمادگی قبل از عمل لیفتینگ صورت با جراحی

پیش از اقدام به عمل جراحی لیفت صورت لازم است که با متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود، جلساتی داشته باشید. طی این جلسات، با تشخیص پزشک و توضیحات خودتان، خواهید توانست به اهدافی مشترک جهت گرفتن نتایج بهتر برسید. از پزشک خود بخواهید که توصیه‌های لازم قبل از عمل را به شما ارائه بدهد. اگر توصیه‌ها جدی گرفته نشوند، حتی بهترین جراح زیبایی نیز نخواهد توانست نتایج دلخواه شما را به ارمغان آورد.

از دو هفته پیش از عمل جراحی لیفت صورت خود، مصرف آسپیرین‌ها و سایر رقیق‌کننده‌های خونی را قطع کنید. از یک ماه قبل، سیگار، الکل و مواد مخدر را کنار گذاشته و از حمام آفتاب خودداری نمایید. همچنین، از یک یا دو هفته پیش از عمل، صورت خود را آغشته به کرم‌های جوان‌کننده نکنید. لازم است که هنگام ورود به اتاق عمل، از تمیز بودن صورت، سر و موی خود اطمینان داشته باشید.

روش جراحی لیفت صورت

عمل جراحی لیفت صورت، معمولاً با تزریق داروی بیهوشی یا آرام‌بخش آغاز می‌شود. مدت زمان لازم جهت انجام جراحی لیفتینگ صورت در حدود دو الی سه ساعت می‌باشد. پس از بیهوش شدن بیمار، برش‌هایی در نواحی اطراف صورت ایجاد می‌شوند. این برش‌ها، معمولاً در داخل خط مو قرار می‌گیرند. پس از ایجاد برش، قسمت‌های اضافه و چروک‌شده پوست را برداشته، موقعیت بافت‌های عمیق را تغییر داده و آنها را بالاتر می‌آورند. در نهایت، کشیدن پوست صورت از ناحیه گوش، سبب رفع چین‌وچروک، خطوط و افزایش قوام پوست می‌شود. گاهی اوقات بنا به تشخیص متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ممکن است برش‌هایی کوچک در زیر چانه نیز ایجاد شود.

نتایج و مراقبت های بعد از عمل جراحی

پس از اتمام عمل جراحی، سر و صورت بیمار پانسمان شده و در صورت لزوم، لوله‌های تخلیه درون برش‌ها قرار داده می‌شوند. معمولاً یک روز پس از انجام عمل، این لوله‌ها برداشته می‌شوند. وجود تورم، کبودی و درد پس از عمل، امری طبیعی‌ست. تورم و درد در ۴۸ ساعت اول جراحی، در اوج خود قرار دارد و طی چند هفته کاملاً برطرف خواهند شود. ممکن است تا مدتی پس از لیفتینگ صورت، در برخی از نقاط، مقداری بی‌حسی موضعی ایجاد شود. بخیه‌ها معمولاً پس از یک هفته کشیده می‌شوند. بعد از دو هفته، بیمار خواهد توانست به فعالیت‌های عادی و روزانه خود بازگردد. انجام ورزش نیز از یک‌ماه به بعد امکان‌پذیر خواهد بود. در دوران نقاهت پس از جراحی جوانسازی صورت لازم است که نکات زیر رعایت شوند:

 • در ده روز اول پس از جراحی، استراحت کنید و هیچ فعالیت فیزیکی قابل توجهی انجام ندهید.
 • تا دو هفته پس از جراحی، به پشت بخوابید و از تماس زخم‌ها و صورت خود با نقاط آلوده جلوگیری کنید.
 • استفاده از سیگار، الکل و مواد مخدر تا دو هفته پس از جراحی ممنوع است.
 • استفاده از کمپرس یخ در اطراف چشم‌ها تا سه روز پس از جراحی، کمک بسیاری به کاهش تورم خواهد کرد.
 • در صورت شدید شدن درد، از مسکن‌ها استفاده کنید.
 • مراقب عفونت‌ها باشید. از پنج روز پس از عمل، شروع به استحمام کنید و جای زخم‌ها را دائماً تمیز نگه‌ دارید. در صورت تجویز پزشک، از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کنید.

هزینه لیفت صورت

تعیین هزینه لیفت صورت به عوامل متعددی بستگی دارد: میزان چروک‌های پوست بیمار و میزان وخامت شرایط صورت، نوع عمل و روش انتخابی انجام لیفتینگ صورت، تعداد جلسات لازم برای انجام جوانسازی صورت و میزان تخصص پزشک جراح. همچنین، در هر کدام از روش‌های لیفتینگ صورت که با جراحی یا بدون جراحی انجام می‌شوند، کیفیت انجام کار نیز تعیین‌کننده‌ی میزان قیمت خواهد بود. انجام مشاوره پیش از تصمیم به اقدام، همواره گزینه‌های متعددی را پیش روی شما قرار خواهد داد. بدین ترتیب، می‌توانید بهترین روش، بهترین جراح زیبایی و بهترین قیمت را برای جوانسازی صورت خود انتخاب نمائید.

همزمان با بالارفتن سن پوست استحکام و قابلیت ارتجاع خود را از دست داده و از دست رفتن ارتجاع پوست به خاطر کاهش قدرت عضلات می باشد و این موضوع موجب شده است که چین و چروک در پیشانی ایجاد شود و ابروها و فرورفتگی گونه ها می شود . در سن ۴۰ سالگی میزان تغییرات و پیر شدن پوست روند صعودی به خود گرفته و چروک های به نسبت زیادی بر روی پوست ایجاد می گردد ، با استفاده از روش ها و تکنولوژی های جدید می توان این چین و چروک را از بین برد .

 لیفت صورت چیست؟

پوست انسان در سنین پایین بیشتر حالت ارتجاعی را دارد ودر زیر پوست انسان تجمعی از چربی ها وجود دارد که در خصوص کودکان صادق این امر بیشتر ملموس است که کودکی از صورت چاقی برخوردار است قطعا چربی بیشتری در زیر پوستش جمع گردیده است که هر چقدر سن شخص بالا برود میزان چربی موجود در زیر پوست کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی بودن پوست نیز کم میشود. که این امر سبب ایجاد خط و خطوط و چین و چروک ایجاد میگردد که از زیبایی پوست میکاهد و چهره حالت عبوس و اخمو بودن پیدا میکند.

حال عللی که سبب این تغییرات ناخوشایند به روی پوست میباشند عبارتند از :

لاغری

اضطراب و نگرانی های روزمره

ژنتیک

تابش آفتاب بیش از اندازه به پوست

و مصرف بی رویه الکل و استعمال دخانیات که رفته رفته تغییراتی را روی چهره میگذارند.
در معرض مستقیم آفتاب قرار گرفتن از اساسی ترین عامل تغییرات چین و چروک پوست میباشد تا جایی که در سابق انرا پیری طبیعی می نامیدند ، به گونه ای که پیری پوست را ناشی از در معرض افتاب قرار گرفتن میدانستند.که نور خورشید سبب از بین رفتن کلاژن موجود در پوست میگردند که پوست را جوان نگه میدارند بنابراین استفاده از کرم های ضد آفتاب به کلیه اشخاص از کودک گرفته تا نوجوان توصیه میگردد.

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

بنظر میاید که لیفت صورت برای اشخاصی که پوست های افتاده ای دارند مناسب است. حال کسانی را که برای لیفت صورت مناسب هستند برای شما میاوریم:

لیفت صورت به اشخاصی توصیه میگردد که چروک و خط های عمیقی در کناره های بینی و لب وجود دارد
کسانی که دچار افتادگی پوست و چین و چروک در قسمت برجستگی های گونه هایشان هستند.
شلی و پوست اضافه در قسمت گردن

تعریفی دیگر برای لیفت صورت

لیفت صورت عبارت است از کشیدن پوست های اضافی صورت که به این عمل در اصطلاح لیفتینگ میگویند که این امر به جوانتر کردن پوست کمک زیادی را مینماید.مناسبترین شخص برای لیفت صورت کسی میباشد که ساختار صورتش از لحاظ استخوانی بسیار خود باشد و تنها چربی ها و قسمت نرم صورت وی شل شده باشد.

بهترین سن برای لیفت صورت ۴۵ الی ۶۵ سالگی میباشد ولیکن میتوانیم در سنین بالاتر لیفت صورت را انجام دهیم و به نتیجه های بسیار مطلوبی نیز دست یابیم. قصد ما از عمل لیفت صورت در حقیقت کشیدن عضلات زیر پوست میباشد که تاثیر خودش را نیز روی پوست هم نشان میدهد. این عمل را میتوان با دیگر اعمال جراحی همچون جراحی پلک و لیفت گردن و ابرو و … انجام داد. حال پاسخ ما به این سوال شما که این اقدامات تا چه زمانی باقی میماند این میباشد که با لیفت صورت چهره شما کمتر از سنتان نشان میدهد ولیکن که زمان اثر خود را روی پوست و بافتهای پوست صورتتان میگذارد یعنی این نتیجه در اثر گذر زمان کم کیفیت تر میگرددو نمیتوان جلوی این امر بدیهی را گرفت ولی باز با این حال شما از هم سنین خود چهره ای جوانتر و شاداب تر خواهید داشت.

عوارض لیفت صورت

برخی از عوارض لیفت صورت بستگی به اقدامات بیهوشی دارد به این معنا که پاره ای از عوارض مربوط به اثرات بیهوشی میباشد.
لخته شدن خون در زیر پوست از دیگر عوارض احتمالی لیفت صورت به شمار میآید.که این لختگی خون در افراد سیگاری با سابقه فشار خون بیشتر اتفاق می افتد که بایستی بلافاصله پس از عمل رفع گردد.
از دیگر عوارض ریزش مو میباشد که موقتی است و سریعا رفع میگردد.
ممکن است که به عصب های صورت نیز آسیبی وارد گردد.

لیفت صورت با تکنیک سیلوئت

لیفت صورت با تکنیک سیلوئت همان لیفت صورت با نخ میباشد. شخص که از سن ۴۰ سالگی گذشت پوستش شل میشود و شروع به افتادگی میکند که لیفت صورت با این تکنیک سبب میشود بدون بیهوشی و عوارض بتوانیم پوست را جوانتر کنیم.لیفت صورت با نخ در حقیقت بدون بیهوشی با یک سر کننده به شکل سرپایی انجام میگردد که سهل بودن این روش شخص را از فعالیتهای روزمره اش برگردد و با گذشت ۱۰روز بافت های شل درمان میشود و هیچ نشانه ای از لیفت دیده نخواهد شد.
چرا لیفت صورت با تکنیک سیلوئت بهترین روش موجود در بین روش های لیفت است؟
اکثر پزشکان از لیفت صورت با نخ به منظور درمان کردن فلجی صورت استفاده مینمایند.

لیفت صورت با نخ کم تهاجم میباشد.
لیفت صورت با نخ بدون عوارض است.
چون که نخ ثابت میشود و از حرکت های صورت جلوگیری مینماید.
نتیجه لیفت صورت با نخ با دوام تر است زیرا نخ جذب صورت میگردد.

لیفت صورت را در ۵ مرحله انجام میدهیم:وارد کردن نخ – استقرار نخ- مهارنمودن نخ – تعلیق – تثبیت
در این نوع لیفت نخ ها را با یک برش کوچک وارد پوست مینمایند که جنس این نخ ها پلی پروپلین میباشد که با بدن انسان برای سالهای طولانی سازگاری دارد. لیفت صورت با نخ،  برای از بین بردن خطوط در کناره لب و گردن و گونه بکار گرفته میشود.

پس از لیفت

طی دو روز پس از لیفت صورت تمامی بانداژها را برمیدارند که در این حال شخص تغییری که در رنگ پوست و تورمی که صورتش را در بر میگیرد را احساس مینماید. در لیفت صورت تورم پس از عمل بدیهی بوده و جای هیچ نگرانی ای نیست . حتی از عدم قرینگی  و کبودی های صورت هم نباید ترسید چرا که با گذشت زمان  برطرف گشته و صورت به حالت نرمال خود نیز بازمیگردد.
تورم صورت پس از لیفت صورت بین یک روز کامل و یا دو روز کامل  به حداکثر خود میرسد که با گذشت چند هفته به طور کامل برطرف میگردد که در این دوره میتوان برای مخفی سازی ورم و کبودی صورت از مواد آرایشی نیز کمک گرفت .ممکن است که پس از لیفت صورت در قسمتهایی از صورت سری و بی حسی موقتی ایجاد گردد که با گذشت چند هفته ای این مشکل نیز برطرف میگردد.بخیه های این نوع عمل در طی یک هفته کشیده میشوندو در این جا هم بخیه ها جذبی نمیباشد.در مدت زمان  دو هفته بیار قادر به انجام فعالیت های خود خواهد بود و ورزش را حداقل بایستی پس از ۳ یا ۴ هفته آغاز نماید.

مراقبت های پس از لیفت صورت

چندین روز را در منزل به استراحت اختصاص دهید
هنگام خوابیدن برای کاهش ورم و کبودی صورت بهتر است که کمی سرتان را بالاتر نگه دارید
استفاده از کمپرس آب یخ که این امر سبب کاهش دردو ورم میگردد
پس از لیفت صورت بهتر است از استعمال دخانیات و داروهای ضد التهابی برای مدتی  خودداری نمایید
پس از لیفت صورت در روزهای اولیه از انجام فعالیت های سنگین ،خم شدن و بلند نمودن اجسام و رابطه زناشویی و تند راه رفتن که سبب افزایش فشار خون گشته و ضربان قلبتان را تند تر مینماید بایستی خودداری نمایید.

بسیار مراقب باشید تا مبتلا به سرماخوردگی نشوید و چنانچه دچار سرماخوردگی شدید بایستی سعی نمایید که سریعا بهبود یابید.
پس از لیفت صورت برای مدتی از قرار گرفتن در تابش مستقیم نور خورشید خودداری نمایید و همیشه برای محافظت از پوست خود بایستی از کرم های ضد آفتاب کمک بگیرید.سعی نمایید که همیشه از

کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

برای مدتی موقتا از غذاهای رقیق استفاده نمایید و از انجام مواردی که سبب حرکات صورت میگردد همچون جویدن نیز خودداری نمایید.

RFو نقش آن در جوانسازی پوست

تکنولوژی RF  در حقیقت نوعی لیفت صورت محسوب میشود که این دستگاه امواج رادیویی را از بافت های بدن عبور داده و سبب چرخیدن مولکول های دو قطبی در بافت های صورت میگردد ادامه این عمل منجر به اعمال یک تحریک مکانیکی میکرونی به فیبرهای کلاژن و آلاستین موجود و نیز انقباض آنها و در ادامه مسیر درمانی سبب بازگشت مقاومت و استحکام و انعطاف پذیری آنها نیز میگردد . این مسائل منجر به تولید گرما در مسیر عبور امواج میشود به گونه ای که شخص بدون آسیب رساندن به سطح پوست خود میتواند گرمای این موضع و عمق آن را خودش تنظیم و کنترل نماید. ترکیب شدن موارد بالا با تاثیر فیزیولوژیک گرما تحت عنوان ترموتراپی نیز بالا رفتن گردش خون مویرگی نیز سبب بهبود و درمان واقعی پوست میگردد .

تکنولوژی RFکه روشی نوین بحساب می آید با بهره بردن از امواج رادیو فرکوئنسی  درد قابل قبول و نیز گرمای مطلوبی را در پوست بوجود می آورد که سریعا سفت سازی و صاف شدن پوست آغاز میگردد این سفت شدن عضلات صورت و پوست تنها در یک جلسه تغییری چشمگیر را در فرد ایجاد مینماید.در علم پزشکی به این نتیجه رسیده ایم که در هر نوع پوست صورت کلاژن های موجود در پوست را بازسازی مینمایند که همین امر سبب سفت و صاف شدن پوست میگردد و بافتهای صورت بسیار بهبود میابند این تکنیک نوین در لیفت صورت بسیار موثر بوده تا جایی که روی  بافت های سطحی و عمیق پوست در ک زمان واحد تاثیر گذاشته و سبب انقباض بافت و عضلات پوست میگردد.

رایتیدکتومی چیست

لیفت صورت همان کشیدن پوست صورت برای رفع شلی و افتادگی پوست صورت می باشد در این نوع جراحی امکان دارد که تنها شلی پوست بهبود یابد و نیز بر روی چروک های عمیق صورت تاثیری نداشته باشد چین و خط پوست صورت بایستی از لیزر بهره برد و یا به روش های دیگری همچون تزریق ژل و بوتاکسو کلاژن روی آورد. در حال حاضر لبفت صورت بادو روش جراحی و بدون جراحی انجام میشود که این موارد مناسب اشخاصی است که در اثر افزایش سن دچار افتادگی  و شل شدن عضلات پوست شده اند.به لیفت صورت با روش جراحی رایتیدکتومی گفته میشود این روش به دلیل و به تبع  نتایج موثرتر و مطلوبی که دارد طرفدار و متقاضی بیشتری هم نیز دارد.

فهرست