عمل زیبایی لاغر کردن ران

لاغر کردن ران هی چاق با جراحی لاغری ران
جراحی زیبایی اندام

عمل زیبایی لاغر کردن ران، موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی، یکی از عمل‌های زیبایی است که می‌تواند تاثیراتی چشمگیر در زیبایی اندام داشته باشد. عمل زیبایی لاغر کردن ران، جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی، عملی است که در آن جراح پلاستیک، پوست‌های اضافه و آویزان ناحیه ران را به همراه چربی‌هایی که در این قسمت وجود دارد، برمی‌دارد. این عمل، تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد؛ چرا که انجام دادن عمل زیبایی لاغر کردن ران، با برش‌های وسیع در این ناحیه همراه است.

در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل در مورد عمل زیبایی لاغر کردن ران صحبت کنیم. عناوینی که پیرامون جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی مطرح می‌شوند، به ترتیب زیر می‌باشند:

با ما همراه باشید تا در ادامه، پیرامون توضیحاتی که خواهیم داد، به پاسخ تک تک این سوال‌ها دست یابیم.

نحوه جراحی ران برای کشیدن پوست

عمل زیبایی لاغر کردن ران چیست؟

لیفت ران یا عمل زیبایی لاغر کردن ران، از عمل‌های جراحی زیبایی پیکرتراشی یا فرم‌دهی به بدن است. این عمل، برای حذف مقدار زیادی از پوست و چربی‌های اضافه در ران و باسن طراحی شده است. عمل زیبایی لاغر کردن ران، با برش‌های طولانی همراه است و در نهایت، به ایجاد اسکارهای بزرگ در این ناحیه منتهی می‌شود.

پوست و بافت‌های ناحیه ران که بعد از عمل زیبایی لاغر کردن ران باقی می‌مانند، برای صاف شدن، کشیده می‌شوند. در مواردی ممکن است عمل لاغر کردن ران همراه با عمل‌های زیبایی دیگری چون لیپوساکشن یا لیپوماتیک همراه باشد. اما در اصل، هدف این عمل، سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی این ناحیه است.

طول اسکارهایی که ناشی از برش‌های حین جراحی است، بستگی مستقیم به میزان پوست‌های اضافی بیمار دارد. این اسکارها ممکن است در داخل یا خارج ران امتداد داشته باشند. همچنین، این عمل، با درد و ناراحتی‌هایی در دوران نقاهت همراه خواهد بود. البته این مشکل می‌تواند با استفاده از مسکن‌ها و دارو‌های آرام‌بخش به راحتی کنترل شود.

برای اطلاعات بیستر درباره انوع لیفت های بدن ، مقاله درباره جراحی لیفت زانو بیشتر بدانیم را از دست ندهید!

مراحل جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی چگونه است؟

·         مشاوره اولیه

همانطور که مشخص است، عمل زیبایی لاغر کردن ران نیز همچون دیگر عمل‌های جراحی زیبایی، لازم است جلسات مشاوره پیش از عمل را طی کند. در اولین جلسات ملاقات با پزشک جراح، باید انتظارات خود را به صورت دقیق برای پزشک شرح داده و بعد از انجام بررسی‌های دقیق جراح، متوجه شوید که آیا این عمل برای شما مناسب می‌باشد یا خیر!

این مرحله از فرآیند عمل جراحی بسیار مهم و حیاتی است. در طول این جلسات باید همه سوالات خود را با پزشک مطرح کرده و تمام انتظارات‌تان از عمل را مطرح کنید. همچنین، لازم است از ریسک‌ها و مخاطرات این عمل نیز آگاه باشید و تمام جوانب آن را در نظر بگیرید.

در مشاوره اولیه با پزشک جراح لازم است تمام سوابق پزشکی شما مورد بررسی قرار گیرد. انجام این کار برای رسیدن به اطمینان از اینکه این عمل برای شما خطری در پی ندارد، بسیار ضروری است. همچنین، معمولاً در این جلسات از شما خواسته می‌شود که فرم رضایت‌نامه‌ای که مرتبط با پذیرش خطرات و ریسک‌های این عمل است را نیز پر کنید.

برخی از پزشکان نیز از بیماران خود درخواست می‌کنند که عکس‌هایی برای مقایسه نتیجه عمل، در روزهای پیش از عمل و بعد از دوران نقاهت نیز تهیه شود.

·         بیهوشی عمومی

گفتیم که عمل زیبایی لاغر کردن ران، تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد. این موضوع بسیار مهم است! چرا که باید این نکته را در نظر داشت که بیهوشی کامل، در مقایسه با بی‌حسی موضعی یا منطقه‌ای، خطرات و عوارض بیشتری در پی دارد. این مساله، بایستی پیش از اقدام به بیهوشی، با دقت مورد بررسی قرار گیرد. تعیین وضعیت بیمار، سلامت عمومی وی، علائم حیاتی و بسیاری موارد دیگر، از موضوعاتی است که پیش از اقدام به بیهوشی باید بررسی گردد.

·         انجام عمل جراحی

عمل‌های جراحی لیفت ران می‌توانند در کلینیک‌های جراحی زیبایی اندام صورت گیرند. اما بیشتر پزشکان و بیماران، ترجیح‌شان این است که این عمل را در بیمارستان انجام دهند تا بتوانند یک شب پس از عمل را در حالت مراقبت و بستری به سر ببرند.

نحوه برداشتن چربی برای لاغر کردن ران ها با جراحی

عمل لیفت ران، بسته به وسعت و شدت آن و اینکه آیا باید به همراه روش‌های دیگری چون لیپوساکشن یا عمل لیپوماتیک انجام شود یا خیر، معمولاً بین ۲ تا ۳ ساعت زمان می‌برد. این عمل مستلزم ایجاد برش‌های طولانی است که در نتیجه آن، اسکارهایی وسیع در سطح ران‌ها بوجود خواهد آمد. وسعت این اسکارها، بستگی به میزان پوست اضافی دارد که در بدن بیمار به وجود آمده است.

بسته به اینکه مهارت پزشک جراح در چه سطحی است و وسعت لیفت ران چقدر می‌باشد، این اسکارهای ناشی از عمل می‌توانند در بخش‌های درونی و بیرونی ران‌ها گسترش داشته باشند. تا حد امکان، این برش‌ها در بخش‌های داخلی ران قرار می‌گیرند تا کمتر به چشم آیند.

قسمت‌های افتاده پوست و چربی‌های زیر آن، از بخش ران‌ها برداشته می‌شوند. بافت‌ها و پوست‌های باقیمانده، کشیده شده تا شکل سفت‌تر و صاف‌تری به خود بگیرد. گر چه در اغلب موارد این عمل همراه با عمل‌های دیگری چون لیپوساکشن یا روش‌های دیگر پیکرتراشی همراه است، لیکن هدف اصلی از انجام این عمل، سفت کردن پوست‌ و بافت‌های عمقی ناحیه ران می‌باشد.

بعد از ایجاد برش‌ها و برداشتن پوست‌ها و بافت‌های اضافه، نواحی برش خورده را کشیده و بخیه می‌زنند. پس از انجام لیفت ران، این ناحیه پانسمان شده و لوله‌هایی برای تخلیه مایعات اضافی درون بدن قرار می‌گیرند. سپس، از بانداژهای محکم کشسان برای محافظت از بخش‌های جراحی شده استفاده می‌شود.

دوران نقاهت پس از عمل چقدر است؟

مهم‌ترین نکته‌ای که در دوران نقاهت باید به آن توجه داشت، امتناع از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی تا دو هفته پس از عمل است. همچنین، لازم است که فعالیت‌های بدنی شدیدتر مثل دویدن و ورزش کردن را نیز تا حداقل یک ماه پس از عمل به تعویق بیندازید.

وجود تورم و کبودی در ناحیه ران‌ها، تا دست کم ۱۰ روز پس از عمل طبیعی است. پس از انجام عمل لیفت ران، مهم‌ترین توصیه پزشکان این است که تا می‌توانید منزل استراحت کنید. توصیه می‌شود که انجام کارهای روزانه سبک مثل کتاب خواندن، تماشای تلویزیون، استحمام و خوابیدن را نیز آن طور که پزشک دستور داده است، انجام دهید.

برای اطلاعات بیستر درباره انوع لیفت های بدن ، مقاله جراحی لیفت پشت کمر برای چه کسانی مناسب است؟ را از دست ندهید!

عوارض لیفت ران چیست؟

عمل‌های زیبایی، جزء در موارد نادر، تصمیماتی شخصی هستند و باید در نظر داشت که آیا این عوارض و خطراتی که این عمل‌ها دارند، برای‌تان قابل پذیرش هستند یا نه؟! پزشک جراح، موظف است در جلسات مشاوره، بیمار را از تمام ریسک‌ها و مخاطرات این عمل آگاه کند. به همین دلیل، بیمار حتماً پیش از عمل، بایستی با پر کردن فرم رضایتنامه و امضای آن، رضایت خود از انجام عمل را تائید کرده و تمام ریسک‌های آن را بپذیرد.

عوارض کلی که در جراحی زیبایی ران وجود دارد، به طور کلی به شرح زیر هستند:

 • اسکارهایی که روی بدن باقی می‌مانند، دائمی خواهند بود. کاهش اثرات آن‌ها بستگی به مراقبت‌های بعد از جراحی، مهارت پزشک و نیز انجام عمل‌های زیبایی دیگری دارد.
 • احتمال دارد به علت درد شدید، نیاز به مصرف مسکن داشته باشید.
 • در ناحیه مورد نظر ممکن است بی‌حسی موقت داشته باشید.
 • کبودی و تورم روی بدن تا مدتی خواهد ماند.
 • نکروز چربی و خون مردگی در بافت‌های عمقی بدن اتفاق می‌افتد.
 • احتمال بروز لخته یا ترومبوز وریدهای عمقی وجود دارد.
 • ممکن است عدم قرینگی در ران‌ها به وجود آید.
 • با عوارض بی‌هوشی پس از عمل جراحی مواجه خواهید شد.
 • احتمال بروز عفونت‌های ناشی از بریدگی در پوست وجود دارد.
 • در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب، ممکن است نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشید.

مهم‌ترین موضوعی که در خصوص عوارض لیفت ران وجود دارد، این است که باید حتماً مراقبت‌های لازم در این خصوص را انجام دهید؛ چرا که عدم مراقبت صحیح در دوران نقاهت پس از جراحی می‌تواند آسیب‌های زیادی را برایتان داشته باشد. برای کاهش عوارض ناشی از عمل جراحی لیفت ران، لازم است نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را به دقت در نظر داشته و رعایت نمائید.

لاغر کردن ران با روش های مختلف

مراقبت‌های لازم پس از انجام عمل لیفت ران

پزشک متخصص یا کلینیک جراحی که در آن اقدام به عمل کرده‌اید، موظف است که نکات لازم در خصوص مراقبت‌های پس از جراحی را به شما اعلام نماید. پیروی کردن از توصیه‌های پزشک جراح برای کاهش عوارض ناشی از لیفتینگ ران بسیار ضروری است. این توصیه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • اطمینان داشته باشید که به کمک یک همراه، پس از به هوش آمدن و بستری شدن به خانه بروید.
 • حداقل به مدت ۲ روز پس از عمل لازم است یک نفر از شما به خوبی مراقبت نماید.
 • لازم است که پس از ۵ روز تا ۱۰ روز از عمل جراحی، برای برداشتن لوله‌های تخلیه و کشیدن بخیه‌ها به پزشک مراجعه نمائید.
 • به مدت ۳ هفته تا یک ماه پس از عمل جراحی، گن‌های مخصوص را بپوشید. این کار به محافظت از پوست شما کمک خواهد کرد. انجام این کار به خصوص در مواردی که عمل لیپوساکشن را هم انجام داده‌اید بسیار ضروری خواهد بود.
 • پس از گذشت ۱۰ روز از عمل جراحی و ترمیم نسبی جای بخیه‌ها، انجام نرمش‌های سبک، مفید خواهد بود. انجام دادن ورزش‌ها و نرمش‌های سبک روزانه، باعث جلوگیری از بروز لخته خون در بدن خواهد شد. همچنین، به شما کمک خواهد کرد که سریع‌تر، پوست بدن‌تان حالت ارتجاعی خود را بازیابد.
 • در صورتی که علائمی نظیر عفونت، خون‌ریزی یا افزایش ناگهانی درد در شما پدیدار شد، لازم است که هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه نمائید.

افراد مناسب برای انجام عمل لیفت ران چه کسانی هستند؟

افرادی می‌توانند بهترین نتیجه را از عمل لیفت ران دریافت کنند که اول از همه، از سطح سلامتی خوبی برخوردار باشند. همچنین، لازم است که دید واقع‌بینانه در مورد نتایج این عمل داشته باشید. با داشتن این دو مورد، می‌توانید تا حد زیادی مطمئن باشید که فردی مناسب برای انجام عمل لیفت ران خواهید بود.

در صورتی که مبتلا به التهاب رگ‌های خونی یا فلبیتیس (phlebitis)هستید، کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی زیبایی ران نخواهید بود. حتی اگر التهاب رگ‌های خونی در یکی از پاهای شما باشد نیز، انجام عمل تایوپلاستی برای شما ممکن است خطرناک باشد.

در نظر گرفتن این نکته که لیفت ران برای کاهش وزن نیست، ضرورت دارد. در واقع، پزشکان به بسیاری از بیمارانی که ۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به وزن نرمال خود اضافه وزن دارند، توصیه می‌کند که از روش‌های جایگزین جراحی استفاده کنند؛ همچنین که لیفتینگ ران، برای از بین بردن افتادگی پوست ناحیه ران و باسن می‌باشد و راه حلی برای درمان چاقی و اضافه وزن نیست. البته اگر این عمل به همراه لیپوساکشن یا روش‌های دیگر پیکرتراشی صورت گیرد، می‌تواند نتایج خیره‌کننده‌ای را رقم بزند.

نکته‌ای که باید به آن توجه بسیار داشت این است که اگر قصد کاهش وزن دارید، باید تا رسیدن به وزن مطلوب، شکیبایی کنید. بعد از اینکه به وزن مورد نظر خود دست یافتید، خواهید توانست برای انجام عمل لیفتینگ ران اقدام نمائید. دلیل این امر نیز مشخص است؛ چرا که ممکن است بعد از کاهش وزن، حجم بیشتری از پوست‌های اضافه در بدن پدیدار شوند. در این صورت، مجبور خواهید بود که مجدداً برای انجام عمل اقدام نمائید.

کاندیداهای مناسب برای جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی

گزینه‌های مناسب برای انجام عمل زیبایی ران عبارت هستند از:

 • افرادی که دارای ثبات وزن هستند.
 • افرادی که از نظر جسمی سالم بوده و به عبارت بهتر، مبتلا به بیماری‌هایی که در فرآیند جراحی لیفت ران اختلال ایجاد می‌کنند، نیستند.
 • افرادی که ران‌هایشان شکل خورجینی داشته و یا افتاده و شل شده باشد.
 • افرادی که ران‌های آن‌ها به صورت نامتناسب، بزرگتر از بالاتنه‌شان می‌باشد.
 • افرادی که مبتلا به اعتیاد و مصرف سیگار نیستند و از نوشیدنی‌های الکلی استفاده نمی‌کنند.
 • کسانی که دارای بافت‌های نرم اضافی در بخش‌های داخلی و خارجی ران خود هستند.
 • کسانی که علی‌رغم انجام ورزش‌های منظم و رعایت کردن رژیم‌های غذایی، قادر به کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های بدن‌شان نیستند.
 • افرادی که از انتظارات واقع بینانه از نتایج عمل برخوردارند.
 • افرادی که از سبک زندگی سالمی برخوردارند.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن:۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

کلینیک سعادت‌اباد:۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست